Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy kabel zasilający do źródła cyfrowego


Marcin_gps
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzę w to! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak mocna, choć kosztowna autoironia! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz Ultra Khana w pancernej wersji Mk I czyli rurę o przekroju kilku cm? Genialna sieciówka, przy czym u mnie na źródle nazbyt rozjaśnia i trochę brakuje jej wyrafinowania. Zauważyłem, że to jest powtarzalna cecha wszystkich sieciówek o olbrzymim przekroju zainstalowanych przewodników. Tam w środku są gigantycznej szerokości skrętki, które są w stanie dostarczyć nieograniczoną ilość prądu a to się przeważnie sprawdza na końcówkach mocy. Nie spotkałem jeszcze sieciówki, która w podłączeniu do Reference 110 oraz 150 zbliżyłaby się potencjałem do UK Mk I. To że grzeje się zasilacz będzie pochodną ilości przepływającego prądu, tak sądzę. Ciekawe zjawisko, już widzę co powiedzą sceptycy;-) Potwierdzeniem tezy o nieograniczonej przepustowości jest choćby to, że urządzenia zasilone Ultra Khanem grają istotnie głośniej niż przy podłączeniu innych kabli.

Rozumiem że ten kabel to, taka mała elektrownia i nie ma znaczenia że w ścianie jest kabel 2x1,5mm. Im grubszy kabel zasilający tym moc wzmacniaczy rośnie . Musze to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Rozumiem że ten kabel to, taka mała elektrownia i nie ma znaczenia że w ścianie jest kabel 2x1,5mm. Im grubszy kabel zasilający tym moc wzmacniaczy rośnie .

 

Nie wiem czy moc, natomiast kabel brzmi subiektywnie głośniej. To jest zapewne skutkiem olbrzymiej sceny, którą jest w stanie wykreować, dźwięki dochodzą z każdego miejsca, stąd takie a nie inne wrażenie. Wcześniejsza instalacja mu w tym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy moc, natomiast kabel brzmi subiektywnie głośniej. To jest zapewne skutkiem olbrzymiej sceny, którą jest w stanie wykreować, dźwięki dochodzą z każdego miejsca, stąd takie a nie inne wrażenie. Wcześniejsza instalacja mu w tym nie przeszkadza.

Rozumiem. Czyli taka jest sygnatura tego kabla. W dobrze dobranym systemie zmiany okablowania są naturalnie słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka ostanich dni używałem pożyczone dwie sieciówki QSW - srebrną i miedzianą. Tak jak wiele doświadczonych osób piszę, dobre sieciówki wnoszę większą poprawę w źródle i tak umnie również było. Srebrna sieciówka dodała mi nieco otwartości (powietrza) i nieco energii w dole (bas nieco szybszy ale nie słabszy). To tak jakby w pewnych zakresach podbić pasmo o 0,5dB może 1dB. W moim systemie srebrna sieciówka na źródle sprawdziła się lepiej. Miedziana była spokojniejsza, melodyjniejsza i poszła do wymacniacza. Od lat mam Furutecha rodowanego ale srebrna sieciówka QSW była jednak lepsza. Jeśli potrzeba nieco otworzyć dźwięk to polecam srebro w tym wykonaniu.

Krótkie testy na RCA też potwierdziły charakter wprowadzanych zmian. To co od lat słyszałem jako opinie tym razem sam doświadczyłem Swietne doświadczenie. Wieczorem w ciszy lepiej to usłyszeć:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie sprawdził się u mnie Nagomi Hijiri (ze stajni Harmonixa).

Grał podłączony do DAC-a T+A DAC8 DSD, dzwięk był z nim subtelny na górze jednoczesnie bez zmatowienia/zmulenia.Średnica i góra przyjemne dla ucha, z czymś w rodzaju miłego "aksamitu", ale bez utraty rozdzielczośći i szczegółów, co bardzo mi się podobało. Chyba pierwszy kabelek, który wolałbym od mojego MIT Oracle ZIII na Furutechach.

Hijiri porównywałem też bezpośrednio z Harmonixem XDC350 Studio Master, od którego był lepszy. XDS350 był zbyt wygładzony, z zawoalowanymi skrajami pasma i do tego nieco podbitym midbasem.

Hijiri tez ma tę zaletę, że łatwo się układa, jest dośc miękki. Przy nim ułozenie XDC350 to koszmar - przypomina bardziej kawałek kija niż kabel ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka ostanich dni używałem pożyczone dwie sieciówki QSW - srebrną i miedzianą. Tak jak wiele doświadczonych osób piszę, dobre sieciówki wnoszę większą poprawę w źródle i tak umnie również było. Srebrna sieciówka dodała mi nieco otwartości (powietrza) i nieco energii w dole (bas nieco szybszy ale nie słabszy). To tak jakby w pewnych zakresach podbić pasmo o 0,5dB może 1dB. W moim systemie srebrna sieciówka na źródle sprawdziła się lepiej. Miedziana była spokojniejsza, melodyjniejsza i poszła do wymacniacza. Od lat mam Furutecha rodowanego ale srebrna sieciówka QSW była jednak lepsza. Jeśli potrzeba nieco otworzyć dźwięk to polecam srebro w tym wykonaniu.

Krótkie testy na RCA też potwierdziły charakter wprowadzanych zmian. To co od lat słyszałem jako opinie tym razem sam doświadczyłem Swietne doświadczenie. Wieczorem w ciszy lepiej to usłyszeć:)

 

Ja z kolei kupiłem sieciówkę QSW silver do źrodła. Jest zdecydowanie lepsza od mojego dotychczasowego Furutecha. Natomiast do wzmacniacza i kondycjonera się nie sprawdziła. Jak możesz proszę napisz coś więcej o QSW miedzianej? Może to byłby kierunek do urządzeń potrzebujacych wysokiego prądu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dyzio4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kupiłem sieciówkę QSW silver do źrodła. Jest zdecydowanie lepsza od mojego dotychczasowego Furutecha. Natomiast do wzmacniacza i kondycjonera się nie sprawdziła. Jak możesz proszę napisz coś więcej o QSW miedzianej? Może to byłby kierunek do urządzeń potrzebujacych wysokiego prądu?

 

Ja do kondycjonera mam na fazę przeplatankę miedz ze srebrem, natomiast na każdy klocek czyste srebro,

w systemie miałem przeważające szale niskich, w tej chwili dostało to szybkości, wcale nie straciłem potęgi niskich, najzwyklej mniej przysłaniają resztę, zależy od realizacji ale teraz szacuje na bliżej "równe", doszło sporo przy gorze średnich, lepsze rysowanie detali, wyraźniejsze. po kolei wpinane kable otwierały bardziej dźwięki.

 

Zasilające, miedz u mnie wniosła niewiele, u Undziak-a dawała efekt większego zejścia i wypełnienia basu, reszta była "nietknięta", u mnie srebro przy zasilaniu lepiej się sprawdziło

a ten rodowany Furutech kolegi Undziak to w ogóle dawał efekt szarobury.

 

Sygnałowe, dlatego z XLR będę testował miedz i srebro, może się okazać ze miedz doda więcej nasycenia, jeszcze czekam na kable, jak wybiorę i jaki efekt to się pochwale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelecialem przez ostatnich kilka lat kilkanascie sieciowek od budzetowych za pare stow , po przez highendowe konstrukcje rodzimej produkcji za pare tysi ,skonczywszy na wysokich modelach Shunyaty wlacznie z ich topowa Anacondą za blisko 12tys. Na podstawie tych doswiadczen polecam sieciowe Wile , ktore sprawdzily sie w tym towarzystwie najlepiej. Wiem , ze ich cena nie sugeruje niczego specjalnego ale to tylko pozory. Przynajmniej polecam pozyczyc i wyprobowac. Z duzym prawdopodobienstwem nie znajdziecie nic lepszego do 15-20tys zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej polecam pozyczyc i wyprobowac. Z duzym prawdopodobienstwem nie znajdziecie nic lepszego do 15-20tys zl

Pożyczyć i wypróbować też polecam, bo może się okazać, że się nie wpasują....

Na odsłuchach u Miroslava kabelki Wile, choć dobre w swojej cenie, musiały uznać zdecydowaną wyższość kabli Acoustic Revive i Transparenta, co mnie w sumie wcale nie zdziwiło;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tanie Acoustic Revive potrafią zawstydzić wiele dużo droższych wynalazków. Ja bym chętnie zrobił sparing AR vs. KBL vs. Sulek vs. Wile vs. to co używam na codzień. Ale zainteresowanych takim sparingiem brak. A upał doskwiera taki, że aż strach aparaturę odpalić.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, daj spokój. Do źródła podłączają Anacondę a potem piszą, że Wile "miszcz" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli AR i Transparent jednak okazały się lepsze niż Wile to te Wile nie są taką rewelacją jak można by sądzić po wielu wcześniejszych wpisach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to którą ? tą najlepsza za 12tyś :) przecież jasno napisane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zrobił sparing AR vs. KBL vs. Sulek vs. Wile vs. to co używam na codzień. Ale zainteresowanych takim sparingiem brak. A upał doskwiera taki, że aż strach aparaturę odpalić.

To by mogło być ciekawe doświadczenie, ale chyba niełatwo zebrać te cuda razem. I wnioski mogą się okazać kłopotliwe;-)

Odpalaj rower i nad wodę!

To jeśli AR i Transparent jednak okazały się lepsze niż Wile

W sumie, to dziwne jak byłoby inaczej, ale mogą być systemy, gdzie te kabelki się bardzo dobrze wpasują, a ceny mają rozsądne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie Acoustic Revive potrafią zawstydzić wiele dużo droższych wynalazków. Ja bym chętnie zrobił sparing AR vs. KBL vs. Sulek vs. Wile vs. to co używam na codzień. Ale zainteresowanych takim sparingiem brak. A upał doskwiera taki, że aż strach aparaturę odpalić.

 

daj znać to podeślę sieciówkę WILE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

daj znać to podeślę sieciówkę WILE

 

Dzięki Mirek. Zajmę się tym ale chyba dopiero po wakacjach, teraz do 20 sierpnia będę w ciągłych rozjazdach. Może do tej pory upały zelżeją. Dziś nad ranem była burza i trochę się ochłodziło, ale na krótko niestety. Znów 31 stopni i cały czas rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zrobił sparing AR vs. KBL vs. Sulek vs. Wile vs. to co używam na codzień. Ale zainteresowanych takim sparingiem brak.

Ja na przykład byłbym zainteresowany, tylko że nikt mnie nie pytał więc odzywam się niepytany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym skorygować moja ostatnia wypowiedz,

 

Po pierwsze cały system mam na tranzystorze,

po drugie, za dużo srebra w systemie przycina dol i zaczyna zniekształcać gore,

na ta chwile,

w źródle pozostało srebro

w preampie zmieniłem na miedz

na monobloki zamówiłem miedz z cienkim przeplotem srebra, w tej chwili w czasie realizacji zamówienia jest posrebrzana miedz,

wrócił "sub-bas"

 

Podziękowania tez dla Tomkly, udzielił mi paru cennych informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirek. Zajmę się tym ale chyba dopiero po wakacjach, teraz do 20 sierpnia będę w ciągłych rozjazdach. Może do tej pory upały zelżeją. Dziś nad ranem była burza i trochę się ochłodziło, ale na krótko niestety. Znów 31 stopni i cały czas rośnie.

 

Tomek, jak będziesz robił po wakacjach porównanie sieciówek to daj znać....wyślę Wile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, daj spokój. Do źródła podłączają Anacondę a potem piszą, że Wile "miszcz" :)

A Ty dalej swoje :) Najpierw posluchaj a potem oceniaj . Dla tych ktorzy kupuja bo zacne logo i renoma, Wile nigdy nie bedzie stanowic punktu zainteresowania. Ja to rozumiem :) Anaconda Shunyaty to jeden z przewodow wcale nie lepszych od Wile ale te ostatnie wcale nie musza z nimi wygrywac. Wystarczy ze bez problemu rozprawiaja sie z konkurencja za dwa trzy razy wieksze pieniadze. Ostatnio w systemie za ponad 300tys zl bez problemu pogonily Shunyate Cobra Zitron za 5500zl. Dwa kabelki Wile trafily w ich miejsce przy M.Levinson No512 i pre Krell Phantom. Nie zostaly wlaczone w ten system ze wzgledu na wyglad czy metkę z ceną i znane logo. A tak na marginesie to wspomniane 2 Shunyaty sa na sprzedaz. Chetnych prosze o kontakt.

 

Pożyczyć i wypróbować też polecam, bo może się okazać, że się nie wpasują....

Na odsłuchach u Miroslava kabelki Wile, choć dobre w swojej cenie, musiały uznać zdecydowaną wyższość kabli Acoustic Revive i Transparenta, co mnie w sumie wcale nie zdziwiło;-)

Bo nie ma kabli ktore beda pasowac wszedzie i zawsze.

 

Nie wiem którą Anacondę słuchali, ale Helix Alpha oraz CX do źródeł absolutnie się nie nadają.

Anaconda zostala sprawdzona w wielu konfiguracjach i dwoch systemach a nie tylko ze zrodlem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz Cie naście razy pytałem, która to Anaconda bo jest ich kilka i dalej nie wiadomo ...

Jedyne co wiesz o Anacondzie to to, że kosztowała 12 tysięcy.

Temat dotyczy kabli zasilający do ŹRÓDŁA a tu nadaje sie tylko jedna z nich, jest lekko ciemna i dość specyficzna ale bardzo dobra.

Wile, o której tak ciagle piszesz tez jest extra do źródeł ?

Mirek wspomniał, że Wile odstaje od AR a jak odstaje od AR to tym bardziej od Anacondy.

Rozumiem jednak, ze Wile może zagrać dobrze ale jak się o czymś pisze to wypadłoby podać konkrety.

 

A tak w ogóle to ja jestem użytkownikiem produktów manufaktury Wile/SoundArt i wlasnie dlatego nie leży mi Twoj sposób promocji.

Uważam, że więcej szkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.