Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy kabel zasilający do źródła cyfrowego


Marcin_gps
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żałosne jest to co Pan wypisujesz i obraża inteligencję sporej grupy ludzi Pańską radosną twórczość czytających.

Jako człowiek . który od lat prowadzi biznes potrafię zrozumieć pewne działania marketingowe ale są granice etyki zawodowej i zwykłej uczciwości , których nie można przekraczać dla pieniędzy...

Osobiście kibicuję POLSKIEJ firmie AVCON , Audiophilar , Baltlab , ESA czy QBA ale to nie garażowa popelina tylko konkretny biznes.

Handlowanie hochsztaplerką dla naiwnych to to samo co lichwa więc nie ma się co dziwić że Pańskie występy popularności Panu nie przysparzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tocz pan piany panie. Jak nie umiesz czytać w swoim zamroczeniu, "krucjacie", tego czegoś nie słuchał, a linię produkcyjną żądasz, to puknij się pan w łeb.

Trzy razy: puk, stuk, bęc!

Pomylić Sulek Audio z Samsungiem (linia produkcyjna), to duża wada - twoja panie. Slow food vel fast food. Syndrom czasów w których żyjemy.

Bo o manufakturze pan żeś nigdy nie słyszał?

Wyjaśniam:

Manufaktura to taki warsztat, gdzie rękami (manu) coś się wytwarza. Prawdopodobieństwo jakości wyrobów manufakturowych w odniesieniu do fabrycznych (linia produkcyjna) jest nieporównywalne.

 

Być wyróżnionym na wystawie gdzie ponad 100 firm bardzo się stara by jak najlepiej wypaść, to niemała sprawa, a nam się przytrafiło. I przez kogo - 6moons!

Polskiej firmie, której chciałbyś pan kibicować? Nie wierzę. Dlatego jesteś pan niewiarygodny. Zadeklarowałeś pan znowu bez pokrycia.

Dlatego jesteś pan zwykły hejter.

Pokaż tą manufakturę gdzie "rękami(manu)" wytwarza się te genialne kable i listwy zasilające. Mówisz o mojej wiarygodności - przecież to Ty jesteś niewiarygodny nie mogąc pokazać nawet paru zdjęć z tej manufaktury, adresu też brak, wszystkiego brak - konspiracja jak za okupacji. Do tego wiarygodność budujesz na bazie przerobionej listwy zasilającej za 20zł ?????????

 

To chyba ty pomyliłeś SULEK z Samsungiem żądając 6tys za przerobioną zwykłą listwę zasilającą - za tą ceną to kupię np.super TV Samsunga który w porównaniu do Twojej/czy afirmowanej przez Ciebie listwy Sulek jest naszpikowany technologią - a różnica w jakości wykonania to otchłań.

 

6moons ??????/ a cóż to jest takiego ????? Przedruki z bajkopisarza Pacuły - nie rozśmieszaj mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linię produkcyjną żądasz, to puknij się pan w łeb.

Trzy razy: puk, stuk, bęc!

Pomylić Sulek Audio z Samsungiem (linia produkcyjna), to duża wada - twoja panie. Slow food vel fast food. Syndrom czasów w których żyjemy.

Bo o manufakturze pan żeś nigdy nie słyszał?

Wyjaśniam:

Manufaktura to taki warsztat, gdzie rękami (manu) coś się wytwarza. Prawdopodobieństwo jakości wyrobów manufakturowych w odniesieniu do fabrycznych (linia produkcyjna) jest nieporównywalne.

 

 

Puk, stuk, bęc - mamy więc kabelek, listwę - wykonaną ręcznie!

Czyli komponenty kupione w hurtowni elektrycznej, do których lutujemy wtyczki, nawlekamy oplot i bęc!

Tak rękami (manu) to coś się "wytwarza" Bęc!

Ustalamy jeszcze cenę - stuk, puk ...o dwa zera puk, puk nam się więcej pukło, stukło...

UUUUPPPPSSS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Grzegorz,

ja nie chcę wchodzić na drogę utarczek, tylko chcę wyjaśnić. Trochę konfabulujesz, bo ktoś Ci naopowiadał głupot, albo źle zrozumiałeś bo:

- te eksperymenty były opisane tu na tym forum. Nietrudno się domyślić, że chodzi Ci o pewien system z lebenem

- zmiany tyczą bardziej czytelności i wysycenia średnicy

- są to zmiany minimalne/małe lecz jednak słyszalne dla wyćwiczonego ucha

- zmiany następują po znacznie mniejszym "przesuwie" linki

- miałem okazję słuchać tego systemu i uczestniczyć w tej "zabawie".

Tyle celem wyjaśnienia i przepraszam za OT.

serdeczne

pzdr

Wu

Spoko , absolutnie nie konfabuluję , tylko śmieszne to jest ;))

Jak zwykle pisałem trochę półżartem ;) .

Wybacz , ale jak dla mnie są granice absurdu audiofilskiego ..a takimi testami znacznie się je przekracza .

Poczynań i opisów pana od powyższego systemu nie chcę nawet komentować ..

Mam nadzieję , że jednak Ciebie nie uraziłem:))

Pozdrawiam

 

Hmmm, nie wiem jak jest w tym przypadku - ale jeśli chodzi o np. instrumenty wykonywane z drewna, to dobór lakieru jest niezwykle istotny i ma wpływ na ich brzmienie.....a ta listwa, to chyba głownie drewno....

Dzizas Witek!!!!!

Ja wiem , że Ty jesteś muzykiem , a nie inżynierem , ale jest coś takiego jak akustyka , dział nauki ścisłej czyli fizyki !!!!

Co ma lakier na instrumencie , który jest fizycznym źródłem dźwięku wytwarzającym fale akustyczne , do obudowy biernego elementu zasilającego !!!!

Oczywiście , że lakier na skrzypcach , fortepianie itp. ma znaczenie ponieważ jest elementem przenoszącym pośrednio fale dźwiękowe .

Pisanie , że ma znaczenie jakim lakierem jest pomalowana drewniana listwa zasilająca jest czystym voodoo z dżungli brazylijskiej .

I tak naleźy traktować ludzi wciskających kit , jak szamanów z dżungli !!!

Naprawdę ręki , uszi i inne opadają ....ehhhh

Porównując to do samochodu , tak samo możesz testować z jakiego rodzaju materiału jest zrobiony wentylek w kołach i jaki ma wpływ na osiągi ...

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie , że ma znaczenie jakim lakierem jest pomalowana drewniana listwa zasilająca

Ależ ma, i to wielkie - przynajmniej wizualnie;-)

Dlatego pisałem o instrumentach,i że nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku - to chyba dało się odczytać....

A wentylki to Panie istotna sprawa, nie tylko w "kołach";-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ja powoli " wysiadam" jak czytam i słyszę " rewelacje audio"

Ostatnio w pewnym salonie audio sprzedawca z wielkim zapałem przekonywał mnie , że podstawki pod kable nie tylko trzeba mieć, ale koniecznie muszą się wygrzać przed odsłuchem....parskąłem śmiechem i gość się obraził , hi, hi.

Naprawdę czasami mam wrażenie , że część ludzi nigdy nie miała lekcji fizyki w średniej szkole ...

Podstawki pod kable ( linki też , Cytrusie ;) będzie słychać jak ktoś ma sztuczną wykładzinę , a będzie pomijalna przy drewnianej ...nic skomplikowanego .

W drucie płynie prąd o zmiennym napięciu i natężeniu , indukuje to pole magnetyczne ..a dodatnie lub ujemne ładunki podłoża mają na nie wpływ , nic trudnego.

Dlaczego kable grają inaczej , też nic skomplikowanego . Pojemność kabla , materiał , geometria , rodzaj otuliny , ekran lub jego brak ...fizyka nic więcej .

Aha , no i puszkowce czyli układy RLC lub podobne wpływające na pracę układu głośnik wzmacniacz lub źródło wzmacniacz.

Żadne voodoo ...fizyka, a raczej elektrotechnika ( jak ktoś chodził do technikum ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam.....żaden kabel ( bez znaczenia) czy topowe Siltechy, MITy, Transparenty czy Tara Labs

nie są warte tych pieniędzy....

 

Ceny rzeczywiście są porąbane i to bez dwóch zdań ale czy znasz lepsze produkty innych firm które produkują sprawdzone i uznane wyroby spełniające oczekiwania bardziej wymagających klientów. To są wiodące firmy i nie rozdają czegokolwiek za darmo. Za sprawdzoną jakość trzeba niestety zabulić. Miarą ich jakości jest nie tylko uznanie na świecie w śród audiofilów ale przede wszystkim zatrważająca ilość ich podróbek na rynku oraz praktycznie brak oryginałów(chodzi o top) na rynku wtórnym.

A czy topowe Harberthy są warte tej absurdalnej ceny patrząc na to co jest w tej przekomicznej obudowie?

 

mnie Siltechy nie interesują więc.....zadzieraj kiecę i za***rdalaj bo możesz nie zdążyć

Widzę, że wychodzą maniery, słownictwo i mentalność typowego nuworysza. Ja nie muszę nigdzie "za***rdalać" i śpieszyć się by zdążyć gdyż sprawę okablowania Siltechami mam już dawno za sobą, w przeciwieństwie do ciebie, który miota się od jednego śmiecia do drugiego.

 

jeżeli będę składał kable to wpierw zapukam do Diogenesa.....

 

To chyba jako żart napisałeś, nieprawdaż? On ma specyficzną akustykę pomieszczenia w którym niewiele jeszcze zrobił i dostroił kolumny do tych niedoskonałości. Kablarstwo neotechowe z metra może i się u niego sprawdza ale wątpię by było do przeniesienia gdzie indziej, ale próbuj.

 

To akurat smutna prawda...

 

Ale to jest rzeczywistość i należy ją zaakceptować i umieć dostosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawki pod kable ( linki też , Cytrusie ;) będzie słychać jak ktoś ma sztuczną wykładzinę , a będzie pomijalna przy drewnianej ...nic skomplikowanego .

W drucie płynie prąd o zmiennym napięciu i natężeniu , indukuje to pole magnetyczne ..a dodatnie lub ujemne ładunki podłoża mają na nie wpływ , nic trudnego.

Dlaczego kable grają inaczej , też nic skomplikowanego . Pojemność kabla , materiał , geometria , rodzaj otuliny , ekran lub jego brak ...fizyka nic więcej .

 

Diogenesie zacny!

Nie do końca tak jest, a właściwie to zupełnie inaczej. Zmienne pole elektromagnetyczne to jednak inne zjawisko niż ładunki elektrostatyczne.

To są zgoła odmienne właściwości i sposoby oddziaływania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że wychodzą maniery, słownictwo i mentalność typowego nuworysza. Ja nie muszę nigdzie "za***rdalać" i śpieszyć się by zdążyć gdyż sprawę okablowania Siltechami mam już dawno za sobą, w przeciwieństwie do ciebie, który miota się od jednego śmiecia do drugiego.

 

 

Stary, wiesz że tym wpisem zachowałeś się jak przykry kutafon...

.....dlatego odpuszczę sobie dalsze odpowiedzi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny rzeczywiście są porąbane i to bez dwóch zdań ale czy znasz lepsze produkty innych firm które produkują sprawdzone i uznane wyroby spełniające oczekiwania bardziej wymagających klientów. To są wiodące firmy i nie rozdają czegokolwiek za darmo. Za sprawdzoną jakość trzeba niestety zabulić. Miarą ich jakości jest nie tylko uznanie na świecie w śród audiofilów ale przede wszystkim zatrważająca ilość ich podróbek na rynku oraz praktycznie brak oryginałów(chodzi o top) na rynku wtórnym.

A czy topowe Harberthy są warte tej absurdalnej ceny patrząc na to co jest w tej przekomicznej obudowie?

 

 

Widzę, że wychodzą maniery, słownictwo i mentalność typowego nuworysza. Ja nie muszę nigdzie "za***rdalać" i śpieszyć się by zdążyć gdyż sprawę okablowania Siltechami mam już dawno za sobą, w przeciwieństwie do ciebie, który miota się od jednego śmiecia do drugiego.

 

 

 

To chyba jako żart napisałeś, nieprawdaż? On ma specyficzną akustykę pomieszczenia w którym niewiele jeszcze zrobił i dostroił kolumny do tych niedoskonałości. Kablarstwo neotechowe z metra może i się u niego sprawdza ale wątpię by było do przeniesienia gdzie indziej, ale próbuj.

 

 

Ale to jest rzeczywistość i należy ją zaakceptować i umieć dostosować.

Chochla nie miej żalu do Mirka, to tylko żarty.

Jakich kolumn obecnie używasz? Nadal napędzasz je Passami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porównując to do samochodu , tak samo możesz testować z jakiego rodzaju materiału jest zrobiony wentylek w kołach i jaki ma wpływ na osiągi ...

 

Eeeee tam. Nie wiesz? Czerwone są najszybsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Diogenesie zacny!

Nie do końca tak jest, a właściwie to zupełnie inaczej. Zmienne pole elektromagnetyczne to jednak inne zjawisko niż ładunki elektrostatyczne.

To są zgoła odmienne właściwości i sposoby oddziaływania.

Rozwiń proszę temat , ja go tylko zaznaczyłem .

Czy ładunki elektrostatyczne nie mają wpływu ma pole magnetyczne generowane na kabel ?

Moim zdaniem mają . Mają też wpływ na inne , rzeczy choćby indukcyjność itp...

Chodzi tylko o prawa fizyki , a nie jakieś czary jak to niektórzy pojmują .

Nie ten wątek...

 

No tak , słoma wychodzi Panie Mirosławie:)

Harbeth używa chyba innego materiału tłumiącego niż słoma ;0?

 

Kablarstwo neotechowe z metra może i się u niego sprawdza ale wątpię by było do przeniesienia gdzie indziej, ale próbuj.

Ty tu z metrami nie wyjeżdzaj , bo sam wtyki w tych skończonych produktach Siltechacha wymieniasz na lepsze....hi,hi .

Czy kable mają wpływ na akustykę pomieszczenia ?

Jak są grube i masz ich dużo to możesz zrobić z nich dyfuzor ;)

Wykaż w pomiarach akustyki wpływ kabli .Jak się uda stawiam flachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

Wykaż w pomiarach akustyki wpływ kabli .Jak się uda stawiam flachę.

 

...dokładam się z drugą flachą...

wygraną odbiorę od Chochli i prześlę do Ciebie....na pewno wyślę, nie wypiję ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń proszę temat , ja go tylko zaznaczyłem .

Czy ładunki elektrostatyczne nie mają wpływu ma pole magnetyczne generowane na kabel ?

 

To trochę tak jak koń do koniaku ;)

Ładunki elektrostatyczne, jakie mogą ale i nie muszą się w takim układzie pojawić, będą zależne od rodzaju oplotu czy innej zewnętrznej izolacji i podłoża na którym leżą (czyli materiałów z jakich są wykonane).

Oddziaływanie ich nie ma nic wspólnego ani nie wpływa na pole elektromagnetyczne jakie wytwarza wokół siebie przewodnik (sieciówka) przez którą przepływa właśnie prąd zmienny.

 

W sumie ten temat nadaje się do audio mitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chochla nie miej żalu do Mirka, to tylko żarty.

Jakich kolumn obecnie używasz? Nadal napędzasz je Passami?

 

Widząc to, co się w światku kolumnowym dzieje i czym to coś jest wypychane wewnątrz i za jaką wielokrotnie absurdalną cenę jest sprzedawane postanowiłem pójść inną, trochę ryzykowną drogą.Pokój to 23 metry więc wstawianie czegoś większego nie miałoby sensu więc postanowiłem przerobić swoje Dali Grand Diva na coś bardziej użytecznego. Zmieniłem okablowanie na srebrno-złotego Siltecha LS 180 G5, wstawiłem 4 Duelundy RS: 6,8uF, 47uF, wstawiłem topowe rezystory, cefki Mundorfa. Kolumnę dociążyłem ale od spodu, jest przykręcona śrubami do 4cm płyty z granitu szwedzkiego na kolcach. Koszt tych zabiegów był spory, wręcz absurdalny, ale było warto. Po tym doświadczeniu z Duelund RS teraz wiem, że powinienem był zamówić CASTY. To wyjątkowe produkty.Kolumny połączone są z Passem Alephem 4 Princem Siltecha G7 z serii Royal Signature.

 

Ty tu z metrami nie wyjeżdzaj , bo sam wtyki w tych skończonych produktach Siltechacha wymieniasz na lepsze....hi,hi .

 

To prawda i już o tym pisałem, że biżuteria w tych ich niższych modelach serii Royal Signature za kupę kasy to kpina ze mnie.No cóż trzeba się z tym pogodzić i robić swoje.

 

Czy kable mają wpływ na akustykę pomieszczenia ?

 

Diogenes czy musisz błaznować:) To akustyka pomieszczenia wpływa jak odbieramy dźwięk sprzętu z jego konkretnym okablowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Diogenes czy musisz błaznować:)

Muszę !!!

Inaczej to tylko nuda i kłótnie na forum ...

 

To trochę tak jak koń do koniaku ;)

Ładunki elektrostatyczne, jakie mogą ale i nie muszą się w takim układzie pojawić, będą zależne od rodzaju oplotu czy innej zewnętrznej izolacji i podłoża na którym leżą (czyli materiałów z jakich są wykonane).

Oddziaływanie ich nie ma nic wspólnego ani nie wpływa na pole elektromagnetyczne jakie wytwarza wokół siebie przewodnik (sieciówka) przez którą przepływa właśnie prąd zmienny.

 

W sumie ten temat nadaje się do audio mitów.

No widzisz , nie uważałem na elektrotechnice ;) coś słyszałem , ale nie do końca ;)

 

...dokładam się z drugą flachą...

wygraną odbiorę od Chochli i prześlę do Ciebie....na pewno wyślę, nie wypiję ;-)

Wypijemy razem z Chochlą w trójkę ;) wyjdzie akurat w sam raz, dwie flaszki na trzech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc to, co się w światku kolumnowym dzieje i czym to coś jest wypychane wewnątrz i za jaką wielokrotnie absurdalną cenę jest sprzedawane postanowiłem pójść inną, trochę ryzykowną drogą.Pokój to 23 metry więc wstawianie czegoś większego nie miałoby sensu więc postanowiłem przerobić swoje Dali Grand Diva na coś bardziej użytecznego. Zmieniłem okablowanie na srebrno-złotego Siltecha LS 180 G5, wstawiłem 4 Duelundy RS: 6,8uF, 47uF, wstawiłem topowe rezystory, cefki Mundorfa. Kolumnę dociążyłem ale od spodu, jest przykręcona śrubami do 4cm płyty z granitu szwedzkiego na kolcach. Koszt tych zabiegów był spory, wręcz absurdalny, ale było warto. Po tym doświadczeniu z Duelund RS teraz wiem, że powinienem był zamówić CASTY. To wyjątkowe produkty.Kolumny połączone są z Passem Alephem 4 Princem Siltecha G7 z serii Royal Signature.

 

 

 

pojechałeś :).

 

Duelund Cast PIO Copper 47uF to koszt ok. 26.000 zł. Duelund RC tylko ok.22.000 zł więc rzeczywiście "dałeś ciała".

Ale napisz proszę co się zmieniło po tej modyfikacji.

 

Cewki na Boga !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie mam tutaj mnostwo roboty moderacyjnej w odniesieniu waszych publikacji do Netykiety i regulaminu forum.

Jednak czytajac calosc tej strony zauwazylem, ze usuwanie wpisow i udzielenie kar regulaminowych, nie bedzie mialo takiego skutku na Wasza postawe na Forum, jak pozostawienie czytelnikom calej tej, ze tak to nazwe "dyskusji". Nic lepiej o Was nie swiadczy, jak Wy sami.

 

Dalsze chamstwo i ataki personalne bede karal natychmiast banem w watku!

 

Prosze miec na uwadze, ze ten wpis kieruje wylacznie do tych, ktorzy sa w stanie zrozumiec ze o nich mi chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc to, co się w światku kolumnowym dzieje i czym to coś jest wypychane wewnątrz i za jaką wielokrotnie absurdalną cenę jest sprzedawane postanowiłem pójść inną, trochę ryzykowną drogą.Pokój to 23 metry więc wstawianie czegoś większego nie miałoby sensu więc postanowiłem przerobić swoje Dali Grand Diva na coś bardziej użytecznego. Zmieniłem okablowanie na srebrno-złotego Siltecha LS 180 G5, wstawiłem 4 Duelundy RS: 6,8uF, 47uF, wstawiłem topowe rezystory, cefki Mundorfa. Kolumnę dociążyłem ale od spodu, jest przykręcona śrubami do 4cm płyty z granitu szwedzkiego na kolcach. Koszt tych zabiegów był spory, wręcz absurdalny, ale było warto. Po tym doświadczeniu z Duelund RS teraz wiem, że powinienem był zamówić CASTY. To wyjątkowe produkty.Kolumny połączone są z Passem Alephem 4 Princem Siltecha G7 z serii Royal Signature.

Moje ulubione kolumny i kopułeczka 9700. Świetne do modyfikacji. Przerabiałem już 450 i 470 czyli bliźniaki z tymi samymi Vifami. Wrzucenie 9700 i modyfikacja zwrotnicy wynosiła je na zupełnie inny poziom grania.

Referencyjna góra i średnica, tylko ten bas :) Pass i te Vify tłumaczy brak zauważalnego spowolnienia basu przez Duelundy. Czy dasz się kiedyś wyciągnąć do Łodzi na odsłuch brata 9900?

Jakiego źródła używasz oprócz gramiaka?

Koszt elementów do modyfikacji zwrotnicy w stosunku do wartości kolumn (kilka kzł) może wzbudzać pewne kontrowersje ale progres jest, sam tego doświadczyłem. Chciałbym, żebyś posłuchał nowych Ethosów.

Zobaczysz też pewne smakołyki akustyczne, które na razie są utrzymywane w tajemnicy (może Cię zainspiruje). Będziesz Pan zadowolony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Wlasciwie mam tutaj mnostwo roboty moderacyjnej w odniesieniu waszych publikacji do Netykiety i regulaminu forum.

Jednak czytajac calosc tej strony zauwazylem, ze usuwanie wpisow i udzielenie kar regulaminowych, nie bedzie mialo takiego skutku na Wasza poztawe na Forum, jak pozostawienie czytelnikom calej tej, ze tak to nazwe "dyskusji". Nic lepiej o Was nie swiadczy, jak Wy sami.

 

Dalsze chamstwo i ataki personalne bede karal natychmiast banem w watku!

 

Prosze miec na uwadze, ze ten wpis kieruje wylacznie do tych, ktorzy sa w stanie zrozumiec ze o nich mi chodzi.

Vlado ...pliss ALT Ci nie działa ;)

I wrzuć na luzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisz proszę co się zmieniło po tej modyfikacji.

 

Dosłownie wszystko. To całkowicie odmienny świat dźwiękowy niż poprzednio.Poprzednio ton nadawały Mundorfy Supreme i d"Appolito Premium, a oryginalne części to były śmieci. W dużym skrócie. Olbrzymia zwartość poszczególnych podzakresów- perfekcyjne zszycie, pojawiła się niesamowita, analogowa faktura, barwa i wybrzmienia instrumentów o wiele bliżej realizmowi. Pojawiła się taka dziwna matowość w dźwięku co niezwykle lubię i boję się , że ona zniknie bo nadaje to niezwykłej aury nagraniom z klasyki gdyż głównie w takiej muzyce ostatnio gustuję(szczególnie awangarda).

 

Duelund Cast PIO Copper 47uF to koszt ok. 26.000 zł

Cena nie ma znaczenia. One są tego warte. W naszym hobby powinno się iść na jak najmniejsze kompromisy.

 

. Czy dasz się kiedyś wyciągnąć do Łodzi na odsłuch brata 9900?

Jakiego źródła używasz oprócz gramiaka?

 

Z wielką przyjemnością ale latem.Źródłem jest Ikemi Linna i ich Sondek LP12 Lingo/Linto/Ekos/Akiva

 

Koszt elementów do modyfikacji zwrotnicy w stosunku do wartości kolumn (kilka kzł) może wzbudzać pewne kontrowersje ale progres jest, sam tego doświadczyłem.

 

Te kolumny 17 lat temu nie były tanie, kupiłem je za 14 tys. To samo dzisiaj, to pewnie 50- 60 tys.zawołają. Skrzynki są niezwykle solidne, niezłe przetworniki. Przeróbka wyszła znakomicie, a tak wielu mi to odradzało namawiając by kupić współczesne gnioty, które pewnie trzeba byłoby wybebeszyć by osiągnąć coś satysfakcjonującego. Podjęte ryzyko się opłaciło

 

Wrzucenie 9700 i modyfikacja zwrotnicy wynosiła je na zupełnie inny poziom grania.

Myślałem o tym ale należałoby przeprojektować zwrotnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie wszystko. To całkowicie odmienny świat dźwiękowy niż poprzednio.Poprzednio ton nadawały Mundorfy Supreme i d"Appolito Premium, a oryginalne części to były śmieci. W dużym skrócie. Olbrzymia zwartość poszczególnych podzakresów- perfekcyjne zszycie, pojawiła się niesamowita, analogowa faktura, barwa i wybrzmienia instrumentów o wiele bliżej realizmowi. Pojawiła się taka dziwna matowość w dźwięku co niezwykle lubię i boję się , że ona zniknie bo nadaje to niezwykłej aury nagraniom z klasyki gdyż głównie w takiej muzyce ostatnio gustuję(szczególnie awangarda).

 

 

Cena nie ma znaczenia. One są tego warte. W naszym hobby powinno się iść na jak najmniejsze kompromisy.

 

 

 

 

Zapytałem ponieważ ja nie mogłem pozwolić sobie na takie szaleństwa z Duelundami. Topowe komponenty w tym Duelundy dałem tylko na podział pasma na 9kHz. Na pozostałych dwóch podziałach siedzą kondy o łacznej pojemności 167 uF. Co w duzym uproszczeniu dałoby cenę 3 x wyższą od wyliczonej powyżej czyli ok. 78.000 zł. powiedzmy minus 20% rabatu czyli jakieś 60.000 zł. Do tego pewnie jeszcze z 10.000 zł za cewki i rezystory.

 

Dlatego poszedłem inna drogą. Kolumny mam czterodrożne. Zrobiłem zwrotkę na górę pasma jak opisałem. Koszt. ok. 4000 zł. A na dwa dolne podziały dałem aktywną zwrotnice lampową, która wraz z modyfikacja na topowe elementy i lampy kosztowała mnie ok. 6000 zł. Czyli zamiast 74.000 zł wydałem 10.000 zł. I dźwięk mam na pewno nie gorszy. Do tego jako bonus dowolne regulacja charakterystyki w trybie online. 30 sek roboty. Z pomiarem 10 min. Wada jest to, że musze stosować trzy pary wzmaków. Dla mnie zaleta bo na basie mam tranzystor, a dwie pozostałe na średnice i górę to lampa. Razem wzmaki kosztowały mnie ok. 17.000 zł po modyfikacji lampoców na najlepsze mozliwe lampy i komponenty. Obawiam się, że Twój wzmak, nie wiem jaki jest to wydatek rzędu 100.000 zł.

 

Jak widac pozorna komplikacja systemu spowodowała zejście z kosztów ok. 6 razy. Co do dźwięku trzeba posłuchać samemu. Kilka osób, nie z kręgu moich przyjaciół tylko "obcy" słuchało.

 

Niestety droga aktywnej filtracji kolumn umarła już w latach 80-ych. Było to kosztowne i upierdliwe. A branża kocha ... easy money :) .

 

Ale żeby nie było drugi system mam tradycyjny. Ale także wymieniłem wszystkie kondensatory i rezystory w zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej przegiąłeś :)

 

W niczym nie przegiąłem. Nie wiem jak kolega Pmcomp to wszystko liczy. Ja nie kupiłem CASTÓW tylko RS.

47 uF specjalnie Duelund mi wykonał(zdjęcia zamieściłem). Całość modyfikacji łącznie z okablowaniem kosztowała mnie 26 tys. zł. Gdzie tu jest przegięcie? Panowie, przecież na głowę nie upadłem. Kwota jest do przyjęcia za to co dostałem w dźwięku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem po cenach listowych i brałem odpowiednią ilość elementów z typoszeregu aby wyjść na zadana pojemność. Szczerze to nie wiedziałem że Jensen czy Duelund może zrobić 2 szt kondów na zamówienie.

 

PS. 26 tys w porównaniu do moich 10 tys to i tak "dla mnie" za dużo ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Duelund może zrobić 2 szt kondów na zamówienie.

 

 

Może , bo zrobił. Drogi był do wnętrza Siltech srebrno-złoty, bo te żydy holenderskie się cenią:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Pojawiła się taka dziwna matowość w dźwięku co niezwykle lubię i boję się , że ona zniknie bo nadaje to niezwykłej aury nagraniom z klasyki gdyż głównie w takiej muzyce ostatnio gustuję(szczególnie awangarda).

Teraz rozumiem skąd u Ciebie taka ilość drewnianych dyfuzorów .

Dla mnie matowość dźwięku jest cechą niepożądaną , ale ja słucham głównie jazzu akustycznego .

Klasyki słucham sporadycznie , ale rozumiem o co chodzi .

To trochę tak jak w studio tylko z poukładaną sceną , dobrze to sobie wyobrażam ?

Jeżeli tak , to Twoja bajka jest zupełnie inna niż moja i kompletnie inna niż Mirka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym nie przegiąłem. Nie wiem jak kolega Pmcomp to wszystko liczy. Ja nie kupiłem CASTÓW tylko RS.

47 uF specjalnie Duelund mi wykonał(zdjęcia zamieściłem). Całość modyfikacji łącznie z okablowaniem kosztowała mnie 26 tys. zł. Gdzie tu jest przegięcie? Panowie, przecież na głowę nie upadłem. Kwota jest do przyjęcia za to co dostałem w dźwięku:)

Czyli łącznie z ceną kolumn to 40kzł. Teraz trzeba porównać z kolumnami w podobnej cenie żeby ocenić na ile % było warto. Znam te kolumny na wylot i mają istotne ograniczenia nawet po najdoskonalszym tuningu.

Niemniej to niezwykle udane konstrukcje. O dziwo w zakresie średnicy grają lepiej niż droższe Grandy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te kolumny na wylot i mają istotne ograniczenia nawet po najdoskonalszym tuningu.

Niemniej to niezwykle udane konstrukcje. O dziwo w zakresie średnicy grają lepiej niż droższe Grandy.

 

...toś mnie zaskoczył...miałem Dali Grand, Dali Grand Coupe, Evidence 370 i jakieś tam jeszcze podstawkowe

....napisz w czym Diva jest lepsza od Grandów....

jakbym miał wydać 40tys to zdecydowanie wolałbym kupić Dali Euphonia ms4 (na giełdzie hifi były za 16tys) albo ms5...tylko to nie są kolumny do mojej klitki

Szymon, jakie masz zdanie na temat ms4, ms5 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.