Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Merlin Music Systems


szydlo_l
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Merliny to własciwie 2 kolumny: podstawkowe TSM i podłogowe VSM. Podstawkowych nigdy nie słuchałem, VSM MXM słuchałem kila razy. W USA kolumny kultowe u nas właściwie nieznane. Bardzo dobre, esotar na górze, i chyba scanspeak. Wyjątkowe w tych paczkach jest ,ze sa tylko 2 modele ale za to ciągle udoskonalane i można dokonywać upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie posiadam wersje vsm-mx z super BAM. Uważam te kolumny za decydowania lepsze od Guarneri Homage czy Electa Amator I które wcześniej posiadałem. Ja odbieram te kolumny jak bardzo transparentne, neutralne. Nie wnoszą (narzucają) swojego charakteru tak jak Sonus Faber. Potenciał pokazują z bardzo transparętnymi wzmacniaczami lampowymi tj.OTL. Kolumny odbieram jak elektrostaty bez ich wad.

Już niebawem zawita ostatnia wersja Black Magic, okablowanie Cardas Clear i duelundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć co wtedy grało , kolega ma bardzo dużo gratów i ciagle coś tam jest nowego. Na pewno były to jakieś monosy lampowe, Barklay F1 transport to zapamiętałem , bo rzadki i super transport. Merliny w końcu zmienił na egglestony andra- co ciekawe też na górze esotar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że wcześniej nie słyszłem o tej marce eggleston. Ale wszystko co na esotarze ma u mnie pierwszeństwo:).

Patrząc po gabarytach Andra, to inny kaliber raczej do (większego) pomieszczenia.

A u mnie Esotary obecnie leżą na szafie. I raczej sobie tam poleżą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A u mnie Esotary obecnie leżą na szafie. I raczej sobie tam poleżą.

Czyzbyś znalazł lepszy tweeter ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma je dla mnie na zaś ;)

 

Jakby Twoje Daro w Electa I padły to u mnie są i fabrycznie nowe i używane T330 D i wszystkie inne tweetery Dynaudio D21, D28,D260

 

Nasłuchałem się ich przez dwadziescia kilka lat wystarczjąco dużo aby poznać ich aplikacje i pełne możliwości brzmieniowe.

post-15230-0-75205800-1466930001_thumb.jpg

post-15230-0-44798300-1466930007_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć niezły "talent" albo bardzo się starać żeby zjarać Esotary

 

To prawda głośniki wysokotonowe Dynaudio sa bardzo wytrzymałe, bardzo dobrze drut o przekroju sześciokatnym wykonany z aluminium wypełnia szczelinę magnetyczną. Dynaudio wyłacznie taki drut stosuje w swoich głosnikach . Ale można spalić, wystarczy że wzmacniacz się wzbudzi ,ostatnio klient tak sobie załatwił kopulki Dynaudio ,wydzielona ilość ciepła zesmażyła uzwojenie a karkas aluminiowy stopił połączenie z membraną.

 

Występuje też inny rodzaj uszkodzeń będący wynikiem starzenia się głosnika ,zwykle ok. 20 lat i więcej ,mianowicie połaczenie w procesie zgrzewania aluminiowego drutu i miedzianego wyprowadzenia do złączek ,jak wiadomo miedzi nie lutuje się z aluminium więc jest to proces zgrzania obu drutów. Bardzo trudno to uszkodzenie naprawić ,często zdarza się że głosnik gra ,dostanie temperatury po 10-20 minutach przestaje brzmieć i milknie :-( (foto)

 

Gdyby Wasze kolumny oparte o tweetery Dynaudio przestały grać to można spróbowac skontaktowac się z serwisem Dynaudio ,co prawda nie sprzedadzą Wam kompletu naprawczego "repair kit " jak to ma miejsce w innych firmach produkujących głośniki ale na wymianę stary za nowy głośnik jest szansa zakupić fabrycznie nowy wysokotonowiec .Ceny tweeterow Dynaudio są oczywiście dość wysokie.

Ale nowy głosnik posłuży Wam w kolumnach bardzo ,bardzo długo.

post-15230-0-52262400-1466931556_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.