Skocz do zawartości
IGNORED

Różnice dźwięku między odtwarzaczami


jerry224

Rekomendowane odpowiedzi

Dopisałbym tylko, że bitperfect zapewnia zarówno ASIO, jak i KS

Podejrzewam też, że WASAPI również, ale nie było testu z użyciem tego interface'u :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze...brak różnic, teraz tylko czekać na pomiary kompów zwykłych i wypasionych kompów do audio...czy ludzie to zniosą po męsku, czy po prostu nie uwierzą w pomiary, aby zaufać emocjom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał bitperfect z kolei zapewniają wszystkie inne interface'y zapewniające wyłączność aplikacji, czyli ASIO, WASAPI, KS

 

 

Też tak myślę. Nie wiem o co chodziło Przemysławowi i dlaczego neofozzie nie zgodził się ze mną,

skoro pisałem wcześniej, że używam Kernela.

 

czy ludzie to zniosą po męsku, czy po prostu nie uwierzą w pomiary, aby zaufać emocjom?

 

Ja tam zniosę wszystkie Wasze pomiary po męsku.

Czyli mam je głęboko w dupie. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałbym tylko, że bitperfect zapewnia zarówno ASIO, jak i KS

Podejrzewam też, że WASAPI również, ale nie było testu z użyciem tego interface'u :)

 

WASAPI było testowane dla AIMPa, było OK, teraz doinstalowałem do foobara i też jest bez oscylacji. Jeżeli coś mylę, proszę o naprowadzenie, nie znam dobrze audio dla windows.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam też, że WASAPI również, ale nie było testu z użyciem tego interface'u :)

Dawno temu sprawdzałem WASAPI na BP i w jednym trybie było BP a w drugim już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wyznaje, że jak ma być pod Windows wszystko jak najlepiej, to przy odtwarzaniu muzyki, nie działa regulacja głośności w mixerze systemowym.

Wtedy jestem spokojny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ten sam prostokąt z pliku 44,1 potraktowany upsamplingiem widoczny jest jako "pofalowany". Wydaje mi się, że gdyby w upsamplerze działały filtry to tym bardziej wykresy po upsamplingu powinny być "płaskie".

Raczej nie bo działanie filtrów samo w sobie generuje zniekształcenia. Zależnie od resamplera i filtrów raz większe raz mniejsze ale są.

Nie ma znaczenia czy resamling jest programowy czy w dac filtry działają. Czasem resamplin programowy daje lepsze efekty niż ten w dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest zauważalnie gorszy niż dla natywnego sygnału 192kHz, ale widać też, że czysty 44.1/16 (A) daje lepszy wynik niż po wstępnym upsamplowaniu 44.1 > 192kHz (B).

Wydaje mi się że tutaj to już nie ma co uogólniać. Generalnie przy różnych częstotliwościach dac-i działają w różnych trybach i mogą być różne efekty (ale ja to enigmatycznie napisałem, fuj)

Chodzi mi o to że np. u mnie po resamplingu do wyższych częstotliwości słychać więcej detali na górze. I to raczej nie zniekształceń, a raczej mam wrażenie że pasmo się poszerza.

Chętnie bym ci wysłał mojego daca do zmierzenia żeby zobaczyć czy mi się zdaje, czy zdałem :) Tylko na czym będę w międzyczasie słuchał? ;-)

 

Próbkowanie wynosi 44.1kHz, czyli 22.68us/próbkę. Tak wygląda czas narastania z naniesionym odcinkiem 22.6us.

Fakt, dzięki za przypomnienie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że np. u mnie po resamplingu do wyższych częstotliwości słychać więcej detali na górze. I to raczej nie zniekształceń, a raczej mam wrażenie że pasmo się poszerza.

Jakiego dac używasz?

Jaki resampling robisz i czym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostromo3 gram w foobarze, resampling nie pamiętam już który mam włączony aktualnie, ale jak kiedyś testowałem to efekt podobny na wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gram w foobarze, resampling nie pamiętam już który mam włączony aktualnie, ale jak kiedyś testowałem to efekt podobny na wszystkich

 

Mam dokładnie te same spostrzeżenia. Zarówno resampler SoX, jak i SSRC poprawiają minimalnie brzmienie.

Można to nazwać zniekształceniem, przyjmując za dźwięk wzorcowy ten bez resamplera.

Jednak jest to zniekształcenie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te same spostrzeżenia. Zarówno resampler SoX, jak i SSRC poprawiają minimalnie brzmienie.

Dziwię się, że tak silnie ufasz w to co wydaje Ci się, że słyszysz, nie biorąc w ogóle pod uwagę, że mózg może Cię oszukiwać. Właśnie na takich jak Ty żerują producenci np. grających kabelków. Powiedz szczerze, czy poprawę brzmienia przy pomocy resamplera odczułeś na podstawie ślepego testu? Jeśli nie, to nie mam pytań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że tak silnie ufasz w to co wydaje Ci się, że słyszysz, nie biorąc w ogóle pod uwagę, że mózg może Cię oszukiwać.

Tacy ludzie to klienci idealni nawet jak sami nie kupią to przynajmniej zachęcą innych do kupna bezwartościowych produktów.

Bezrefleksyjność to bardo pożądana cecha audiofila. Pożądana oczywiście z punktu widzenia sprzedawcy dużego czy małego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie - resampler nie jest neutralny dla dźwięku...jaki byłby sens jego stosowania, gdyby tak było?

Pewnie że nie jest ale mam uczulenie na określenie "poprawia brzmienie", jakby nie można było napisać "zmienia brzmienie i tę zmianę odbieram jako lepszą".

Niewielka zmiana wypowiedzi a kolosalnie zmiana jej odbioru ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy soundchaser, ale jak Ty ostateczne dowody z dyskusji, cytuję "mam je głęboko w dupie", to jak tu poważnie dyskutować o technice audio, a konkretnie własne spostrzeżenia (iluzje) vs. dowody w postaci pomiarów?

W Jriver nie ma magicznych krasnoludków.

Ten program jak i wszystko w PC to same obliczenia zero-jedynkowe, i jak widać po dokładnych analizach przy zapewnieniu bitperfect i braku kombinacji z upsamplingiem - sygnał jest dokładnie taki sam z każdego odtwarzacza.

Po prostu odrzucasz rzeczywistość.

Tak samo jak każdy - bez wyjątku - z obozu "słyszących"

Odrzucają relacje i wnioski z testów ABX

Odrzucają pokazane jak krowie na rowie wyniki analiz sygnałów.

Odrzucają wyniki pomiarów.

To jest zachowanie typowe dla wierzących z obojętnie jakiego wyznania czy religii ;)

Audiofilia /czy tam audiofilizm/ to zwyczajna wiara - a przy okazji hobby.

Ma wszystkie cechy typowe dla wiary.

Z dyskusji na dyskusję coraz bardziej przekonuję się o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest to zniekształcenie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. ;-)

 

Lampy też wprowadzają zniekształcenia i też się to podoba moim uszom i innym uszom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy też wprowadzają zniekształcenia i też się to podoba moim uszom i innym uszom

A mi dla odmiany wystarczą zniekształcenia powstałe w głośnikach i pokoju ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy soundchaser, ale jak Ty ostateczne dowody z dyskusji, cytuję "mam je głęboko w dupie", to jak tu poważnie dyskutować o technice audio, a konkretnie własne spostrzeżenia (iluzje) vs. dowody w postaci pomiarów?

W Jriver nie ma magicznych krasnoludków.

Ten program jak i wszystko w PC to same obliczenia zero-jedynkowe, i jak widać po dokładnych analizach przy zapewnieniu bitperfect i braku kombinacji z upsamplingiem - sygnał jest dokładnie taki sam z każdego odtwarzacza.

Po prostu odrzucasz rzeczywistość.

Tak samo jak każdy - bez wyjątku - z obozu "słyszących"

Odrzucają relacje i wnioski z testów ABX

Odrzucają pokazane jak krowie na rowie wyniki analiz sygnałów.

Odrzucają wyniki pomiarów.

To jest zachowanie typowe dla wierzących z obojętnie jakiego wyznania czy religii ;)

Audiofilia /czy tam audiofilizm/ to zwyczajna wiara - a przy okazji hobby.

Ma wszystkie cechy typowe dla wiary.

Z dyskusji na dyskusję coraz bardziej przekonuję się o tym.

Musisz sobie postawić pytanie, na które już sobie dawno odpowiedziałem. Mianowicie czy soundchaser może napisać coś mądrego/przydatnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie postawić pytanie, na które już sobie dawno odpowiedziałem. Mianowicie czy soundchaser może napisać coś mądrego/przydatnego?

 

Przez telefon wydał się sympatycznym facetem :)

Ja zauważyłem, że masa nieporozumień jest spowodowana samą formą przekazu, tzn. słowo pisane na sieci ma słaby przekaz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon wydał się sympatycznym facetem :)

Ja zauważyłem, że masa nieporozumień jest spowodowana samą formą przekazu, tzn. słowo pisane na sieci ma słaby przekaz.

Na forum wyłazi to co w człeku siedzi, i nie zawsze to ładnie pachnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa nieporozumień jest spowodowana samą formą przekazu,

No właśnie, wjechaliście teraz za jedno zdanie, a zapomniał tylko dodać "moim zdaniem" Czy każda osobista opinia musi się zaczynać od "moim zdaniem"?

 

 

 

Edit:

Buhahaha... ;-)

Napisałem powyższe, następnie przeczytałem co Soundchaser napisał w międzyczasie i wytrącił mi oręż z ręki. To się już nie odzywam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zapewnieniu bitperfect i braku kombinacji z upsamplingiem - sygnał jest dokładnie taki sam z każdego odtwarzacza.

Mam dokładnie te same spostrzeżenia. Zarówno resampler SoX, jak i SSRC poprawiają minimalnie brzmienie.

Problem w tym, że Soundchaser nie używa konfiguracji bitperfect, bo żaden resampler nie zapewni bitperfect.

Dlatego cały czas powtarzam, że jeżeli ktoś pisze, że taki czy inny odtwarzacz gra mu lepiej/gorzej to automatycznie powinien również napisać jakiego przetwarzania dźwięku używa, bo inaczej nikt nigdy nie zrozumie o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak Was to boli, że ktoś może słyszeć więcej.

 

Buhahaha... ;-)

 

Żenada.

Może teścik sobie zrobisz i upublicznisz.

Jak bardzo chcesz to znajdę wyniki swojego.

 

Zrobicie test ze strony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I podzielicie się wynikami?

 

Na zachętę, moje wyniki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z definicji resampler zmienia próbkowanie, wiec nie jest bitperfect.

A na podstawie pomiarów Jerrego224 doszliśmy do wniosku odtwarzacze bez ingerencji w stream grają tak samo.

Nie widzę sprzeczności?

Nawiasem mówiąc całkiem sporo czytam wypowiedzi przy których wydaje mi się, że cześć osób odpali komputer, zainstaluje playera i zaczyna narzekać że cd gra lepiej. A windowsowych ulepszaczy nie powyłącza, bo nie ma świadomości że działają póki się ich nie powyłącza.

Nawiasem mówiąc, wieszanie za to psów na windowsie chyba jest nieuzasadnione. Weźcie pod uwagę że totalna większość ludzi słucha dźwięku z głośniczków laptopa czy innych komputerowych i tam akurat włączenie loudnessu jest jak najbardziej uzasadnione. Zresztą to samo z nowymi wydaniami płyt i tym koszmarnym spłaszczającym masteringiem. Ma to uzasadnienie tyle, że na lepszym sprzęcie się słuchać nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Soundchaser nie używa konfiguracji bitperfect, bo żaden resampler nie zapewni bitperfect.

 

To inaczej - bez resamplera też są słyszalne różnice między playerami.

 

Poza tym dla mnie szkoda prądu na takie dyskusje.

Nie ja jeden słyszę różnice. Piszą też o tym inni, a z Waszych tekstów wynika jakbym był jedyny.

 

Wy sobie dalej róbcie jałowe pomiary, gapcie się w wykresy, wysnuwajcie wnioski, że nie słychać,

które są i tak bez sensu, bo sami nie słyszycie, a ja sobie dalej będę sprawdzał różne playery na słuch.

Zachowujecie się jak sekta , która na siłę chce nawrócić ze "złej" drogi innych.

 

Pozdrawiam. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.