Skocz do zawartości
IGNORED

16-17m Sapphire 23 czy 25


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. pomieszczenie 16-17m, kolumny będą oddalone od siebie o 2,5 m. Mam wybór między takimi kolumnami (PA Sapphire 23 i 25) i nie bardzo wiem na co się zdecydować. Lubię nisko schodzący bas, szukam uniwersalnych kolumn. Mogę niedrogo je kupić w ładnej okleinie. Pytanie do forumowiczów: czy nie będą za duże Sapphire 25, czy nie będą dudnić? Jaką elektronikę do nich polecicie? Sapphire23 wydają się małe głośniczki żeby wygenerować jako taki przyjemny bas...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, model Sapphire 25 będzie zdecydowanie za duży, znacznie lepiej pasują mniejsze Sapphire 23. Model "23" jednak jest trochę inaczej zestrojony niż dwie większe konstrukcje, jest to dźwięk spokojniejszy, łagodniejszy, cieplejszy i zdecydowanie mniej podkreślający dół pasma.

W takim pomieszcżeniu najlepszym wyborem byłyby dobre monitory.

 

Z mojej strony mogę zaproponować kilka konkretnych rozwiązań, podaj jednak proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie chciałbys się zmieścić z całym systemem (elektronika i kolumny), jakie masz wymagania w kwestii wyposażenia wzmacniacza (wbudowany przetwornik, funkcje sieciowe).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony 25 jak najbardziej , podaj kwotę na wzmacniacz .

 

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, model Sapphire 25 będzie zdecydowanie za duży, znacznie lepiej pasują mniejsze Sapphire 23. Model "23" jednak jest trochę inaczej zestrojony niż dwie większe konstrukcje, jest to dźwięk spokojniejszy, łagodniejszy, cieplejszy i zdecydowanie mniej podkreślający dół pasma.

W takim pomieszcżeniu najlepszym wyborem byłyby dobre monitory.

 

Z mojej strony mogę zaproponować kilka konkretnych rozwiązań, podaj jednak proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie chciałbys się zmieścić z całym systemem (elektronika i kolumny), jakie masz wymagania w kwestii wyposażenia wzmacniacza (wbudowany przetwornik, funkcje sieciowe).

Monitory nie dadzą takiego basu jakiego oczekuje zainteresowany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię nisko schodzący bas, szukam uniwersalnych kolumn. Mogę niedrogo je kupić w ładnej okleinie. Pytanie do forumowiczów: czy nie będą za duże Sapphire 25, czy nie będą dudnić? Jaką elektronikę do nich polecicie? Sapphire23 wydają się małe głośniczki żeby wygenerować jako taki przyjemny bas...?

To niezłe kolumny, ale wszystko zależy od akustyki Twojego pomieszczenia - kształtu, akustyki i oczywiście sprzętu towarzyszącego, którego jak rozumiem jeszcze nie ma...

I to wszystko należałoby sprawdzić, chyba, że wolisz opcję "idź na całość"

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezłe kolumny, ale wszystko zależy od akustyki Twojego pomieszczenia - kształtu, akustyki

Kształt to prostokąt, kolumny będą stały na krótszej ścianie, w załączniku schemat pokoju, na całej długości pokoju na oknie będą firanki i zasłony. A elektronika w planach. Na alledrogo zanalazłem np Audiolaba 8000 za 1600 lub 8200 za 2300 (tu cena trochę jednak przekracza przekroczony budżet ;)). Wynika z tego, że 25 to jednak inne kolumny niż 23 pod względem oczekiwań. Nie wiem czy uda się odsłuchać oba modele, a już na pewno nie u mnie w domu. Muszę podjąć decyzję do jutra...A muzyka to raczej rock, może jakiś smoothjazz, żona pop, chociaż gusta mi się ostatnio zmieniają, na pewno nie: hip hop, techno, muzyka poważna-zobaczymy...że o disco nie wspomnę

 

Pylony 25 jak najbardziej , podaj kwotę na wzmacniacz .

2000 pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podjąć decyzję do jutra

Wybacz, ale pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł - przynajmniej tak twierdzi mój kot;-)

I obawiam się, że ma rację;-)

Pokój bez dokładnych wymiarów wydaje się być nie najgorszy, tylko trzeba zmodyfikować ustawienie kolumn i punktu G (czyli Gdzie siedzę;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba zmodyfikować ustawienie kolumn i punktu G (czyli Gdzie siedzę;-)

Siedzę na sofie, a kolumny muszą być tam gdzie na rysunku. Nie ma zgody naczelnej na inne opcje ;). Mogę jedynie walczyć z odległością od tylnej ściany, ale w taki sposób, żeby prawa kolumna nie wchodziła na wejście do pokoju...To, które sapphiry lepiej się sprawdzą? Co do pośpiechu to dotyczy to "urodzinowej promocji" w Pylonie i do jutra chcą odpowiedzi ponieważ dają do produkcji całą serię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 25 a do tego np .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zgody naczelnej na inne opcje ;).

Skądś to znam...

Ale jest metoda "małych kroczków" - kolumny 20-30 cm do przodu, sofa odpowiedni do przodu - da się, uwierz mi;-)

Nie daj się metodzie promocji- ta firma działa sensownie - i jak będziesz chciał, to dokonasz u nich dobrego zakupu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądś to znam...

Ale jest metoda "małych kroczków" - kolumny 20-30 cm do przodu, sofa odpowiedni do przodu - da się, uwierz mi;-)

Nie daj się metodzie promocji- ta firma działa sensownie - i jak będziesz chciał, to dokonasz u nich dobrego zakupu....

Rozumiem, że polecasz mniejsze 23...? Tak sugerują w firmie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że polecasz mniejsze 23...? Tak sugerują w firmie...

Ja brałbym 25,w takim metrażu gram na trzydroznych,pelnopasmowych podlogowkqch,dużo zależy od akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Nie zaryzykowałbym Sapphire 25 w 16m2, wszystko zależy od akustyki pomieszczenia. Myślę, że znacznie bezpieczniejszy będzie model Sapphire 23 i połączenie go z dynamicznym wzmacniaczem np. NAD C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html).

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą, zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Sapphiry 31 napędza je Abrahamsen V2.0 w pokoju dziennym hehe wagon ( około 18m2 ) nic nie dudni nie wzbudza się , gra to na wysokim poziomie . Dalej stawiam na 25 tylko nie z Nadem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej stawiam na 25 tylko nie z Nadem

No dobra zamawiam 25. Może jeszcze jakieś propozycje rodem z allegro co do tego...?Tam kolega proponował takie coś:

Wzmacniacz YBA Audio Refinement Complete Pilot

Ja znalazłem takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

budżet do 2000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolaba za darmo bym nie wziął , Rotel to już ciekawsza propozycja .

Nie wiem na jakiej podstawie to piszesz.....

Ten Audiolab, robiony w UK, nie dzisiejsze wydmuszki, to świetna propozycja - wiem, bo go długo miałem, zastąpił go dzielony DPA..

YBA też b. dobra, oba o wiele lepsze niż Rotel - oczywiście moim zdaniem i na podstawie własnych doświadczeń...

Rozumiem, że polecasz mniejsze 23...? Tak sugerują w firmie.

Idealnie byłoby mieć i sprawdzić u siebie obie pary i posłuchać ich z tym, z czym będą grały - wiem, że to niełatwe, ale optymalne dla Ciebie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido920 ma swoje uszy , Ty swoje i ja też posiadam słuch :-) jednym gra ten a innym tamten . Podstawa to odsłuch u siebie ale nie wszystko idzie zrobić w takich warunkach , więc jest ten wątek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej podstawie to piszesz.....

Ten Audiolab, robiony w UK, nie dzisiejsze wydmuszki, to świetna propozycja - wiem, bo go długo miałem, zastąpił go dzielony DPA..

YBA też b. dobra, oba o wiele lepsze niż Rotel - oczywiście moim zdaniem i na podstawie własnych doświadczeń...

 

Idealnie byłoby mieć i sprawdzić u siebie obie pary i posłuchać ich z tym, z czym będą grały - wiem, że to niełatwe, ale optymalne dla Ciebie!

 

Dzięki za odpowiedzi. Nie każdy chce się zgodzić na wypożyczkę zwłaszcza używek-tak naprawdę w sprzedaży wysyłkowej to nierealne...znowu będzie ryzyk fizyk...ale tak sobie myślę, że jeśli się nie sprawdzi renomowany wzmak w zestawieniu to z niewielką stratą się go odsprzeda...Mimo wszystko, w dalszym ciągu poproszę o propozycje jeśli ktoś sie zna i ma ochotę się "pobawić" w wyszukiwanie na portalach aukcyjnych...teoretycznie coś sobie wstępnie zweryfikuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym gra ten a innym tamten

A słuchałeś tego Audiolaba (made in UK)?

Nie każdy chce się zgodzić na wypożyczkę zwłaszcza używek-tak naprawdę w sprzedaży wysyłkowej to nierealn

To raczej oczywiste, myślałem o kolumnach...

Znam parę dobrych wzmacniaczy, ale nie słuchałem ich z TYMI kolumnami....więc takie porady/sugestie, nie gwarantują sukcesu. Można próbować i czasem się trafi, ale nie zawsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o AMC XIA nowym...? do tych kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno nowego wzmacniacza z dzisiejszej produkcji to nie najlepszy pomysł, pod każdym względem, niestety...

Popieram .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ofertę: xindak XA-6950

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te kolumny potrzebują prądu, wtedy pokażą co potrafią.

 

Zobacz ofertę: XINDAK XA-6800 (08) WZMACNIACZ 2x80W --PROMOCJA--

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zobacz ofertę: XINDAK A-06 / ROZLICZYMY TWÓJ SPRZĘT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Sapphire oraz Diamond dobrze zgrywa się z elektroniką Atoll-a, niezależnie od tego którą wersje kolumn wybierzesz otrzymasz, dynamiczny, żywy dźwięk, o naturalnym wypełnieniu.

Rozważ dwa modele IN80 bądź 50.

Zapraszam do naszego salonu w Krakowie, mamy pełną ofertę kolumn Pylon Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

???

 

Do swoich preferencji zapomniałem dodać, że DAC i wejście gramofonowe mile widziane...Podsyłajcie jeszcze propozycje w miarę możliwości...

Dzięki za dotychczasową pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Sapphiry 31 napędza je Abrahamsen V2.0 w pokoju dziennym hehe wagon ( około 18m2 ) nic nie dudni nie wzbudza się , gra to na wysokim poziomie

 

Tylko ile kosztuje Abrahamsen i jaki poziom prezentuje na tle wzmaka do 2000? jak się określił zainteresowany

 

Epoca 3 też nie dudni mi w 17m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile kosztuje Abrahamsen i jaki poziom prezentuje na tle wzmaka do 2000? jak się określił zainteresowany

 

Epoca 3 też nie dudni mi w 17m2

Kupiony nowy w Szwecji kosztował trochę ponad 2tyś :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoca 3 też nie dudni mi w 17m2

a z czym nie dudni...? Tak z ciekawości...

 

Jaki wynik obstawiacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.