Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch Heresy III


Pancio88

Rekomendowane odpowiedzi

Pomieszczenie ,pomieszczeniem nie wiem tylko czy podejdzie ci brzmienie tego zestawu ?

Miałem tego wzmaka ,te kolumny oraz monitory tubowe Xindak-1201 .zestaw "firmowy" Xindaka

wypadł lepiej. Jedne jak i drugie monitory z tym wzmacniaczem brzmiały dla mnie trochę "głucho" , "tunelowo"

i bezbarwnie ,nie wiem jak to inaczej opisać :-)

Dopiero podpięcie pod te monitory wzmacniacza lampowego OTL konstrukcji Pana Bogusława

Dubiela pokazało drzemiące w nich możliwości .

Zostawiłem sobie Xindaka -1201,Klipsche oddałem .

Może jak by OTL Dubiela miał trochę więcej mocy to by "uciagnął" te Klipsche i moja opinia byłaby

bardziej pozytywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je miałem z lampa 3,5W. Dynamika petarda. Jakość wzmacniacza musi być bardzo dobra. Jak kiepski wzmacniacz to kiepsko zagra.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął coś innego, Klipsch to cofnięta średnica i ostre wysokie tony. Sluchales tego w ogóle czy w ciemno kupujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te tańsze podłogowe modele tak grają ale te "monitory" z dobrym wzmacniaczem to już wyższa

liga ,nieosiągalna dla większości kolumn w tym przedziale cenowym i droższych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,

 

Dobrze dobrana lampa do tych kolumn i grają na prawdę wybornie. Kolumny które sa wybredne i na pewno trzeba poświęcić nieco czasu i cierpliwości na dobór odpowiedniego wzmaka i źródła.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kupowania jeszcze daleko, czytam recenzje. Potrzebuje wysokoskutecznych, łatwych do ustawienia, monitorków do pokoju 17m2, z gęstą ciepłą średnicą, o szerokiej i głębokiej scenie. Słucham w 80% jazzu, generalnie spokojniejszej muzyki. Jest kef r300 ale z opinii wynika, że ma mocny dudniący bas, monitory 16hz podobno są za mocne do 17m2, a jak już coś pasuje to ma skuteczność 86-87 db co nie jest podobno za dobre dla xindak pam. Oczywiście te przekonania opieram tylko na opiniach z neta, ale nijak moge sprawdzić każdą kolumne i coś muszę przesiać. Szukam czegoś do 5-6 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory 16hz podobno są za mocne do 17m2, a jak już coś pasuje to ma skuteczność 86-87 db co nie jest podobno za dobre dla xindak pam. Oczywiście te przekonania opieram tylko na opiniach z neta, ale nijak moge sprawdzić każdą kolumne i coś muszę przesiać. Szukam czegoś do 5-6 tys.

 

Jak będziesz miał możliwość to odsłuchaj monitory z serii Canto (w Twoim budżecie w wersji Premium). Nie są trudne do napędzenia. Twój Xindak sobie z nimi poradzi. Są jeszcze Aurum IIIs. Niestety tym nie odsłuchiwałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

A propos Heresy III. Podłaczyłem je w domu pod T+A Power Plant Balanced. Taki ciekawy niemiecki wzmak na modyfikowanej klasie D, moc ok 2x140w (8ohm). I wiecie co - w stosunku do lampy 300B (8wat) pojawił się drive, kontrola i duuużo lepszey/niższe pasmo basowe w Heresy - na tyle że w pokoju 18m2 odłaczyłem subwoofer (przy 300B doskwierał mi brak basu)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kolumny znakomite, szczególnie do pewnych gatunków muzycznych. Bardzo ważny jest odpowiedni wzmacniacz. Z odpowiednią lampką jest znakomicie. Mi najbardziej podobały się z tetrodą SE w układzie ultralinearnym, kilkanaście wat. Ale z innymi wzmacniaczami, także tranzystorami też powinno być OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że korzystałeś z nich razem z subem.

Ja mam podobne doświadczenia jak barman, na lampce zagrały klasowo.

 

Na jakiej konkretnie lampce ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc tej lampy do Herezji ma chyba znaczenie jednak - ja słuchałem na 8wat, z klasycznym 2A3 (3.5wata) pewnie byłoby też "coś" slychać, ale myślę że fajna lampa rzędu 2x30-60watt to by było to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam. Jestem zaskoczony co piszecie o basie w tych kolumnach. Moje tannoy stirlingi miały mniejszy głośnik i jak dla mnie baru było ok. Tu jest głośnik większy i skuteczność sporo większa wiec myślałem ze moja lampa 2a3 spokojnie wyciśnie z nich wiecej basu w porównaniu z tannoyami. Czy dobrze rozumiem ze do pokoju 25m te kolumny są za male?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tomek Koko napisał:

Czy dobrze rozumiem ze do pokoju 25m te kolumny są za male?

Nie.

Po prostu jest to bardzo dobry bas ale inaczej podany. Jest go wystarczająco dużo, jest zróżnicowany i doskonale sklejony z innymi zakresami. Po prostu nie schodzi tak nisko jak w innych współczesnych konstrukcjach. Z czego to wynika? Po pierwsze - obudowa zamknięta. Po drugie - pogląd, że najwięcej się dzieje w basie w granicach 50-60 Hz. To co poniżej, mało istotne w odbiorze muzyki i nie warto zawracać sobie tym głowy, Od tych zakresów jest subwoofer.

Herezje doskonale sprawdzą się na 25 m , no i są wręcz stworzone do wzmacniaczy lampowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszeć bo dziś sprzedałem moje stirlingi i myślę między innymi o Heresy. Tym bardziej ze można już kupić je w fajnej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy jak to zagra z moim FeliksAudio. Kupiłem właśnie w tej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć dzięki nim sporo radości. Jednak obudowy zamknięte to zupełnie inne granie. Mniej efekciarskie niż z BR ale jak dla mnie o wiele lepsze choć trzeba trochę dostroić sobie uszy do takiego grania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.