Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch Heresy III


Pancio88

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Tomek Koko napisał:

No to zobaczymy jak to zagra z moim FeliksAudio. Kupiłem właśnie w tej wersji.

 

Raczej nie wróżę powodzenia.

Heresy łączy się ze starymi lampowcami (oczywiście po profesjonalnej odbudowie) typu Fisher, McIntosh czy Marantz.

Jeżeli coś z nowszych to np Shindo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące Heresy i np. JBL4312, JBL L100. Miał ktoś okazję porównac te kolumny? Przez długi czas miałem JBL4312E. Niestety sprzedałem i szukam ponownie kolumn z dużym głośnikiem basowym. Zastanawiam sie nad Klipsch Heresy albo JBL L100. Zależy mi żeby dobrze zagrały rocka, metal. Wzmacniacz to Naim Supernait2, ale ewentualnie do wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to malutkie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra słucham jakieś 30 min. I tak:

1 jeśli komuś brakuje basu to chyba dlatego ze jest jego miłośnikiem i lubi jak dominuje. Według mnie jest go tyle ile reszty tonow. Nie dominuje ale i nie brakuje. Póki co trochę sztywny ale to kwestia wygrzania

2 jeśli Feliks Audio nie zgrywa sie z tymi klipschami to życzę szczerze żeby nam wszystkim tak sie sprzęt nie zgrywał. Dla mnie po prostu bajka.

3 Wokale. Carla Broni, Allan Taylor - koncert na żywo !!!

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku ze to kolumny podobne do Tannoy Stirling tylko z lepszym wokalem i chyba z ciekawszym basem. Zaczyna mi sie ten bas bardzo podobać. A przez swój mały rozmiar i sporą przestrzeń która tworzą, całkowicie znikają w pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek Koko napisał:

2 jeśli Feliks Audio nie zgrywa sie z tymi klipschami to życzę szczerze żeby nam wszystkim tak sie sprzęt nie zgrywał. Dla mnie po prostu bajka.

Pogadamy za jakiś czas gdy posłuchasz czegoś innego w temacie amplifikacji i nabierzesz dystansu do tego co masz aktualnie.

No i gdy wymienisz tę atrapę gramofonu ; )

 

Zdejmij kolumny z tego podestu.

Heresy mają stać  na podłodze podniesione przednią ścianką do słuchającego (tylko na firmowych podpórkach) i blisko ściany. Istotna jest odległość głośnika niskotonowego od podłogi. Podnoszenie tych kolumn (zwłaszcza stawianie na standach) to najczęstszy błąd popełniany przy ich aplikacji.

I żadnych kolców.

Wtedy będziesz miał bas.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek Koko napisał:

No dobra słucham jakieś 30 min. I tak:

1 jeśli komuś brakuje basu to chyba dlatego ze jest jego miłośnikiem i lubi jak dominuje. Według mnie jest go tyle ile reszty tonow. Nie dominuje ale i nie brakuje. Póki co trochę sztywny ale to kwestia wygrzania

 

Z tego co pamiętam to jest tam sztywny glosnik. Raczej nie poprawi się bas, choć może odrobinę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

Pogadamy za jakiś czas gdy posłuchasz czegoś innego w temacie amplifikacji i nabierzesz dystansu do tego co masz aktualnie.

No i gdy wymienisz tę atrapę gramofonu ; )

 

Zdejmij kolumny z tego podestu.

Heresy mają stać  na podłodze podniesione przednią ścianką do słuchającego (tylko na firmowych podpórkach) i blisko ściany. Istotna jest odległość głośnika niskotonowego od podłogi. Podnoszenie tych kolumn (zwłaszcza stawianie na standach) to najczęstszy błąd popełniany przy ich aplikacji.

I żadnych kolców.

Wtedy będziesz miał bas.

 

No to powiem tak. Stały na ziemi i niestety było średnio. Odkrecilem cokoly i postawilem na taboretach i zrobiło się źle. Nie wiem czemu tyle osób to zaleca. U mnie wszystko sie zlalo. Najlepszy efekt jaki osiagnalem to właśnie drogi rochu na cokolach. Wiec jeśli pozwolisz to jednak zestawie na tych podestach jeśli nawet sie myle ;). Co do dystansu to mam go mnóstwo i może masz racje a może nie. Póki co jest lepiej niż ze Stirligami.  Tak wiec dla mnie jest super. Co do do atrapy gramofonu to cóż mogę powiedzieć. Mi pasuje.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zabawki, twój fun.

Szkoda tylko tak niweczyć potencjał jaki dają Heresy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy. Sorki ale właśnie niweczenie to słuchanie Twoich pseudo  porad co do ustawienia. Szczerze to zaczynam wątpić czy je miałeś w domu. Polecam wlasne szukanie rozwiązania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jakiś czas temu posłuchać Heressy III z lampą 845 w mniejszym pokoju.
Może znów mnie natchnie jak będzie trochę czasu.

Czytałem o nich na kilku forach i co do ustawiania ich, pamiętam, że sporo osób pisało o podstawkach ISOacoustics

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Je również można pochylić i ustawić jak oryginaly, ale jak widać są dwie szkoły w podejściu do tego tematu. Prawdą jest, że Heresy mają grać obudową, dlatego zrobili w budzie przód i tył ze sklejki brzozowej. Jak się nie wypróbuje tych rozwiązań to się człowiek nie dowie.

Nie widzę co tam kolega dał pod ori cokoły, ale jeśli jest to granit to nie specjalnie widzę to rozwiązanie.
U mnie zawsze wyszczuplał dźwięk i dodawał pewnej nerwowości.
Do zbyt dociążonych i przebasowionych systemów może być Ok. Tak samo może sprawdzić się na bardzo miękkiej i pływającej podłodze, tylko wtedy nie wiem czy nie lepsza byłaby właśnie grubsza sklejka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Ależ to malutkie jest

20181228_100750.thumb.jpg.a8f531aae71400187981160dffaf5e6f.jpg

Mnie tam nic do tego ale ten sprzęt na komodzie... no ja bym poszukał dobrego wzmacniacza, bo źródło cyfrowe jak widzę masz.

 

Chcesz lampę, to tanio nie będzie.

 

Ale coś na MOSFET? może Yamaha A-S3000/2100/1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, greg190872 napisał:

Koko odpowiesz mi,gdzie kupowales Heresy?

Kupiłem w Premiumsound

2 minuty temu, Sine Metu napisał:
23 godziny temu, Tomek Koko napisał:
Ależ to malutkie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mnie tam nic do tego ale ten sprzęt na komodzie... no ja bym poszukał dobrego wzmacniacza, bo źródło cyfrowe jak widzę masz.

No to źródło byś zmienił czy wzmacniacz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się dowiesz, że wykładzina jest wyjątkowo nieaudiofilska a jej kolor ma skandalicznie niskie walory "soniczne".

Zachowanie niektórych osób można opisać mniej więcej tak: przyjdą do kogoś w gości, ostentacyjnie się spierdzą a potem krytykują poziom kultury innych.

Jeśli ktoś na podstawie zdjęć ocenia jakość połączenia wzmacniacza z głośnikami, gratuluję.

Na pewno nie zmieniałbym wzmacniacza. Feliks to bardzo ciekawa marka Daj spokojnie pograć temu zestawowi a jak się wszystko ułoży, wtedy ewentualnie pomyśl o korektach ustawienia głośników (jeśli w ogóle będą potrzebne). Niektórzy bardzo mądrzy panowie włączając się w dyskusję w tym wątku zapominają, że nie wszystkie pomieszczenia mają taką samą akustykę, nie wszystkie sprzęty grają tak samo we wszystkich konfiguracjach, nie wszyscy ludzie odbierają te same dźwięki tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie już nic chyba nie zdziwi. Owszem, te głośniki zagrają także z tranzystorem ale to lampa jest ich naturalnym środowiskiem. Sugerowanie zmiany dla samej zmiany, bez podania konkretnego powodu, nie ma sensu. Autorzy tych wszystkich prawd objawionych podważają jedynie swoją wiarygodność a nie trafność połączenia Feliksa z Herezjami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Zaraz się dowiesz, że wykładzina jest wyjątkowo nieaudiofilska a jej kolor ma skandalicznie niskie walory "soniczne".
Zachowanie niektórych osób można opisać mniej więcej tak: przyjdą do kogoś w gości, ostentacyjnie się spierdzą a potem krytykują poziom kultury innych.
Jeśli ktoś na podstawie zdjęć ocenia jakość połączenia wzmacniacza z głośnikami, gratuluję.
Na pewno nie zmieniałbym wzmacniacza. Feliks to bardzo ciekawa marka Daj spokojnie pograć temu zestawowi a jak się wszystko ułoży, wtedy ewentualnie pomyśl o korektach ustawienia głośników (jeśli w ogóle będą potrzebne). Niektórzy bardzo mądrzy panowie włączając się w dyskusję w tym wątku zapominają, że nie wszystkie pomieszczenia mają taką samą akustykę, nie wszystkie sprzęty grają tak samo we wszystkich konfiguracjach, nie wszyscy ludzie odbierają te same dźwięki tak samo.


Z tym że rzecz dzieje się nie w klubie Feliks, to można domniemywać że założyciel wątku kolumny już ma i szuka czegoś do kolumn. Na przykład, wzmacniacza który je pociągnie.
Mnie dziwi sygerowanie zamiany lampy na tranzystor. Co do mojego źródła to "niestety" tam tez są wsadzone lampy.
Czyli totalne DIY, to ja się wycofuję z wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta jest.............. muzyką (nie milczeniem, jak poeta napisał)

I dlatego jesli korzystasz z Tidala, polecam jedną z "nowości" Billie Holiday. Płyta "Rare West Coast Recordings". Właśnie na przykładzie takich płyt najłatwiej zrozumieć magię głośników OZ, choćby takich jak Herezje. A z lampą magia do kwadratu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piotrek7 napisał:

Reszta jest.............. muzyką (nie milczeniem, jak poeta napisał)

I dlatego jesli korzystasz z Tidala, polecam jedną z "nowości" Billie Holiday. Płyta "Rare West Coast Recordings". Właśnie na przykładzie takich płyt najłatwiej zrozumieć magię głośników OZ, choćby takich jak Herezje. A z lampą magia do kwadratu :)

Żadnej magii nie ma.

Są tylko zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Pozostaje wzruszenie ramion :)

Słów szkoda

A wzruszaj sobie ramionami.

Uważaj tylko by lumbago jakieś się nie wdało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty chcesz zabłysnąć poczuciem humoru czy tylko pokazać swój "poziom"? Jeśli to drugie, nie musisz. Zrobiłeś to już wcześniej. Chcesz mnie obrazić?  Jesteś zbyt cienki. Masz coś do mnie czy do innej z osób? Powiedz to na priv zamiast zaśmiecać watek swoimi pyszałkowatymi uwagami. Masz coś do powiedzenia na temat omawianych tu sprzętów czy ich konfiguracji, to napisz ale ogranicz się do konkretów. Daj sobie spokój z pyszałkowatym, mentorskim tonem, w którym negujesz dla zasady wszystko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Sine Metu napisał:

Czyli totalne DIY, to ja się wycofuję z wątku.

Jeśli mogę jako skromny użytkownik tych kolumn coś powiedzieć to po 1. Feliks Audio nie jest totalnym DIY. Jeśli ktoś słuchał to zrozumie ze nie szukam wzmacniacza do kolumn tylko kolumn do wzmacniacza. To zasadnicza różnica. Piotrze masz racje ze opinie osób które nie maja pojęcia jak gra są nic nie warte. Niestety z racji wieku nie nalinam ej

Powiem tak. Jako skromny użytkownik tego wzmacniacza nie szukam wzmacniacza do kolumn tylko kolumn do wzmacniacza. Dowodem niech będzie fakt ze sprzedałem kolumny a nie wzmacniacz i moje wyniki pomiaru słuchu. A stwierdzenie ze FeliksAudio to totalny DIY pozostawiam bez komentarza. Tak samo płytkie riposty kolegi ruchu. Piotrze pozdrawiam i życzę dalszej "błędnej" ścieżki audio jak i sobie

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.