Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch Heresy III


Pancio88

Rekomendowane odpowiedzi

No to pozwolę sobie skomentować rady złotoustego kolegi rochu, który uważam ze radzi w materii z którą nie miał styczności. Heresy przy ścianie??? Naprawdę??? Polecam !!!. .. Jeśli chcecie zabić przestrzeń!!!. Bas? Owszem jest lepszy niż w ustawieniu ok 50cm od ściany ale o ile? Śmiało, określ. Przepaść? Dużo lepiej? Trochę lepiej ? Może pomogę. NIEZNACZNIE. Za to przestrzeń zmniejsza się do wielkości pudełka od zapałek.

Pozdrawiam serdecznie i jak mówiłem, polecam własne szukanie rozwiązań zamiast słuchanie rad osób które nie miały styczności z materią o której się wypowiadają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Powiem tak. Jako skromny użytkownik tego wzmacniacza nie szukam wzmacniacza do kolumn tylko kolumn do wzmacniacza. Dowodem niech będzie fakt ze sprzedałem kolumny a nie wzmacniacz i moje wyniki pomiaru słuchu. A stwierdzenie ze FeliksAudio to totalny DIY pozostawiam bez komentarza. Tak samo płytkie riposty kolegi ruchu. Piotrze pozdrawiam i życzę dalszej "błędnej" ścieżki audio jak i sobie
 
 
 
 
Sorry, ale to nie jest mój cytat - nie manipuluj, proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tomek Koko napisał:

No to pozwolę sobie skomentować rady złotoustego kolegi rochu, który uważam ze radzi w materii z którą nie miał styczności. Heresy przy ścianie??? Naprawdę??? Polecam !!!. .. Jeśli chcecie zabić przestrzeń!!!. Bas? Owszem jest lepszy niż w ustawieniu ok 50cm od ściany ale o ile? Śmiało, określ. Przepaść? Dużo lepiej? Trochę lepiej ? Może pomogę. NIEZNACZNIE. Za to przestrzeń zmniejsza się do wielkości pudełka od zapałek.

Pozdrawiam serdecznie i jak mówiłem, polecam własne szukanie rozwiązań zamiast słuchanie rad osób które nie miały styczności z materią o której się wypowiadają.

 

W czasach kiedy Paul Klipsch stworzył Heresy pojęcie "przestrzeni" nie było zupełnie znane.

Był kanał lewy i kanał prawy i żadnych bredni o holografii czy o lokalizacji źródeł pozornych.

Rok 1957 to był czas początków rozpowszechniania zapisu drobnorowkowego a samo stereo było wtedy krzykiem ostatniej mody.

"Przestrzeń" w audiofilii pojawia się we wczesnych latach 80'tych XX w. (w wypocinach niektórych recenzentów oraz materiałach producenckich)  jako uzasadnienie niedoborów w zakresie najniższych częstotliwości. Był to czas gdy pojawiały się pierwsze kolumny-słupki nadające się wizualnie do ówczesnej mody na pustkę w mieszkaniach.

Tak oto wada stała się zaletą.

 

Na marginesie.

Heresy powstały w czasie gdy wzmacniacze Hi-Fi (chociaż w tym czasie nie było same Hi-Fi jeszcze zdefiniowane) z reguły oparte były o lampę EL84.

Z obecnego punktu widzenia te stare konstrukcje mają dość specyficzną manierę grania.

Wkładki, używane ówcześnie, z naszego punktu widzenia nie były zbyt finezyjne. Tak jak i używane wtedy gramofony.

I w taki właśnie kontekst wstrzeliły się Heresy, które z resztą sam Paul Klipsch zawsze uważał za swoje najlepsze dzieło.

Może zatem warto zadać sobie nieco trudu i pochylić się właśnie na tym aspektem aby potem nie wyważać już otwartych drzwi.

 

Podsumowując. Wypada czasem przebadać temat kolego Tomku Koko od strony "dlaczego tak a nie inaczej" i "jak to się stało".

Ot tak, aby nie powielać bezmyślnie wielu audiofilskich głupot w stylu kolumny tylko na środku pokoju, wszędzie kolce i granity, etc.

19 godzin temu, piotrek7 napisał:

A ty chcesz zabłysnąć poczuciem humoru czy tylko pokazać swój "poziom"? Jeśli to drugie, nie musisz. Zrobiłeś to już wcześniej. Chcesz mnie obrazić?  Jesteś zbyt cienki. Masz coś do mnie czy do innej z osób? Powiedz to na priv zamiast zaśmiecać watek swoimi pyszałkowatymi uwagami. Masz coś do powiedzenia na temat omawianych tu sprzętów czy ich konfiguracji, to napisz ale ogranicz się do konkretów. Daj sobie spokój z pyszałkowatym, mentorskim tonem, w którym negujesz dla zasady wszystko. 

 

Tak, mam coś do powiedzenia i o ile niechęć do mojej osoby nie zaślepiła ciebie już do końca, to widać, że piszę merytorycznie.

I to w oparciu o własne doświadczenia a nie li tylko o wiedzę wyczytaną na forach, co jak mniemam jest twoją jedyną legitymacją do odzywania się na tym forum.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Piękne głośniczki, ciekawy zestaw, chłopak szczęśliwy, więc trzeba mu pokazać że jest 'gupi' i 'sie niezna', żeby mu przypadkiem za dobrze nie było ...

Na temat: to jest wersja 70 anniversary ? Do Herezji zawsze miałem sentyment, ale trochę małe, boję się że bas może nie schodzić wystarczająco nisko do elektroniki. Szkoda, że Forte są ponad 2x droższe ... Ah, może, kiedyś ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBBF4909-7A3F-45B0-86E9-A1DC53AB591A.thu

 

IMO, to jest właściwe towarzystwo dla Heresy.

Fisher 400 (ceny na ebay pomiędzy 300 a 1000USD) a zatem taniej niż ten Felix.

No i prawdziwy gramofon (Thorens TD 124) a nie jego atrapa jak w przypadku kredensa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rochu napisał:

Tak, mam coś do powiedzenia i o ile niechęć do mojej osoby nie zaślepiła ciebie już do końca, to widać, że piszę merytorycznie.

I to w oparciu o własne doświadczenia a nie li tylko o wiedzę wyczytaną na forach, co jak mniemam jest twoją jedyną legitymacją do odzywania się na tym forum.

Nie kieruję się niechęcią do twojej osoby bo cię nie znam. Nie odbieram ci prawa do wyrażania swojego zdania. Nie taka moja rola i nie mam takich aspiracji. Problemem jest dokładnie  to, co napisałem. Pyszałkowaty, mentorski  ton wypowiedzi. I jeśli pozwolisz, na tym zakończmy ten wątek osobisty

Na marginesie - zdjęcie, które wkleiłeś. Czy pokazane na nim głośniki stoją na podłodze? Przecież to jedyny, dozwolony sposób ich ustawienia. Czyż nie? (jak sam twierdzisz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotrek7 napisał:

(...)Pyszałkowaty, mentorski  ton wypowiedzi. I jeśli pozwolisz, na tym zakończmy ten wątek osobisty

Zadałem sobie nieco trudu i poczytałem twoje wypowiedzi w innych watkach.

Mógłbym dokładnie to samo powiedzieć o twoich wpisach jak ty o moich.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2016 o 18:21, Pancio88 napisał:

Pytanko, czy te kolumny nadają się do pomieszczenia 17m2, czy nie będą za mocarne? Wzmacniacz to xindak 

Jak się zakończyła Pana przygoda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KotD napisał:

Rochu, pamiętam że kiedyś miałeś Naima. Zagrają Heresy z Supernait 2? Szukam kolumn do tego wzmacniacza. Muszą zagrać rocka i metal na 30 m2. 

IMO, nie zagrają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o firmie ybaudio?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przerabialem tam swoje stirlingi. Kawał dobrej roboty. Produkuja przepiekne i przemyślane kolumny w rozsądnych cenach. Gdyby mieli w ofercie coś ze skutecznością ok 100db na pewno brałbym ich pod uwagę. 

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze wie bo to był + przy sprzedaży. Jakbyś się ciut orientowal to bys wiedział ze tannoy przycina na zwrotnicach. Tak wiec lepiej pozostań bez komentarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KotD napisał:

Dzięki. W jakim kierunku kolumn iść. Zmieniam, sprawdzam ale nie mogę trafić. 

Temat jest dawno ogarnięty - ATC, PMC, Naim, Harbeth, ProAc i kilka innych brytyjskich marek,

Jest forum Naima i tam najlepiej zaglądnąć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY i wykwity aktualnie aktywnych polskich manufaktur - szkoda czasu i pieniędzy.

1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Z tego co widać, to po przeróbce sprzedałeś. Ciekawe czy nowy właściciel wie że to już nie Tannoy Stirling tylko DIY emoji14.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najwidoczniej kolega zapomniał napisać o tym grzebactwie w opisie aukcji ; )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, rochu napisał:

 

DIY i wykwity aktualnie aktywnych polskich manufaktur - szkoda czasu i pieniędzy.

A czemuż tosz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafal735r napisał:

 

A czemuż tosz?

Temuż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rochu napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najwidoczniej kolega zapomniał napisać o tym grzebactwie w opisie aukcji ; )

Przecież jest w opisie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Przecież jest w opisie... 

"Nowa zwrotnica" w opisie, to nie jest przyznanie, że jakiś pan Zdzisław czy Tomek grzebał w tych kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rochu napisał:

"Nowa zwrotnica" w opisie, to nie jest przyznanie, że jakiś pan Zdzisław czy Tomek grzebał w tych kolumnach.

Nikt nie kupuje takiego czegoś "kup teraz" bez żadnego kontaktu ze sprzedającym,tak sądzę. Co nie zmienia faktu, że ja bym nie grzebał i dla mnie nie jest to plus ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, rochu napisał:

"Nowa zwrotnica" w opisie, to nie jest przyznanie, że jakiś pan Zdzisław czy Tomek grzebał w tych kolumnach.

Jak YB to chyba Paweł lub Robert?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafal735r napisał:

 

Jak YB to chyba Paweł lub Robert?

Grzebanie w takich kolumnach to implementowanie ciała obcego w precyzyjnie zaprojektowanym i strojonym organizmie.

Po za tym,  jaką to przewagę ma YB nad kimś kto tłucze kolumny od 70 lat i zna swój produkt na przestrzał?

Czy rzeczeni przez ciebie panowie są jakimiś magikami, nad-konstruktorami ze sprzętem pomiarowym rodem z NAS-a, że potrafią lepiej Stirlinga zestroić niż Tannoy?

Myślę, że wątpię.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zatailem 

"Z racji tego, że kolumny mają nową zwrotnicę 4 rzędu waga przekracza 30 kg. Odbiór osobisty lub na koszt i ryzyko kupującego"

klient przyjechał osobiście z Wrocławia do Bydgoszczy i zdecydował się na zakup po pierwszym wysluchanym utworze. Tak wiec cóż mogę powiedzieć... Może niech czytajacy sami ocenia. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomek Koko napisał:

klient przyjechał osobiście z Wrocławia do Bydgoszczy i zdecydował się na zakup po pierwszym wysluchanym utworze. Tak wiec cóż mogę powiedzieć... Może niech czytajacy sami ocenia. 

 

Gratuluję ustrzelenia jelonka.

Gdybym to ja był na jego miejscu (i dopiero po dotarciu do ciebie dowiedziałbym się o grzebactwie) zabuliłbyś za mój stracony czas i kilometrówkę.

Choćby z tego powodu, że ogłoszenia zamieściłeś w dziale "Kolumny podłogowe" a nie "DIY".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rochu napisał:

Grzebanie w takich kolumnach to implementowanie ciała obcego w precyzyjnie zaprojektowanym i strojonym organizmie.

Po za tym,  jaką to przewagę ma YB nad kimś kto tłucze kolumny od 70 lat i zna swój produkt na przestrzał?

Czy rzeczeni przez ciebie panowie są jakimiś magikami, nad-konstruktorami ze sprzętem pomiarowym rodem z NAS-a, że potrafią lepiej Stirlinga zestroić niż Tannoy?

Myślę, że wątpię.

 

 

Nie wiem. Nie słuchałem ich. Nie wiem jaka zwrotnica tam siedzi i czy da się ją poprawić.

Ja uważam że warto zainteresowac sie polskimi produktami. W tych samych cenach jakie płacimy za znana markę często dostajemy w połowie marketing i napis. I tyle. Choc nie którym z Polski też już woda sodowa do głowy uderzyła. 

4 minuty temu, rochu napisał:

 

Gdybym to ja był na jego miejscu zabuliłbyś za mój stracony czas i kilometrówkę.

Przeciez w aukcji napisane że zwrotnica przerabiana więc chyba kupujący wiedział po co jedzie? Nie wiem po co roztrząsać kolegi aukcję? Wystawił, ktoś zadowolony kupił ("jelonek").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.