Skocz do zawartości
IGNORED

Czy tak można ?


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa kabelki głośnikowe, które w moim systemie lekko się różnią, ale chcę na bieżąco wyłapać który mi bardziej odpowiada.

Sprzęt jak w stopce.

 

Wzmacniacz ma speaker A i B, a kolumny po dwa terminale.

Chcę wpiąć jeden kabel w speaker A i jeden terminal w kolumnie

oraz drugi kabel w speaker B i drugi terminal w kolumnie.

Jeden i drugi terminal w kolumnie łączy blaszka.

 

Czy w taki sposób jak będę przełączał się między speaker A i B nic nie spalę w wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem o którym piszesz sprawdzałem dwie pary kolumn.

 

Niech się wypowiedzą inni ale ja bym tak nie robił-nie wiem jak działa Ci wybór kolumn we wzmaku ale pewnie między A i B jest też AB czyli prąd idzie na dwa zmostkowane terminale-nie brzmi ciekawie

 

Kable wpinasz na parę dni i słuchasz.przepinasz i słuchasz.Takie przełączanie nie jest miarodajne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę słuchał AB tylko A i za chwilę przełączał na B.

Chcę w szybkim tempie porównać dwa kable na bieżąco.

 

Chcę wiedzieć czy słuchając na A, kiedy sygnał idzie ze wzmacniacza do kolumn i po blaszce przechodzi do drugiego terminala,

a tym samym do terminala B we wzmacniaczu, to czy wtedy nic nie spalę we wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale sądzę, że jeżeli dokładnie sprawdzisz, czy nie są skrzyżowane żyły, czyli po włączeniu A+B nie ma zwarcia, nic złego wzmacniaczowi nie zagrozi. Co najwyżej sygnał w A+B pójdzoe równolegle oboma przewodami.

 

Oczywiście podłączenie i kontrola na WYŁĄCZONYM wzmacnoaczu!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie będzie zwarcia, bo czemu ma być?

Lewy kanał w A to też lewy w B i tak samo w prawym.

Tylko zastanawiam się czy jakiś układów na wejściu do B nie popalę jak będę słuchał z A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wziąć jakąś płytę, taką którą znasz i masz ochotę posłuchać i posłuchać na jednych kablach, a potem podpiąć drugie kable i jeszcze raz posłuchać w całości. Tak na spokojnie wyłapiesz więcej różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładanie kabli bez konfekcji, to straszna katorga.

Szczególnie tych, których przekrój jest większy od otworu w terminalu :(

Nie ma mowy, za dużo nerwów.

Chcę szybki i skuteczny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę ekspertów.

 

Zostaw ten bardziej giętki, dłużej wytrzyma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połaczenie nic złego nie zrobi, ale porównanie będzie niemiarodajne. Dlaczego?

 

1/ Nie wiesz, czy wyjście A i B (może strefowe) nie mają różnej mocy i czegoś w ukłądzie po drodze, a więc dźwięk obu wyjść może się różnić już na starcie.

 

2/ Jeśli np. A podłaczysz pod wysokotonówkę, to blaszka (zawsze pogarszająca jakość) będzie prowadzić sygnał do mid/basu. Czyli optimum masz na wysokich (bezpośrednio wpięty kabel), a spadek teoretycznie na większej membranie. Potem masz odwrotność: maksimum jakości na mid/basie i spadek jakości na sygnale przesyłanym blaszką połaczeniową do wysokotonówki. Na pewno dźwięk wysokich będzie wtedy uboższy i mniej rozdzielczy. Zatem masz nieuczciwe porównanie, więc i do wniosków nie ma co się przywiązywać. Nawet pod warunkiem takiego samego sygnału na gniazdach A i B, czyli powodzenia w punkcie pierwszym.

 

Możesz podłączyć dwa kable głośnikowe do kolumn i po stronie wzmacniacza zamocować banany. Wtedy wpięcie jednego przewodu i wypięcie drugiego (np. w wyjście A) zajmie 5 sekund. Czy robić to przy właczonym sprzęcie, to Twoja decyzja. W większości sklepów takie operacje robią na sprzęcie włączonym (całkowita zmiana kabla głośnikowego).

 

Bananki są bardzo tanie (2 zł sztuka), więc kup 16 sztuk (2 przewody z każdej strony) i przy wyłączonym sprzęcie zmieniaj kable. Unikniesz ryzyka i jak potem podłaczysz goły przewód, to zagra jeszcze 0,0001% lepiej niż z banankami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak wpięte kabelki i.... wszystko działa ok.

Podwójne wyjście i tak jest przecież zmostkowane przed włącznikiem - to jest przecież ta sama końcówka mocy.

Wzmacniacz co więcej po odłączeniu wyjścia A odłącza jedynie +, minus jest cały czas aktywny.

 

UWAGA 1: musisz uważać na właściwe podłączenie kabli - jeżeli zamienisz + i - to zrobi się zwarcie!

UWAGA 2: tak jak pisałem wyżej - (minus) jest cały czas aktywny (u mnie) więc takie sprawdzenie jest nie miarodajne - bo tylko połowa kabelka do głośnika + będzie tym testowanym - pozostały tor weźmie z dwóch kabelków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby spojrzeć na schemat jak jest rozwiązany selektor wyboru kolumn. Inaczej mamy do czynienia z gdybaniem.

Przełączanie na szybko niczego i tak nie wykaże.

Należy się dźwięku nauczyć/zapamietać i potem dokonać porównania z nowym komponentem w torze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kabelki głośnikowe, które w moim systemie lekko się różnią, ale chcę na bieżąco wyłapać który mi bardziej odpowiada.

Sprzęt jak w stopce.

 

Wzmacniacz ma speaker A i B, a kolumny po dwa terminale.

Chcę wpiąć jeden kabel w speaker A i jeden terminal w kolumnie

oraz drugi kabel w speaker B i drugi terminal w kolumnie.

Jeden i drugi terminal w kolumnie łączy blaszka.

 

Czy w taki sposób jak będę przełączał się między speaker A i B nic nie spalę w wzmacniaczu?

 

Taki test jest niemiarodajny.

 

Trzeba posłuchać każdy kabel z osobna najlepiej kilka dni. Jak jakiś będzie wyraźnie gorszy to muzyka będzie się mniej na nim podobać. Może nawet męczyć i nie angażować ale właśnie na to potrzeba czasu a nie przełączania co chwile. Wygodnosci fotrla w nowym aucie tez w 5 minut nie ocenisz, a dopiero przy dłuższej podróży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodnosci fotrla...

 

Upłynęły dwa łyki piwa zanim załapałem o co chodzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Upłynęły dwa łyki piwa zanim załapałem o co chodzi :-)

 

E powinno być zamiast R i było by Fotela

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rob tak. możesz nie odwracalnie uszkodzić wzmacniacz.

Wybór pomiędzy AB jest ok do wyboru głośników. Ale nie do tego. W tym przypadku wychodzi na to że odłączysz byś głośniki A kablami pod B.

 

Nie rob tak. Posłuchaj jeden dzień na jednym kablu, drugi na innym. Jeśli nie wyłapiesz różnicy daj spokój z kablami. Po prostu testuj inne elementy toru jeśli jesteś niezadowolony.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/ Jeśli np. A podłaczysz pod wysokotonówkę, to blaszka (zawsze pogarszająca jakość) będzie prowadzić sygnał do mid/basu. Czyli optimum masz na wysokich (bezpośrednio wpięty kabel), a spadek teoretycznie na większej membranie. Potem masz odwrotność: maksimum jakości na mid/basie i spadek jakości na sygnale przesyłanym blaszką połaczeniową do wysokotonówki.

Zgadzam się, są kolumny gdzie to słychać mniej, czy w ogóle, ale są gdzie bardziej. Może się okazać że źle ocenisz kabel.

Podepnij jeden kabel na lewą kolumnę , a innej marki pod prawą, bardziej bezpieczne i miarodajne. Najlepiej jak pisali przedmówcy, czyli pomęcz album parę dni na jednym kablu , potem zamień i słuchaj na drugich kablach. Jak usłyszysz różnicę to będziesz widział co zostawić, a jak nie to oba kable siebie warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady.

Posłuchałem 2 dni na jednym i potem na drugim.

Kabelek już wybrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, są kolumny gdzie to słychać mniej, czy w ogóle, ale są gdzie bardziej. Może się okazać że źle ocenisz kabel.

Podepnij jeden kabel na lewą kolumnę , a innej marki pod prawą, bardziej bezpieczne i miarodajne. Najlepiej jak pisali przedmówcy, czyli pomęcz album parę dni na jednym kablu , potem zamień i słuchaj na drugich kablach. Jak usłyszysz różnicę to będziesz widział co zostawić, a jak nie to oba kable siebie warte.

na prawy kanal inny kabel i na lewy rowniez, takie prownanie nie ma wogole sensu, nawet w przypadku dzwieku monofonicznego, mozna jedynie wylapac barwe, czy tam szczegolowosc kabla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prawy kanal inny kabel i na lewy rowniez, takie prownanie nie ma wogole sensu, nawet w przypadku dzwieku monofonicznego, mozna jedynie wylapac barwe, czy tam szczegolowosc kabla

 

Piszesz, że bez sensu i dalej w tym samym zdaniu, że można jedynie wyłapać barwę i szczegółowość, litości !

To według mnie bardzo dużo " na dzień dobry", aby podjąć decyzję i zacząć słuchać danej pary kabla już na obu kolumnach, aby ocenić głębię, scenę . Potem druga parę, ale już z zasobem pewnych spostrzeżeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.