Skocz do zawartości
IGNORED

Programator avt5172 problem


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem ostatnio programator z AVt5172 do zaprogramowania układu atmega8 aby wgrać do niego program z analizatorem widma,programator jest wykrywany przez windows i działa ale niestety nie wykrywa mi układu atmega8 gdy w programie avrkalkulator kklikam wykryj układ to pojawiają mi się błedy,może ktoś podpowie mi jak prawidłowo popodłaczać to ustrojstwo aby układ był wykrywany,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podlaczyc mosi, miso, sck, reset i gnd. Domniemam ze pinologia jest taka sama jak we wszystkich zlaczach avr isp. Jesli nie zasilasz procka z zewnatrz oczywiscie musisz tez podpiac zasilanie vcc (nie pomylic z AVcc atmegi.jak procek nowy powinien ruszyc. Jak ma juz przesrawione fuse na zeqnetrzny oscylator trzeba mu takowy podpiac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj posprawdzałem wszystko i wyszło ze w moim windows10 home widzi programator,ale niestety sterowniki są nie poprawne,nie za bardzo chce mi też dodać sterowniki dedykowane do avt5172,wyskakuje mi jakiś bład root//32 coś tam,więc wydaje mi się ze wina leży po stronie nieprawidłowo zainstalowanego programatora,

 

czy program avrkalkulator bez podpiętego zewnętrznie układu atmega8 będzie widoczny w tym programie? jeśli tak to narazie muszę jakoś go poprawnie zainstalować aby go zobaczył zanim przejdę do kolejnego punktu z podłaczaniem układu atmegi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na szczescie jeszcze udalo sie obronic przed win10 :) proponuje zastosowac sie do filmiku z tej strony:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zdaje sie ze oprocz mkavrkalkulator zainstalowac trzeba tez avrdude, i zrobic to trzeba koniecznie z zakladki w kalkulatorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.