Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo - 12-15 tys.


mjuzikfan

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wszystkim!!!

Czytam i czytam, ale nadal niewiele wiem, więc proszę o porady. Planuję zakup zestawu jak w temacie (max. 15 tys. ale mniej mile widziane), tj. wzmacniacz + kolumny + odtwarzacz strumieniowy (nie chcę już przekładać płyt, wolę utworzyć playlisty na różne okazje i słuchać). A słucham głównie jazzu i spokojnego rocka, ale czasami nawet coś bardziej klasycznego (m.in. Amy Winehouse, Diana Krall, U2, Pink Floyd, Red Hot Chilli..., a nawet Możdżer).

 

Mieszkam na zadupiu więc odsłuchy utrudnione, tzn. zanim się na nie wybiorę to wolałbym wiedzieć czego z czym słuchać, bo sprzedawcy na pewno coś dobiorą, w zależności od tego co będą mieli w danym momencie pod ręką, ale nie wiem czy do będą dobre wybory :)

Mój obecny sprzęt midiwieża gra płasko i płytko a wolałbym coś z głębią przekazu, dynamiczniejszego i zachęcającego do słuchania :) Nie będę się bawił w odsłuchy z fotela ulokowanego centralnie pośrodku kolumn bo nie jestem audiofilem, po prostu chciałbym żeby to grało miło dla ucha.

Pokój nieco ponad 20m2, kolumny raczej blisko tylnej ściany, bo to salon z tv a nie zaaranżowane studio odsłuchowe ;).

 

Moje obecne typy, choć nie wiem czy dobre:

  • odtwarzacz - tu raczej wybór słaby... myślałem nad CA SM6 ale ludzie narzekają w nim na obsługę przez tablet/smarton, a jak inaczej zarządzać dużą listą plików, wyjścia na tv w nim brak? Polecają też używkę Linn Majik, ale nie wiem czy używka to dobry pomysł, bo i droższa i mniej pewna, a może Linn Sneaky ten by się zmieścił i nowy w budżecie, tyko z wejściami jakoś tak słabo :(
    Powyższe to ok. 3,5 - 5 tys.
  • wzmacniacz - z tych polecanych wyczytałem tu m.in. Vincent 227 (tylko nie wiem czy hybryda to dobry pomysł, tzn. lampa pewno trzeba je wymieniać), Roksan K2, Naim 5si (ponoć zacna firma ale ten to najniższy model)
    Średnio ok. 5 tys.
  • kolumny - tutaj to najtrudniej, kompletnie nie wiem za co się brać :) Może coś podpowiecie?
    Zależnie od pozostałych ale zostaje ok. 4-6 tys.

Będę wdzięczny za porady :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na system, zbudowany na bazie wzmacniacza Musical Fidelity M3si (http://q21.pl/musical-fidelity-m3si.html), Vincent SV-227 (http://q21.pl/vincent-sv-227.html) lub Roksan Kandy K3 (http://q21.pl/roksan-kandy-k3-integrated-amplifier.html). To trzy bardzo dobre konstrukcje, oferujący pełny, gęsty, muzykalny dźwięk bez efekciarstwa, a stawiając na neutralność. Jako odtwarzacz strumieniowy zastosowałbym Cambridge Audio CXN (http://q21.pl/cambridge-audio-cxn.html). Jako alternatywa spójrz proszę na dwa systemy all-in-one - Naim UnitiLite b (http://q21.pl/naim-unitilite-b.html) oraz bardzo elegancki i wyjątkowo dobrze brzmiący jak na tak nieduże rozmiary Lumin M1 (http://q21.pl/lumin-m1.html). Systemy all-ine-one zawsze będą wiązały się z pewnymi kompromisami, jednak zaoferowane powyżej urządzenia mogą miło zaskoczyć.

W kwestii kolumn na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest Xavian Neox2 (http://q21.pl/xavian-neox2-poekspozycyjne-dostawa-gratis.html), który dodatkowo jest teraz w atrakcyjnej cenie. Spójrz także proszę na flagową serię Pylon Audio Diamond 25 (http://q21.pl/pylon-audio-diamond-25.html) oraz także polską kolumnę Audio Academy Hyperion IV (http://q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html). Jeśli nie jesteś zwolennikiem wyjątkowo wyeksponowanego basu, tylko szukasz równego, neutralnego przekazu, spójrz jeszcze na wybitny moim zdaniem monitor Martin Logan Motion 35XT (http://q21.pl/martin-logan-motion-35xt.html). Na koniec brytyjska szkła grania, z dobrym środkiem pasma, bardzo dobrą przestrzenią i równymi skrajami - Tannoy Revolution XT6F (http://q21.pl/tannoy-revolution-xt-6f.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Wszystkie wymienione powyżej konfiguracje mamy fizycznie w salonie, poza powyższymi znajdziemy jeszcze dziesiątki innych ciekawych wzmacniaczy i kolumn, wszystko można komfortowo odsłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co już padło polecę :

 

Ciekawą propozycję w dobrej cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego co kojarzę ten streamer może robić za przedwzmacniacz. Możesz kupić do niego końcówkę mocy Atolla AM200SE.

 

Z kolumn proponuję posłuchać Canto Grand - Studio 16Hz (nie duże kolumny ale o dużym brzmieniu. Świetna dynamika i nasycona średnica) lub podłogowe (droższe niestety) Minas Anor IIIs 2,5R. Dla porównania ja bym odsłuchał np. Wigg Art Arvil, Xavian, Pylon Diamond 25.

 

Bez odsłuchu się nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o linna to o uzywke raczej bym sie nie bsl, kupilem juz 4 streamery kazdy byl uzywany i z zadnym nie mialem zadnych problemow, sam mami majika dsi i sneakyego na stanie.Dsm czy tez dsi to koszt kolo 1000-1200£ za to wieksza funkcjonalnosc, sneaky powinien sie zmiescic do 600£ za uzywane. Jesli Ci az tak nie zalezy juz w tej chwili na tej funkcjonalnosci to bralbym sneakyego , zawsze mozesz odsprzedac pozniej za podobne pieniadze i dolozyc do majika.Nowego moim zdaniem nie warto.U mnie sneaky wspomagany jest przez creek destiny 2 .tak samo uzywka.Zostaje 8-9000 tys na jakiegos daca plus kolumny albo kolumny za calosc a w przyszlosci zakup jakiegos daca, lub teraz jakis ciekawy dac do 7000 , dwa kola na glosniki i masz swietne granie.a w przyszlosci zawsze bedziesz mogl kupic jakies lepsze kolumny.Opcji przy takim budzecie jest wiele, pytanie tylko czy w przyszlosci zamierzasz cos jeszcze dolozyc czy to jest ostateczny budzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham bardzo podobnej muzyki i polece to czego slucham, Naim Unitilite oraz Monitor Audio RX6, bardzo uniwersalny zestaw i daje mi duzo frajdy ze sluchania muzyki. To wszystko gra w salonie ok 35 mkw i daje rade. To wszystko dopelnione gramofonem Pro Ject-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym ja miał teraz zainwestować 15 k zł w sprzęt to pierwsze co bym chciał przesłuchać razem to wzmacniacz baltlab epoca 3 i silver luna z canto grand do tego szukał bym (zwłaszcza że płytotekę masz co wnioskuje po pierwszym poście) odtwarzacz cd strumieniowy plus do tego jakiś dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny moze takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Albo nowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wzmacniacz używka ale jak byłby czarny sam bym kupił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A stream magica nie skreślajmy - mam i bez większych problemów obsługuje z androida i iPada .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, a ja myślałem że już się oczytałem i nie zaskoczycie mnie niczym nowym ;) Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi, na pewno są to cenne rady które wnikliwie przeanalizuję.

 

 

Posluchaj Lumin M1 plus Neat Motive SX2.

 

Pytanie czy takie 2w1 to dobry pomysł? Wygląda super i w sumie dobrze że mały, ale pytanie czy nie lepiej wzmacniacz + odtwarzacz? Nie chciałbym potem żałować że tyle kasy wydałem a czegoś mi brakuje. Poza tym cena nie mała, na kolumny zostaje mało. Jestem ciemny w tych sprawach więc pytam :) Te kolumny z tego co widzę to chyba mało popularne w Polsce, bo jakoś ich nie znajduję na szybko w googlu. Zdaje się że mieszkasz na wyspach więc tam pewno łatwiej o takie odsłuchy.

 

Q21 dzięki za propozycję, ale zdaje się że braknie mi budżetu na wzmacniacz za 6k, odtwarzacz za 5k i kolumny.

 

tomaszs - o jakiej funkcjonalności Majika mówisz? Tzn. co ma więcej od Sneaky, poza tym że pewno lepiej gra. Nie rozumiem też o co chodzi z tym dac? Masz na myśli wzmacniacz? Pytam bo nie qmam jeszcze tych wszystkich zwrotów :) Poza tym czy to trochę nie dziwne kupować drogi odtwarzacz strumieniowy, drogi wzmacniacz i tanie kolumny? To ma sens? :)

 

margaryna85 - ale ja nie chcę już płyt, nie chcę słuchać tylko wykonawcy A, a potem B, chcę trochę losowości i zróżnicowania, a przy płytach to raczej nie możliwe

 

przemo7 - myślałem też o Vincencie 227 (chyba nowszy, ale nie wiem czy lepszy), ale używka i to lampy? Mam obawy przy nowym o te lampy a przy używce to już kompletnie :)

 

Odnoszę wrażenie że większy nacisk kładzie się na sprzęt (wzmacniacz + odtwarzacz lub all-in-one - średnio 10-12 tys.) niż kolumny, bo przy wielu tych zestawieniach na kolumny zostaje ok. 2-4 tys. Tzn. że sprzęt ma większe znaczenie niż kolumny czy jak? :) I jeszcze jedno... jak to się powinno logistycznie rozegrać, bo nie wszystkie zestawienia które proponujecie da się dosłuchać w jednym sklepie (może poza q21, ale to sklep), bo albo jest wzmacniacz albo kolumny. Mam rozumieć że powinienem kupić najpierw wzmacniacz i jeździć z nim po sklepach na odsłuchy kolumn czy jak? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bierzesz pod uwage uzywki, a powinienes bo w tym budzecie raczej kupilbym uzywane kolumny to do muzyki jazzowej - jak wyzej :Vandersteen, Vienna A. , stare Spendor , stare Proac, Xavian.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego repertuaru moj wybor: uzywany MF6i, Tannoy Precision 6.2 i fo tego jakis strumieniak - nie laduj kasy w strumieniowca bo ten kierunek dynamicznie sie rozwija i strumieniowce powstaja jak grzyby po deszczu ;) - sie pozniej zmieni - teraz zainwestuj glownie w zestaw wzmak+kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kombinował inaczej

1. nieprzesadnie drogi strumieniowiec na wypadek jakiejs większej zmiany w plikach

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-adapt-bezprzewodowy-odtwarzacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi

 

2. wybitny DAC z DSD, na wszelki wypadek

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-mx-dac-zbalansowany-przetwornik-dac-cyfrowo-analogowy-dsd-32bit-192khz

 

3. mocny, ciepły wzmak

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3si-m3-si-audiofilski-wzmacniacz-zintegrowany

 

4. Kolumny podłogowe w rozsądnej wielkości do pomieszczenia

http://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a5-rtia5-kolumny-podlogowe-2szt

 

ew jeśli chcesz poszaleć z jakością dźwięku - trójdrożne monitory (podłogówki z tej serii kosztują 14 tys, ale do 20m dadzą radę monitory)

http://sklep.rms.pl/polk-audio-lsim703-lsim-703-audiofilskie-kolumny-podstawkowe-2szt

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany Hegel h 100 do tego Canto Grand Signature lub używane Prac Studio 118 i zamykasz się w kwocie 7 - 11 000 w zależności jakie monitory wybierzesz. Reszta na kable i DAC i masz zestaw petardę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi wylacznie o to ze nowe beda po za budzetem pytajacego. Stare nie sa lepsze ale cenowo bardziej dostepne.

 

Używany Hegel h 100 do tego Canto Grand Signature lub używane Prac Studio 118 i zamykasz się w kwocie 7 - 11 000 w zależności jakie monitory wybierzesz. Reszta na kable i DAC i masz zestaw petardę.

 

Tak to zbyt manly budzet na nowy sprzet. Kupilbym wszystko uzywane nawet DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

starych nie odsłucha, nowe tak.

 

RAFKO super radzi!! Polk Audio, ok streamer i świetny DAC, a wzmak do wyboru. Focale też bym doradzał. Można też mieć 2 w 1 - Soul Note SA 300, bardzo dobry wzmacniacz z bardzo dobrym DAC i cyfrą wpiąć streamer, wypas i miód :)

 

Stare kolumny - wszystko pięknie, ale to zakup w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF M6si fajnie gra z Kef r700. Tannoye do RHCP? Hmmm, co kto lubi ;)

Podobna przestrzen (miodzio) i troche inna sygnatura ale mysle ze do jazzu i spokojnego rocka Precisiony maja chyba lepsza prezentacje - ale odsluch obu wskazany ;)

Unikalbym Hegla ktory na pewno sprawdzi sie w dynamiczniejszym rocku ale wg mnie spokojne granie to troche inny rodzaj prezentacji - najlepiej bedzie jak sobie autor watku wybierze z 3 - 4 zestawy (nie wiecej bo wtedy mozna dostac kociokwiku), poslucha i wybierze co mu najbardziej odpowiada.

 

starych nie odsłucha, nowe tak.

 

RAFKO super radzi!! Polk Audio, ok streamer i świetny DAC, a wzmak do wyboru. Focale też bym doradzał. Można też mieć 2 w 1 - Soul Note SA 300, bardzo dobry wzmacniacz z bardzo dobrym DAC i cyfrą wpiąć streamer, wypas i miód :)

 

Stare kolumny - wszystko pięknie, ale to zakup w ciemno

Ja mam mieszane odczucia co do Soul Note - jak dla mnie to jakos duzo gory jest troche zbyt natarczywej - no ale kazdy ma nieco inne "ucho" ;) - a moze po prostu sluchalem zlego polaczenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Podobna przestrzen (miodzio) i troche inna sygnatura ale mysle ze do jazzu i spokojnego rocka Precisiony maja chyba lepsza prezentacje - ale odsluch obu wskazany ;)

Unikalbym Hegla ktory na pewno sprawdzi sie w dynamiczniejszym rocku ale wg mnie spokojne granie to troche inny rodzaj prezentacji - najlepiej bedzie jak sobie autor watku wybierze z 3 - 4 zestawy (nie wiecej bo wtedy mozna dostac kociokwiku), poslucha i wybierze co mu najbardziej odpowiada.

 

 

Ja mam mieszane odczucia co do Soul Note - jak dla mnie to jakos duzo gory jest troche zbyt natarczywej - no ale kazdy ma nieco inne "ucho" ;) - a moze po prostu sluchalem zlego polaczenia ;)

no tak, ale tam jednak trochę szybkiej muzy się słucha, nie będzie poczucia "braku" w tannoy? oj nie wiem. Ja bym miał. Kefy czy Focale uważam za bardziej uniwersalne, Polki też. Co do odsłuchów 100% zgoda i zawsze to sugeruję. 4 zestawy to MAX również wg mnie, mózg nie zapamiętuje chyba więcej brzmień.

 

A słuchałeś Soul Note po analogu czy coaxie? Ja po coaxie i było trochę góry, ale czystej, dobrej, dynamicznej. Nawet Sonus Faber Venere zyskały trochę życia :P. Do Polków może być w sam raz, a DAC SA 300 jest naprawdę niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku Audio Bright MKIII +Wigg Art Enzo lub Harpia Acoustics Graffiti +Marantz NA 6005 fajny zestawik polecam gorąco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mjuzikfan

Z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy dał bym sobie spokój z Vincentem - nie dlatego że hybryda, tylko że bardzo średni. Naim to też dość specyficzne granie, nie każdy je lub, bardziej nastawione na rytm, szybkość, dynamikę, Roksan jest OK.

Polecam polskie Haiku Audio Bright mk III - świetny wzmacniacz, od Pacuły dostał nagrodę, test tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz spróbować jeszcze Atolla, Audio Analogue czy na przykład polskiego Baltlaba.

 

W 20 metrach można postawić i monitory i podłogówki. ZXnów zwracam uwagę na polską firmę RLS, robią wybitne monitory, na przykład Callisto IV lub Nereida II, recenzja tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Posłuchaj też nowych Xavianów, Dynaudio, może jakieś Harbethy z wtórnego rynku.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale tam jednak trochę szybkiej muzy się słucha, nie będzie poczucia "braku" w tannoy? oj nie wiem. Ja bym miał. Kefy czy Focale uważam za bardziej uniwersalne, Polki też. Co do odsłuchów 100% zgoda i zawsze to sugeruję. 4 zestawy to MAX również wg mnie, mózg nie zapamiętuje chyba więcej brzmień.

 

A słuchałeś Soul Note po analogu czy coaxie? Ja po coaxie i było trochę góry, ale czystej, dobrej, dynamicznej. Nawet Sonus Faber Venere zyskały trochę życia :P. Do Polków może być w sam raz, a DAC SA 300 jest naprawdę niezły

Sluchalem po cyfrze tez na Sonusach Olimpicach - jak dla mnie troche zbyt natarczywie - ale oczywiscie dynamicznie i ze szczegolami - to na pewno wzmak na ktorego trzeba zwrocic uwage bo to moze byc czyjes granie :)

Co do Focali to jesli chodzi o Chorusy to tylko w mocnej muzie i lubia miec miejsce dokola - 816VW przegraly z Precisionmi w bezposrednim odsluchu - jesli chodzi o kontrole basu to bylo nie za dobrze - bylo tego sporo, wiecej niz w Precisionach ale w znacznym nieladzie w porownaniu z Tannoyami. To zupelnie inna praezentacja dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Sluchalem po cyfrze tez na Sonusach Olimpicach - jak dla mnie troche zbyt natarczywie - ale oczywiscie dynamicznie i ze szczegolami - to na pewno wzmak na ktorego trzeba zwrocic uwage bo to moze byc czyjes granie :)

Co do Focali to jesli chodzi o Chorusy to tylko w mocnej muzie i lubia miec miejsce dokola - 816VW przegraly z Precisionmi w bezposrednim odsluchu - jesli chodzi o kontrole basu to bylo nie za dobrze - bylo tego sporo, wiecej niz w Precisionach ale w znacznym nieladzie w porownaniu z Tannoyami. To zupelnie inna praezentacja dzwieku.

myślę, że sporo zależy czego słuchamy. No ja do Sabatonu mogę docenić Tannoye...kupując inne kolumny :D, które dobrze zagrają też King Crimson "Epitath". Tannoye Sabatonu nie zagrają :P

 

Polecam polskie Haiku Audio Bright mk III - świetny wzmacniacz, od Pacuły dostał nagrodę, test tu: http://highfidelity.pl/@main-2373&lang=

Możesz spróbować jeszcze Atolla, Audio Analogue czy na przykład polskiego Baltlaba.

hmm, z tym że Vincent pociągnie wiele kolumn, Haiku, przynajmniej na papierze, moc ma nietęgą, a to jednak ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

myślę, że sporo zależy czego słuchamy. No ja do Sabatonu mogę docenić Tannoye...kupując inne kolumny :D, które dobrze zagrają też King Crimson "Epitath". Tannoye Sabatonu nie zagrają :P

 

 

hmm, z tym że Vincent pociągnie wiele kolumn, Haiku, przynajmniej na papierze, moc ma nietęgą, a to jednak ma znaczenie.

 

Co z tego ze Vincent pociągnie wiele kolumn...:)

 

Jakość brzmienia tej firmy pozostawia sporo do życzenia.

 

Tez jak Stempur ze wzmakow polecę Baltlaba aby byka wumieksza siła przebicia. Porównywałem go z Vincentem 2000 tys zł droższym i Vincent byl wyraźnie gorszy.

 

Do baltlaba kolumny wigg art.

 

Można to odsłuchać i na Śląsku i w Bydgoszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

myślę, że sporo zależy czego słuchamy. No ja do Sabatonu mogę docenić Tannoye...kupując inne kolumny :D, które dobrze zagrają też King Crimson "Epitath". Tannoye Sabatonu nie zagrają

Zgadzam sie - ale ja slucham czasem tylko Metalliki i taki kompromis mi wystarcza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, z tym że Vincent pociągnie wiele kolumn, Haiku, przynajmniej na papierze, moc ma nietęgą, a to jednak ma znaczenie.

 

Bez obaw o Haiku Jedyne kolumny z którymi przynakmniej u mnie miał problemy to Harpia Jantar ale większość wzmaków ma z nimi problem a Bright MKIII grał z wielomo konstrukcjami i bez problemu je napedzał ,w tym wzmacniaczu jest wszystko czego potrzebuje słuchacz piękna mikro i makro dynamika nie męczy tak jak np. Vincent którego nie chcę juz go mieć u siebie oczywiście najlepiej zapraszam do przesłuchania bo jak to mówia każdy ma tam swoje

preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Co z tego ze Vincent pociągnie wiele kolumn...:)

 

Jakość brzmienia tej firmy pozostawia sporo do życzenia.

 

ponoć zmiana lampek sporo daje, ale fakt, można lepiej grać niż Vincent choć jest dość miło i muzykalnie. Vincent ma sporą grupkę fanów. Z Focalami nawet fajnie to brzmiało, ale tam jest 1 problem. Vicki gubią górę wg mnie

 

Bez obaw o Haiku

wypożyczę go w takim razie w lipcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.