Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rodzaj głośników do wymagającego pomieszczenia? Proszę o opinie


lucky_luki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Proszę o Wasze opinie, w jaki sposób można nagłośnić pomieszczenie jak w załącznikach?

Oprócz nietypowego układu pomieszczenia, dodatkowym minusem jest szafka pod telewizorem oraz kominek. Miałem kiedyś pożyczony na weekend soundbar Samsung HW-H750. Grało to, ale to nie to czego szukam. Docelowo szukam nagłośnienia kinem domowym 5.1. Zamierzam zacząć od amplitunera oraz frontów. Jeśli chodzi o ampli, to celuję w Yamahę RX-V779. Natomiast jeśli chodzi o głośniki, to potrzebuję Waszej porady. Zakładając brak możliwości ustawienia kolumn na podłodze (kominek, odsunięcie od szafki i problem z otwieraniem szuflad, ŻONA ;) czy zostają mi "tylko" kolumny podstawkowe (monitory jak kto woli) postawione na szafce, czy mogę jednak postawić na szafce kolumnę podłogową. Siedząc na kanapie ucho mam na poz. ok. 93 cm. Czy dźwięki z tak postawionej kolumny podłogowej nie będą przelatywały nade mną?

 

Nie podaję charakterystyki dźwięków, które mi pasują, bo ten post ma na celu naprowadzenie mnie na rodzaj kolumn, które mogę postawić w moim salonie (który tak na prawdę jest połową otwartego parteru). Umeblowanie jak w załącznikach, dywanów brak. Budżet na ampli i fronty: 6.000 PLN.

 

Proszę o Wasze opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-63371-0-87075900-1466422193_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-63371-0-87075900-1466422193_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłogowe jak wskazuje nazwa... jak postawiłbyś na tej komodzie dudnił by cały mebel, wibrował, całą powierzchnia długiego blatu, a że dźwięk kulą w płot gdzieś , też masz rację.

Zresztą co to by musiały być za kolumny skoro na zdjęciu blat komody ma koło 35cm głębokości. Nawet nieduże ustawiając je trochę skosem do środka, dotykały by ściany.

Tutaj dałbym duże monitory ale bardziej zamocowane na regulowanych do ściany uchwytach, dał trochę szerzej niż te lampki. Do tego jak to kino subwoofer.

Generalnie będzie kiepski dźwięk, płaski, jaskrawy i jednocześnie niedokładny, kamienna podłoga, kamienna ściana, wielki pogłos, odbicia, echo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

Blat szafki ma szerokość 48 cm (wymiar na rzucie w pliku .pdf). Robiłem podejście do wymiany audio w zeszłym roku, ale się poddałem i wymieniłem TV.

W jednym z salonów audio w Kato odsłuchiwałem właśnie monitory, ale sprzedawca powiedział mi, że niewysokie podłogówki możnaby postawić na tej szafce. Stąd pytam na forum o Wasze opinie.

Wieszanie głośników nie wchodzi w rachubę. Na ścianie są płyty z betonu architektonicznego - wiercenie pod uchwyt na TV mi wystarczyło. A i żona wtrąci swoje 3 grosze nt. widocznych kabli...

 

Liczę na kolejne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie , ale troszkę chłodno :) Bardziej potrzebujesz amplitunera z bardzo dobrą kalibracją np Anthem 310 , 510 i fajny zestaw Defenitive Technology pro cinema 600 , a nawet 800 . Tanio nie jest , ale warto przemyśleć temat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od akustyki, która niestety nie sprzyjać będzie dobremu dźwiękowi. Należy szukać urządzenia, które ma możliwie najlepszy system kalibracji (w praktyce). Tutaj powtórzę to, co juz Ci powyżej zaproponował max720, amplituner Anthem MRX-310 (http://q21.pl/anthem-mrx-310.html), bądź model wyższy MRX-510 (http://q21.pl/anthem-mrx-510.html). To swietnie grające urządzenia, dodatkowo wyposażone w bardzo skuteczny, zaawansowany system kalibracji akustyki pomieszczenia.

Kwestia kolumn - w Twojej sytuacji wchidzą w rachubę tylko modele podstawkowe i to najlepiej wyposażone w bas-refleks przedni. Spójrz proszę na zestawy Focal - z tańszej serii Chorus 706 (http://q21.pl/focal-chorus-706.html), bądź lepsze Aria 906 (http://q21.pl/focal-aria-906.html). W połączeniu z elektroniką Anthem zapewnią Ci dynamiczny, pełny i uniwersalny dźwięk.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza powyższymi konfiguracjami mamy w salonie dziesiątki innych urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach można odsłuchać. Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Faktycznie pomieszczenie średnio ustawne na chwilę obecną.

Fronty możesz postawić na szafce, ale nie będą grały w prawidłowy sposób i będzie to głupio wyglądać. Mowie możesz gdyż nie uszkodzisz ich w ten sposób.

Monitory stawiając na szafce będą za nisko. Tu przydały by się jednak uchwyty umieszczając kolumny na wysokości TV lub niewielkie standy.

 

W tym budżecie Yamaha 779 lub Onkyo 656 będą dobrym wyborem.

Co do głośników frontowych to polecam: Chario Delphinus, Heco Celan GT 302, Dali Opticon 2, Sonus Faber 1.5, Tannoy Precision 6.1

Musisz jednak pamiętać że przy takiej wielkości pomieszczeniu oraz małych kolumnach konieczny będzie subwoofer. Ni jakiś prosty gdyż musi sprostać oczekiwania także pod kątem stereo.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max720:

Zestaw "Defenitive Technology pro cinema 600 , a nawet 800", który zaproponowałeś, od razu przed oczami stawia mi mojego sąsiada (układ parteru taki sam) będącego posiadaczem Bose Acoustimass ileś tam, i który stwierdził, że audio w Renault Laguna jego żony gra lepiej...Nie znam Twojej propozycji, ale nie biorę pod uwagę takich zestawów. Btw. wytłumacz potem żonie wydatek takiej kwoty na "pudełka" podobne do tych co mieliśmy ;)

 

Q21:

Sprzęt zacny, jednak przekracza budżet. Wersja min. 6.600 zł, wersja max. 9.500 zł. A mówimy na razie o początku kompletowania kina domowego. Czy Yamaha, którą zaproponowałem, nie da sobie rady z kalibracją w moim jakże ładnym (max720 ;) ) acz problematycznym pomieszczeniu? Czytałem pozytywne opinie o jej systemie kalibracji. Cena do możliwości też na plus. Dodatkowo można podpiąć wzmaka - to tak przyszłościowo.

 

S4Home:

Heco Celan GT 302 odsłuchiwałem przy pierwszej próbie wymiany obecnego audio (stary, odziedziczony Panasonic DVD Home Theater Sound System SA-HT520 :) ). Heco grały z ampli Denona z 2 na przedzie, ale nie pamiętam z jakim dokładnie modelem. I podobało mi się to. Niestety powierzchnia odsłuchu była może 2m x 3m - nie było to ich dedykowane pomieszczenie odsłuchowe, ale po prostu narożnik sklepu obudowany ścianami i półkami z ich ekspozycją. Nie wiedziałem jak to odnieść do mojego salonu. A potem usłyszałem, że nieduże podłogówki na mojej szafce (miałem ze sobą zdjęcia salonu) też mogą zagrać i...zgłupiałem.

 

Dziękuję powyższym użytkownikom za opinie.

Liczę na kolejne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że do tej wielkości pomieszczenia powinny być podłogowki. Ale absolutnie się nie zgadzam że stwierdzeniem że mogą stać na tej szafce. Raz będą za wysoko. Dwa bas będzie duzo słabszy, 3 będzie to wyglądać komicznie. Nawet przy doborze kolorystycznym kolumn.

 

Dlatego podalem kolumny które grają dobrze środkiem i góra. Trzymają je w ryzach nawet przy głośniejszy graniu. Jednak konieczne do tego było by dołożenie suba. Rel, sumiko, lub właśnie heco celan.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli monitory.

Zapisałem Twoje propozycje do listy na odsłuch.

Twoim zdaniem, po wyborze ampli i frontów (czyli monitorów), czy da się i jak rozwinąć to do kd 5.1 mając na uwadze układ pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy 6000zł na fronty i ampli to trzeba by do tego dorzucić subwoofer, bo będzie to marna przyjemność z oglądania filmów. Do nowoczesnego wnętrza trzeba nowocześnie wyglądające kolumny np

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-45-kolumny-stereo-surround-2szt

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-prosub-800-pro-sub-800-subwoofer-aktywny-1szt

 

Plus amplituner wg Twojego uznania, Yamaha jest ok bo gra dość ciepło.

 

ew droższe monitory

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-55-kolumny-stereo-surround-2szt

 

ale jeśli monitory to subwoofer być musi do KD

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowoczesnego wnętrza trzeba nowocześnie wyglądające kolumny np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no i co,, na amplituner zostanie niecałe 2 tys zł. Kicha. Kolumny niezłe ale do pary do nich będzie za cieńki amplituner za tą pozostałą kwotę (ok 1600zł)a jeśli chodzi o suba to jak już to PRO-SUB 1000 a nie 800 i kawałek granitu na niego celem dociążenia(z 10-15 kg minimum). Bez dociążenia nie gra jak powinien. Z nim to całkiem inny sub. "Kamyczek" na nim nie każdemu przypada do gustu ale mi nie przeszkadza i gra na 25 metrach. Ale na Twoich obawiam się , że może być za słaby mimo swoich 350W. W podobnej cenie proponowałbym Klipscha i R-112SW lub 115-tke ale to już 3,5 tys jednak głośnik prawie 40 cm noo to już będzie niezłe zejście i pierdyknięcie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Yamaha 779 będzie dobra ale poszukaj 777 lub 775 , będą tańsze a z takimi samymi funkcjami. E , no subwoofer tak czy siak musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Adek45 w moim wątku.

Wychodzi na to, że sklep.rms.pl podaje ceny inaczej niż inne sklepy, czyli nie za sztukę. Tutaj cena jest za parę, więc mieścimy się w budżecie ("Definitive Technology Studio Monitor 45 SM45 Kolumny stereo (surround) - 2szt.").

Mam świadomość, że pozostałe elementy kina kosztują, zwłaszcza sub przy moim metrażu. Ale powoli do przodu spróbuję to uzbierać/poskładać.

Teraz skupiam/y się na ampli plus fronty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem zdjęcie pomieszczenia - myślałem, że ktoś szuka sprzętu do łazienki...

Dopiero dłuższe przyjrzenie się wystrojowi pozwoliło mi zrozumieć o co w tym chodzi.

Ciekawe zaiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tak przy wyborze amplitunera 779 możesz rozbudowac system w pozniejszym czasie do pełnego 5.1 tak jak zakładałeś.

Nie ma problemu z położeniem centralnego i suba.

Co do tyłów musiał bym zobaczyć zdjęcie gdzie można by je ulokować.

Myślę że jednak znajdzie się miejsce na bocznych lub tylnich ścianach do powieszenia.

Lun nieco wyższe standy.

 

Jesli zdecydujesz się na któręs wspomniane przezemnie konstrukcje to do kompletów występuje reszta kolumn.

 

Pozdrawiam i zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem zdjęcie pomieszczenia - myślałem, że ktoś szuka sprzętu do łazienki...

Dopiero dłuższe przyjrzenie się wystrojowi pozwoliło mi zrozumieć o co w tym chodzi.

Ciekawe zaiste.

Czytelnicy "Dobrego wnętrza" dziękują za opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, do nowoczesnego pomieszczenia moze takie kolumny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mogą być zamontowane pionowo i poziomo więc równie dobrze, moze robic za centralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że tych nie znam,

Ale klipsch robił swego czasu podobne modele i było to całkiem udane. Tylko niewiele osób to wybieralo że względu na cenę.

No można lepiej dostać tak w skrócie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Jako, że już po Euro, to można wrócić do tematu kina domowego.

Jak na razie miałem możliwość odsłuchać zestaw Yamaha RX-V779 z B&W 685 S2 + sub ASW-610. Wrażenia? Lepiej niż moje obecne plastiki;) A starając się pełniej opisać wrażenia...Same głośniki miały w miarę wystarczający bas, ale z subem było lepiej - Ameryki nie odkryłem :). W moim pomieszczeniu to "must have". Ogólnie miałem wrażenie, że góra minimalnie wyraźniejsza. Lubię dominujący środek. Bas ma być wtedy kiedy ma być, a nie dominujący, nie na zasadzie ump-umps. Wokale muszą być wyraźne, tak samo jak dźwięki wysokie (perkusja, gitara). Mam nadzieję, że opis w miarę zrozumiał. Jakby co - uzupełnię/odpowiem na pytania.

Jak pisałem we wcześniejszych postach, ta Yamaha jest faworytem jako ampli AV.

Jutro będę odsłuchiwał Onkyo TX-NR656 i Usher V-601. Ponoć "Onkyo 656 lepsze od Yamahy 779 a nawet 781 (kwestia znacznie lepszego procka) a Usher-y zmiażdżą B&W 685 S2". Czy ktoś zna te Usher-y? Gdzieś-kiedyś-coś o samej marce czytałem - opinie pozytywne. Ale piszę z pamięci, więc mogę się mylić. Po odsłuchu postaram się opisać wrażenia/moje odczucia.

 

Możecie się wypowiedzieć na temat Onkyo 656 vs Yamaha 779/781 i samych głośników Usher V-601?

 

Ps. Sklep, w którym usłyszałem o wyższości tego Onkyo nad tymi Yamahami to autoryzowany dealer Onkyo...Yamahy również...

Jak zawsze, liczę na Wasze liczne opinie.

 

Ponoć "Onkyo 656 lepsze od Yamahy 779 a nawet 781 (kwestia znacznie lepszego procka)

miało być: Ponoć "Onkyo 656 lepsze od Yamahy 779 a nawet 781 (kwestia "Wysokiej jakości DAC Asahi Kasei 384 kHz/32-bit")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze seria bookshelf klipsha. Na moj gust wyglądalyby bardzo ok :), podkleic od spodu gumkami (chyba nawet sa w zestawie przynajmniej w podlogowych byly) i nie powinny jeździć po tej szafce. Grać też powinny ok no ale to każdy musi ocenic na odsluchu :). W kato obok Agaty masz sklep, w ktorym na pewno je mają i nie robia problemow z odsluchem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Klipsch-Bookshelf-Speakers-Family.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ushery to patrzac po ich parametrach moge powiedziec tyle ze to dosc wymagajace kolumny gdyz ich skutecznosc to ok 86 db i bedzie potrzebny dosc mocny wzmak zeby zagraly a jak zagraja to niestety nie slyszalem i nie znam ich charakterystyki, jesli chodzi o serie reference premier a nie jakis bookshelf jak to pisze decybel to u mnie graja jako efektowe tylne i jak lubisz granie skrajami pasma czyli dosc efektowne to to dobry wybor, maja duza skutecznosc, jedyny minus ze przy tylnym bass relfexie musza byc odsuniete od sciany te 15 20 cm to takie minimum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zbliża się ku końcowi :)

 

Na odsłuch wybrałem się z moją lepszą połową, która jak się okazało, była bardzo pomocna - potrafiła dokładnie słowami opisać wrażenia, które pokrywały się z moimi. Ja dalej mam problem z pełniejszym wyrażeniem słowami tego co słyszę...

Sprzęt, który był podłączony:

ampli: Onkyo TX-NR656 i Yamaha RX-V781

CD player: Denon DCD 720 i NAD 546BEE

kolumny: Usher V-601 i Focal Aria 906

we wszystkich możliwych kombinacjach.

Muzyka na płytach własnych. Kawałki:

Florence and the Machne - "Dog days are over"

Red Hot Chili Peppers - "Dark Necessities"

Chemical Brothers - utwór nr 2 i 7 z płyty Brotherhood (gdzieś posiałem okładkę)

Przez bt ze smartfona:

Vivaldi - "Cztery pory roku"

Kanye West - "BLKKK SKKKN HEAD (Explicit)

kilka trailerów filmów - żona chciała posłuchać dialogów na monitorach ;)

 

Wrażenia:

Onkyo - Denon - Usher: dźwięk trochę przytłumiony, nie było słuchać wyraźnie skrzypiec czy dzwonków, poziom basu idealny - ogólnie ok, ale szukamy dalej

Onkyo - NAD - Usher: jak wyżej, ale środek wyraźniejszy

Yamaha - NAD - Usher: dominuje góra...aż za bardzo. Klaskanie na kawałku Florence brzmiało jak mlaskanie/szeleszczenie. Zbyt sztuczne to było.

Yamaha - Denon - Usher: trochę cieplej i naturalniej niż z NAD-em, ale oboje z żoną uznaliśmy, że na dłuższą metę też by nas to męczyło...

Podpięcie Focali dało podobne wrażenia, ale w Usher-ach było słychać lepiej bas.

 

Stanęło na: Onkyo TX-NR656, Onkyo BD-SP353 (bo i tak miałem zamiar kupić BR a nie CD) oraz Usher V-601.

Czemu? Yamaha grała zbyt ostro i sztucznie. Może podpięcie innych elementów (producenci, modele itd) by to zmniejszyło, ale uznaliśmy, że w naszym chłodnym i dużym pomieszczeniu efekt Yamahy tylko by się spotęgował.

A skoro w pomieszczeniu odsłuchowym (naprawdę dobrze wytłumionym) Onkyo i Usher-y grały jak przytłumione, to w naszym wysokie tony powinny się "uwolnić". Na pewno też po kilkudziesięciu/kilkuset godzinach grania kolumny powinny zagrać inaczej - mam nadzieję, że lepiej ;)

Dodatkowym impulsem do tego wyboru była deklaracja sprzedawcy:

że jeżeli kolumny po wygrzaniu jednak nam nie podejdą, to możemy wymienić np. na wspomniane Focale.

jeżeli BR jakimś cudem wniesie coś złego do ogólnego grania - też będziemy mogli wymienić.

Ampli już nie wymienimy, bo zamówiliśmy srebrny a takie się znacznie gorzej sprzedają...więc będzie się im kurzył na półkach ;)

 

Tyle na dzisiaj. Sprzęt będzie we wtorek/środę i zacznie się granie w domu.

Kolejnym elementem planowanym do kupienia będzie sub. Polecono nam Velodyne eq-max10 - jakieś opinie, uwagi co do zastosowania w moim pomieszczeniu? Poczytamy, posłuchamy (za kaucją wypożyczają do domu) i może kupimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo - Denon - Usher: dźwięk trochę przytłumiony

Gwoli wyjaśnienia.

Pierwsze odczucie ("dźwięk trochę przytłumiony") jak się okazało przy kolejnych utworach, spowodowane było złej jakości nagraniem płyty Red Hot Chili Peppers (wytwórnia Warner Bros. Records). Słuchając Florence nie było już takiego "dyskomfortu" (wytwórnia Island Records). Więc, jak pewnie wszyscy wiemy, jakość nagrania płyty ma duuuże znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie

 

Po ponad 2 m-cach użytkowania zakupionego sprzętu stwierdzam, że był to strzał w dziesiątkę. Dźwięk jest pełny w całym zakresie. Żadne tony nie drażnią ucha i niczego też nie brakuje. Dziwi mnie, że Ushery V-601 są tak mało u nas popularne (pojawiają się u nas jedynie w dziale stereo). Jeżeli ktoś szuka monitorów, bo tak jak My nie ma miejsca na podłogówki, to z czystym sumieniem polecam !

Idąc dalej w kierunku KD 5.1 - na sourandy wybrałem Usher-y S-520.

Teraz pytanie: jaki central? Zastanawiam się nad centralnymi: Monitor Audio Bronze lub Dali Zensor Vocal. I tu proszę Was bardzo o opinie. Cena w przypadku obu jest akceptowalna, więc oprę się na Waszych opiniach.

Gwoli wyjaśnienia: nie decyduję się na centralny Ushera V-603 (tak jak pewnie wiele osób by zaproponowało wg zasady: bierz centralny do zestawu frontów) bo jest drogi.

Sub będzie na końcu.

Jak zawsze, liczę na Wasze liczne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny w kinie jest najważniejszy, a zgranie z frontami to priorytet:) Albo dozbieraj, albo szukaj używki V-603.

Tu nie ma co kombinować, każda inna opcja to będzie tylko gorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnica w cenie jest. Jeśli akceptujesz brak spójności to zensor vocal lub lepiej elac debut c5 będą dobrym wyborem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Usher!

Będę chyba pierwszym użytkownikiem KD opartego "w pełni" na Usherach (mam nadzieję, że subów nie robią, bo pójdę z torbami...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety centralny nie został zaakceptowany przez żonę :( Okazał się zbyt duży na tle pozostałych elementów (przyznam, że nawet 65" TV się optycznie zmniejszył). Szukamy alternatywy...jeżeli jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

      O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.