Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rodzaj głośników do wymagającego pomieszczenia? Proszę o opinie


lucky_luki

Rekomendowane odpowiedzi

Mało efektywne te Ushery na front jak ich moc 86.5 dB/1W/1m jak do wymagającego pomieszczenia jak w tytule.Jak kupujesz kolumny podstawkowe bo ja mam też podstawkowe w KD ale kierowałem się efektywnością nie mocą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Central efektywny chodź go nie słuchałem.Może ty sie podzielisz wrażeniami w odsłuchu bo wątpię żeby ktoś znał tu Focala zwłaszcza w KD od paru lat kupuję AV wydania i tam tylko nie liczne paki w stereo były testowane .Więc skrobnij jakie masz wrażenie w połaczeniuz Usherami i innym centalem Focala?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz kolumny podstawkowe bo ja mam też podstawkowe w KD ale kierowałem się efektywnością nie mocą

Rozwiń proszę myśl, lub chociaż przetłumacz proszę z polskiego na nasze ;)

Nie będę miał możliwości porównania. Centrala Ushera nie podpinałem, a na Focala jeszcze czekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na front kupiłeś mało efektywne kolumny zwłaszcza podstawkowe bo tez mam do KD taki rodzaj kolumn jak napisałem jak ktoś liznął temat przy wyborze kolumn to nie muszę tłumaczyć co to jest efektywność podawana w db(zwłaszcza dla wymagającego pomieszczenia jak sam napisałeś).Nie chodziło mi bo wyraźnie napisałeś że masz inny central dla tego napisałem jak spisuje się front Ushera z tym focalem bo sam jestem ciekaw czytaj uważnie ja pisze po polsku.Jak będziesz miał podziel się wrażeniami w KD

 

Tu masz odcinek RS o efektywności głośników bo moc sie nie liczy zapoznaj sie potem podnoś głos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy patrzę na pomieszczenie pokazane na zdjęciu - aż się prosi, aby zastosować konstrukcje naścienne.

Ładnie by tam wyglądały. No i chyba spośród tego co jest na rynku - da się wybrać coś, co ładnie zagra..

 

Znalazłem cos takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na front kupiłeś mało efektywne kolumny zwłaszcza podstawkowe bo tez mam do KD taki rodzaj kolumn jak napisałem jak ktoś liznął temat przy wyborze kolumn to nie muszę tłumaczyć co to jest efektywność podawana w db(zwłaszcza dla wymagającego pomieszczenia jak sam napisałeś).Nie chodziło mi bo wyraźnie napisałeś że masz inny central dla tego napisałem jak spisuje się front Ushera z tym focalem bo sam jestem ciekaw czytaj uważnie ja pisze po polsku.Jak będziesz miał podziel się wrażeniami w KD

 

Tu masz odcinek RS o efektywności głośników bo moc sie nie liczy zapoznaj sie potem podnoś głos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie chodziło mi o kwestie techniczne dot. głośników. Chodziło mi o sposób, w jaki piszesz posty:

- albo stosujesz skróty myślowe, które dla innych są niezrozumiałe

- albo piszesz tak szybko, że połykasz wyrazy i treść postu jest kompletnie niezrozumiała dla innych

- jak już zwrócił Ci uwagę użytkownik HQ150 w innym wątku - prawidłowo stosowana interpunkcja pomaga w zrozumieniu "co autor miał na myśli ?"

Nie traktuj tego jako atak, ale spróbuj zrozumieć osobę, która próbuje zrozumieć Twój wpis.

No bo jak ja mam zrozumieć takie coś:

(...) podawana w db(zwłaszcza dla wymagającego pomieszczenia jak sam napisałeś).Nie chodziło mi bo wyraźnie napisałeś że masz inny central (...)

Co Ci nie chodziło? Coś się zepsuło?

Gdy patrzę na pomieszczenie pokazane na zdjęciu - aż się prosi, aby zastosować konstrukcje naścienne

Ale fronty już są i jestem z nich w pełni zadowolony. Niewiadomą pozostaje central z innej stajni niż reszta głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym co coś niepopularnego doradził.

Kup jeszcze jeden monitorek ushera i powieś nad telewizorem, wysokotonówką w dół. Będziesz miał takie same głośniki na cały przód, co powinno pomóc w lokalizacji dźwięków.

Odnośnie efektywności frontów - pożycz od sąsiada czy kogoś tam kawałek wzmacniacza stereo i podłącz pod preout ampli. Zobacz czy ci się odbiór muzyki nie poprawi. Może warto coś kupić i schować w szafce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewając temat:

Focal zgrał się z frontami - robiąc testy, nie odczułęm żadnej różnicy.

Na dzień dzisiejszy mam:

ampli: onkyo tx-nr656

fronty: Usher V-601

central: Focal Aria CC900

tył: Usher S-520

Central z tej samej lini/firmy co fronty? Nie zawsze.

Pozostaje do zakupienia sub - na razie szukam/czytam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei.

      iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku, znana z wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) i wzmacniaczy słuchawkowych. Ich mobilne rozwiązania umożliwiają poprawę jakości dźwięku na urządzeniach przenośnych. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystując komplet najnowszych technologii i lata doświadczenia. Swoją sławę zawdzięczają produktom, które zapewniają wysoką jakość wykonania i świetne brzmienie, a to wszystko w bardzo dobrych cenach.

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Nowości | Testy | Inne

      Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.