Skocz do zawartości
IGNORED

Ocieplenie dźwięku


lazzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Chcę odmienić trochę brzmienie mojego zestawu - Yamaha A-S700 + Klipsch Synergy F3. Zastanawiam się, w jaki sposób ocieplić dźwięk (zwłaszcza średnicę): czy poprzez wymianę wzmacniacza, czy dodanie do tego zestawu ciepłego plejera, czy też wymianę kolumn (tego ostatniego chciałbym jednak uniknąć). Które rozwiązanie (z tych dwóch pierwszych) będzie lepsze? W jaki sprzęt celować w cenie do 1500 złotych?

 

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Chcę odmienić trochę brzmienie mojego zestawu - Yamaha A-S700 + Klipsch Synergy F3. Zastanawiam się, w jaki sposób ocieplić dźwięk (zwłaszcza średnicę): czy poprzez wymianę wzmacniacza, czy dodanie do tego zestawu ciepłego plejera, czy też wymianę kolumn (tego ostatniego chciałbym jednak uniknąć). Które rozwiązanie (z tych dwóch pierwszych) będzie lepsze? W jaki sprzęt celować w cenie do 1500 złotych?

 

Dzięki!

 

Kolumny i wzmacniacz , który posiadasz grają skrajami pasma. Należało by wymienić i jedno i drugie.

 

Nie wiem , jaki miałbyś budżet jesli wszystko sprzedaż , wiec póki co nic na wymianę nie polecę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odtwarzacz jaki jest obecnie? Yamaszka do cieplych ani wypelniajacych wzmakow nie nalezy, tych kolumn nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na pewno ciekawym rozwiązaniem jest ifi iTube, polecam bo sam wpiąłem go do swojego systemu i jestem bardzo zadowolony, dźwięk znacząco się ocieplił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłum pomieszczenie. Gruby dywan, książki na półkach, kanapa z poduszkami, kilka obrazów na ścianach itp.

Inwestycja łatwa i przyjemna. Książki można poczytać przy muzyce, po grubym dywanie się miło chodzi boso a na poduszkach i pluszowej kanapie się fajnie leży.

Chyba, że już masz wytłumione pomieszczenie - wówczas pozostaje wymiana kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że zmienisz Yamahę na Nad C356bee i powinno pomóc.

 

Oczywiście akustyka pomieszczenia też jest istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być ocieplone brzmienie i średnica to kolumny do zmiany. Yamaha też do ciepłym nie należy, ale więcej zyskasz zmieniając kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tłum niczego. Muzyki się nie tłumi. Zainwestuj w rozpraszanie dźwięki :-)

O NAD mozna powiedzieć wszystko, ale nie to, że jest ciepły.

Wysłałem do Ciebie PW.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Klipsch z Nadem zagra lepiej niż z Yamahą, testowałem z serią Reference. Spróbuj Nad326 zmieścisz się w budżecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie wymienił bym f3 na stx na pewno. Od razu powiesz że nie mają basu.

Co jest obecnie u ciebie źródłem? Przez wybór daca albo cd z ciepłą średnica jak marantz delikatnie zmofyfikujesz brzmienie. Jeśli to będzie za mało wymień wzmacnuacz na lampowca na el34. Zobaczysz wówczas jak potrafią zagrać te kolumny. Będziesz bardzo zaskoczony.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz tez taniej sprobowac kabli głosnikowych melodiki purple rain czy jakos tak

one tak zamulają wysokie że balans tonalny idzie mocno w dół co jest odbierane jako ocieplenie

sprobuj koszt to 40zł a powinno cos wniesc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mają fatalny środek nic za bardzo z tym nie zrobisz, żebyś był naprawdę zadowolony musisz niestety kolumny wymienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergy z tego co pamiętam nie przeginały z górą za bardzo, chociaż słyszałem model f1. Yamaha jest odpowiedzialna za wszelkie zło. Te wzmacniacze są dobre dla sadystów. Z elackami fs 77, a to mega ciemne kolumny, tak mi sypnęło górą że musiałem przykręcić Treble o dobre 5dB. Yamaha ma fajny bas choć nad ma mocniejszy, ale tam nie ma środka, wokale są ciche w oddali i perkusja je zagłusza. Wymień najpierw Yamahę na Nada i oceń czy ci to odpowiada, czy wymienić też kolumny. Nad też podpompuje środek. Obstawiam że to wina Yamahy.

 

Kolejna sprawa to czy chcesz ocieplić dźwięk czy go złagodzić bo to dwie różne kwestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Cześć!

 

Chcę odmienić trochę brzmienie mojego zestawu - Yamaha A-S700 + Klipsch Synergy F3. Zastanawiam się, w jaki sposób ocieplić dźwięk (zwłaszcza średnicę): czy poprzez wymianę wzmacniacza, czy dodanie do tego zestawu ciepłego plejera, czy też wymianę kolumn (tego ostatniego chciałbym jednak uniknąć). Które rozwiązanie (z tych dwóch pierwszych) będzie lepsze? W jaki sprzęt celować w cenie do 1500 złotych?

 

Dzięki!

 

Nic ze średnimi tonami w tych głośnikach nie zrobisz a o ocieplaniu nie ma mowy.

Gdybyś był amatorem ostrej i dosadnej analityki można by coś gdybać a tak nie ma o czym.

Podział ostro wchodzi na średnicę którą w dodatku obsługuje metal / a na dokładkę wzmocniony tubą do 97dB - brrrrr.

Moim zdaniem kolumny całkowicie do wymiany.

Żadna elektronika i kable nie zawrócą ich z obranego charakteru.

 

Częstotliwość podziału zwrotnicy 2000 Hz .

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem kolumny całkowicie do wymiany.

Żadna elektronika i kable nie zawrócą ich z obranego charakteru.

 

 

Słuszna diagnoza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład ociepliłem sobie cały dom, 20 cm styropianu plus pianka na poddaszu. Pomogło.

Pozdrawiam

Dobrze zrobiłeś. Idź dalej za ciosem. Zgłoś się do jakiej dobrej kliniki. Niech Ci wytną większą część mózgu i puste miejsce też wypełnią styropianem. Poczujesz się znacznie lepiej.

 

Chcę odmienić trochę brzmienie mojego zestawu - Yamaha A-S700 + Klipsch Synergy F3. Zastanawiam się, w jaki sposób ocieplić dźwięk (zwłaszcza średnicę): czy poprzez wymianę wzmacniacza, czy dodanie do tego zestawu ciepłego plejera, czy też wymianę kolumn (tego ostatniego chciałbym jednak uniknąć). Które rozwiązanie (z tych dwóch pierwszych) będzie lepsze? W jaki sprzęt celować w cenie do 1500 złotych?

Nawiedzonego trolla mamy z głowy, więc teraz kolej na Ciebie. Wszystko zależy od tego jaką tą górę i średnicę chcesz mieć. Jeśli ma być zdecydowanie bardziej delikatna (zwłaszcza góra), to doradzam kolumny z tekstylnymi kopułkami. Uważaj jednak żeby nie przedobrzyć, żeby Ci po zmianie tych wysokich dla odmiany nie brakowało.

 

Z wzmacniaczy które grają mocno ocieplonym masywnym dźwiękiem na myśl przychodzi mi Thule. Problemem jest wiek urządzenia. Jakbyś trafił np. na Thule IA100 można spróbować. Absolutnie nie kupuj takich rzeczy na odległość, bez odsłuchu, konkretnej bezpośredniej rozmowy ze sprzedawcą i dokładnego obejrzenia sprzętu.

 

Z innych może jakiś MF np. X-150. Chodzą w zbliżonych cenach. Ludzie łączą je np. Harbeth, B&W itp. Gra to dźwiękiem miłym dla ucha, ale połączenia z Klipsch nie miałem okazji posłuchać.

 

Pamiętaj jednak, że zdecydowaną zmianę uzyskasz dopiero poprzez wymianę kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Spróbuj pożyczyć do testów jakiś używany wzmacniacz lampowy. Klipsche preferują ten rodzaj amplifikacji. Nie wiem co można kupić za 1.500zł, pewnie jakiegoś używanego chińczyka. Z tych marek które coś sobą prezentują znam Cayina i Vincenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pożyczyć do testów jakiś używany wzmacniacz lampowy

To jest sensowny pomysł, szkoda że w grę wchodzi tylko 1.5k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymień wzmacniacz,yamaha do ciepłych wzmacniaczy nie należy, nad 326 kosztuje coś koło 1500, gra cieplej od Yamahy i nada 356 jest trochę słabszy, ale to będzie skok jakościowy względem tej Yamahy tylko czy ci ociepli te klipshe to nie wiem, tu raczej trzeba będzie tez wymienić kolumny,albo jakiś używany lampowiec chiński np yakin, do ciepłego grania nie takie kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś. Idź dalej za ciosem. Zgłoś się do jakiej dobrej kliniki. Niech Ci wytną większą część mózgu i puste miejsce też wypełnią styropianem. Poczujesz się znacznie lepiej.

 

Same to you, my friend :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.