Skocz do zawartości
IGNORED

Ocieplenie dźwięku


lazzy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę odmienić trochę brzmienie mojego zestawu - Yamaha A-S700 + Klipsch Synergy F3. Zastanawiam się, w jaki sposób ocieplić dźwięk (zwłaszcza średnicę): czy poprzez wymianę wzmacniacza, czy dodanie do tego zestawu ciepłego plejera, czy też wymianę kolumn (tego ostatniego chciałbym jednak uniknąć). Które rozwiązanie (z tych dwóch pierwszych) będzie lepsze? W jaki sprzęt celować w cenie do 1500 złotych?

 

Największy efekt da ostatnia opcja, z tanimi, wzmacniaczami od czajników daj sobie spokój, szkoda czasu i kasy. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to za kwotę rzędu 1700-2300zł upolować można baltlaba epocę I lub II (to są te same wzmacniacze), średnicę dadzą o wiele, wiele lepszą niż produkty lampo-podobne nie mówiąc o rozdzielczości i przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Klipsche ogarnąłem dzięki wtyczce Izotope ozone 7, a jeśli grasz z Cdika to nic nie zrobisz, zostaje tylko sprzedaż kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie wymienił bym f3 na stx na pewno. Od razu powiesz że nie mają basu.

Co jest obecnie u ciebie źródłem? Przez wybór daca albo cd z ciepłą średnica jak marantz delikatnie zmofyfikujesz brzmienie. Jeśli to będzie za mało wymień wzmacnuacz na lampowca na el34. Zobaczysz wówczas jak potrafią zagrać te kolumny. Będziesz bardzo zaskoczony.

 

Pozdrawiam

 

Też bym się nie bawił w pół środki, chcesz przyjemnego grania to kup lampę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.