Skocz do zawartości
IGNORED

Duży głośnik do subwoofera


cygaret

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Potrzebuje wspomóc moje 3-way classic subwooferem.

I tak myślę, żeby zbudować już coś porządnego. Pomysł narodził się dzisiaj, na przetwornik mam 500-700 pln.

Średnica myślę nawet 12'+. Co koledzy polecają? Proszę o rady wraz z aplikacją.

 

Zastosowanie będzie głównie muzyka. Żadne buczenie i przeciąganie nie wchodzi w grę, ma być nisko szybko i konkretnie.

 

edit: preferuje obudową zamkniętą

 

Czy SB34SWNRX-S75-6 w 40L skrzyni zamkniętej jest dobrym wyborem w tej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl sobie w Google zdjęcie DUO 12, DUO 15, DUO 18 firmy WLM.

 

Głośniki Eminence, obudowa zamknięta, po dwa w obudowie poziomo na górze i dole.

 

Nic bliższego nie podam, poza tym że bas ma niewyobrażalny realizm. To może być jeden z pomysłów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym chcesz to napędzić ( to dość istotny problem ) ?

Interesowałem się ostatnio tym tematem i wówczas mój wybór padł na Woofery Dayton Rss315. Do muzyki w OZ na pewno można stworzyć fajne wspomaganie niskich tonów.

 

PS. U mnie pomogła zabawa akustyką i zmianą kolumn do czego namawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel będzie miał ok. 270 W rms 4 ohm i 180 W 8 ohm.

 

Muszę wspomóc się subem bo CA22rnx są zbyt delikatne na basie, muzyka rockowa słabo wypada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peerless sls 12 -u mnie gra w 3 drogach,ale jak najbardziej nadaje się na subwoofer,parametry do obudowy zamkniętej ,dobrej jakości nisko schodzący bas,mieścisz się w cenie ,tyle że wymaga dużej obudowy przynajmniej 85-90 litrów,jest jeszcze sb acoustic 12 calowy ,ale nie pamiętam symbolu-tyle że droższy od slsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Peerless sls 12 -u mnie gra w 3 drogach

Też polecam ten kierunek.

U mnie po dwie 12-ki SLS na stronę w zamkniętej obudowie, cięte do 80Hz i pędzone aktywnie w czterodrożnej konstrukcji aktywnej.

Nie jest źle:-)

 

Peerless sls 12 -u mnie gra w 3 drogach,ale jak najbardziej nadaje się na subwoofer,parametry do obudowy zamkniętej ,dobrej jakości nisko schodzący bas,mieścisz się w cenie ,tyle że wymaga dużej obudowy przynajmniej 85-90 litrów,jest jeszcze sb acoustic 12 calowy ,ale nie pamiętam symbolu-tyle że droższy od slsa.

Możecie zapytać kolegę Bobonerka z naszego forum o porównanie tych przetworników. Ma u siebie właśnie sb acoustic 12 i często mam przyjemność gościć go u mnie gdzie słuchamy moich SLS 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat na sprzedaż nowy głośnik Seas L26ROY, głośnik o zbliżonych możliwościach do SB34SWNRX-S75-6, jednak w obudowie zamkniętej zadowoli się mniejszą pojemnością i zapewni szybszy impuls. Może odpowiadać twoim potrzebom, jeśli będziesz zainteresowany to zapraszam na PW.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony SB 29 NRX75-6, zrobię skrzynie zamkniętą. Czy 33 L netto jak pokazuje winisd będzie ok?

 

Chciałbym aby subik lekko wspomagał system, wystukując stopę.

 

Nie wiem tylko czy nie mam za słabego wzmacniacza bo to konstrukcja yoshiego SUB150, 140 W RMS przy 8 ohm.

Przetwornik ma 200 W ale co prawda przy 6 ohm.

 

Znowu z drugiej strony reszta systemu to też nie jakieś wielkie mocarstwo tylko lampa 2x63 W.

 

Co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok ,zależy jakie zejście chcesz uzyskać-producent do oz rekomenduje "0,8 cubic feet" czyli jakieś 10 l mniej,ale f3=48hz ,myslę ,że lepiej zrobić obudowę 33l i jak bas będzie mulił poeksperymentować z objętością ,zmniejszyć zawsze można,chociażby skośną przegrodą redukującą fale stojące.

3 way classic mają 90 db ,SB 29 NRX75-6 88db ,bez robienia dyskoteki nadąży-jeżeli ten panel ma realnie 140 w 8 to powinien dać radę.

Jak już zrobisz tego suba mam nadzieję ,że skrobniesz parę słów opisu na forum .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zainteresowanie jest tym to chyba czas się zabrać za mojego xls12. Planuje br wg noty jak i OZ ale z korekcja od dołu. Panel się zrobi coś około 400w to powinno dać radę. Gdzieś na sieci jest też plan subzero.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki powinien wystarczyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a to symulator ze strony SB

 

forte15quer_1024.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok ,zależy jakie zejście chcesz uzyskać-producent do oz rekomenduje "0,8 cubic feet" czyli jakieś 10 l mniej,ale f3=48hz ,myslę ,że lepiej zrobić obudowę 33l i jak bas będzie mulił poeksperymentować z objętością ,zmniejszyć zawsze można,chociażby skośną przegrodą redukującą fale stojące.

3 way classic mają 90 db ,SB 29 NRX75-6 88db ,bez robienia dyskoteki nadąży-jeżeli ten panel ma realnie 140 w 8 to powinien dać radę.

Jak już zrobisz tego suba mam nadzieję ,że skrobniesz parę słów opisu na forum .

pozdrawiam

 

Napisze napiszę, mam małe doświadczenie ale moim zdaniem obudowa zamknięta to jedyne wyjście.

Tak jak piszesz 3-way mają 89,5 db, jednak w moich lekko zmodyfikowałem zwrotnicę i obniżyłem db dla średniaka i wysokich. W oryginale grały tylko górą i środkiem. Sam Troels przyznał, że wszystkie 3WC nie są dostrojone na niski bas i proponuje mi własnie sub-a. To słychać i myślę, że ten subwoofer będzie świetnym uzupełnieniem.

 

edit: Szpotek, podaj mi proszę namiary na rekomendowane oz przez producenta.

P.S. Szukam kogoś kto mi wykona porządnie obudowe na czarny półmat. Proszę o PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest tam informacja o zalecanych typach obudowy-myślę ,że sklep wziął dane od producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.