Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioVideoShow 2016.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Drogo nie oznacza dobrze i odwrotnie, na tym stwierdzeniu proponuję zakończyć ten ślepy zaułek.

 

Ucieszyłbym się, gdyby kolejne osoby zgłaszały swoje pomysły w kwestii wystawy. Mile widziane zgłoszenia nowych sprzętów.

 

Robert jak chcesz, to podejmij dyskusję z Lech'em36 na temat wyrównywania poziomów i innych procedur porównywania sprzętu. Zaraz wpadną tu kolejni pisarze o podobnym nastawieniu i podobnych celach i będziemy tu mieli kolejny "śmietnik".

 

W kwestii tematu tego wątku i kolejnych zgłoszeń sprzętowych, dopisuję się do listy z nowym kompletem elektroniki. DAC, PREAMP i POWERAMP, okablowanie, serwer. Mogą być też minimonitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert jak chcesz, to podejmij dyskusję z Lech'em36 na temat wyrównywania poziomów i innych procedur porównywania sprzętu

Musiałbyś najpierw chociaż raz wyrównać poziomy głośności elementów toru audio w swoich porównaniach sprzętowych. W przeciwnym razie dyskusja będzie jednostronna i mało sensowna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jesteś Lechu, czy walczysz również o prawidłową procedurę porównawczą ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jesteś Lechu, czy walczysz również o prawidłową procedurę porównawczą ? :)

Widzisz w tym coś złego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Musiałbyś najpierw chociaż raz wyrównać poziomy głośności elementów toru audio w swoich porównaniach sprzętowych. W przeciwnym razie dyskusja będzie jednostronna i mało sensowna.

 

Tu też " jesteście " ....bo tam też już " byliście " ?

 

W nowym miejscu nie ma wartościowych bastionów? Są tylko plotki i kłótnie?

 

http://www.audiostereo.pl/warszawski-klub-audiofila-i-melomana_79555.html/page__st__3720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kupiłem, właśnie doszło. Co teraz z tym zrobić ??? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ następujący psychodeliczny pomysł: Robisz audiofilskie Termoforo-nóżki, celem poprawienia jakości dźwięku w ramach pokoju pokazowego "DIY na AudioVideoShow".

 

Dolna płyta kamienna: np. łupek amorficzny; trawertyn; granit, czy choćby nawet zwykły prozaiczny kafel chodnikowy. Szlifierką do kamienia można mu ładnie zeszlifować / wyrównać kanty / rogi, pomalować, i będzie to szlachetna płyta chodnikowa. Koszt takiej płyty: 6 PLN. Opcjonalnie: pomalować czarną farbą ftalową połysk z dodatkiem teflonu. (efekt "czerni fortepianowej").

Na tak przygotowanej podstawie - kładziesz po rogach termoforo-nóżki. Z "dziubkami" wlewowymi wystającymi poza krawędź płyty. Wykorzystywana będzie wyłącznie płaska część termoforu.

Na to idzie górna płyta, najlepiej wykonana z materiału chłonącego wibrację, choć niekoniecznie. Tutaj można rozważać takie materiały jak: łupek amorficzny, łupek nieamorficzny, trawertyn, lignofol, sklejka Pisz z wkładką gumową, sklejka zwykła.

Uwaga: Termofory wypełnione do 3/4 pojemności żelem, ale pozostawiamy tak około 1/4 powietrza.

Powietrze robiłoby za ośrodek sprężysto-nośny o niskiej "wartości współczynnika sprężystości k" (luźne nawiązanie do równania siły sprężyny F = k * X). Żel byłby natomiast ośrodkiem który tłumi wibracje.

Nacisk na termofor od góry przenosi się na boczne ścianki, w zasadzie przez powietrze. Boczne ścianki "wybaloniają" się pod ciśnieniem na boki. Drgania pionowe przetwarzają się zatem (IMHO) na "Boczne Drgania Wybaloniania" {BDW - że się tak wyrażę}. Te BDW, poprzez dolne części ścian bocznych przenoszą się na żel. W tym ośrodku następuje ich wytłumienie. IMHO. Tak sobie przypuszczam, że żel ma nieco inne, lepsze właściwości, względem "zwykłej wody", która była pierwotnie rozważana. Dzisiaj mam nadzieję otrzymać paczki z tymi gratami, to sobie to przetestuję.

 

A tak nieco z innej beczki: alternatywne, rozważane przeze mnie wcześniej metody wibro-izolacji, zostały zaimplementowane. Doskonale sprawdzają się w praktyce i dają wymierny efekt / wpływ / poprawę w zakresie percepcji muzyki, co zostało potwierdzone przez paru kolegów odsłuchami ucholeptycznymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termofor powinien być wypełniony olejem, bez powietrza. Sprężystość powietrza do niczego nie jest chyba potrzebna. Olej ma być sztywny i ma swobodnie transportować energię do gumowej osnowy na około. Osnowa się rozciąga bardzo bardzo łatwo, ale też bdb pochłania energię drgań (robi z niej cieplną). Zdaje mi się właśnie że w ten sposób działają olejowe poduszki, BTW, podobno bdb.

 

I w ten sposób z płytą mamy tylko izolację sprzętu od drgań podłogi, nic więcej.

Przed drganiami powietrza nadal nic nas nie chroni poza solidną konstrukcją urządzenia i jego nóżkami. I tak już musi zostać, chyba że ktoś chce zamknąć urządzenia w szczelnych akustycznie pudełkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę miał konwerter i lapa jak zwykle, Tomek 1685 widzę też będzie miał. Od przybytku głowa nie boli, przetestuje się to i owo, zobaczy się czy gra muzyka czy coś nie styka ;)

 

(pamiętać o zabraniu sterowników do owych cudów na jakimś nośniku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety złą wiadomość... w Sobieskim został przeprowadzony remont/przebudowa, co spowodowało zmniejszenie ilości dużych pomieszczeń "apartamentów" o kilkanaście. W związku z tym, zarezerwowałem mniejsze pomieszczenie, takie jak w zeszłym roku mieli chłopacy z DIY audio.

 

Wszyscy wiemy co to oznacza, w zasadzie tylko monitory i małe podłogówki mają szansę zagrać dobrze w takich warunkach. Pomijam, że znacznie się ograniczy ilość miejsc odsłuchowych... Nie ma też co liczyć na spektakularny dźwięk, chociaż jak życie pokazało, można i w takich warunkach nieźle się zaprezentować. Kilka lat temu (trzy?), mieliśmy taki pokój, a właściwie dwa i grało całkiem nieźle.

 

Bardzo żałuję, że tak się stało. Nie wiem, czy w obecnej sytuacji koledzy z dużymi kolumnami zechcą się pojawić na wystawie. Może warto sprawdzić to na miejscu, w końcu "śmigła" Twonka i misiomora też nie były najmniejsze. Z drugiej strony zrozumiem Waszą rezygnacje, jeśli postanowicie inaczej.

 

czyli ja ze swoimi mam się nie pojawiać.

Zresztą gdym miał to prosiłbym w czwartek wieczorem o pomoc transporcie bo nie mam jak ich przywieźć.

Czy są ewentualnie chętni do pomocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy możemy sobie pozwalać na takie wybrzydzanie. Dolny podział masz wysoko, niby niedobrze, ale kto to wie jak zagrają.

To chodzi o przywiezienie twoich kolumn skądś? Skąd? Z jakiego adresu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy.

piszę na prośbę Paltona, gdyż on chwilowo (mam nadzieję) nie ma takowej możliwości.

Nie było intencją Roberta zniechęcać do uczestnictwa w organizacji pokoju DIY, Kolegów, którzy dysponują dużymi kolumnami, jedynie zwrócenie uwagi na to, że w małym pokoju wysoce prawdopodobne jest to, że będą problemy i rozczarowania. W każdym razie jeśli ktoś z Was chce przytargać "duże paczki", drzwi pokoju będą otwarte i kolumny na pewno zostaną odsłuchane i brane pod uwagę jako element docelowego systemu na czas prezentacji.

Druga kwestia, to ewentualność zorganizowania dodatkowego pokoju. Podobno w Sobieskim będzie dużo wolnych małych lokali i można by zorganizować tam miejsce do pogadania, prezentacji jakiegoś mniejszego systemu, systemów słuchawkowych, itp. Na razie nie wiadomo na jakich to miałoby być warunkach, ale możliwe jest. Może potrzebna byłaby jakaś zrzutka na pokrycie ewentualnych kosztów wynajmu pokoju.

To tyle, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to myślę tak: Jeżeli Elb wyczaruje nam dwa pokoiki obok siebie, to możemy już się składać na ten drugi pokój i nie ma co dużo myśleć.

Jeżeli nie uda się uzbierać dość pieniędzy na drugi pokój, to odeślemy pieniądze z powrotem na konta wpłacających i tyle.

Jeżeli uzbieramy 100 czy 200zł za dużo, to wydamy to na jakiś catering czy w Harendzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy możemy sobie pozwalać na takie wybrzydzanie. Dolny podział masz wysoko, niby niedobrze, ale kto to wie jak zagrają.

To chodzi o przywiezienie twoich kolumn skądś? Skąd? Z jakiego adresu?

 

z Warszawy, nawet stosunkowo blisko do Sobieskiego bo przy Grójeckiej w stonę Okęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Warszawy, nawet stosunkowo blisko do Sobieskiego bo przy Grójeckiej w stonę Okęcia.

 

Ja mam niestety tylko sedana bez składanych kanap. Ile waży 1 paczka?

Może ktoś z Warszawy miałby czas pomóc koledze Lulu w przewiezieniu kolumn?

 

Ostatecznie, skoro jest blisko, to możesz wziąć taksi bagażowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety tylko sedana bez składanych kanap. Ile waży 1 paczka?

Może ktoś z Warszawy miałby czas pomóc koledze Lulu w przewiezieniu kolumn?

 

Ostatecznie, skoro jest blisko, to możesz wziąć taksi bagażowe.

 

nie wiem 30-35 kg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mogę podrzucić do zabawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jeśli jest zainteresowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą gdym miał to prosiłbym w czwartek wieczorem o pomoc transporcie bo nie mam jak ich przywieźć.

Czy są ewentualnie chętni do pomocy?

 

Wstępnie mogę pomóc w przewiezieniu kolumn. Dysponuję większym autem osobowym. Czy będzie możliwość spokojnego zaparkowania przy za i wyładunku? Szczegóły dogadamy na PW.

Ale do weekendu może mnie nie być na necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie mogę pomóc w przewiezieniu kolumn. Dysponuję większym autem osobowym. Czy będzie możliwość spokojnego zaparkowania przy za i wyładunku? Szczegóły dogadamy na PW.

Ale do weekendu może mnie nie być na necie.

 

jest jeszcze trochę czasu więc spokojnie, będziemy w kontakcie. jest gdzie parkować a i w hotelu są wózki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mogę podrzucić do zabawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jeśli jest zainteresowanie.

 

A ten przełącznik łączy masy obu kanałów? Czy łączy też masy urządzeń do wspólnej masy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten przełącznik łączy masy obu kanałów? Czy łączy też masy urządzeń do wspólnej masy?

 

Nie łączy mas wyjść głośnikowych, nie łączy też ze sobą mas urządzeń wejściowych, natomiast siłą rzeczy łączy masy źródła i wejścia wzmacniacza, gdy te zostaną wybrane. Zresztą wszystko opisane w artykule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Asustor AS-5002T z MPD + Amanero + AD1865 .3lite DAC + Autorskie PRE + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to czytam - wesoła zabawa :)

Mnie tam obchodzi czy coś będzie dla huncwotów podskakiwaczy.

Ja tam wolę sobie potupać nożką a nie zagłębiać się medytacyjnie.

Poniżej życzenie nie do spełnienia :

[Poza tym cieszyłoby mnie to, że 11-ego wypadnie w świąteczny piątek, więc wreszcie zamiast 4 godzin mogłoby być 10 (od 10 do 20) od razu pierwszego dnia imprezy.]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.