Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioVideoShow 2016.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne, wyglądają bardzo rozsądnie, to jest woofer 26W/8861?

 

Czy SB 12''?

 

seas W26FX002 i SB34NRXL75-8

 

tych monitorow nie podejmuję się zawozić za wielkie i cieżkie.

 

Do monitorów z Daytonem zwrotnica projektowana przez Misiomora po żmudnych pomiarach. Za co wielkie Misiomorowi dzieki bo to majstersztyk. W kolumnach ze wstęgą też maczał palce, ale jeszcze nie skończona, na razie projekt przygotowany do pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które lepiej grają?

 

co kto woli, kolumny są przestrzenniejsze i mam wrażenie że też detaliczniejsze, monitory mają kapitalny bas a góra jest delikatniejsza, zwiewna. Średnica lepsza dla mnie z seasów ze wstęgą,przypuszczam, że to zasługa średniotonowego seasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele wyglądają, jakby ktoś nie lubił cicho słuchać ;)

 

wręcz odwrotnie, przy słuchaniu niezbyt głośnym niczego nie brakuje, w sumie o to mi chodziło, nie jestem zwolennikiem głośnego słuchania.Rocka słucham b. rzadko , głównie klasyka i jazz od czasu do czasu pop. Duże woofery dają ten komfort.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wręcz odwrotnie, przy słuchaniu niezbyt głośnym niczego nie brakuje, w sumie o to mi chodziło, nie jestem zwolennikiem głośnego słuchania.Rocka słucham b. rzadko , głównie klasyka i jazz od czasu do czasu pop. Duże woofery dają ten komfort.

 

To sporawe średniaki sobie zrobiłeś. Chyba że chodzi o skuteczność...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporawe średniaki sobie zrobiłeś. Chyba że chodzi o skuteczność...

 

też, ale i o pasmo, moim zdaniem tylko duże woofery dają poczucie prawidłowego basu, nie jest tak jak mysli większość audiofilów, że duże basowce nie mieszczą się w średnich pomieszczeniach. Wazna jest adaptacja i akustyka. Nie lubię basu z 18 i mniejszych, jest niewiele warty i zawsze wynika z basreflexu jeśli chce się uzyskać w miarę niskie zejście..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też, ale i o pasmo, moim zdaniem tylko duże woofery dają poczucie prawidłowego basu, nie jest tak jak mysli większość audiofilów, że duże basowce nie mieszczą się w średnich pomieszczeniach. Wazna jest adaptacja i akustyka. Nie lubię basu z 18 i mniejszych, jest niewiele warty i zawsze wynika z basreflexu jeśli chce się uzyskać w miarę niskie zejście..

 

No tak, nie można mieć wszystkiego. W każdym razie wyglądają na kolumny do głośnego słuchania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kobietami wygląd myli? Chyba nie, chyba że ktoś próbuje sobie wmówić że mają w sobie coś więcej niż widać. Przynajmniej ja tak mam :]

 

potrafią tuszować niedogodności a rankiem się rozczarowujesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, szczególnie ten makijaż oczu, który ze spokojnej wieprzowiny potrafi zrobić głodną panterę, sztuka oszukiwania ;)

 

Cholerka, znów poruszyłem temat tabu. Mam nadzieję że nikomu nie popsułem romantycznej kolacji przy świecach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, szczególnie ten makijaż oczu, który ze spokojnej wieprzowiny potrafi zrobić głodną panterę, sztuka oszukiwania ;)

 

Cholerka, znów poruszyłem temat tabu. Mam nadzieję że nikomu nie popsułem romantycznej kolacji przy świecach.

 

A jakie to tabu, zwykła rzecz.

wracając do brzmienia to obie konstrukcje są równorzędne, grają b. dobrze a że są inne to jak z pięknymi kobietami n.p. Sophia Loren i Brigitte Bardot. Obie piękne a jakże różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przyszłe kolumny planuję podobne do tych monitorów na SB. Duże głośniki, spore obudowy, nic tego nie zastąpi. Podobnie też wcale nie uważam, żeby w małym pomieszczeniu nie można było słuchać dużych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przyszłe kolumny planuję podobne do tych monitorów na SB. Duże głośniki, spore obudowy, nic tego nie zastąpi. Podobnie też wcale nie uważam, żeby w małym pomieszczeniu nie można było słuchać dużych kolumn

Od kiedy masz takie poglądy na temat dużych glośników?:)

Która konstrukcja sprawiła ,że doszedłeś do tak oczywistych wniosków?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_1

Znasz kogoś kto ma potężne monobloki bądz piec 400 i więcej watów na kanał?

Wiadomo jaki pokój będzie w tym roku dla DIY?

 

Czyżby cebulki wymagały zarumienienia na rozgrzanej patelni? ;)

Ja nie znam. Może ktoś ma i się zgłosi, dobrze żebyś co kilka tygodni ogłaszał tu taką potrzebę.

Ja o pokoju nic nie wiem, te sprawy załatwia Palton.

Wiadomo natomiast że trzeba będzie być już w czwartek późnym popołudniem najpóźniej, także szykujcie wolne, czy swoje zastępstwa w pracy (innej opcji nie ma)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz kogoś kto ma potężne monobloki bądz piec 400 i więcej watów na kanał?

Wiadomo jaki pokój będzie w tym roku dla DIY?

Z tego co wiem @laska konstruował akuklona i mówił ,ze może wystawi go na AVS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Panowie, jak co roku wszystko ma być diy. Dopuszczam jedynie kable i stoliki/standy/platformy/ustroje akustyczne firmowe, reszta absolutnie diy.

 

Wielkość pokoju nie jest mi jeszcze znana, myślę, że będzie to podobne pomieszczenie do tego z tamtego roku. Na większe raczej nie ma szans, top zbyt duży koszt. Przypominam, że pierwszeństwo w wynajęciu pokoi, mają firmy które wynajmowały dany pokój w poprzednich latach. Dopiero gdy ktoś zrezygnuje, jest szansa na wynajęcie, przy czym od kilku lat nikt nie zrezygnował z dużego pomieszczenia. Stadion jest poza naszym zasięgiem finansowym, podobnie Tulip. Zostaje Sobieski, a tam jest raptem kilka dużych pokoi, od lat okupowanych przez te same firmy.

Pamiętajcie, że Adam jako forumowicz, daje nam sporą zniżkę bez której szanse byłyby jeszcze mniejsze. To jednak powoduje, że nie możemy za bardzo wybrzydzać, ten kto płaci pełną kwotę będzie miał pierwszeństwo. To chyba logiczne i oczywiste?

 

Tak więc liczę na pomieszczenie ok. 25m2, to jest realne. Jeśli ktoś chce nas wesprzeć i dołoży kilka tysi, to jestem otwarty na propozycje. Były dwa lata (o ile się nie mylę), gdzie forum nie dało rady nas sponsorować. Wtedy robiliśmy zrzutkę. Uzbieraliśmy wtedy na pokój coś w okolicach dwóch tysi. Dzisiaj jednak nie jestem pewien takiej zbiórki, wszak na forum zamilkli ludzie, którzy nas wtedy hojnie wsparli. Prym teraz wiodą osoby przywrócone po wielokrotnych banach, więc sytuacja jest zgoła inna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

No tak, złapałeś mnie :) Były w poprzednich latach tradycyjne CD transporty diy, ale serwera jeszcze nie było. Fajnie, gdyby się ktoś zgłosił z serwerem, jeśli nie, będziemy zmuszeni użyć laptopa lub SBT. Squezzeboxa mogę zabrać ze sobą, do tego zasilanie akumulatorowe lub zasilacz diy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.