Skocz do zawartości
IGNORED

JBL Studio 280 czy Klipsch RP 260F ?


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Klipsch RP 250f i do rocka są świetne ;-) Tylko musisz przed zakupem tych kolumn gdzieś odsłuchać ponieważ mają ostre wysokie tony, a nie każdemu może się takie granie spodobać, z Yamaha bym chyba nie łączył tych kolumn, ponieważ dźwięk będzie jeszcze jaśniejszy, do takiego metrażu to nawet rp 250f wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Klipsch RP 250f i do rocka są świetne ;-) Tylko musisz przed zakupem tych kolumn gdzieś odsłuchać ponieważ mają ostre wysokie tony, a nie każdemu może się takie granie spodobać, z Yamaha bym chyba nie łączył tych kolumn, ponieważ dźwięk będzie jeszcze jaśniejszy, do takiego metrażu to nawet rp 250f wystarczy.

 

Z jaką elektroniką grają u Ciebie?

 

Ponoć ta nowa seria rp ma łagodniejszą górę od np serii RF

A jak ze średnimi tonami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Obydwa modele kolumn sprawdzą się w rockowych kawałkach. JBL oferuje bardzo koncertowe, dynamiczne, efektowne brzmienie, wyraźnie eksponując skrajne pasma. Kolumny Klipsch ogólnie oferują podobną charakterystykę, jednak seria Reference Premiera znacznie lepiej przedstawia środek pasma, jest to trochę równiejsze, bardziej dociążone brzmienie.

Wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z jaką elektroniką grają u Ciebie?

 

Ponoć ta nowa seria rp ma łagodniejszą górę od np serii RF

A jak ze średnimi tonami?

Z amplikiem Yamaha, zgadza się jest o wiele łagodniejsza, lecz nadal ostra i dominuje, środkowe pasmo słychać, że jest trochę cofniete najbardziej jest to słyszalne w gatunku np. Trance. Pop, rock jest w miarę ok. Ja mam podłączone po DAC w kompie do tego lekko zmodyfikowalem sobie pasmo w Izotope ozone 7 i teraz jest elegancko ;-) a jeśli Ty zamierzasz słuchać np z CDika to chyba bym wziął pod uwagę inne kolumny np Pylon, bo słuchanie tak jasnych kolumn jak Klipsch przez dłuższy czas męczy ucho i masz ochotę to wyłączyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie proponował bym ani Klipscha ani JBL tp dzwięk dobry na 5 minut po tym czasie zaczynają bardzo męczyć bas karton średnicy brak a góra zbyt jaskrawa ,osobiście polecam w tym przedziale cenowym przesłuchać Davis Acoustics Maya. Naprawdę gorąco polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie proponował bym ani Klipscha ani JBL tp dzwięk dobry na 5 minut po tym czasie zaczynają bardzo męczyć bas karton średnicy brak a góra zbyt jaskrawa ,osobiście polecam w tym przedziale cenowym przesłuchać Davis Acoustics Maya. Naprawdę gorąco polecam.

 

Witam

Nie znam tej marki który konkretnie model Pan poleca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny w formułowaniu aż tak mocnej krytyki, a tym bardziej ostrożny w słuchaniu porad od osób, które coś krytykują w czambuł...

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny w formułowaniu aż tak mocnej krytyki, a tym bardziej ostrożny w słuchaniu porad od osób, które coś krytykują w czambuł...

 

To nie czambuł a opinia moich klientów którzy maja podobne odczucia do moich ,taka jest prawda że lata świetności JBL juz dawno skończyły się,i dziwie się niektórym testom w naszej prasie zresztą tam większość sprzętu gra super.Ja z racji swego doświadczenia wolę firmy mniej znane taka przyjełem zasadę a nie we wszystkich sklepach to samo i potem zostają tylko wyścigi cenowe między sklepami,zresztą każdy ma prawo do wypowiadania się.A JBL i Klipsch trzymam na półce aby pokazać jak może być inaczej w innych konstrukcjach, są oczywiście tacy klienci którzy kupują je po prostu bez odsłuchu ale naszczęcie takich jest nie wielu .

 

Witam

Nie znam tej marki który konkretnie model Pan poleca?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajacz, Wy tam się obracacie głównie w przedziale budżetowym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co Wy tam macie. Pewnie najwyższa seria JBL'a jaką mieliście to ''Studio 2'' i jeszcze tańsza ''Arena'' - czyli przedział budżetowy. Co do tego podłączaliście i z czym porównywaliście w podobnym przedziale?

 

Coś pisałeś o porównaniu JBL Studio 280 do DALI Zensor 7 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I o starszych JBL Ti 400 w swoim klubie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co Wy starsze kolumny Ti 400 z 90-tych lat sprzedajecie za 2599 zł :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To więcej od nowych Arena 180 - 2498 zł, i trochę mniej od Studio 280 - 3398 zł ... według waszego cennika.

 

Droższej i wyższej serii ''Studio 5'' pewnie nie mieliście.

 

Po co wpisujecie w ofertę modele: 4312E, 4319, 4429 i 4365, jak Wy tego nigdy nawet nie mieliście - ew. 4312E i tyle. Poza tym dwa pierwsze modele to nie są Studio, a Control Monitor i tylko 4312 mają w nazwie te wasze E widniejące u was przy 4319 i 4429

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlon11 żeby tradycji stało się zadość powinny być wklejone zdjęcia i dane techniczne ;) Sorry za małą złośliwość, ale ostatnio trochę przeglądałem zakładkę Hi-end i strasznie się na przewijałem Twoich długich postów promujących koncern Harmana.

 

A wracając do tematu.

 

Marcinoss26 jeśli dobrze kojarzę już trochę klocków miałeś u siebie (kojarzę z klubu S16Hz i Cayin-a) więc, żeby uniknąć kolejnych zmian najlepiej przez zakupem odsłuchaj i wszystko będzie jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver_85, coś słabo rozumujesz, bo nie umiesz poprawnie opisać tego co przeczytałeś i widziałeś w zakładce Hi-End. Widocznie za długie wpisy, żebyś mógł zrozumieć. Czyżbyś był niekumaty jak Elberoth, który pomylił testy i wpisane specyfikacje pomiarowe z Hi-Fi News, z jakimiś firmowymi danymi technicznymi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fajne informacje do porównań wielu różnych zespołów głośnikowych i od razu odnośniki/linki do testów. Mu zapewne przeszkodziło, że w jego wątku hehe :-)

Żebym chciał, to bym sobie już dawno założył własny wątek.

 

Elb śmieszny jest, za każdym razem się zachwyca tym co wypożycza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlon11 żeby tradycji stało się zadość powinny być wklejone zdjęcia i dane techniczne ;) Sorry za małą złośliwość, ale ostatnio trochę przeglądałem zakładkę Hi-end i strasznie się na przewijałem Twoich długich postów promujących koncern Harmana.

 

A wracając do tematu.

 

Marcinoss26 jeśli dobrze kojarzę już trochę klocków miałeś u siebie (kojarzę z klubu S16Hz i Cayin-a) więc, żeby uniknąć kolejnych zmian najlepiej przez zakupem odsłuchaj i wszystko będzie jasne.

 

Witam

Ten zestaw Cayin i Canto Grande dalej spisuje się wyśmienicie ale chciałem kupić kolumny głownie do Rocka do większego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka to bierz Klipsche one są stworzone do tego gatunku, tylko musisz gdzieś odsłuchać przed kupnem czy nie zajasne brzmienie dla Ciebie. Kolega z forum chce chyba sprzedać RP 260

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver_85, masz Studio 16 Hertz Canto Grand, to być może Tobie nie spodobało się zdjęcie z linkiem do tych kolumn Studio 16 Hertz Ethos Ultimo :

 

Co, za brzydkie zdjęcie z kolumnami Ethos Ultimo? ...toż to firmowe/oryginalne od producenta :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taki polski nowy produkt Hi-End za 40 tys. PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Do rocka zdecydowanie lepiej wypadają Klipsche. Górą w tych kolumnach jest ciekawsza niż w JBL.

Polecam jeszcze kolumny ELAC FS 77, mimo że dużo mniejsze potrafią zaskoczyć pełnym dynamicznym dźwiękiem z niskim basem.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten zestaw Cayin i Canto Grande dalej spisuje się wyśmienicie ale chciałem kupić kolumny głownie do Rocka do większego pokoju.

 

Ok rozumiem. Dla mnie góra w Klipsch (odsłuchiwałem poprzednika RF-62) była za mocno eksponowana. Do tego cofnięta średnica, która jest dla mnie ważna. Też słucham rocka. Podobno nowa seria jest już trochę inna, ale nie miałem okazji jej posłuchać.

 

Studio 280 raz słyszałem, ale w kiepskich warunkach. Bas miał bardziej miękki charakter. O dziwo nie walił jak opętany jak to czasem bywało w tańszych seriach JBL-a. Wysokie wydały mi się lekko przygaszone, ale tak jak pisałem warunki były kiepskie więc w odpowiedniej konfiguracji byłoby lepiej.

 

Z niedrogich podłogówek nawet fajnie grają Pylony Sapphire 25.

 

Silver_85, masz Studio 16 Hertz Canto Grand, to być może Tobie nie spodobało się zdjęcie z linkiem do tych kolumn Studio 16 Hertz Ethos Ultimo :

 

Co, za brzydkie zdjęcie z kolumnami Ethos Ultimo? ...toż to firmowe/oryginalne od producenta :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taki polski nowy produkt Hi-End za 40 tys. PLN

 

Rozmawiałem wstępnie z użytkownikiem tych kolumn (jest z tego samego miasta co ja) i w dogodnym czasie będę miał okazję odsłuchać. Wtedy będę wiedział czy mi się podobają czy nie. Nie oceniam kolumn po zdjęciach czy testach branżowych. Nic nie zastąpi odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to któregoś z Was, te budżetowe (za 4300zł ?) monitory Canto Grand ze wzmacniaczem Cayin'a :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak Wam wyrabiają przy najmniejszych Jazz'owych składzikach? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

Do rocka to bierz Klipsche one są stworzone do tego gatunku, tylko musisz gdzieś odsłuchać przed kupnem czy nie zajasne brzmienie dla Ciebie. Kolega z forum chce chyba sprzedać RP 260

 

Właśnie kto ma "ucho" i trochę czasu to szybko przekona się, że Klipsch jest stworzony raczej do brzmień dyskotekowych, klubowych i ambitnego popu, disco polo i wszystkiego co ma soczysty bas, tąpnięcie i ma być zero-jedynkowe.

Do Rocka, Metalu są inne firmy. Takie moje zdanie. Tylko wtedy trzeba albo więcej wydać, albo więcej poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.