Jump to content
IGNORED

Microlab 6c 7c vs. Taga tav 500b.


AndrzejPiaseczno

Recommended Posts

TAV 500B miałem i będę je bronił konno lub pieszo (zresztą pisałem o tym na forum nie raz), Ale gdybym miał dziś kupować coś taniego małego i aktywnego to posłuchał bym po taniości Kruger&Matz INSPIRE lub w wersji minimalistycznej PRIME . Jeśli ktoś powie, że to nie ma audiofilskiego zacięcia odpowiem Taga też nie ma.

 

Link to comment
Share on other sites

A jak one grają w porównaniu z Microlabami - te grają dość ciemno i mulaście - bas nie schodzi nisko i jest mocno okrągły.

A są inne - lepsze konstrukcje z regulacją głośności całym zestawem - monitory odsłuchowe mają tę wadę że każdy trzeba regulować z osobna.

Link to comment
Share on other sites

W TAV 500B najciekawszy jest bas .O ile wogule można w takich kolumienkach mówić o basie tu jest i choć nie schodzi sześć stóp pod ziemię to nie ma dużych braków. Wysokie nie wbijają szpilek w bębenek, ale są dobrze zaznaczone. Średnica jest na poziomie. Stereofonia i pozycjonowanie instrumentów bardzo przyzwoite.Jedyna zagwozdka jest taka, że nie mogą stać przy ścianie,a trzeba je słuchać w dość sporej odległości od kolumn, choć potrafią nagłośnić tylko niewielki metrażowo pokój.

Pamiętaj jednak, ze cały ten opis ,to próba poetyckiej blablaniny nie najmłodszego i może już trochę głuchego melomana, A prawda jest taka, że jak sam nie posłuchasz, to co tu pisze i cała reszta wypocin innych audio-poetów tylko bajką o żelaznym wilku jest ;)

Link to comment
Share on other sites

A brałeś pod uwagę Edifiery? Mam Edifier R2600 od dwuch lat i coś już mogę o nich napisać. Bas przyjemnie miękki i dość nisko schodzi, wysokie - jak wyżej już ktoś użył takiego określenia - szpilą w ucho się nie wbijają, ale są wyraźne i czyste. Otwór stratny z przodu, mogą więc stać przy ścianie, wzmacniacz klasy D bi ampling to też zaleta. Wady to słyszalny delikatny szum gdy brak sygnału, ale to naprawdę jest delikatny szum, który chyba tylko nocą słychać. W specyfikacji, w średnich jest niby dziura 0,5 kHz, ale czy słychać jakieś braki w dźwięku? Ja nie słyszę!

Produkt made in Hongkong, ale grają naprawdę przyjemnie :)

Link to comment
Share on other sites

Nie nie brałem - zbieram dane do odsłuchu.

Na razie czekam na odsłuch mistrala mm-6 w Polpaku - chcę przy okazji posłuchać tych Tag.

Chwalone są Tannoye Reveal 602 802 - ale w Wawce nie ma gdzie posłuchać - i mają te zaletę że można dokupić sterowanie obu monitorów.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.