Skocz do zawartości
IGNORED

Microlab 6c 7c vs. Taga tav 500b.


AndrzejPiaseczno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos porownywal w/w kolumny?

6c sa tansze i moze nie warto przeplacac?

Taga ma odtwarzacz i bluetooth. Ale najwazniejsze to to jak to gra? A moze mozna lepiej za te same pieniadze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAV 500B miałem i będę je bronił konno lub pieszo (zresztą pisałem o tym na forum nie raz), Ale gdybym miał dziś kupować coś taniego małego i aktywnego to posłuchał bym po taniości Kruger&Matz INSPIRE lub w wersji minimalistycznej PRIME . Jeśli ktoś powie, że to nie ma audiofilskiego zacięcia odpowiem Taga też nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak one grają w porównaniu z Microlabami - te grają dość ciemno i mulaście - bas nie schodzi nisko i jest mocno okrągły.

A są inne - lepsze konstrukcje z regulacją głośności całym zestawem - monitory odsłuchowe mają tę wadę że każdy trzeba regulować z osobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TAV 500B najciekawszy jest bas .O ile wogule można w takich kolumienkach mówić o basie tu jest i choć nie schodzi sześć stóp pod ziemię to nie ma dużych braków. Wysokie nie wbijają szpilek w bębenek, ale są dobrze zaznaczone. Średnica jest na poziomie. Stereofonia i pozycjonowanie instrumentów bardzo przyzwoite.Jedyna zagwozdka jest taka, że nie mogą stać przy ścianie,a trzeba je słuchać w dość sporej odległości od kolumn, choć potrafią nagłośnić tylko niewielki metrażowo pokój.

Pamiętaj jednak, ze cały ten opis ,to próba poetyckiej blablaniny nie najmłodszego i może już trochę głuchego melomana, A prawda jest taka, że jak sam nie posłuchasz, to co tu pisze i cała reszta wypocin innych audio-poetów tylko bajką o żelaznym wilku jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę Edifiery? Mam Edifier R2600 od dwuch lat i coś już mogę o nich napisać. Bas przyjemnie miękki i dość nisko schodzi, wysokie - jak wyżej już ktoś użył takiego określenia - szpilą w ucho się nie wbijają, ale są wyraźne i czyste. Otwór stratny z przodu, mogą więc stać przy ścianie, wzmacniacz klasy D bi ampling to też zaleta. Wady to słyszalny delikatny szum gdy brak sygnału, ale to naprawdę jest delikatny szum, który chyba tylko nocą słychać. W specyfikacji, w średnich jest niby dziura 0,5 kHz, ale czy słychać jakieś braki w dźwięku? Ja nie słyszę!

Produkt made in Hongkong, ale grają naprawdę przyjemnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie brałem - zbieram dane do odsłuchu.

Na razie czekam na odsłuch mistrala mm-6 w Polpaku - chcę przy okazji posłuchać tych Tag.

Chwalone są Tannoye Reveal 602 802 - ale w Wawce nie ma gdzie posłuchać - i mają te zaletę że można dokupić sterowanie obu monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.