Jump to content
IGNORED

Jaki amplituner do kolumn ILRM


woyt

Recommended Posts

Witam

 

Jestem posiadaczem kolumn ILRM

 

Zastanawiam się nad zakupem amplitunera Onkyo RZ900 do tych kolumn

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proszę o ewentualne opinie, czy dobrze wybrałem.

 

Inne sugestie odnośnie sprzętu mile widziane.

 

Pozdrawiam

W.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wypisuje Onkyo to pierwszy model z tej serii dający radę w stereo. Kolumny te mają dość niską skuteczność ale myślę, że moc jaką posiada tenn amplituner oraz jej zapas da radę wysterować te kolumny. Ogólnie to dobry amplituner dobrze wposażony i nawet gdyby nie podobałoby Ci się ich brzmienie w parze z tym amplitunerem to zawsze możesz zakupić wzmacniacz i podłączyć do tego amplitunera (jeśli myslisz o rozbudowie zestawu do 5.1 i nie będziesz chciał sprzedawać ampla) do wyjść PRE-OUT (wzmacniacz z wejściem MAIN IN lun PRE MAIN , albo zworki). Co to da. Podczas gdy chcesz słuchać tylko muzę to włączasz sam wzmak do którego podpięte są dwie kolumny ( które podczas seansu robią też za fronty) no i oczywiście zródło (CD lub odtw. blu-ray optykiem lub analogowo). Gdy chcesz coś oglądnąć włączasz wzmak z tymi kolumnami co do stereo (wzmak robi wtedy jako końcówka mocy zewnętrzna) i amplituner do którego podpięta jest reszta kolumn (centralny i surroundy). Podgłaśniasz jednym pilotem, od ampla. W amplitunerze wybierasz zródło na wejściu hdmi i już. Osobiście słyszałem w akcji tego ampla z kolumnami Quadral Platinum M 40 i było miodzio.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jeśli zakup bez odsłuchów, to RZ900 - bo ma bardziej naturalne brzmienie, natomiast Marantz 7010 ma swoją manierę grania, która wielu się podoba, a której wielu nie jest w stanie zaakceptować, zatem zakup bez odsłuchu to loteria tego, czy akurat Tobie takie granie przypadnie do gustu - z plastikowymi podbarwieniami i zbyt złagodzone. Onkyo ma tylko trochę żwawszy dźwięk (pod względem szybkości, a nie jasności!), ale przede wszystkim nie ma tylu przebarwień, stąd RZ900 uważam za bezpieczniejszy zakup "w ciemno".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnie doradzono, żeby po prostu pójść do salonu i posłuchać jak ampli tuner brzmi z danymi kolumnami. Co o tym myślicie? Są specjalne sale odsłuchowe w salonach ze sprzętem, gdzie można na spokojnie pobawić się konfiguracjami np. we Wrocławiu salon MDBaudio. Warto też korzystać z rad specjalistów na forum, ale ostatecznie myślę, że odsłuch to klucz do sukcesu...

Link to comment
Share on other sites

Mnie doradzono, żeby po prostu pójść do salonu i posłuchać jak ampli tuner brzmi z danymi kolumnami. Co o tym myślicie?

 

ale ostatecznie myślę, że odsłuch to klucz do sukcesu...

 

jak najbardziej tylko trzeba pamiętać, ze są to pomieszczenia dedykowane do odsłuchu czy przystosowane do niego a w domu w salonie lub pokoju nikt zazwyczaj nie bawi się we wstawianie pułapek rezonansowych czy innych ustrojów i w takich pomieszczeniach codziennego użytku kolumny będą brzmiały inaczej więc jak już odsłuch to najlepiej w naszym pokoju. Oczywiście wstępnie można dokonać wyboru w salonie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.