Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem, promocja robiona jest z rozmachem. Ja mam temat kabelków zamknięty, ale może i Sulek jest na dobrym poziomie, tylko ceny z tego co wyczytałem mało konkurencyjne, chyba że to faktycznie high-end jak sami piszą?

Do high endu zaliczany jest już ALBEDO AIR III którego miałeś . To szerokie pojęcie. W tej klasyfikacji kieruja sie róznymi aspektami. Moim zdaniem powinien to być dzwięk a więc jakość pod względem brzmieniowym a często jest nim tylko cena co nie zawsze współgra z jakoscią brzmienia. Patrząc na ceny WILE nie zaliczają się do high endu a jednak brzmienie jakie otrzymujemy za ich pomocą stawia je w kręgu naprawdę zacnych konstrukcji high endowych. Jak zwykle granice są czysto umowne.

 

Wielokrotnie można przeczytać w materiałach promocyjnych dystrybutorów czy samych producentów jakie to high endowe sprzęty i ustrojstwa produkują czy sprzedają , ale z high endem ma to najczęsciej niewiele wspolnego .Nie mozna wyznaczyć jasnej i precyzyjnej granicy od której możemy mówić o high endowej jakośći. Na pewno łatwiej to zrobić w przypadku cen ale tu akurat łatwo o pomyłkę , ze względu o którym pisałem wyżej . Nie wszystko co drogie zaraz musi grać high endowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kabli Sulek chciałbym zwrócić na kilka rzeczy uwagę,choć absolutnie nie twierdzę,że te kable nie mogą być dobre lub nawet bardzo dobre.Kabel głośnikowy i Rca kosztuje tyle samo czyli 6.000 zł.U Wille odpowiednio 900 zł i 2 tys z kawałkiem.O czym to świadczy?O tym,że w przypadku Wile mamy cenę realną,czyli materiały plus robocizna plus zarobek (know-how),a w przypadku Sulek wygląda na to,że producent stwierdził sobie,że tyle powinien jego produkt kosztować (no chyba,że te magiczne wtyki,które mają barwę rur od CO,są aż tak drogie i lepsze,w co osobiście nie wierzę, od dobrych Furutechów).Wile to kable z domieszką srebra,złota lub rodu,więc jakby na to nie patrzeć, użyte są surowce droższe niż sama miedź,z której tylko, ten producent robił kable ponad 10 lat temu.Wile to też 15 lat doświadczenia w produkcji kabli i to z pewnością nie były lata zmarnowane.Może ktoś kiedyś porówna oba druty i pewne rzeczy się wyjaśnią,bo w tych testach wyczuwam spory marketing,a mało konkretów.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewolucja jakosciowa kabli WILE jaką miałem okazję przesledzić w ciągu 3 lat niezbicie świadczy o ciagłym rozwoju tej części tematyki audio w tej firmie. Widać ciągłe poszukiwania lepszych rozwiązań podnoszących jakość i na przykładzie ostatnich modeli wszystkich kabelków tej firmy bardzo dobrze to widać , a właściwie słychać. Widać też że do stworzenia wybitnych produktów nie potrzeba zaplecza NASA . Co ważniejsze , poszukiwania tego idealnego rozwiazania nie odbywają się na slepo i albo się uda albo nie. To konkretna myśl i przemyslane rozwiązania a nie slepy traf.

Marcin , w przypadku S. Witkowskiego i jego kabelków widać jak na dłoni jego uczciwość wobec klienta. Oferuje produkt za który bez najmniejszych problemów mógłby żądać 2 razy większe pieniądze ale tego nie robi. Pytałem go o ten aspekt cenowy i powiedział mi że ceny bez względu na wszystko , pozostaną na tym pułapie . Podwyzki mogą być tylko związane z podniesieniem kosztów surowców i ewentualnie w przypadku jakiś egzotycznych zamówień , np interkonekt z dodatkiem złota jaki Ty posiadasz a którego nie ma oficjalnie w ofercie. Na zyczenie jednak i taki kabelek może zostać skonstruowany ale ze wspomnianych względów jego cene bedzie się róznic od ceny normalnej wersji.

I tak jak sam wspomniałeś , przykład róznych cen RCA i XLR pokazuję z dobrej strony producenta , bo brak uzasadnienia do wyceniania wersji RCA na poziomie XLR jest tu ewidentny. Mniejsza ilośc uzytego materiału , trochę tańsze gniazda i w rezultacie cena prawie o 50% niższa .

 

A w tym wątku to nie ma marketingu?... :-)

Sly , proszę nie zaczynaj od nowa tego tematu , którego w rzeczywistosci nie ma. Czy każda entuzjastyczna opinia zwykłego uzytkownika jest dla Ciebie marketingiem? Rozumiem że posądzasz mnie o subiektywizm i byc może o przesadę , bo masz do tego prawo ale Twoje zdanie na ten temat nie ma wielkiej wartosci do momentu aż nie skusisz sie sam i nie posłuchasz tych kabelków u siebie.Gdanie o marketingu w moim przypadku to chyba jakiś żart. Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się oddaję moją Sarę do tunnigu i połączenia jej części.W związku z czym mam na sprzedaż najnowsze RCA i sieciówkę na Furutechach.Ceny 800 zł i 1300 zł(u producenta 900 i 1500).Jeśli ktoś jest zainteresowany,niech pisze.Komplet mogę sprzedać w promocji za 2.000 zł.Kable są wygrzane,więc odchodzi ten żmudny proces,stan oczywiście idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój set WILE nie jest jeszcze do końca wygrzany ,a uśmiech z twarzy nie schodzi jak tylko puszczam kolejną ulubioną płytę.

Biorąc pod uwagę cenę całego zestawu kabli w stosunku do poprawy dźwięku jaka nastąpiła, cena wydaje się śmiesznie mała.

Szczególnie jak policzę ile musiał bym wydać na podobny zestaw kabli reprezentujących zbliżony poziom bardziej uznanych firm

to nie wiem czy nie okazało by się, że kable były by droższe od reszty mojego skromnego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój set WILE nie jest jeszcze do końca wygrzany ,a uśmiech z twarzy nie schodzi jak tylko puszczam kolejną ulubioną płytę.

Biorąc pod uwagę cenę całego zestawu kabli w stosunku do poprawy dźwięku jaka nastąpiła, cena wydaje się śmiesznie mała.

Szczególnie jak policzę ile musiał bym wydać na podobny zestaw kabli reprezentujących zbliżony poziom bardziej uznanych firm

to nie wiem czy nie okazało by się, że kable były by droższe od reszty mojego skromnego zestawu.

Bardzo prawdopodobne. W mojej ocenie patrząc na to co u siebie zgromadziłem( 3 sieciowe, XLR i głosnikowe) w mojej ocenie by uzyskać podobną jakość za pomocą innych kabelków musiałbym wydać na nowe chyba grubo ponad 30 tys. Już same 3 sieciowki to lekko licząc jakieś 15 tys zł bo wszystkie kabelki od innych producentów kosztujące około 5 tys zł sztuka nie miały czego szukać przy WILE. A gdzie XLR nie wpominając o głosnikowych ?

 

Mój set WILE nie jest jeszcze do końca wygrzany ,a uśmiech z twarzy nie schodzi jak tylko puszczam kolejną ulubioną płytę.

Biorąc pod uwagę cenę całego zestawu kabli w stosunku do poprawy dźwięku jaka nastąpiła, cena wydaje się śmiesznie mała.

Szczególnie jak policzę ile musiał bym wydać na podobny zestaw kabli reprezentujących zbliżony poziom bardziej uznanych firm

to nie wiem czy nie okazało by się, że kable były by droższe od reszty mojego skromnego zestawu.

Z tego co mi wiadomo Marian odebrał wczoraj swoje głosnikowe po modyfikacji. Muszę zadzwonić i zapytać jak się sprawują. Jurek odebrał też SARĘ Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z racji tych ciągłych przepychanek w klubie nie chce mi się go czytać od początku, nawet jeśli mi ktoś za to zapłaci. W związku z tym moje pytanie. Ile kosztują 1-metrowe przewody RCA i XLR tej firmy oraz przewody zasilające? Czy są różne modele danych rodzajów? I ostatnie pytanie, czy jest ktoś w klubie kto pożyczył by już wygrzane kabelki Wile na 2-3 dni za dobre piwo?

Pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na High Fidelity jest fajny artykuł dotyczący sieciówek i róznic jakie wnoszą w brzmienie systemów ,ze względu na rózną długość. W ich przypadku , jak widać na tym przykładzie ograniczenie ich długosci wcale nie musi oznaczać lepszego rozwiązania. Bardzo ciekawy artykuł poparty testami. Polecam wszystkim zainteresowanym. Sprzedałem znajomemu sieciowy WILE o długosci 2 metrów a ten zrobił z niego dwa metrowe . Przestrzegałem go by tego nie robił bo kabelki mają swoje okreslone parametry które są przez konstruktora zamierzone, ten jednak nie posłuchał i sklecił z jednego dwa. Najwazniejsze , że i tak kabelki zrobiły swoje i kolega jest bardzo zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wreszcie i ja coś od siebie napiszę na temat kabli bo cały czas tylko przekazuje wrażenia kolegi który ma WILE

....jutro u kumpla robimy mały odsłuch na sprzęcie bardzo zbliżonym do mojego...Jadis DA50+Harbeth m30.1+Accuphase dp78(mój)

i do tego będzie gramofon ale jeszcze nie wiem jaki....kable głośnikowe i IC WILE sieciówki to zwykłe sznurki tylko do CD dam jakiegoś

Furutecha....jako drugi IC będziemy mieli Acrolinka 2080EVO i trzeci IC mała niespodzianka;)....mam jeszcze jedną parę kabli głośnikowych

cenowo zbliżone do WILE.....za dwa dni napiszę jak wypadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wreszcie i ja coś od siebie napiszę na temat kabli bo cały czas tylko przekazuje wrażenia kolegi który ma WILE

....jutro u kumpla robimy mały odsłuch na sprzęcie bardzo zbliżonym do mojego...Jadis DA50+Harbeth m30.1+Accuphase dp78(mój)

i do tego będzie gramofon ale jeszcze nie wiem jaki....kable głośnikowe i IC WILE sieciówki to zwykłe sznurki tylko do CD dam jakiegoś

Furutecha....jako drugi IC będziemy mieli Acrolinka 2080EVO i trzeci IC mała niespodzianka;)....mam jeszcze jedną parę kabli głośnikowych

cenowo zbliżone do WILE.....za dwa dni napiszę jak wypadło

No to czekamy:) A co z sieciówkami? Dlaczego jakieś badziewie jest zamiast czegoś sensownego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak jak napisałem sieciówki miałem Acoustic Riveve...kolega nie zlekceważył tematu zasilania tylko czeka aż ja złożę zamówienie na cztery sieciówki (3 dla mnie) wszystko w swoim czasie...czekam jeszcze na jedną parę kabli głośnikowych i wtedy.....

zrobiliśmy odsłuch w czterech na sprzęcie o którym wcześniej napisałem ale wszyscy byliśmy zgodni co do jednego.....szczerze powiem że robię to z bólem... naprawdę...

nie żeby się świat zawalił ale czuję cholerny niesmak....ten wielokrotnie zachwalany przeze mnie Acrolink wypadł najsłabiej

miałem trzy IC Acrolink evo2080, WILE rca(120-130 godzin grania) i ,,niespodziankę,, a mianowicie był to również kabel WILE rca(12-15 godz grania) tylko (prototyp) jeden taki model...na pierwszy ogień poszedł WILE....różnych płyt i różnej muzyki słuchaliśmy dość długo następnie wpiąłem WILE pro....te same

płyty i ta sama muzyka i na końcu wstawiłem Acrolinka.....to trwało gdzieś tak 4-4.5 godziny z małymi przerwami następnie zrobiliśmy

to samo w takiej samej kolejności tyle że już znacznie szybciej 1.5 godziny...wieczorem dokończę opisywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak, jeżeli Acrolink to 6300 ale jeszcze do wczoraj myślałem że również 2080evo ale nie ważne....

....po pierwszym czterogodzinnym przesłuchaniu miałem dylemat który z IC WILE będzie bardziej pasował do moich gratów

pierwszy WILE ,,zagrał,, z dużą dynamiką, mocnym basem, gęsto ale energicznie tak prądowo i jeszcze miał coś fajnego...brzmienie live

to w skrócie są wszystkie elementy dzwięku które lubię a przede wszystkim są potrzebne duetowi Jadis+Harbeth...bo w takim połączeniu

łatwo o przesadę....zapomniałem dodać że WILE jest kablem neutralnym.....natomiast oderwanie dzwięku od kolumn jest średnie

w Acro było lepiej a WILE (pro) było znakomicie ale akurat mnie to jakoś nie przeszkadzało....

...jak przeszliśmy na drugi IC WILE (pro) to pierwszą różnicą którą było słychać od razu to właśnie oderwanie dzwięku

ten kabel zagrał inaczej....większa kultura brzmienia, precyzja, dokładność, pewna taka pastelowość ale pozytywnym znaczeniu

taki delikatniejszy jest ten kabel i to może się podobać...... ale ja po drugim odsłuchu postanowiłem

że zostaje przy pierwszym WILE...to mi bardziej odpowiada i tego potrzebuję....znowu muszę przerwać....niespodziewani goście:)

jutro dopiszę jeszcze kilka zdań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav przepraszam możesz sprecyzować co oznacza sformułowanie "oderwanie dźwięku od kolumn" czy chodzi Ci o przestrzenność dźwięku?

Przepraszam nie siedzę tak mocno w słownictwie audio...

mam nadzieje że tym pytaniem nie wpuszczasz mnie w maliny;)...myślę że kolejnych już nie będzie:)..,,co to jest muzykalność, czarne tło,,itd

zrobię to na dwóch przykładach akurat to mi przychodzi do głowy i proszę nie odbieraj tego jako tłumaczenie na bykach i krowach

jedz do jakiegoś salonu hifi i poproś o podłączenie kolumn Dynaudio S25se i Harbetha shl5 całe doświadczenie nie powinno trwać dłużej niż minutę...zwróć uwagę na przestrzeń (szerokość głębokość) +-podobna ale oderwanie dzwięku od kolumn w S25se jest wybitne!! w te monitory można się wpatrywać jak sroka w gnat a i tak ich nie ,,zobaczysz,, a raczej nie usłyszysz gra tylko powietrze w Harbetah tego aż tak nie ma...

drugi przykład jest prosty....pożycz ten IC (prototyp) o którym napisałem i również to usłyszysz.....

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu,gdy rozmawialiśmy z Rafałem z p.Witkowskim,opowiedział on nam trochę o nowym kablu.W skrócie miał to być kabel grający większą przestrzenią,ale mniej prawdziwy.Wydaje mi się ,że te Dynaudio w porównaniu do Harberthów 5 mogą być mniej liniowe,w końcu Harberhy (pomimo średnicowego charakteru) to konstrukcja 3-drożna.Stąd ta różnica.Taki efekt dokonuje się przez pewne "manewry" w średnicy.Dzięki temu może być w pewnych elementach efektownej,ale w innych gorzej (dla niektórych inaczej),oczywiście nie zapominając o systemie i preferencjach.Każdy kij ma 2 końce.Nie dziwię się wyborowi Mirosława,jeśli chodzi o pierwszy set Wille,bo to zdecydowanie "uczciwie" grające kable.Rafał.Mój Jazz wylądował w serwisie.Wygląda na to,że nasze odsłuchy były prowadzone na nie do końca sprawnym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przepraszam,ale nie zwracałem uwagi na wiadomości prive.Niestety pewne sprawy pokomplikowaly mi się.Jest to związane z przymusowym serwisem wzmacniacza i finansami.Z tej przyczyny muszę się chwilę wstrzymać ze sprzedażą kabli.Jedyna opcja,to zakup kabli naraz czyli IC plus sieciówka.Pozdrawiam

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że tym pytaniem nie wpuszczasz mnie w maliny;)...myślę że kolejnych już nie będzie:)..,,co to jest muzykalność, czarne tło,,itd

zrobię to na dwóch przykładach akurat to mi przychodzi do głowy i proszę nie odbieraj tego jako tłumaczenie na bykach i krowach

jedz do jakiegoś salonu hifi i poproś o podłączenie kolumn Dynaudio S25se i Harbetha shl5 całe doświadczenie nie powinno trwać dłużej niż minutę...zwróć uwagę na przestrzeń (szerokość głębokość) +-podobna ale oderwanie dzwięku od kolumn w S25se jest wybitne!! w te monitory można się wpatrywać jak sroka w gnat a i tak ich nie ,,zobaczysz,, a raczej nie usłyszysz gra tylko powietrze w Harbetah tego aż tak nie ma...

drugi przykład jest prosty....pożycz ten IC (prototyp) o którym napisałem i również to usłyszysz.....

 

Spokojnie chciałem tylko dopytać, aby upewnić się czy dobrze zrozumiałem Twój wpis;) Pogadam z Rafałem i może jak będzie możliwość to pozyczymy ten nowy kabelek, faktycznie najlepiej samemu to sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.