Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Pogadaj sobie jeszcze troszeczkę. Na pewno jakiś jeleń trafi się w końcu.

Jak w ogóle takie cos można wypuścić do sprzedaży?? Czy tam istnieje jakiś dział kontroli jakości??

to twoja specjalność

może spróbuj przestać patrzeć odwrotnie, może pomóc

 

z pewnością się trafi, a sporo jeleni to sobie tutaj pisze, rykowisko chyba

 

dodam, ze ciężko mnie sprowokować

a wszystkie ataki na sympatyków brzmienia Wile odbieram jednoznacznie, ciekawe komu nastąpili na odcisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż jest staranny, z zastosowaniem dobrych praktyk inżynierskich, co można zobaczyć tylko oglądając urządzenia w bezpośrednim kontakcie z nimi. Natomiast sam projekt jest także bardzo przemyślany. Miałem możliwość zapoznania się z dokumentacją techniczną, zarówno wzmacniaczy, jak i stopni lampowych. Co najciekawsze układy przedwzmacniaczy lampowych są strojone na aparaturze pomiarowej, tak aby uzyskać pełne spektrum harmonicznych i wykorzystać w pełni możliwości konkretnego zestawu lamp. 12AX7 to w zasadzie symbol określający rodzinę lamp, które mogą bardzo się różnić między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie , ze jest pewne grono, ciagle i wciaz tych samych osob , ktorym zalezy na tym by Wile przedstawiac w jak najgorszej perspektywie. Ale kto by sie tym przejmowal., ( odwetowy atak na moderascje Forum)

Ponizej kilka fotek sprzetu Wile w zacnym towarzystwie. Jak widac nie brak jeleni , ktorzy nie boja sie zestawic tego,, wadliwego" , wrecz niebezpiecznego sprzetu z renomowanymi konstrukcjami za ponad 100tys zl. sztuka. To dopiero musi byc jelen , prawda kolego hey?

post-8400-0-41298100-1503165714_thumb.jpg

post-8400-0-14469700-1503165743_thumb.jpg

post-8400-0-59975400-1503165775_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zobaczcie jaki mezalians, kolumny za 120tys spięte kablami Wile. A to takie badziewiaste kable, prawda kolego hey? Jakie kolumny takie kable. kto slyszal ten wie. Jazza kupilem dlatego , ze gra tak jak niewiele rzeczy ktore mialem okazje poznac i uslyszec i zawsze byly to urzadzenia kosztujace duzo wiecej niz on sam. Super wzmacniacze ze swojego przedzialu zamiata pod dywan. To wystarczy bym chcial go miec a dodatkowym bonusem jest fakt , ze gra muzyke w sposob zjawiskowo piekny. Latami pracuje bezawaryjnie co potwierdzaja osoby ktore go mają. To mi wystarczy. Nie podniecam sie widokiem kabelkow prowadzonych pod linijke, widokiem zlotych kondesatorow . Kilka wzmacniaczy ktore sie tym chwalily, w bezposredniej konfrontacji nie mialy czym zaimponowac . Na nic zdaly sie te wszystkie swiecidelka w srodku. zagraly przy nim jak ubogi krewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

wystarczy usiąść w ich pokoju na AVS, serio

to jest inna liga i takiego poziomu ze świecą tam szukać, nawet w wyższym budżecie. Byłem 2 razy, dźwięk pokoju Wile był oba razy w moim TOP 5 całej wystawy, przy czym konkurenci kosztowali o 1 zero więcej.

 

I z tego co wiem, siedzą tam inżynierowie nie od parady, wiec wpisy "speców" z wątku odbieram żartobliwie - niech wyzwą inżynierów Wile i Baltlaba na pojedynek, chętnie jego wyniki zobaczę :D

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ,za kazdym razem gdy bylem na AS i zachodzilem do pokoju Wile to gralo przynajmniej dobrze,najczesciej bardzo dobrze a trzeba zaznaczyc ,ze zazwyczaj elektronika ta na wystawie laczona jest z kolumnami ktore trudno nazwac high endem a mimo to gra to swietnie. Tak bylo rok temu gdy gral Rock polaczony z AP Tempo VI. To co uslyszalem mocno mnie zaskoczylo i zapragnalem sprawdzic Rocka w konfrontacji z moim Krellem. Skonczylo sie jednak przytaszczeniem do domu Jazza. I dzieki bogu! Nie dlatego ,ze Rock brzmieniowo jest jakis ulomny. O nie! To bardzo dojrzaly wzmak,jak dla mnie nawet zaskakujaco dojrzaly.Chodzi o to ,ze Jazz to dla mnie koniec poszukiwan. Wart kazdej wydanej nan zlotowki. W No 390s wyladowala wlasnie plyta z koncertem Możdżera,Danielssona i Fresco. Kto by to teraz uslyszal wiedzialby co mam na mysli,przyznalby mi racje ,podzielilby moje zdanie. Czyste piekno.Obecnosc muzykow,instrumentow,muzyki,barwy,dynamika! Ma sie totalne wrazenie uczestniczenia w tym zdarzeniu na zywo! Dla mnie to magia,to czego od systemu oczekiwalem a tak trudno bylo to osiagnac. Realizm przekazu,jego naturalnosc sa w mojej ocenie warte duzo wiekszych pieniedzy niz te ktore wydalem. Jestem tym dzwiekiem a raczej muzyka w ten sposob odwzorowaną ,zagraną,zauroczony. Wczoraj wpadl do mnie na chwile kolega,meloman,audiofil ale tez osoba ktora na codzien ma do czynienia z techniką. Zreszta buduje tez urzadzenia audio na wlasny uzytek. Przyszedl za dnia gdy warunki odsluchu nie sa najlepsze i żałuję ,ze nie wpadl do mnie wieczorem. Wtedy zaczyna sie prawdziwy spektakl. Mimo to kilka pospiesznie odsluchanych utworow,kilka z nich koncertowych a na koniec jego krotka ocena : swietny dzwiek.Kompletny. i co szybko zauwazyl to to o czym pisalem,mianowicie wrazenie uczesnictwa w muzycznym spektaklu na zywo. Namacalnosc i realizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najciekawsze układy przedwzmacniaczy lampowych są strojone na aparaturze pomiarowej, tak aby uzyskać pełne spektrum harmonicznych

Moje pierwsze skojarzenie, efekt gitarowy: "Distortion (pol. zniekształcenie) – powoduje charakterystyczny metaliczny dźwięk gitary, uzyskiwany dzięki wprowadzaniu harmonicznych. Charakteryzuje się stosunkowo agresywnym brzmieniem."

Faktycznie o to chodzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zobaczcie jaki mezalians, kolumny za 120tys spięte kablami Wile. A to takie badziewiaste kable, prawda kolego hey?

 

dokładnie te kable głośnikowe mam u siebie i nigdy nie powiem że są badziewne...w tej cenie trudno o lepsze

jedyne co jest denerwujące że są dość sztywne i dużo miejsca zajmują ...4 odcinki kabli a poza tym wszystko OK

 

Super wzmacniacze ze swojego przedzialu zamiata pod dywan.

 

...jeszcze kilka stron wcześniej twierdziłeś że WILE nie jest najlepszy wzmacniaczem

widzę że co jakiś czas wracasz do tego stwierdzenia....proponuję lekko przyhamować piętą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty gitarowe polegają na silnym zniekształceniu sygnału, jego przesterowaniu i obcinaniu wierzchołków amplitudy sygnału. I tyle. W urządzeniach audio wysokiej jakości np. przeznaczonych do zastosowań domowych pojawiają się liczne zniekształcenia, tyle że na bardzo niskim poziomie. Każdy układ generuje widmo zniekształceń harmonicznych. Utarło się przekonanie, że za metaliczne brzmienie wzmacniaczy tranzystorowych odpowiedzialne są nieparzyste harmoniczne: trzecia, piąta, siódma... Przeciwstawia się temu rozkład parzystych harmonicznych generowanych przez typowe stopnie lampowe. Jest to oczywiście duże uproszczenie. Każdy układ generuje zarówno jedne, jak i drugie. Aby uzyskać brzmienie przyjemne dla uszu widmo tych harmonicznych musi mieć charakter opadający: początkowe harmoniczne mają większą amplitudę niż kolejne aż do całkowitego ich zaniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać brzmienie przyjemne dla uszu widmo tych harmonicznych musi mieć charakter opadający: początkowe harmoniczne mają większą amplitudę niż kolejne aż do całkowitego ich zaniku.

Można prosić o pokazanie charakterystyk zniekształceń dla wzmacniaczy Wile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o pokazanie charakterystyk zniekształceń dla wzmacniaczy Wile?

Bardzo proszę o bezpośredni kontakt z firmą Wile w tej sprawie. Nie reprezentuję firmy Wile. Jestem dziennikarzem audio. Prowadzę własną działalność gospodarczą. Wszelkie informacje gromadzę na własny użytek, mogę jedynie komentować czy opisywać pewne rzeczy. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik dyzman69 dnia 19.08.2017 - 20:18 napisał

Super wzmacniacze ze swojego przedzialu zamiata pod dywan.

 

 

...jeszcze kilka stron wcześniej twierdziłeś że WILE nie jest najlepszy wzmacniaczem

widzę że co jakiś czas wracasz do tego stwierdzenia....proponuję lekko przyhamować piętą

 

Miroslav tak jak napisał Dyzman w swojej cenie te wzmacniacze są dużą konkurencją dla "obcmokanych" marek... Ja jeszcze niedawno widziałem u siebie tylko FBI lub FPB Krella, ale że to już nie nowe, prawie już kupiłem monobloki Audio GD Master 2h (grające w podobnej do Krella stylistyce). Sprawa się rozwiązała jak wypożyczyłem na odsłuchy Jazza a potem pojechałem posłuchać Louisa.

Edytowane przez doludzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie te kable głośnikowe mam u siebie i nigdy nie powiem że są badziewne...w tej cenie trudno o lepsze

jedyne co jest denerwujące że są dość sztywne i dużo miejsca zajmują ...4 odcinki kabli a poza tym wszystko OK

 

 

 

...jeszcze kilka stron wcześniej twierdziłeś że WILE nie jest najlepszy wzmacniaczem

widzę że co jakiś czas wracasz do tego stwierdzenia....proponuję lekko przyhamować piętą

Mirek , nigdy nie napisalem , ze Jazz czy Louis to najlepszy wzmacniacz na swiecie . Nie napisalem nawet , ze pretenduje do grona najlepszych . W swojej cenie jest jednak w moim mniemaniu brzmieniowo wyjatkowy. Louis jest jeszcze lepszy choc duzo drozszy. To co pokazal Jazz pracując w polaczeniu z DB5 budzi u minie podziw i szacunek i daje pewne wyobrazenie tego co moze pokazac jeszcze Louis . Mysle , ze konfrontacja tego urzadzenia z FBI bylaby bardzo ciekawa i dla wiekszosci jej wynik moglby byc zaskakujący ;)

 

Co innego bajac na ten temat na podstawie kilku marnych fotek i wlasnych wyssanych z palca teorii a co innego posluchac tych urzadzen w dobrze skonfigurowanych systemach. Staram sie sobie przypomniec , ktory ze wzmacniaczy z tego przedzialu cenowego , jakie slyszalem , przypominal chocby to co demonstruje brzmieniowo Jazz i niestety nic do glowy mi nie przychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jakiejkolwiek odpowiedzi z ich strony.

Firma nie odpowiada i okazuje brak szacunku, czy może w tym garażu gdzie składane są te wzmacniacze nie mają komputera i nie mają jak odczytać maila?

Wymagasz od nich szacunku ? Poczytaj co do tej pory na ich temat napisales.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, jakie wzmacniacze, taka i firma

 

Wzmacniaczy się słucha, a nie ogląda na fotografiach i na tej podstawie buduje wyobrażenie o ich brzmieniu.

Wnętrze istotnie trąci DIY, ale brzmieniowo Wile jest super. To naprawdę wysoka półka. Nie wierzysz, pojedź choćby na AS i posłuchaj.

Dźwięk w ich pokoju to jest - przynajmniej dla mnie - zawsze czołówka wystawy, bez paplania, że akustyka nie ta...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

To co pisałem i jakie mam zdanie o wyrobach tej firmy nie ma tu żadnego znaczenia. Nie wiedzą od kogo dostali zapytanie. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi oznacza tylko że mają głęboko gdzieś klienta. Widać, jakie wzmacniacze, taka i firma

ile razy napiszesz to samo? znamy twoje zdanie na pamięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

 

dokładnie te kable głośnikowe mam u siebie i nigdy nie powiem że są badziewne...w tej cenie trudno o lepsze

jedyne co jest denerwujące że są dość sztywne i dużo miejsca zajmują ...4 odcinki kabli a poza tym wszystko OK

 

 

 

...jeszcze kilka stron wcześniej twierdziłeś że WILE nie jest najlepszy wzmacniaczem

widzę że co jakiś czas wracasz do tego stwierdzenia....proponuję lekko przyhamować piętą

Mirek ,chyba jednak nie bardzo rozumiesz to co pisze. Zamiatajacy konkurencję ze swojego przedzialu cenowego pod dywan to nie to samo co najlepszy na swiecie . Porównanie go do renomowanych konstrukcji z przedzialu 15 tys ,w mojej ocenie ,jednych z najlepszych w tej cenie ( Ayre i moj leciwy Krell 400xi) to zwykla strata czasu albo inaczej delkasacja tych urzadzen ale to nie powinno dziwic . Jazz to wzmacniacz za 30 tys wiec tu łaski zadnej nie robi. Mialem okazje sprawdzic to w bezpośrednim odsluchu u siebie w domu. Zrobilem to tez w przypadku dwoch znamienitych konstrukcji z pułapu cenowego Jazz,a. Emitter za blisko 27 tys i Moon 600 za 35 tys. Oba nie maja czym zaimponowac przy Jazzie ktory i w tym przypadku je deklasuje. Przez 25 lat zabawy z audio wiele juz slyszalem i tez na bazie tych doswiadczen moge ocenic klase brzmienia tego wzmacniacza. Na codzień mam tez dostęp do referencyjnej konstrukcji dzielonej Krella za blisko 130 tys zl. Kolega doludzi wspominal cos o FBI. Mysle ze bezpośredni test Louisa czy nawet Jazza nawet z taka konstrukcją jak FBI Krella nie stawia obu wzmacniaczy Wile na pozycji przegranej. Mysle ,ze wielu by sie zdziwilo po takim odsluchu. Wystarczy nie ulegac emocjom, odrzucic uprzedzenia i posluchac ich w dobrych warunkach i systemach. Oba grają na najwyzszym poziomie.

 

A co do Audio Show,gra to zawsze przynajmniej dobrze mimo warunkow jakie tam panuja i zazwyczaj dosc skromnych kolumn glosnikowych jakie podlaczaja. Kolumienki za 10 tys zl to w mojej ocenie troszke zbyt malo by pokazac mozliwosci tych urzadzen. Mysle ,ze juz najtanszy wzmacniacz Rock odwdzieczy sie za dobre kolumny z wyzszego pulapu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia tych, ktorzy slyszeli i im sie podoba bez wzgledu na to, co jest w srodku vs opinia tych, ktorym po zajzeniu do srodka widok sie nie spodobal i nawet nie zamierzaja przekonac sie czy fajnie gra. Nuuuda...

 

PS. Watek do przeniesienia do dzialu Kluby.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej wątek powinien byc w dziele Kluby. Jest skierowany raczej do osob uzytkujacych ten sprzet lub osob nim faktycznie zainteresowanych ,chetnych do poznania go ,posluchanie,nie zas takich ,ktore znalazly sie tutaj tylko dla kilku fotek i checi popsucia dobrego samopoczucia tej pierwszej grupie uczestnikow tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiiia.....:-)

Wez mnie nie rozsmieszaj. Niewygodne pytania? Niby jakie? Jak znalaz sie ktos kompetentny kto na wasze bzdety odpowiedzial rzeczowo i merytorycznie to znikneliscie wszyscy co do jednego i cisza jak makiem zasial. Co chcesz jeszcze udowodnic? Moze to ,ze Jazz czy Louis nie grają na poziomie adekwatnym do ceny? To tez chcesz udowodnic wszystkim na podstawie kilku marnych fotek? :-)

 

Na ich podstawie nie jestes w stanie udowodnic niczego ,poza tym ,ze okablowanie w tych konstrukcjach nie jest poprowadzone pod ,,ekierke" i wasza merytoryczna dyskusja konczy sie na tym etapie. Reszta to czyste spekulacje i wrozenie z fusów i zdaje sie ,pobożne życzenia. Nawet te elektryczne zlaczki z ,,castoramy" wam nie wyszly bo stosuja je inne ,zacne firmy w sprzetach kosztujacych kilka razy wiecej niz Jazz Wile. Nie przemawiaja do was zadne argumenty wiec jakakolwiek dyskusja z wami nie ma najmniejszego sensu. Zreszta o czym Ty chcesz dyskutowac jak Jazza czy Louisa znasz tylko z tych kilku fotografii ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie jest poprowadzone pod ,,ekierke" i wasza merytoryczna dyskusja konczy sie na tym etapie.

Dla kogoś, kto rozważa zakup Wile jest to bardzo cenna informacja, bo z "niesamowitej okazji za pół ceny" przeistacza się w "burdel pod maską o pozytywnie ocenianym brzmieniu".

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widząc to, co jest przedstawione na fotkach, nawet nie chcę to poznać. Mając do wydania tyle, ile TO kosztuje, kupilbym coś NORMALNEGO, co zapewniony mi oprócz odpowiednich wrażeń muzycznych, takze spokojny sen.

I nikt Cie nie zmusza bys zle sypial z tego powodu.

 

 

Dla kogoś, kto rozważa zakup Wile jest to bardzo cenna informacja, bo z "niesamowitej okazji za pół ceny" przeistacza się w "burdel pod maską o pozytywnie ocenianym brzmieniu".

Ktos kto rozwaza zakup Wile poslucha tego bez uprzedzen zamiast przygladac sie kilku marnym fotkom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.