Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nie zalezy bys mi wierzyl. Kazdy kto podejdzie do problemu powaznie a nie tylko na zasadzie zaczepki i kolejnego miejsca do wyzycia sie na innych,wypozyczy sobie dane urzadzenie i poslucha u siebie. To lepsze niz najlepsze laboratorium NASA i najbardziej szczegolowa tabelka czy recenzja. Przecie to takie proste. Wiesz ja nie kupuje urzadzen audio na podstawie tabelek i wynikow w laboratorium. To czy sprzet jest dla mnie interesujacy wiem z opisu w recenzji. I nie chodzi mi tu o ocene końcową tylko o charakterystyke i ewentualne cechy wlasne urzadzenia. Drugi przypadek i to chyba podstawowy i najwazniejszy to gdy stykam sie z danym urzadzeniem na bezposrednim odsluchu. Mam wtedy gdzies tabelki. Jesli mi sie podoba brzmieniowo ,sprawdzam go u siebie. Oczywiscie szereg parametrow musi pasowac do reszty ukladanki ale to oczywista oczywistosc . Wyniki laboratoryjne sa jednak wtedy dla mnie drugorzędne. Oczywiscie rozumiem ,ze ktos moze miec inne podejscie do tego ale daleki jestem od uswiadamiania komus takiemu ,ze sie myli,bladzi czy zle postepuje. Jego sprawa.

 

Skoro do takiej konkluzji doszedłeś, a już chyba całe za i przeciw produktom firmy Wile zostało w tym wątku powiedziane, proponuję przekształcić go w watek klubowy już wyłącznie dla miłośników tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do takiej konkluzji doszedłeś, a już chyba całe za i przeciw produktom firmy Wile zostało w tym wątku powiedziane, proponuję przekształcić go w watek klubowy już wyłącznie dla miłośników tej marki.

 

Popieram - "w pełnej rozciągłości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszyscy mający inne zdanie i wytykajacy wewnętrzne niechlujstwo będą mieć zamknięte geby!

 

Myślę, że po odpaleniu wzmaka Wille szybko zapomniałbyś o jego "wewnętrznym niechlujstwie". A nawet jestem tego pewien:) Tak - jest tak dobry:)

Druga sprawa - pompowanie sztucznego szumu wokół produktu - nawet o treści negatywnej - paradoksalnie zwiększa zainteresowanie nim u potencjalnych nabywców. Tak więc kolego Porlick - robicie dobrze firmie Wille i nawet o tym nie wiecie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszyscy mający inne zdanie i wytykajacy wewnętrzne niechlujstwo będą mieć zamknięte geby!

 

Mylisz się. Wszystko co mieliśmy do wytknięcia zostało już wytknięte i pozostanie w tym wątku bez względu czy on będzie tutaj, czy stanie się wątkiem klubowym. Dalsze wytykanie wciaz tego samego to już zwykły hejt, a na to nie pozwolimy jako moderacja.

 

Popieram - "w pełnej rozciągłości".

 

Zatem pozwól Ludwiku, że do tytułu wątku dodam "klub miłośników" i proszę abyś wyznaczył współgospodarza klubu, który będzie dbał o jego kondycję i profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do tytułu wątku dodam "klub miłośników"...

Jak najbardziej, bardzo proszę.

 

...proszę abyś wyznaczył współgospodarza klubu, który będzie dbał o jego kondycję i profil.

 

Jeżeli kolega J.S. by się zgodził, to byłoby bardzo miło i z korzyścią dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy zatem do zakładki kluby w rozszerzonej wersji wątku.

Na początku musisz sam Ludwiku sprawować obowiązki Gospodarza. Masz pełne prawo decydować kto będzie publikował w Twoim Klubie. Wpisy niechciane proszę abyś zgłaszał na panel moderatorski, zostaną usuwane tylko na Twój wniosek i osoby która wyznaczysz na współgospodarza. Banować zgodnie z prawem Klubu Miłośników możesz bez weryfikacji z moderacją.

Proszę się odszukać w zakładce Kluby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro do takiej konkluzji doszedłeś, a już chyba całe za i przeciw produktom firmy Wile zostało w tym wątku powiedziane, proponuję przekształcić go w watek klubowy już wyłącznie dla miłośników tej marki.

Bardzo prosze.

 

Wracamy zatem do zakładki kluby w rozszerzonej wersji wątku.

Na początku musisz sam Ludwiku sprawować obowiązki Gospodarza. Masz pełne prawo decydować kto będzie publikował w Twoim Klubie. Wpisy niechciane proszę abyś zgłaszał na panel moderatorski, zostaną usuwane tylko na Twój wniosek i osoby która wyznaczysz na współgospodarza. Banować zgodnie z prawem Klubu Miłośników możesz bez weryfikacji z moderacją.

Proszę się odszukać w zakładce Kluby.

Wreszcie wracamy do normalnosci :-)

Nawet Moderacja jakas inna :-)

Vlado to bylo bez zlosliwosci zadnych:-)

Widac musielismy 100 razy przeczytac ,ze sprzet Wile to szmelc byle jak zrobiony. Wiem wiem ,dla rownowagi bo sam pisalem 100 razy ,ze jest swietny :-)

W niedziele 19 listopada po zamknieciu Audio Show odbieram najnowsze przewody glosnikowe. Spodziewajcie sie obszernego opisu porownania ich z moim dotychczasowym przewodem . Będą tez fotki . Zobaczymy jak sa wykonane.

 

Jest jeszcze moj wątek o kablach Wile . Zastanawiam sie czy powinien pozostac jako osobny? Kabelki w Wile to niejako poboczna oferta . Z drugiej strony moze wszystko co dotyczy Wile powinno byc w jednej zakladce? Nie wiem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze.

 

Wreszcie wracamy do normalnosci :-)

Nawet Moderacja jakas inna :-)

Vlado to bylo bez zlosliwosci zadnych:-)

Widac musielismy 100 razy przeczytac ,ze sprzet Wile to szmelc byle jak zrobiony. Wiem wiem ,dla rownowagi bo sam pisalem 100 razy ,ze jest swietny :-)

W niedziele 19 listopada po zamknieciu Audio Show odbieram najnowsze przewody glosnikowe. Spodziewajcie sie obszernego opisu porownania ich z moim dotychczasowym przewodem . Będą tez fotki . Zobaczymy jak sa wykonane.

 

Jest jeszcze moj wątek o kablach Wile . Zastanawiam sie czy powinien pozostac jako osobny? Kabelki w Wile to niejako poboczna oferta . Z drugiej strony moze wszystko co dotyczy Wile powinno byc w jednej zakladce? Nie wiem sam

Zdecydowanie w jednej klubowej zakładce.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze.

 

Wreszcie wracamy do normalnosci :-)

Nawet Moderacja jakas inna :-)

Vlado to bylo bez zlosliwosci zadnych:-)

Widac musielismy 100 razy przeczytac ,ze sprzet Wile to szmelc byle jak zrobiony. Wiem wiem ,dla rownowagi bo sam pisalem 100 razy ,ze jest swietny :-)

W niedziele 19 listopada po zamknieciu Audio Show odbieram najnowsze przewody glosnikowe. Spodziewajcie sie obszernego opisu porownania ich z moim dotychczasowym przewodem . Będą tez fotki . Zobaczymy jak sa wykonane.

 

Jest jeszcze moj wątek o kablach Wile . Zastanawiam sie czy powinien pozostac jako osobny? Kabelki w Wile to niejako poboczna oferta . Z drugiej strony moze wszystko co dotyczy Wile powinno byc w jednej zakladce? Nie wiem sam

 

propozycje przeniesienia watku Wile do zakładki Kluby padały juz wczesniej ale bez reakcji .Ciesze sie ze w koncu w niektórych watkach osiągniemy powrót do czasów kiedy normalna rozmowa była codziennoscia na forum

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycje przeniesienia watku Wile do zakładki Kluby padały juz wczesniej ale bez reakcji .Ciesze sie ze w koncu w niektórych watkach osiągniemy powrót do czasów kiedy normalna rozmowa była codziennoscia na forum

 

Mysle , ze wszyscy juz dojrzeli do tego momentu. Wlacznie z moderacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze wszyscy juz dojrzeli do tego momentu. Wlacznie z moderacją

 

Moderacja jest zwierciadłem dojrzałości forumowiczów. Jak prowadziłeś swój watek, tak traktowała go moderacja.

Proponuje abyś stan obecny przyjął z dobrodziejstwem inwentarza i raczej wypowiadał się po Ludwiku a nie przed.

Zyczę temu Klubowi i firmie "Wile" sukcesów i spokoju w swej działalności.

 

Nie traktuj tego wpisu jako zaproszenia do polemiki. Moderacja już zrobiła wszystko co w jej mocy, aby to co Ty w wizerunku "Wile" spieprzyłeś, w miarę możliwości naprawić.

Zapraszam do meritum tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja jest zwierciadłem dojrzałości forumowiczów. Jak prowadziłeś swój watek, tak traktowała go moderacja.

Proponuje abyś stan obecny przyjął z dobrodziejstwem inwentarza i raczej wypowiadał się po Ludwiku a nie przed.

Zyczę temu Klubowi i firmie "Wile" sukcesów i spokoju w swej działalności.

 

Nie traktuj tego wpisu jako zaproszenia do polemiki. Moderacja już zrobiła wszystko co w jej mocy, aby to co Ty w wizerunku "Wile" spieprzyłeś, w miarę możliwości naprawić.

Zapraszam do meritum tego wątku.

A teraz to nie bardzo rozumiem. A gdzie ja stawialem swoją osobe przed Panem Ludwikiem? Nie bede polemizowal z Twoją opinią (moderacji?) na temat tego czy cos spieprzylem czy nie. Nie jestem swiety, jak kazdy popelniam bledy. Nieomylna moderacja rowniez ale nie o tym chcialbym tu dyskutowac. Niepotrzebnie znow stosujesz przytyki do mojej osoby. Mozemy dac juz temu spokoj czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem swiety, jak kazdy popelniam bledy. Nieomylna moderacja rowniez ale nie o tym chcialbym tu dyskutowac. Niepotrzebnie znow stosujesz przytyki do mojej osoby. Mozemy dac juz temu spokoj czy nie?

 

Zaczynasz sam przytykiem do moderacji a na odpowiedź żalisz sie że to ja??? Bezczelnośc czy młodzieńcze roztargnienie?

A to co miało być?:

 

Mysle , ze wszyscy juz dojrzeli do tego momentu. Wlacznie z moderacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zaczynasz sam przytykiem do moderacji a na odpowiedź żalisz sie że to ja??? Bezczelnośc czy młodzieńcze roztargnienie?

A to co miało być?:

 

Zaraz tam bezczelnosc. Juz Ci powiedzialem ,nie traktuj mnie z gory jak przedszkolaka. Chcesz dalej brnac w taka atmosfere to prosze bardzo. Ja nie zamierzam sie w to wpisywac. Pozdrawiam

 

W tym roku na zbliżającej sie wystawie AUDIO Show Wile bedzie mozna posluchac w dwoch pokojach. Z tego co slyszalem elektronika Wile bedzie grala z kolumnami Magalith. Czy zna ktos kolumny tej firmy? Sluchal ktos tych konstrukcji?

 

Na fotkach wyglądają dość apetycznie. Przydaloby sie cos co pozwoliloby zademonstrowac potencjal tej elektroniki wiec moze Monolith pozwoli na to w duzo wiekszym stopniu niz to bylo rok temu w polaczeniu z Tempo VI ,ktore z pewnoscia sa wystarczajaco dobre by zaprezentowac wzmacniacz Rock ale juz do takiego Jazza warto byloby znalezc cos bardziej powaznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem i sprzedalem xlr wile 5.1 pro. No coż. Nie porazaly one niczym szczególnym. Uważam, że tak, ekranowanie i tlumienie daje efekt ale miedź czy miedź i srebro zastosowane w tych kablach mogłoby być lepszej jakości. Mialem na odsluchach 2 xlr innej polskiej manufaktury i w bezposrednich porownaniach...nie było o czym mowić.

Na gościnnych występach też wpinalem te ic i w żadnym systemie furory nie zrobiły.

Może, komuś spasują te kable. Ale ja nie znalazlem żadnego aspektu, ktory moglby je zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem i sprzedalem xlr wile 5.1 pro. No coż. Nie porazaly one niczym szczególnym. Uważam, że tak, ekranowanie i tlumienie daje efekt ale miedź czy miedź i srebro zastosowane w tych kablach mogłoby być lepszej jakości. Mialem na odsluchach 2 xlr innej polskiej manufaktury i w bezposrednich porownaniach...nie było o czym mowić.

Na gościnnych występach też wpinalem te ic i w żadnym systemie furory nie zrobiły.

Może, komuś spasują te kable. Ale ja nie znalazlem żadnego aspektu, ktory moglby je zatrzymać.

To dziwne bo u mnie juz poprzedni model XLR w bezpośrednim tescie bez problemu pogonil kable z okolic 5 tys jak Acoustic Zen Siver Referenc 2, XLO Sygnature 2 i mojego Versusa Albedo ktorego mialem u siebie ponad rok. A nowszy model jest jeszcze lepszy i ten w specyfikacji 5.1 ktory mam obecnie porownywalem bezposrednio ze szczytowym Albedo Metamorphosis i choc w kilku aspektach Albedo szlo odrobine dalej to calosciowo do Wile nie moglo sie rownac. Kable glosnikowe Albedo Metamorphosis sa fascynujace ale interkonekt to juz mocno zaznaczony charakter co sprawia ze jest malo uniwersalny. Wile w wersji Rca byl tez testowany w parze z Tara Labs za sporo ponad 10 tys i wyszedl z tego starcia z tarczą. Mamy zupelnie inne wnioski. Ciekawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie widzę w tym nic ciekawego...po prostu WILE nie sprawdziły sie u audiowita...i tyle

no chyba że WILE muszą w każdy system się wpasować...wtedy wniosek jest inny

sprzęt u audiowita musi być do dupy ;-) tyle że mój również jest na tym poziomie

bo znalazłem lepsze kable od WILE ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kolejnych roszad w systemie i wymiany elementow na co raz lepsze,podnoszac poziom prezentacji , wielokrotnie nachodzila mnie refleksja,ze okablowanie Wile ma ogromny potencjal,za kazdym razem w takich sytuacjach ,zachowuje neutralnosc ,pozwala na coraz bardziej wyrafinowane granie. Dzis gdy w systemie pracuje Wile Jazz i Mark Levinson No 390s,nadal nie odczuwa sie jakiegokolwiek niedosytu z ich strony. Nawet na tak wysokim poziomie sa w stanie zagwarantowac odpowiednia jakosc brzmienia . Kilku znajomych z ktorymi na ten temat rozmawialem ,mialo podobne wrazenie i podzielali moja opinie. Dla mnie pisanie ,ze w kabelkach Wile slychac zastosowanie miedzi o okreslonej,w tym wypadku nie najwyzszej czystosc to dorabianie teorii do ....juz sam nie wiem jak to nazywac. Wiele przewodow ktore z nimi porownywalem byly rzekomo wykonane z super kruszcow. Miedz 8N ,srebro itp itd a na koncu i tak okazywalo sie ,ze przewody Wile brzmialy lepiej. Ostatnie testy jakie przeprowadzilem to porownanie sieciowek Wile w specyfikacji 5.0 ,ktore ,,graja" u mnie od ladnych paru lat z wysokim modelem Furutecha (cena 9990zl) ktoremu nie pomogly super czyste materialy i karbonowe wtyczki. Wile z przecietnymi wtyczkami robi lepsza robote bez wzgledu na to czy gra z Jazzem czy z Levinsonem. Z drugiej strony oczywiscie nie chce powiedziec ,ze czystosc przewodnika nie ma znaczenia. Wrecz przeciwnie ,mam tego pelna swiadomosc ale przewody Wile sa dowodem na to ,ze nie tylko czystosc ma tu znaczenie. Odnosze nieodparte wrazenie ,ze od pewnego poziomu czystosc przewodnika staje sie mniej wazna i spada na dalszy plan a do glosu dochodzą wyszukane geometrie ,ekranowania,materialy izolujace i rozwiazania tego zagadnienie . Dodalbym jeszcze ewentualnie sposob obróbki,wytwarzania przewodnika w okreslony sposob ,w okreslonych technologiach np monokrysztaly czy technologia zamrazania materialu. Czy to aby nie jest tak ,ze chwalenie sie przez producenta zastosowaniem np miedzi o czystosci 9N to czysta marketingowa paplanina?

 

...nie widzę w tym nic ciekawego...po prostu WILE nie sprawdziły sie u audiowita...i tyle

no chyba że WILE muszą w każdy system się wpasować...wtedy wniosek jest inny

sprzęt u audiowita musi być do dupy ;-) tyle że mój również jest na tym poziomie

bo znalazłem lepsze kable od WILE ;-)

A tu ameryki nie odkryles. Nikt nie twierdzi ,ze Wile robi najlepsze kabelki na swiecie :-)

Ja do tej pory nic lepszego jesli chodzi o interkonekty u siebie nie mialem. Sieciowki to samo. No ale moze jeszcze malo w zyciu slyszalem ;-)

 

Jakis czas temu pytalem sie Ciebie Mirek,jak prezentuja sie z perspektywy miesiaca czy dwoch nowe glosnikowe Wile ale nie odpowiedziales ignorujac mnie i moje pytanie lub zwyczajnie pytania nie zauwazyles ,dlatego chcialbym je ponowic. Ciekawy jestem Twojej opinii ,zwlaszcza ,ze kabelki juz zamowilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rca Wile 5.1 też mialem na odsluchach. Ale to był rca, a ja preferuję xlr i mialem nadzieję na postęp...

Został mi jeszcze Wile Moc w tej chwili pozyczony na odsluchy przez kolegę. Kolega nie dzwonił więc też szalu nie ma. A u mnie gra teraz furutech 826.

 

Jakby co więc jest Wile Moc w pierwszej wersji do kupienia.

 

A ja myślę, ze przewodniki mają duże znaczenie. Geometria, zastosowane dialektyki czy ekranowanie, wtyczki. Wszystko ma znaczenie na efekt finalny.

 

Nie porownywalem Wile z Albedo tylko z mniejszą manufakturą.

 

W kazdym razie sprobowalem, przekonalem się i niestety to nie to. I nie piszę swojej opinii na podstawie opisów w internecie :). Więc nie ma kabli pasujacych do wszystkiego i grających ze wszystkim. Ale o tym chyba nie trzeba mowić tu obecnym.

Jeszcze chcialem sprobować głośnikowca ale się sprzedał. Spóźniłem się :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.