Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślę, że to ważne. Nie interesowałem się ofertą Transparenta a cenę tego przewodu znam od Wojtka, właściciela. To właściwie z jakiego pułapu cenowego jest ten kabel? Ile nowy kosztował?

 

Ten na allegro za 8 tys ma inne opakowanie.

post-8400-0-17666100-1538425243_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, tz że po technologii XL weszła MM....dobrze myślę ?

Tak, Mirku, jak zwykle;-)

 

To właściwie z jakiego pułapu cenowego jest ten kabel? Ile nowy kosztował?

Nowy, dość dawno temu ok. 24 tyś.

Pudełko z Twojego zdjęcia jest od wyższego modelu - z plastikowymi plakietkami z oznaczeniem modelu kabla i jego przeznaczenia (SS - tran, V - lampa)

Kabel o którym mowa realnie teraz to ok 6 tyś...za więcej bym nie kupił;-)

 

Góra w XL, jej najwyższy zakres jest mocno doświetlony. Nie jest przejaskrawiony ale niczego nie ukryje, niczego nie złagodzi.

A wielu twierdzi, że wręcz odwrotnie;-)

czy nie zacznie być dosadnie.

ja tam od lat zgłębiając ich ofertę, uważam, że są jak wskazuje nazwa - o dziwo transparentne.... więc jak system jest ok, to będzie super, jak coś jest nie tak - zostanie pokazane...

jednak dosadne to chyba nie najlepsze określenie...

jedno, co moim zdaniem mają ponadprzeciętne - to przestrzeń - zwłaszcza głębię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, Mirku, jak zwykle;-)

 

 

Nowy, dość dawno temu ok. 24 tyś.

Pudełko z Twojego zdjęcia jest od wyższego modelu - z plastikowymi plakietkami z oznaczeniem modelu kabla i jego przeznaczenia (SS - tran, V - lampa)

Kabel o którym mowa realnie teraz to ok 6 tyś...za więcej bym nie kupił;-)

 

 

A wielu twierdzi, że wręcz odwrotnie;-)

 

ja tam od lat zgłębiając ich ofertę, uważam, że są jak wskazuje nazwa - o dziwo transparentne.... więc jak system jest ok, to będzie super, jak coś jest nie tak - zostanie pokazane...

jednak dosadne to chyba nie najlepsze określenie...

jedno, co moim zdaniem mają ponadprzeciętne - to przestrzeń - zwłaszcza głębię..

Z nikim nie zamierzam się spierać. Piszę to co słyszę. Na tle ciepłej, bogatej barwowo średnicy i równie kulturalnej góry, jej najwyższy zakres jest mocniej akcentowany. Na wielu nagraniach słychać to wyraźnie. Jest więc to jakieś odstępstwo od liniowosci, która moim zdaniem jest na wysokim poziomie. To nawet nie jest odstępstwo a jedynie sposób na świetny dźwięk. Wraz ze świetną kontrola basu odtworzenie bębnów, szarpniecia strun kontrabas czy gitary basowej wypadają dzięki temu bardzo ekscytujaco. Generalnie przekaz bardzo kulturalny i wciągający. Przestrzeń jedna z najlepszych jakie słyszałem. Bardzo podobna do tej z Wile Ton. Włącznie z oddaniem głębi, która jak w Wile jest zjawiskowa. O różnicach w tej materii szerzej wypowiem się gdy wrócę do mojego przewodu ponownie.

Jeszcze kwestia ceny i lat produkcji. W jakich latach był oficjalnie dostępny i czy owe 24 tys to cena którą obowiązywała od początku czy może w zależności od roku ceny były inne? Mam na myśli np pierwsze lata produkcji i jej końcowy etap.

Co do dosadnosci, to może użyłem niezbyt trafnego określenia ale jak sam zauważyłeś, kabel gra czystym transparentnym dźwiękiem a to w połączeniu z dokładną precyzyjna górą i lekkim podkreślenie jej najwyższych składowych w pewnych konfiguracjach może dać efekt dosadnosci w tym właśnie przedziale. O średnicę i niższa górę bym się nie obawiał. Tu jest spokojnie, aksamitnie i gladziutko.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ponoć technologia XL weszła do obiegu w 1997r więc ten kabel ma jakieś + - 20lat...

I od początku kosztował 24 tys? Pytam o to w kontekście tego co mówił Motyllo. Mówisz 20 lat. Czyli gdyby dziś był produkowany kosztowałby pewnie ze 40 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od początku kosztował 24 tys? Pytam o to w kontekście tego co mówił Motyllo. Mówisz 20 lat. Czyli gdyby dziś był produkowany kosztowałby pewnie ze 40 :)

...nie mam pojęcia ile kosztował nowy kabel....trzeba tez pamiętać że jest to dopiero technologia XL...

...po niej wszystkie kable były robione w technologii MM, następnie MM2 i aktualna wersja Gen 5

 

jeżeli liczysz że kable WILE TON ''zagrają'' na poziomie Transparentów to odpowiem w ten sposób...

 

...na bramą pewnego niezbyt urokliwego miejsca widnieje napis....

,, porzućcie wszelką nadzieję wy, którzy wchodzicie ,, ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...nie mam pojęcia ile kosztował nowy kabel....trzeba tez pamiętać że jest to dopiero technologia XL...

...po niej wszystkie kable były robione w technologii MM, następnie MM2 i aktualna wersja Gen 5

 

jeżeli liczysz że kable WILE TON ''zagrają'' na poziomie Transparentów to odpowiem w ten sposób...

 

...na bramą pewnego niezbyt urokliwego miejsca widnieje napis....

,, porzućcie wszelką nadzieję wy, którzy wchodzicie ,, ;-)

Ja nie mam nadziei. Chcę je rzetelnie porównać i wypunktowac to co jest do wypunktowania. Chcę też wiedzieć z jakim przewodem mam do czynienia, za jakie pieniądze i z jakich lat. Trochę z tym zamieszania wynikło. Ciężko się połapać w tych seriach. A ktoś kiedyś wybrzydzal na Witkowskiego w tej kwestii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz Wojtek spać spokojnie. Kabel jest świetny ;)

 

No zwłaszcza, że jak widać 2,5 m odcinek jest wystawiony za 8

 

Wczoraj po koncercie Zimmera, wrzuciłem koncert Petera Gabriela, który sam zresztą słuchałes u mnie. Realizm grania na żywo przykuwa do fotela.

 

Dziś sięgam po studyjne realizację. Zobaczymy jak będzie?

 

Możliwe też że na początku produkcji kabel tyle kosztował a potem gdy z biegiem lat weszły nowsze modele cena została zredukowana do poziomu o jakim piszą koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości co do ceny rozwiane... może to i dobrze że to kabelek nie aż z tak wysokiej półki, bo taki za 50tyś powinien pozamiatać Wile na całej długości i co tu porównywać... Ja jednak cały czas czekam na XLR i głośnikowe Wile TON i już wiem że oczekiwanie się przedłuży:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, w głośnikowych wystarczy to jedno....

a więc jest to Reference drugiej generecji nie Reference XL, który miał zupełnie inny wygląd...

a swoją drogą to świetny kabel

Zgadza się, to świetne przewody co przy ich cenie nie powinno dziwić a powinno obowiązywać.

Wczoraj sięgnąłem po kilka kolejnych płyt,np Midwest Mathiasa Eick,a, ostatni studyjny krążek Stevena Wilsona, koncert Steva Hacketta z Liverpool czy Over En By Kari Bremnes i muszę przyznać, że Eick zagrał zaskakująco podobnie jak na Wile Ton. To samo Kari , choć dało się zauważyć bardziej spokojna, miękką prezentacje. Oczywiście na każdej płycie słychać że Góra pasma jest rysowania trochę bardziej dokładniej i cienszą kreską tak jak i to, że bas jest trochę bardziej kontrolowany. Średnica bardziej organiczna i powiedziałbym, taka analogowa co czyni przekaz bardzo muzykalny i przyjemnym. Z drugiej strony płyta Wilsona została odtworzona zbyt miękko, spokojnie. To samo koncert Hacketta. Niewątpliwie przekaz jest bardzo muzykalny i o wielkiej kulturze. Stopień wyrafinowania jest na bardzo wysokim poziomie. Całe szczęście, że w tej kulturze i spokoju jest miejsce na otwartość, powietrze i przestrzeń 3D. Mit tego nie ma i robi się mdlo. Tu otwartość i oddech dają życie muzyce.I tu Wile Ton nie jest gorszy. W tych aspektach stawiam znak równości.

Łukasz, wydaje mi się na tą chwilę, że możesz spać spokojnie. Wile Ton do muzyki jaką w większości preferujesz jest chyba lepszym wyborem. Na konkretne podsumowanie przyjdzie czas gdy wrócę do Wile Ton a Ty do tego czasu pewnie u mnie posłuchasz Transparenta i sam ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, wydaje mi się na tą chwilę, że możesz spać spokojnie. Wile Ton do muzyki jaką w większości preferujesz jest chyba lepszym wyborem. Na konkretne podsumowanie przyjdzie czas gdy wrócę do Wile Ton a Ty do tego czasu pewnie u mnie posłuchasz Transparenta i sam ocenisz.

 

Cena Transparenta nawet używanego jest dla mnie nieakceptowalna, przekracza granicę jaką sobie już dawno wyznaczyłem więc się nie napalam. Wiesz że wybitnym "kablolubem" nie jestem. Zwlekałem nieco z zakupem TONów... na szczęście pojawiły się w końcu kolumny dające naprawdę przyjemność z słuchania muzyki, więc można myśleć o zmianie kabelków .

 

Na marginesie YB audio Phoenix są na sprzedaż jak by ktoś był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Myślę, że docenisz to co da Wile Ton i tak jak napisałem bardziej będzie Ci pasował. Myślę że potwierdzisz wszystko co napisałem i napisze na temat tego porownania. Mamy systemy grające w zbliżonej charakterystyce a i nasze preferencje, oczekiwania jak również muzyka której słuchamy są bardzo zbliżone.

 

 

Jeżeli można wiedzieć to jakie to kolumny ?

Piękne Ushery 8571 z diamentem na górze.

 

LOUIS dostał wreszcie odpowiedniego towarzysza ;) i słychać to było od pierwszych sekund po podlaczeniu

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwlekałem nieco z zakupem TONów... na szczęście pojawiły się w końcu kolumny dające naprawdę przyjemność z słuchania muzyki, więc można myśleć o zmianie kabelków .

 

Na marginesie YB audio Phoenix są na sprzedaż jak by ktoś był zainteresowany.

 

Jeśli można spytać jakie to kolumny zastąpią Phoenix ?

 

A sorki wyżej padła odpowiedź. Nie doczytałem .

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam na zbyciu Wile RCA Pro 5.1. Długość 1m.

 

Kabel jest jak nowy i praktycznie ledwo wygrzany. Muzyka głównie gra i tak po xlr i Wile RCA leży w szafce. Jakby ktoś był zainteresowany zapraszam na priv.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem do testu podstawki pod kable PAB. Proste rozwiązanie choć nie wiem czy potrzebnie konstrukcyjnie skomplikowane trochę? Wiem, że Sylwester Witkowski pracuje nad takim gadżetem i ciekawy jestem jakie rozwiązania znajdą się w jego konstrukcji.

PAB mam 4 szt i na Transparenta Motyllo to zbyt mało bo kable długie. Poczekam z testem aż wymienimy się kabelkami i wróci do mnie mój Ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Napisz coś więcej proszę. Z czym gra?

Gra z kolumnami Klipsch rf 7, z drugiej strony toru, pliki z komputera przez dac Hegla hd20. Aktualnie do pełni szczęścia brakuje mi dobrego CD, na razie jako transportu używam Denona dcd-720ae. Kable to sygnałowy rca taralabs vector2 oraz głośnikowy vovox initio bi-wire.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie egzotyczny system bo nic z tego nie słuchałem. Jedynie Hegel brzmi znajomo bo miałem u siebie przetwornik tej marki przez krótki czas. Jeśli zdecydowałeś się na Rocka to warto zadbać o zasilanie. Urządzenia Wile doceniają dbałość o ten element co przekłada się na znacząco lepsza prezentacje. Dobra sieciowka i tu naturalnym posunięciem będzie skierowanie uwagi na kable Wile. Warto też sprawdzić resztę oferty kablowej Wile i wypożyczyć, posłuchać, porównać. Niewielkim nakładem zyskać można bardzo wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie egzotyczny system bo nic z tego nie słuchałem. Jedynie Hegel brzmi znajomo bo miałem u siebie przetwornik tej marki przez krótki czas. Jeśli zdecydowałeś się na Rocka to warto zadbać o zasilanie. Urządzenia Wile doceniają dbałość o ten element co przekłada się na znacząco lepsza prezentacje. Dobra sieciowka i tu naturalnym posunięciem będzie skierowanie uwagi na kable Wile. Warto też sprawdzić resztę oferty kablowej Wile i wypożyczyć, posłuchać, porównać. Niewielkim nakładem zyskać można bardzo wiele.

 

Dla mnie egzotyczny system bo nic z tego nie słuchałem. Jedynie Hegel brzmi znajomo bo miałem u siebie przetwornik tej marki przez krótki czas. Jeśli zdecydowałeś się na Rocka to warto zadbać o zasilanie. Urządzenia Wile doceniają dbałość o ten element co przekłada się na znacząco lepsza prezentacje. Dobra sieciowka i tu naturalnym posunięciem będzie skierowanie uwagi na kable Wile. Warto też sprawdzić resztę oferty kablowej Wile i wypożyczyć, posłuchać, porównać. Niewielkim nakładem zyskać można bardzo wiele.

Tak wiem, w pełni się z Tobą zgadzam. Miałem przez kilka lat moc3, który sprzedałem i teraz żałuje. Czekam na jakaś okazje, bo ceny tych sieciówek poszły mocno w górę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak wiem, w pełni się z Tobą zgadzam. Miałem przez kilka lat moc3, który sprzedałem i teraz żałuje. Czekam na jakaś okazje, bo ceny tych sieciówek poszły mocno w górę

Radzę poszukać sieciowki od Moc 5.0 w górę. Nie zapłacisz fortuny a przeskok jakościowy pomiędzy 3 a 5 jest na poziomie 2 klas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Sam szykuje się do upgreadu 3 moich sieciówek Moc5.0 do najnowszej specyfikacji ale zwleka z tym już od kilku lat. Teraz gdy pojawiła się seria TON, zastanawiam się czy czasem Sylwester Witkowski nie pokusi się o stworzenie swojego topowego przewodu sieciowego co na tle powstałej szczytowej serii TON wydaje się rozsądne i naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.