Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69

Rekomendowane odpowiedzi

Różnice w brzmieniu pomiędzy 5.0 a 5.1 są

niewielkie choć slyszalne . Łatwo też o upgread do wersji 5.1 czy nawet 5.1 Pro której koszt jest niewielki. Wszystkie 3 wersje to świetne kabelki.

Dyzman, czyżbyś zasugerował, że wojtas nie wie, jakie przewody Wille ma w swoim systemie a następnie czyżbyś zasugerował, że 5.0 nie warto kupować bo 5.1, o których nikt oprócz ciebie nie wspomniał sa lepsze, nieznacznie ale słyszalnie? Ty naprawdę jesteś bardzo niewdzięcznym kolegą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dyzman, czyżbyś zasugerował, że wojtas nie wie, jakie przewody Wille ma w swoim systemie a następnie czyżbyś zasugerował, że 5.0 nie warto kupować bo 5.1, o których nikt oprócz ciebie nie wspomniał sa lepsze, nieznacznie ale słyszalnie? Ty naprawdę jesteś bardzo niewdzięcznym kolegą :-)

Źle interpretujesz. Byłem pewien, że kolega Wojtek posiada wersję 5.1 gdyż kabelek ten widziałem. Była to wersja eksportowa wyposażona w bardzo ładne opakowanie. Czas szybko leci i co nie co zaciera się w pamięci. Myślałem, że gdy zamawiał ten przewód była już dostępna wersja 5.1. Niczego nie sugeruje tym samym. Różnice brzmieniowo pomiędzy ostatnimi trzema wersjami są kosmetyczne. Wszystkie trzy wersje są na tym samym bardzo wysokim poziomie i zakup każdej z nich nie sprawi, że z tą czy inna poziom brzmienia będzie niższy. Różnią się trochę charakterem, zwłaszcza wersja Pro ale nie na tyle by odejść w jakiejkolwiek z nich od przyjętej koncepcji liniowosci. Poza tym tak jak zaznaczyłem, jeśli ktoś zechce, wersję 5.0 bez problemu niewielkim kosztem podniesie upgreadem do wersji 5.1 czy 5.1 Pro. To wielki atut tych przewodów. Niestety do serii TON już nie przerobimy.

 

Z tego co pamiętam w 5.1 względem 5.0 niewielkiej poprawie uległ zakres niskotonowy oraz czystość przekazu. Tło zyskało jeszcze więcej "czerni".

 

Zmiana kosmetyczna, w wielu systemach przez wielu zostanie przemilczana lub w ogóle nie zauważona. W innych bez problemu slyszalna. Wszystko zależy od systemów do których trafi i od naszej oceny zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowe TON w końcu dotarły i już pierwsze odsłuchy cieszą...

Poczekaj aż się ułożą, a docenisz ich prawdziwe zalety. U mnie po 50 godzinach zauważyłem wiele zmian. Między innymi bas, który już od samego początku zachwyca swoją dynamika i świetną kontrolą stał się jeszcze lepszy, bardziej dociążony i wypelniony. Średnica bardziej gładka i napowietrzna. Wysokie tony chyba bez zmian, oczywiście na bardzo wysokim poziomie z mnóstwem detali i "planktonu". Ciekawe co będzie dalej...

Edytowane przez wojtas81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż się ułożą, a docenisz ich prawdziwe zalety. U mnie po 50 godzinach zauważyłem wiele zmian. Między innymi bas, który już od samego początku zachwyca swoją dynamika i świetną kontrolą stał się jeszcze lepszy, bardziej dociążony i wypelniony. Średnica bardziej gładka i napowietrzna. Wysokie tony chyba bez zmian, oczywiście na bardzo wysokim poziomie z mnóstwem detali i "planktonu". Ciekawe co będzie dalej...

 

Podobny efekt miałem z XLR-em TON,ale miał trochę więcej godzin gania... Głośnikowy ma dopiero 15 godzin grania więc zobaczymy jak to się jeszcze zmieni... Pewne jest to, że oceniam go już lepiej od 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podobny efekt miałem z XLR-em TON,ale miał trochę więcej godzin gania... Głośnikowy ma dopiero 15 godzin grania więc zobaczymy jak to się jeszcze zmieni... Pewne jest to, że oceniam go już lepiej od 5.1.

Te zmiany które opisałem nie są duże, ale jeśli znasz swój system to powinieneś z łatwością je wychwycić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, to długi, wieloetapowy proces. To samo miałem z kablami Albedo.

Jeśli kabelki są nowiutkie, a takie obaj dostaliście, to pierwsze zmiany zaobserwujecie już po kilku godzinach od podłączenia. Najwięcej dzieje chyba w połowie dystansu jaki musimy przebyć po drodze do ostatecznej Nirvany czyli mowa o okolicach 100-150 godz. To wtedy dostajemy większość tego co kable te nam zaoferują. Potem następuje dalsze "dopalenie" kilku aspektów.

Czasem zmiany zachodzą "delikatnie" i "wielowarstwowo" ale bywa, że przeskok jakościowy jest znaczący i gwałtowny. Ostatnio u siebie taki właśnie przeskok zauważyłem. Xlr zaskoczył mnie po długim już okresie użytkowania a zmiana nastąpiła niejako z dnia na dzień. Jednego dnia skończyłem odsluch i kolejnego dnia po odpaleniu sprzętu dźwięk był już slyszalnie lepszy niż dnia poprzedniego. I nie były to zmiany subtelne ale wyraźny progres. Zaskakujące doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam IC i słyszałem, wiele dobrego o WILE.

Na ten moment kandydatem nr 1 jest dla mnie Tellurium Black Diamond.

Może miał ktoś możliwość porównania tych IC ???

Niestety nie miałem z nimi do czynienia. Jeśli chciałbyś porównać je z Wile to sięgnij najlepiej po wersję TON. HIGH END bez dwóch zdań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kilku kolegów na alternatywnym wątku narzekają na brzmienie systemu jaki został w tym roku zaprezentowany na Audio show. Nie wiem jak to grało w piątek i sobotę bo byłem tam w niedziele a w ten dzień, choć nirwany jakiejś nie było ale grało to zdecydowanie lepiej nich chwalony zestaw ubiegłoroczny. Fakt, grało to bardzo szczegółowo i analityczne ale jeszcze w obszarze kultury a już na pewno głęboko pojętej poprawności.

Zdecydowanie bardziej wolę takie granie niż zamułę jaką można było usłyszeć rok temu. Z całym szacunkiem ale te ogromne Swans,y mimo jakiś tam modyfikacji jakim zostały poddane, to słabe kolumny.

Nie pytałem w tym roku o okablowanie jakie było wykorzystane ale podejrzewam, że były to kable z serii TON. Kolumny to konstrukcje zamknięte i do tego na małych przetwornikach. Jeśli ktoś spodziewał się wypełnienia jak na papierowym 25 cm przetworniku to chyba nie tym razem ;)

Nie wiem też czy kolumny były wygrzane. Z tego co słyszałem Sarah też była zbudowana przed wystawą więc z pewnością przynajmniej ten element układanki był nie do końca gotowy do zaprezentowania w pełni swojego charakteru. Mnie w niedziele podobało się wystarczająco i na tyle by spokojnie stwierdzić iż była to o wiele lepsza prezentacja niż rok temu. W niedziele grało naprawdę dobrze choć z całą pewnością nie idealnie. Czytałem zagraniczna relacje z całej wystawy i piszący opinie recenzent ocenił Wile bardzo dobrze. Widać nie jestem odosobniony.

 

Ale słyszałem od samych konstruktorów że na początku wystawy, w pierwszych dniach, mieli problem z dosadnoscią systemu. Niedziela z całą pewnością nie była zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo ze zwiedzających ,słuchających interesuje czy sprzęt jest wygrzany ,dobrze skompletowany - to zmartwienie wystawiających którzy doskonale z tego zdają sobie sprawę. Warszawskie AS to notabene drugie pod względem wielkości w europie.Kto był -słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo ze zwiedzających ,słuchających interesuje czy sprzęt jest wygrzany ,dobrze skompletowany - to zmartwienie wystawiających którzy doskonale z tego zdają sobie sprawę. Warszawskie AS to notabene drugie pod względem wielkości w europie.Kto był -słyszał.

Zgadza się. Wyciąganie jakichkolwiek glebszych wniosków na temat brzmienia w takich warunkach to duży błąd. Jak ktoś chce usłyszeć jak potrafi zagrać system w którym pracują urządzenia Wile i ich okablowanie, zapraszam do Szprotawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, Panowie pytanie do posiadaczy wzmacniacza Rock II. Gdy wzmacniacz jest włączony to na tylnej części górnej pokrywy świecą się zielone diody podświetlające logo firmy. Czy u Was  po wyłączeniu wzmacniacza pilotem świecą się nadal czy gasną? Proszę o informację. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drodzy Forumowicze.... W nadchodzącym Nowym Roku, życzę wszystkim pomyślności i wielu pozytywnych wrażeń związanych z muzyką i naszą pasją. Żeby nie grało nam gorzej niż w tym mijającym już roku ;) Życzę wielu nowych tytułów płyt na półkach i pięknych koncertów! Wszystkiego dobrego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

ze względu na to, że udało mi się przetestować w swoim systemie IC WILE 5.0 po czym dokonałem jego zakupu pomyślałem, że warto coś napisać.

Ameryki nie odkryję, ale dla mnie te kable starają się być niewidoczne w systemie, uwalniając jednocześnie potencjał reszty elementów całego toru. To jest coś na zasadzie poszerzenia wąskiego gardła. Uwolniła się dynamika, przestrzeń, rozdzielczość.

Brzmienie bardzo zyskało na neutralności i naturalności co sprawia, że mój system jeszcze bardziej potrafi mnie oszukać, że muzyka jest i gra tu i teraz.

Przyszła mi do głowy pewna myśl która pierwszy raz zrodziła się gdy poznałem Hegla.

Dobre produkty audio są bardzo wymagające, wymagają przede wszystkim wiedzy i cierpliwości od słuchacza będącego jednocześnie konstruktorem swojego systemu audio i smutne jest w tym wszystkim to, że jeżeli tego zabraknie to ten naprawdę dobry produkt jest nietrafnie oceniany.

WILE podobnie jak HEGEL jest takim produktem a jego cena jak dla mnie jest śmieszna w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

 

Gratuluję konstruktorowi za naprawdę dobra robotę.

Na 100% w przyszłości przetestuję wersję WILE TON.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim systemie go wykorzystujesz?  Dla niektórych może być to ważną wskazówką. Jaka jest reszta okablowania?   Jeśli ten kabel pasuje Ci w systemie to naturalnym posunięciem w przyszłości będzie sprawdzenie modelu TON.  Tu Sylwester Witkowski poszedł na całość i stworzył przewody które gdyby wyszły z jakieś renomowanej firmy kablarskiej, cena zapewne byłaby pieciocyfrowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro, zawsze może być 6 cyfr ;) . Tak się składa, że porownywalem u siebie zarówno xlr jak i głośnikowy TON z kilkoma modelami znamienitych firm kablarskich właśnie z takiego pułapu cenowego - 20 - 30 tys zł. Jeśli umiesz liczyć zera i cyfry to wszystko się zgadza. Nie widzę błędu w kalkulacjach. Zarówno xlr jak i głośnikowy bez problemu mogłyby kosztować po kilkanaście tys zł a jakby je przyozdobic w błyszczące tulejki i fantazyjne opowieści o zastosowanych kosmicznych technologiach z pewnością wycenić by je można było i na ponad 20 tysi. W przeciwieństwie do Ciebie ja wiem o czym mówię, Ty zaś jak zwykle postanawiasz wciąć swoje trzy grosze oparte o fantazyjne bajkopisarstwo i najzwyklejszą chęć mącenia wody w stawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iro III

Twoje siermiężne bajkopisarstwo :) i ........ ( wykropkowałem nie chcąc angażować moderacji ) nie przeszkadzają mi zupełnie.

Twoje wypowiedzi są przecież tylko "obrazem" twojej osobowości.

Nie wstyd ci?

Sorry za OT, koniec.

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.