Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Iro i Hey, pojawiacie się tu w wiadomym celu. Wasze opinie na ten i wiele innych tematów znamy. Wasze podejście i pełen "profesjonalizm" też. Rozumiem, że Wasza "głęboka" wiedza na temat przewodów o których mowa opiera się o Wasze równie "głębokie" doświadczenia praktyczne z nimi i szereg testów jakie z pewnością wykonaliscie i stąd tak precyzyjna analiza. Żebyście nie musieli powtarzać tego wszystkiego kolejny raz pozwolę sobie Panom ułatwić zadanie. Życzę powodzenia w innych wątkach i wciąż doskonałego humoru kolego Hey. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem dotrze do mnie  przewod głośnikowy który elektryzuje już samym zamysłem swojego powstania. Na ostatnim Audio show Sylwester Witkowski wspominał o zamiarze budowy takiego kabla, który mógłby rywalizować z prawdziwym TOPem na kablarskim rynku. Takie przewody właśnie powstają i są właściwie już na ukończeniu. Nie będzie to konstrukcja która ma rywalizować z renomowanymi kablami z okolic 20 - 30 tys. Robi to z powodzeniem seria TON. 

Będzie to więc kabel mierzący w zdecydowanie wyższa konkurencję. Jaki to będzie pułap jakościowy jeszcze nie wiem. Jaka konstrukcja, jakie materiały itd, wszystko to narazie jest jeszcze dla mnie tajemnicą.  Niebawem kabel trafi do mnie na testy. Jedyne co zdolalem wyciągnąć od Pana Sylwestra to to, że przewody powstają na zamówienie konkretnego klienta i że punktem odniesienia jest jakaś bardzo droga konstrukcja z antypodow.   Nic mi więcej nie wiadomo. Muszę przyznać, że  Sylwester Witkowski potrafi wzbudzić ciekawość. Czekam z niecierpliwością na pierwszy kontakt z tym enigmatycznym kablem. 

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 12:14, dyzman69 napisał:

W jakim systemie go wykorzystujesz?  Dla niektórych może być to ważną wskazówką. Jaka jest reszta okablowania?   Jeśli ten kabel pasuje Ci w systemie to naturalnym posunięciem w przyszłości będzie sprawdzenie modelu TON.  Tu Sylwester Witkowski poszedł na całość i stworzył przewody które gdyby wyszły z jakieś renomowanej firmy kablarskiej, cena zapewne byłaby pieciocyfrowa. 

Hegel H300 + Hegel HD25 + KEF LS50 (pokój 16m2)

Zasilanie Furutech, ostatnie ogniwo które najmocniej ogranicza system to głośnikowy TQ Black.

Dokładny opis mojego systemu w zakładce "o mnie"

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dyzman69 napisał:

Czyli będziesz zmieniał TQ? 

Tak, ale jeszcze nie teraz.

Na ten moment naprawdę daje jeszcze radę i w sumie to mogłoby tak zostać, ale korci mnie ponieważ to właśnie ten sam model TQ Black służył mi za IC do niedawna i znam różnice jakie wystąpiły po wpięciu WILE 5.0 :)

Jeżeli przyjdzie głośnikowy to tylko WILE TON.

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właściwy wybór. Jeśli masz środki na zakup wyższej serii to nie zwracaj sobie głowy seria 5.1 bo skok jakościowy brzmienia uzyskasz ogromny.  Nie zapominaj o sieciowych. Są równie dobre. 

Rozmawiałem z Witkowskim na temat nowego sieciowego do serii TON i idzie w zaparte, że nie będzie nic nowego, lepszego niż dotychczasowe modele sieciowych, robil. Mimo to postaram się go do tego namówić. Przydałby się i byłby dwie pełne serie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

Posiadam na sprzedaż Wlie 5.1 głośnikowe 3m oraz IC XLR 1m . Kable jak nowe ,jestem jedynym właścicielem. Kupione prosto od Pana Witkowskiego w 2017 r .

Cena bardzo dobra .

Proszę o kontakt tylko poważnie zainteresowanych .

Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ee tam od razu upadek.Typowa polska rzeczywistość, zmiana nazwy, podatki itd.Chociaż kolega z forum porównywał ROCKA ,ostatnie wcielenie z HAIKU SOL 2 i niestety WILE poległo ,a ten SOL jest tanszy.Nawet Witkowski z uznaniem wyrażał się o HAIKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic się nie dzieje. Słucham muzyki! Jak ktoś chce usłyszeć upadek Wile zapraszam do mnie! Niewiele jest urządzeń i kabli robionych w tym kraju, które potrafią zagrać na poziomie tego co prezentuje Jazz, Louis i przewody z najwyższej serii TON.  Co prawda Louisa u mnie nie posłuchajcie ale myślę że jak ktoś się pofatyguje do mnie na odsluch to da się załatwić też posłuchania Louisa. To tyle w temacie. Szkoda mi czasu już na zagladanie na forum.    Byłoby o czym pisać gdyby Elberoth dotrzymał słowa i zorganizował u siebie odsluch Jazza i ewentualną konfrontację z czymś godnym. Można  by wtedy wymienić się wnioskami i opiniami a tak to o czym tu pisać? 

Haiku lepsze od Rocka? Być może, nie wiem nie słuchałem. Rock, Jazz czy Louis to nie są najlepsze wzmacniacze na tej planecie. Ale co to znaczy najlepsze? No właśnie, w czym był lepszy? Jakieś konkrety? Również jeśli chodzi o urządzenia towarzyszące itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2019 o 22:45, dyzman69 napisał:

Nic się nie dzieje. Słucham muzyki! Jak ktoś chce usłyszeć upadek Wile zapraszam do mnie! Niewiele jest urządzeń i kabli robionych w tym kraju, które potrafią zagrać na poziomie tego co prezentuje Jazz, Louis i przewody z najwyższej serii TON.  Co prawda Louisa u mnie nie posłuchajcie ale myślę że jak ktoś się pofatyguje do mnie na odsluch to da się załatwić też posłuchania Louisa. To tyle w temacie. Szkoda mi czasu już na zagladanie na forum.    Byłoby o czym pisać gdyby Elberoth dotrzymał słowa i zorganizował u siebie odsluch Jazza i ewentualną konfrontację z czymś godnym. Można  by wtedy wymienić się wnioskami i opiniami a tak to o czym tu pisać? 

Haiku lepsze od Rocka? Być może, nie wiem nie słuchałem. Rock, Jazz czy Louis to nie są najlepsze wzmacniacze na tej planecie. Ale co to znaczy najlepsze? No właśnie, w czym był lepszy? Jakieś konkrety? Również jeśli chodzi o urządzenia towarzyszące itd. 

Myślę, że z Szymonem lub Rafałem.M dogadał byś się bez żadnego problemu a zaplecze mają bogate więc mogłoby być ciekawie.

Ja właśnie czekam na kable głośnikowe 5.1. Interkonekt 5.0 RCA wpasował się naprawdę dobrze więc postanowiłem zmienić głośnikowe TQ Black na WILE a jak zagra to wyjdzie w praniu ?

 

Przykro się czyta wpisy tych upadkowiczów, ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie mam fajny system odniesienia u nas w okolicy. Chciałem tylko by o Wile Jazz napisał ktoś postronny bo urządzenie jest ciekawe i niezwykle dobre brzmieniowo. Elberoth kiedyś zaproponowal, że chętnie go posłucha u siebie i przy okazji porówna z czymś konkretnym.  Niebawem odwiedzi mnie kolega motyllo więc będzie mógł ocenić to co udało mi się wycisnąć z mojego systemu i Jazza bo od ostatniej jego wizyty u mnie brzmienie mocno ewoluowało. Może coś napiszę tutaj od siebie na ten temat. 

Jazza mam już 2,5 roku i ciągle odkrywam jego potencjał. Okazuje się, że wciaz ma rezerwy i ukryty potencjał. 

A Szymonowi chetnie załatwię do testów kondycjoner DB5. Kiedyś był chętny go wypożyczyć i sprawdzić. 

Rozmawiałem tez ostatnio z Witkowskim. Wspominałem tu kiedyś, że zajął się konstruowaniem przewodów głośnikowych, które miały dorównać jakimś ultra drogim konstrukcjom, zdaje się że z antypodow. Mówił, że już kończy projekt ale z tonu wypowiedzi wnioskuję, że chyba konstrukcja nie spełnia jego oczekiwań. Myślę, że zamiast próbować tak ambitnego i chyba raczej niewykonalnego zadania (pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć) to mógłby pomyśleć na nową sieciową wersją przewodu do serii TON. I będę się starał go do tego namówić. Nie żebym miał niedosyt na moich trzech sieciowych Moc 5.0 ale w serii TON akurat sieciowego brak. To byłby taki naturalny i oczywisty ruch w temacie kabli Wile. 

A poniżej system odniesienia do którego mam dostęp w każdej chwiliIMG-20181231-WA0007.thumb.jpg.9ab7e4f4e822338f1780c66515e5c3be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego Cezar ,jak się patrzy w niebo ,można się potknąć o kamień itd.To nie upadkowicze tylko ci którzy dostali lekcję pokory ,wśród nich jestem ja.Kolega który porównywał rocka jest na wyspach ,kiedyś coś napisze na ten temat. ale są też inni którzy spróbowali kabli np. furutecha  ,i w tym samym przedziale cenowym ,ba ,kable second hand za dużo niższe kwoty niż wile ,lepiej im zagrały.To kwestia wpasowania ,gustu muzycznego,jeden lubi naturalność muzyki ,drugi fajerwerki w niej czyli nadmuchaną przestrzeń ,ambient pomieszczeń itd.Skoro się to podoba właścicielowi tych klocków,wszystko jest OK ,bo jemu ma się podobać.Dziś jest dostęp do drutów miedzianych ,srebrnych,z domieszkami,okrągłych ,prostokątnych ,ja zrobiłem sobie kable które mi bardziej odpowiadają .Natomiast mierzenie w wysoką półkę kablową w przypadku WILE? Czemu nie? KBL ,VERICTUM czy SULEK już to uczynili .Słuchałem ostatnio kabli BERTRAM ,popatrzcie w sieci na konstrukcję ,przewodnik ,grubośći ludzkiego włosa !I to gra! Więc wyzwania można rzucać ale gdzie zaplecze?POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 07:42, tedi02 napisał:

Kolego Cezar ,jak się patrzy w niebo ,można się potknąć o kamień itd.To nie upadkowicze tylko ci którzy dostali lekcję pokory ,wśród nich jestem ja.Kolega który porównywał rocka jest na wyspach ,kiedyś coś napisze na ten temat. ale są też inni którzy spróbowali kabli np. furutecha  ,i w tym samym przedziale cenowym ,ba ,kable second hand za dużo niższe kwoty niż wile ,lepiej im zagrały.To kwestia wpasowania ,gustu muzycznego,jeden lubi naturalność muzyki ,drugi fajerwerki w niej czyli nadmuchaną przestrzeń ,ambient pomieszczeń itd.Skoro się to podoba właścicielowi tych klocków,wszystko jest OK ,bo jemu ma się podobać.Dziś jest dostęp do drutów miedzianych ,srebrnych,z domieszkami,okrągłych ,prostokątnych ,ja zrobiłem sobie kable które mi bardziej odpowiadają .Natomiast mierzenie w wysoką półkę kablową w przypadku WILE? Czemu nie? KBL ,VERICTUM czy SULEK już to uczynili .Słuchałem ostatnio kabli BERTRAM ,popatrzcie w sieci na konstrukcję ,przewodnik ,grubośći ludzkiego włosa !I to gra! Więc wyzwania można rzucać ale gdzie zaplecze?POZDRAWIAM.

Jeśli ktoś potrzebuje drutów do korekcji systemu to oczywiście jest jak piszesz. Jeśli jednak charakterystyka kabelkow Wile pasuje idealnie, to by znaleźć coś lepszego  trzeba sięgać naprawdę wysoko. I nie ma co się spierać bo zawsze powinno być tak, że każdy powinien starać się wszystko w systemie dobrać jak najbardziej precyzyjnie.  I nie chodzi tu o patrzenie w niebo. Zwyczajnie, trzeba przyznać, że kabelki Wile "grają" bardzo dobrze a ich stosunek jakości do ceny jest wyjątkowy. Dotyczy to zarówno serii tańszej jak i ostatnich dokonań Witkowskiego, serii TON.  Zwłaszcza ta ostatnia wyznacza poziom dla konkurentów bardzo wysoko. Miałem u siebie do porównania dwa wysokie modele Transparenta i MITa, wielokrotnie droższe od odpowiedników Wile i nie dość że wstydu nie było, to śmiało mogę napisać iż seria Ton wcale nie jest gorsza. No ale zawsze można napisać, że Transparent i Mit, zwyczajnie mi nie pasowały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nikt tu nie pisze, że Wile są najlepsze na świecie i, że będą pasować idealnie w każdym systemie. Gratuluję, że znalazłeś lepszego Furutecha w tej samej cenie co Wile bo u mnie sieciowy Furutech za "dyche" od ponad roku leży bezrobotny bo Wile Moc 5 jest po prostu lepszy. Furutech, mimo że wypasiony, bo na ich najlepszych karbonowych wtykach NCF nie potrafi nic lepiej niż Wile na wtyczkach po kilkadziesiąt zł. Zamówiłem już jednak wypasione wtyczki do ponownej konfekcji i niebawem przewaga Wile będzie prawdopodobnie jeszcze większa. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 07:42, tedi02 napisał:

Kolego Cezar ,jak się patrzy w niebo ,można się potknąć o kamień itd.To nie upadkowicze tylko ci którzy dostali lekcję pokory ,wśród nich jestem ja.Kolega który porównywał rocka jest na wyspach ,kiedyś coś napisze na ten temat. ale są też inni którzy spróbowali kabli np. furutecha  ,i w tym samym przedziale cenowym ,ba ,kable second hand za dużo niższe kwoty niż wile ,lepiej im zagrały.To kwestia wpasowania ,gustu muzycznego,jeden lubi naturalność muzyki ,drugi fajerwerki w niej czyli nadmuchaną przestrzeń ,ambient pomieszczeń itd.Skoro się to podoba właścicielowi tych klocków,wszystko jest OK ,bo jemu ma się podobać.Dziś jest dostęp do drutów miedzianych ,srebrnych,z domieszkami,okrągłych ,prostokątnych ,ja zrobiłem sobie kable które mi bardziej odpowiadają .Natomiast mierzenie w wysoką półkę kablową w przypadku WILE? Czemu nie? KBL ,VERICTUM czy SULEK już to uczynili .Słuchałem ostatnio kabli BERTRAM ,popatrzcie w sieci na konstrukcję ,przewodnik ,grubośći ludzkiego włosa !I to gra! Więc wyzwania można rzucać ale gdzie zaplecze?POZDRAWIAM.

Szukając IC chodziło mi o kable które jak najmniej będą naginać brzmienie w którąkolwiek stronę wyciągając jednocześnie zalety systemu takie jak rozdzielczość, dynamika czy szybkość i tutaj za 800zł trafiłem na Wile 5.0 gdzie przy testowanych kablach do kwoty 4600zł nie zastanawiałem się długo. Owszem zdarzało się, że konkurenci w pewnych aspektach byli lepsi, ale stosunek jakość cena kabli WILE to dla mnie petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie jak dotąd nic nie wyparlo  kabli Wile. Sięgnij po serię Ton. Wypozycz i posłuchaj. Są fantastyczne! 

Zastanawiam się nad wypruciem ze ściany przewodu Gigawatta, dedykowanego  od skrzynki systemowi audio. Muszę pogadać z Witkowskim jaki byłby koszt przygotowania 12 m odcinka kabelka z jego materiałów bo czuje, że gra warta jest świeczki. A swoją drogą mam do oddania bezpiecznik do skrzynki jaki ma w ofercie Gigawatta.  50% ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Dyzmanie,to że kable WILE ci się wstrzeliły w dziesiątkę to fantastycznie.O to chodzi w tej audiofilskiej nirwanie by osiągnąć brzmienie które nas satysfakcjonuje za nieduże pieniądze.Ja przygodę z WILE zakończyłem na serii5 i z całą pewnośćią nie będę próbował serii TON ,bo na 99% wiem że będzie jeden muł ,ciemno, wynika to z grubości przewodników.Ja używam drutów solid core, kierunkowych ( chodzi o kierunek wyciągania drutu ,nie podpięcia ekranu) jak np. SULEK .Mój BAT zasilany jest drutem o przekroju 0,9mm2 na gałaż ,taką samą średnicę mają też głośnikowe, czyli 0,9mm2 na plusa i minusa,zwiększając srednice przewodnika ,to instrumenty nabierają wielkie rozmiary-harmonijka ustna ,wielkości akordeonu a saksofon wielki jak smok.Robi się ciemno ,buła na basie ,zamyka się góra ,brakszczegółu ,obrysu, itd.I gdybym przetestował TONA ,recenzja byłaby miażdżąca na jego niekorzyść. a stosunek cena -jakość ,mierny.Choć na tle konkurencji wycenione uczciwie,  a porównywanie do MITA czy TRANSPARENTA sprzed iluś lat ....wybacz.Dziś są w użciu druty monokrystaliczne ,które naprawdę oferują wysoki poziom transmisji sygnału ,słychac na nich nie tylko np.klapki saksofonu ale i mechanizmy klapek.Zamiana wtyków w sieciówce WILE na droższe ,czytaj lepsze,ABSOLUTNIE nie gwarantuje że sieciówka ci zagra lepiej ! Może być gorzej !Gdyby to wszystko było takie proste ,to co drugi z nas miałby high end w domu.Ja bym w ścianę dał lite druty,czyli solid core ,o najmniejszej srednicy, a zwiększył ich ilość .Eksperymentować trzeba,?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.