Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.08.2019 o 06:43, freju napisał:

Wycofuje stwierdzenie podbicia basu  ,miałem wpięty idefender z tomankiem do usb i to on sztucznie pompował dolny zakres ,w tym przypadku raczej chyba lepiej nie stosować ulepszaczy do pc :))

W serii TON nie ma żadnego podbicia basu. I nigdy go nie było. Podlaczajac te kable w swoich systemach, ludzie dowiadują się więcej na temat posiadanych urządzeń i konfiguracji a jak coś nie gra zwalaja na kable. Podstawowy błąd bardzo często spotykany. Poza  tym, solidna "przepustowość" że się tak wyrażę, na dole pasma to zaleta jaka osobiście bardzo cenię ale rodzi to pewne wymagania co do reszty. Mowa zarówno o elektronice i kolumnach jak i samych realizacjach. Osobiście wymagam by system był neutralny i obiektywny, liniowy a co za tym idzie, dokładnie pokazywał to co nam realizator zafundował. Ma to swoją drugą stronę medalu. To co gorsze, gorszym zostanie pokazane. Często dobitnie. 

Ta "przepustowość" kabli Wile o której wspomniałem w konfiguracji sprzetowej bywa, że tworzy właścicielowi problemy bo wcale nie tak wiele urządzeń ma ten zakres na odpowiednim poziomie. A tu nawet nie trzeba przesady w ilości. Wystarczy, że niskie tony będą mało kontrolowane. Pół biedy jeśli są przy okazji bez nadmiaru względem reszty pasma. Ale gdy dołożymy do tego ich podkreślenie i ekspozycję to kabelki Wile z całą pewnością pięknie i dobitnie to pokażą. Wystarczy jednak dysponować systemem który jest przeciwieństwem takiego stanu rzeczy i otrzymamy dokładnie odwrotny scenariusz i będziemy mogli się cieszyć szybkim, kontrolowanym basem, wspaniale zrównoważonym i liniowo podanym względem reszty pasma. W odpowiedniej konfiguracji seria Ton pokaże ten zakres w iście wybitny, mistrzowski sposób. O ile sama realizacja na to pozwoli. Zasady są proste ale widać, że nie każdy je rozumie. 

Edytowane przez dyzman69
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dyzman69 napisał:

W serii TON nie ma żadnego podbicia basu. I nigdy go nie było. Podlaczajac te kable w swoich systemach, ludzie dowiadują się więcej na temat posiadanych urządzeń i konfiguracji a jak coś nie gra zwalaja na kable. Podstawowy błąd bardzo często spotykany. Poza  tym, solidna "przepustowość" że się tak wyrażę, na dole pasma to zaleta jaka osobiście bardzo cenię ale rodzi to pewne wymagania co do reszty. Mowa zarówno o elektronice i kolumnach jak i samych realizacjach. Osobiście wymagam by system był neutralny i obiektywny, liniowy a co za tym idzie, dokładnie pokazywał to co nam realizator zafundował. Ma to swoją drugą stronę medalu. To co gorsze, gorszym zostanie pokazane. Często dobitnie. 

Ta "przepustowość" kabli Wile o której wspomniałem w konfiguracji sprzetowej bywa, że tworzy właścicielowi problemy bo wcale nie tak wiele urządzeń ma ten zakres na odpowiednim poziomie. A tu nawet nie trzeba przesady w ilości. Wystarczy, że niskie tony będą mało kontrolowane. Pół biedy jeśli są przy okazji bez nadmiaru względem reszty pasma. Ale gdy dołożymy do tego ich podkreślenie i ekspozycję to kabelki Wile z całą pewnością pięknie i dobitnie to pokażą. Wystarczy jednak dysponować systemem który jest przeciwieństwem takiego stanu rzeczy i otrzymamy dokładnie odwrotny scenariusz i będziemy mogli się cieszyć szybkim, kontrolowanym basem, wspaniale zrównoważonym i liniowo podanym względem reszty pasma. W odpowiedniej konfiguracji seria Ton pokaże ten zakres w iście wybitny, mistrzowski sposób. O ile sama realizacja na to pozwoli. Zasady są proste ale widać, że nie każdy je rozumie. 

Dobrze już dobrze sprostowałem :)) na pocieszenie  dodam że ten coax ton no musze powiedzieć mocny kabel otworzył mi oczy kolejny gadżet audio który pokazał mi w jescze bardziej doskonały sposób reprodukcji dzwięku jak by na nowo , kabel zaraz po wpięciu zrobił od razu wow ,nie umiem opisywać dzwięku tak pięknie jak ty kolego dyzman bez urazy oczywiście bo robisz to uważam dobrze ? ,ale to sie po prostu wie i czuje że obcuje się z klasą premium ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dyzman69 napisał:

Nie wiem jak odebrałes mój wpis ale mimo cytatu Twoich słów, nie pisałem tego w stosunku do Ciebie. To ogólne moje wywody na ten temat.  

Spoko spoko nic sie nie dzieje , Dyzman powiedz mi lepiej bo mogę mieć używany głośnikowy wile 5.2 jaka  była jest cena nowego 2x2.5m ? czy to tajemnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dyzman69 napisał:

Kurde, nie wiem czemu mnie o to pytasz hehe. Nie znam cennika Wile a sam nie posiadam wersji 5.2. Kupiłem xlr i głośnikowe z serii TON.  Wcześniej miałem wszystko z serii 5.1. Zadzwoń do Witkowskiego i zapytaj. 

Ok nie było tematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Z bólem serca muszę rozstać się ze swoim wzmacniaczem. Mowa o modelu JAZZ.

Jest to stara buda jednak wzmacniacz przeszedł 2 lata temu pełny upgrade u producenta. Dodatkowo został wmontowany DAC. Zapraszam na odsłuch. Wzmacniacz w bardzo dobrej kondycji.

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-zintegrowany-wile-jazz-dac-nowy-30-000zl-CID99-IDC7j35.html#ba96ada4ff;promoted

Edytowane przez Bartłomiej Kłaptocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli kompromis.  Lepsze to niż nic. 

U mnie wczoraj Jazz wrócił ze stolicy. Upgread zasilania przeszedł i wszelkie regulacje. Po 3 latach intensywnego użytkowania przepracowal około 3000 tys godzin. Mam nadzieję że mój Levinson z którym pracuje  Jazz jeszcze parę lat wytrzyma bo duet to perfekcyjny. Niebawem jednak zrobimy u nas pierwsze bezpośrednie porównanie go z Sarah Wile w dwóch systemach. Może się okazać, że Sarah będzie potencjalną kandydatką na zastąpienie L.No 390s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz sprzedany.

Mam informacje od nowego właściciela, że jest bardzo zadowolony. Teraz jest na etapie kupna kondycjonera i poleciłem mu DB. Ciekaw jestem jak u niego wpłynie na brzmienie.

Mam jeszcze do sprzedania listwę zasilająca. Jest to listwa BELKIN przerobiona przez Pana Sylwka. Kolega Dyzman kiedyś już o niej pisał. Jeśli ktoś zainteresowany to oddam w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Szukam kabla zasilającego do kondycjonera. Zastanawiam się nad Wile MOC 5.1. Czy Waszym zdaniem to dobry pomysł? Niestety niewiele na temat tego kabla w necie, stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.01.2020 o 18:32, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Witam. Szukam kabla zasilającego do kondycjonera. Zastanawiam się nad Wile MOC 5.1. Czy Waszym zdaniem to dobry pomysł? Niestety niewiele na temat tego kabla w necie, stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za pomoc...

Jak najbardziej. Od wielu lat akurat te modele sieciowych wykorzystywałem. W tym  do kondycjonera. Sprawdzają się świetnie. Ale każdy system jest inny. Trzeba mieć to na uwadze. Niemniej świetne sieciowki za małe pieniądze. Jak chcesz pożyczyć lub kupić, pisz do kolegi Doludzi. Zdaje się, że ma na zbyciu. 

Sprzedam xlr Wile Ton. Najnowsza, szczytowa seria. Kable używane około roku, stan idealny. Piękny, wyrafinowany, liniowy dźwięk. Długość 120 cm. Nowy 4 tys zł. Sprzedam za 2 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam do sprzedania zestaw kabelków WILE

Głośnikowe WILE wersja 5.1 -1,7m(nowe) cena 1500zł

Głośnikowych WILE wersja 5.1-2m - 1500zł(używane)

XLR WILE wersja 5.1- 1,2m cena 1200zł(używane)

XLR WILE wersja TON- 1,2m cena 2000zł(używane)

Sieciowe Wile 2szt. -1,5m -  1szt -1,2m starsza wersja - cena 400zł za szt.(używane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co zauważyłem pod awatarem, że jestem w klubie Wile. Jakim cudem jak nawet niezbyt dobrze wiem co to jest za firemka poza tym, że jest? Sprawdzałem czy po pijaku kiedyś czegoś nie napisałem w temacie, ale raczej nie widzę.

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 09:21, wojtas81 napisał:

Witam. Jeśli jest ktoś zainteresowany to mam na sprzedaż kable głośnikowe Wile TON,  długość 1.8m.  Więcej na prive. Atrakcyjan cena. 

Nadal aktualne 

Edytowane przez wojtas81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, pantus napisał:

Witam Klubowiczów,

Mam do sprzedania kable głośnikowe WILE wersja 5.1 - 2m  - 1500zl (używane),

powód sprzedaży przejście na kabelki WILE model TON.

Zapraszam

Mam wile 5.1 tak w skrócie na czym polega progress do wersji ton" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.02.2020 o 19:02, dyzman69 napisał:

 

Sprzedam xlr Wile Ton. Najnowsza, szczytowa seria. Kable używane około roku, stan idealny. Piękny, wyrafinowany, liniowy dźwięk. Długość 120 cm. Nowy 4 tys zł. Sprzedam za 2 tys. 

….sprzedajesz xlr Wile - czyżby Witkowski zrobił coś nowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.