Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja rada kup CD Rock :-) Poważnie, bez reklamy, mam jeszcze dzisiaj wzmacniacz Rocka chociaż już nie używam, dziwne wiem, sentyment ale porównując np CD Ayon CD 07s i CD Rock do kompletu takie miałem odczucie, że w duecie znajdziesz to czego szukasz.

Pozdrawiam,

Tylko gdzie dostać CD Rock? Jeśli gra tak samo jak Sarah to jednak wole coś cieplejszego. Jak do tego źródła ma się np. Lector, Meridian, Vincent? Miał ktoś z obecnych na forum, porównywał? Wiem, ze top loader Electrocompaniet’a to dobry kierunek, miałem go u siebie przez jakiś czas ale nie zachwycił w stopniu jakiego bym oczekiwał za ta cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno 280 nazwać ciepłym źródłem, chociaż zdaje się że obudowa się nagrzewa;)

A tak na serio to wolałbym iść zdecydowanie inną drogą tzn wybralbym możliwie jak najbardziej transparentne źródło, jak najbardziej szczegółowe i neutralne by już na początku drogi nie tracić informacji z płyt i ewentualnie korygować coś na poziomie okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz ciepłego źródła to radzę omijać 280 Krella z daleka choć z drugiej strony ma kapitalną górę pasma(w kontekście ceny) ale średnica potrafi dać się we znaki( w nieodpowiedniej konfiguracji). Wystarczyłoby sięgnąć po odpowiedniej jakości IC który ociepli środek, może trochę go też wycofa bo odebrałem go ofensywie, dorzucić ewentualne lekkie ocieplenie góry i z Rock-iem Wile mogłoby to zagrać naprawdę na wysokim poziomie. O bas bym był spokojny. Oba urządzenia grają na dole bardzo dobrze.

Moim zdaniem szukanie zamulacza do wzmacniacza, który cechuje się bardzo dobrą paletą barw i solidnym wypełnieniem to błąd. A ja bym polecił Ci poszukać Cec 51xr. W przedziale do 10 tys za nowy klocek jeden z najlepszych odtwarzaczy. Wyborna mechanika i świetna jakość. A dźwięk niosący wiele emocji, oparty o dobre barwy i świetny bas. Dużo powietrza i świetna przestrzeń. Góra nie taka jak z 280 ale nadal wysokich lotów. W mojej ocenie kapitalne źródło. Możliwość wykorzystania go jako świetnego transportu jest dodatkowym atutem. No i uzywke można ustrzelic za mniej niż 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz ciepłego źródła to radzę omijać CEC 51xr jest tak ciepły jak 280 Krella ha ha...Oba te CD są naprawdę dobre w swojej cenie z różnicami które trafnie opisał Dyzman69, ale jeśli Sarah Ci nie odpowiada jeśli chodzi o barwę ( a tak to wywnioskowałem z wcześniejszych wpisów) to żaden z tych CD raczej Ci nie podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz ciepłego źródła to radzę omijać CEC 51xr jest tak ciepły jak 280 Krella ha ha...Oba te CD są naprawdę dobre w swojej cenie z różnicami które trafnie opisał Dyzman69, ale jeśli Sarah Ci nie odpowiada jeśli chodzi o barwę ( a tak to wywnioskowałem z wcześniejszych wpisów) to żaden z tych CD raczej Ci nie podpasuje.

Ok dzięki, rozumiem. Spróbuje gdzieś znaleźć CD Rock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Sylwek około 2 miesiące temu miał jeszcze do sprzedania starą wersję CD Sarah, pamiętam, że cena była bardzo przyzwoita. Sprzęt po pełnym serwisie i na gwarancji.

Zadzwoń sobie do niego. Być może będzie miał CD Rock- Co jakiś czas dostaje stary sprzęt od klientów którzy wymieniają sprzęt na nowy.

Edytowane przez Bartłomiej Kłaptocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz ciepłego źródła to radzę omijać CEC 51xr jest tak ciepły jak 280 Krella ha ha...Oba te CD są naprawdę dobre w swojej cenie z różnicami które trafnie opisał Dyzman69, ale jeśli Sarah Ci nie odpowiada jeśli chodzi o barwę ( a tak to wywnioskowałem z wcześniejszych wpisów) to żaden z tych CD raczej Ci nie podpasuje.

Hihi, faktycznie to nie piecyk do grzania. Niczego nie dociepla. 51xr jest dużo bardziej neutralny niż pierwowzór tej maszyny, który był taki właśnie docieplony, analogowy. Ale to nie zmienia faktu, że i 280 i 51xr to jedne z najlepszych dyskofonow w swoich cenach.

 

Pan Sylwek około 2 miesiące temu miał jeszcze do sprzedania starą wersję CD Sarah, pamiętam, że cena była bardzo przyzwoita. Sprzęt po pełnym serwisie i na gwarancji.

Zadzwoń sobie do niego. Być może będzie miał CD Rock- Co jakiś czas dostaje stary sprzęt od klientów którzy wymieniają sprzęt na nowy.

Potwierdzam tą informacje. Warto się skontaktować z nimi w tej sprawie bo jak nie tamten egzemplarz to może trafi się jakiś inny, który klient odda w rozliczeniu za nowy sprzęt. Wiem, że Wile czasem tak postępuje.

 

Nie pamiętam już dokladnie ceny ale pamiętam, że Pan Sylwester mówił mi iż jest do wzięcia taki egzemplarz po przeglądzie a cena była bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymam kciuki! Jestem pewien, że jeśli jest upgread to będzie to słychać. Chłopaki z Wile niczego oficjalnie nie zaproponują jeśli nie przekłada się to na progres brzmieniowy.

 

 

Transparent wrócił do Wojtka a u mnie znów gra głośnikowy TON. Porównanie z Transem wypadło bardzo ciekawie.

Zaznaczę że w obu systemach, Wojtka i moim oba kabelki pokazały wielką klasę. Największa różnica między obiema konstrukcjami leży w środku pasma. Trans jest bardziej stonowany, ciemniejszy, Ton jaśniejszy, doświetlony, moim zdaniem ogólnie bardziej neutralny.

Gdy przyjechałem do Wojtka i usłyszałem jak u niego Ton sobie radzi, potwierdziły się moje spostrzeżenia. U mnie Trans momentami brzmiał zbyt łagodnie a u Wojtka Ton zbyt dosadnie.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale były to braki, niedociągnięcia czy nie dopasowania (nazwijcie to sobie jak chcecie) na takim poziomie, który bez mrugnięcia okiem pozwalał na akceptację tego stanu. Mowa więc nie o niedopasowaniu a różnicy charakterów, sposobu na granie muzyki.

Po kilku tyg słuchania Transa miałem wrażenie, że rysuje górę cieszą kreska. Powrót do TONa pokazał, że tak nie jest a jeżeli już to różnice będą minimalne.

Wile pasmo ma równiej poukładane. Trans średnicę i jej przełom z wysokimi ma delikatnie cofniety względem najwyższych częstotliwości. Ton jedzie równo. Różnica jest też w basie. Wile ten zakres ma pełniejszy i chyba bardziej zróżnicowany. Trans bas przedstawia bardzo energetycznie. Stawia bardziej na kontrolę i szybkość. Wile do tych aspektów dorzuca większe wypełnienie w wyższym zakresie tego pasma. Oba przewody kreują spektakularną przestrzeń. Efekt 3D w najlepszym wydaniu. Oba mają zjawiskową głębię i gradacje planów. Trans urzeka plastycznoscią , Wile lepszą namacalnoscią.

Oba świetnie oddają akustyke nagrań i morze mikroinformacji, wybrzmien i artykulacji.

Transparent to kabel ktory stawia na muzykalnosc, plastycznosc i cieplejszą stronę mocy. To wszystko oparte jest o szybki konturowy i bardzo energetyczny bas. Szczegółowosc, przestrzeń, gładkość a nawet analogowosc. Trochę przyciemniony obraz raz po raz rozświetlają błyski na skraju najwyższego pasma. Na niektórych nagraniach ten kontrast bywa zaskakujący.

Wile na solidnym, pełnym fundamencie niskotonowym, potrafi pokazać i szybkość tego zakresu i doskonale zróżnicowanie a więc i kontrolę. Wkrada się tu odrobina naturalnej miękkości. W mojej ocenie to atut.

Średnica raczej bardziej obiektywna niż barwna a to droga do bardzo dobrego różnicowanie i tego zakresu. Czarów tu nie odkryjemy ale rzetelność i w dużym stopniu prawdę.

Góra jest świetna. Detali dostaniemy nie mniej niż z Transparentem i w równie wyrafinowany sposób. Otwartość, oddech, powietrze a gdy potrzeba, blask. U mnie z berylem w kolumnach raczej blask w złotym kolorze co jest niezwykle atrakcyjne dla słuchacza. Namacalnosc to jedna z ważniejszych cech na jakie szybko zwrócimy uwagę.

Trochę jaśniejszy charakter, bardziej liniowe i neutralne granie sprawia, że dynamika wydaje się być jeszcze lepsza niż u konkurenta.

Mirek, wszystko na to wskazuje, że jednak się pomyliłeś. Sylwestrowi się chyba jednak udało ;) Zbudował kable na poziomie który dorównuje Transparentowi jaki u mnie gościł.

U Wojtka w systemie na kablach Wile również niczego nie brakowało i grało to na bardzo wysokim wyrafinowanym poziomie.

Wszystkich niedowiarkow namawiam do sprawdzenia obu konstrukcji. Oba są świetne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, rozumiem. Spróbuje gdzieś znaleźć CD Rock

W alternatywnym wątku kolega Wiosna napisał że CEC 51xr to słaby Player. Nie wiem na tle czego jest słaby i z czym go porównywal w jego przedziale cenowym ale z całym szacunkiem, nikt nie porównuje CEC 51xr do maszyn pokroju Sarah czy choćby Krella 280 które są bez wątpienia lepsze. A pisanie w ten sposób na temat urządzenia, które słyszało się przez pół godz raz w życiu w warunkach, które mają wiele do życzenia, to zwykła nonszalancja by nie nazwać tego dosadniej.

Porównywalem u siebie ten odtwarzacz z tańszym modelem odtwarzacza Wile, porównywalem i z ich Dac -iem. W kilku aspektach urządzenia Wile były lepsze, w kilku innych przewazał CEC a, że te były akurat dla mnie ważniejsze, nie zdecydowałem się na zakup oceniając całościowo dźwięk CEC jako bardziej mnie satysfakcjonujący.

Sarah to już zupełnie inna bajka i poziom.

Byłem ostatnio u kolegi Doludzi, który zarówno Sarah jak i Louisa przywiózł z przeglądu i modyfikacji. Nie wiem co zostało w nich zmodyfikowane ale efekt jest slyszalny, wyraźny i zdecydowanie na plus. Wymienił też Xlr na TONa. Wszystko to sprawiło, że jakość brzmienia wskoczyla na poziom który usatysfakcjonuje bardzo wybredne, osluchane i wymagające osoby. To granie o klasę wyżej i słychać to praktycznie od pierwszych sekund i w każdym aspekcie brzmienia. Nie ma się do czego przyczepić.

Wreszcie można docenić jakość dźwięku jaki generują te urządzenia a zakup Usherow do nich to przysłowiowy strzał w 10. Niebawem dojdą też głośnikowe TON i jak to wszystko się ułoży i wygrzeje to radziłbym Panom z Wile wpaść do nas do Szprotawy. Dwa systemy oparte o ich komponenty, złożone z atencją, dopracowane i synergicznie dobrane. Jest czego posłuchać i w obu przypadkach, w bardzo dobrych warunkach akustycznych.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowy Wile TON w pełnej krasie. Kiedyś wiele osób krytykowało Wile za jakość konfekcji przewodów, wygląd. W ciągu kilku lat aspekt ten został dopracowany. Dziś bez kompleksów możemy postawić te kabelki obok Synergestica czy Shunyaty. Wile nie robi biżuterii ale to nie są kable dla osób kupującymi oczami. Mimo to kabelki prezentują się już znakomicie. Ale nie o to tu przecież chodzi. One przede wszystkim maja "grać" i robią to doskonale.

Czekam na opinie Łukasza u którego od dwóch tyg "grzeje się XLR TON. Niebawem dojdą głośnikowe. Oj, będzie się działo.

post-8400-0-97193900-1540828939_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka fotek

Skoro podajesz publicznie zdjęcia tych przewodów i oceniasz ich esteykę to pozwolę sobie skorzystac :-) Na moje oko wygląda to dosyć elektrotechnicznie... jak jakiś peszel, które widzę często :-) Przy widełkach to sa jakieś termokurcze? Jakoś tak niesymetrycznie wyglądają...

Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jakiś peszel, które widzę często :-)

 

Kolego peszel to wąż karbowany używany w tanim budownictwie, to najtańsze g...o. W elektrotechnice czy przemyśle są raczej węże osłonowe, materiał Pa 6, Pa12, PP i inne modyfikacje...(fakt wygląda to podobnie dla laika). Jednak sporo się to różni od oplotu siatkowatego z którego często wykonuje się wiązki kablowe.Tu materiał też może być o słabych lub dobrych parametrach... W przypadku tych kabelków z powodzeniem sprawdziło się to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro podajesz publicznie zdjęcia tych przewodów i oceniasz ich esteykę to pozwolę sobie skorzystac :-) Na moje oko wygląda to dosyć elektrotechnicznie... jak jakiś peszel, które widzę często :-) Przy widełkach to sa jakieś termokurcze? Jakoś tak niesymetrycznie wyglądają...

Ależ proszę bardzo kolego. A jak ma wyglądać drut? Tekstylnie czy może cyfrowo? Tak, to są termokurcze. I co, przez te termokurcze jest brzmieniowo gorszy? Aluminiowa tuleja z wydrukowanym logiem i cena razy 10 poprawi Ci humor? Myślę, że jeśli zgodzisz się dopłacic za te bizuteryjne gadzety, Witkowski zrobi Ci kable które będziesz mógł oprawic w ramę i powiesić na ścianie lub zamknąć w szklanej gablocie. Tylko czy o to w tym chodzi?

 

Jak ktoś myli peszel z tekstylnym bawełnianym oplotem to o czym tu rozmawiać? A może by tak merytorycznie coś? Posłuchać, sprawdzić co wnosi w systemie i podzielić się wnioskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kabelki ze zdjęcia są dla mnie, wczoraj je odebrałem od kolegi dyzman. Wykonane są bardzo estetycznie i nie mam tu mowy o kiepskich materiałach. Może zdjęcia tego nie oddają, ale mocno się zdziwiłem jak je zobaczyłem na żywo.

 

Sam je przywoziłem dla Ciebie Wojtek i lekko Ci zazdroszczę;) bo ja na swoje nadal czekam... Nawet chciałem Ci je lekko wygrzać ha ha ,ale niestety były na mój rozstaw kolumn za krótkie. Co do wyglądu to wszystko jest OK i na pewno lepiej od poprzedniej wersji. Wymiana XLRa na TON naprawdę dużo zmieniła na plus, myślę że z głośnikowymi będzie podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że to jest peszel tylko wygląda jak przewód wyjęty z jakiejś hali. Wyraziłem swoje zdanie nt wyglądu i tyle. Uciekam. Bywaj.

Bardzo dziękujemy za fachowe podejście do tematu i gratulujemy tak świetnego oka. Koneser prawdziwy zapewne. Właśnie takich osób potrzebujemy więcej na forum. Prawdziwych "znafcow" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy za fachowe podejście do tematu i gratulujemy tak świetnego oka. Koneser prawdziwy zapewne. Właśnie takich osób potrzebujemy więcej na forum. Prawdziwych "znafcow" :)

Rozwodziłeś się nad wyglądem, wrzuciłeś zdjęcia. Koń jaki jest każdy widzi. Po co to ciągniesz. Czyżby jednak wzrok trudniej oszukać niż słuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozwodziłeś się nad wyglądem, wrzuciłeś zdjęcia. Koń jaki jest każdy widzi. Po co to ciągniesz. Czyżby jednak wzrok trudniej oszukać niż słuch?

Już Ci podziękowałem grzecznie za Twoja fachową ocenę. Uszanuj to i bądź mi wdzięczny ;) Daruj nam już dalsze wywody. Naprawdę. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.