Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czyli robi pomiary czy przewodzi :D Bo do prawdziwych pomiarów potrzebny jest bardzo zaawansowany sprzęt i masa sprzętu do produkcji aby wyprodukować dużo różnych wersji i je zbadać/przesłuchać. Wiem jak się te kable w manufakturach robi. Zamawia się w dużej fabryce parę rolek przewodów w ciemno. Wybieramy sobie przekrój, geometrię izolatory i później słucha się tego co przyszło i wycenia. To będzie słaby kabel więc 30zł/mb ten się udał lepiej zrobimy 100zł/mb dowalimy jeszcze jakąś izolację a ten gra najlepiej to damy 3 izolacje i drogie wtyki i dowalimy 500zł/mb. Oczywiście dochodzą później różne wariacje mieszanie różnych żył opisałem to w takim uproszczeniu, ale tak właśnie wygląda projektowanie kabli w małych firmach. Czy mam coś przeciwko ? Nie. Z czasem też można z tego zrobić coś dobrego. ... Oczywiście czasami znajdzie się pasjonat który latami rzeźbi swoją konstrukcje poprawia coś w następnych wcieleniach wiedząc jakie wcześniej popełnił błędy i na końcu dostajemy produkt dopracowany, ale to rzadkość.

Tak to może wyglądać tutaj. Ileś wersji rozwijanych od lat i na końcu dobry produkt ale dodawanie do tego, że tam jakieś pomiary są extra porobione i że to jest genialna myśl technologiczna to trochę na wyrost chyba.

 

Witam! Z racji wykonywanego zawodu miałem okazje oglądać produkcję kabli specjalistycznych do automatyki ,robotyki, kable przesyłowe i kilka innych grup kabli specjalistycznych jednej z renomowanych firm Włoskich.Musze potwierdzić to co napisałeś, iż przy produkcji seryjnej jakichkolwiek kabli laboratorium badawcze i końcowa kontrola jakości to jeden z najdroższych etapów produkcji.Krótko mówiąc kasa masakryczna!

 

Natomiast w przypadku Sound Art mamy odczynienia z produkcją pod zamówienie tylko jednego modelu XLRa i kabli głośnikowych na 99% z gotowych półfabrykatów. Producent tych półfabrykatów o ile to renomowana firma powinien z przewodami dostarczyć szczegółową specyfikację techniczną w postaci karty produktu, potwierdzoną badaniami. Na podstawie takich danych metodą wieloletnich prób i własnych patentów ekranowania i prowadzenia wiązki powstały zapewne te kabelki. Wnioski takie wyciągam znając dwie poprzednie wersje XLRa i widzę jak ten produkt jest rozwijany.

Dla tego w przypadku takiej manufaktury pozostaje tylko sprawdzenie końcowe zgodności podstawowych parametrów z wiązką wzorcową. Sam mam nadzieję, iż kable które do mnie jadą będą tożsame z tymi z odsłuchu.

W przyszłym tygodniu będę już wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Natomiast w przypadku Sound Art mamy odczynienia z produkcją pod zamówienie tylko jednego modelu XLRa i kabli głośnikowych na 99% z gotowych półfabrykatów. Producent tych półfabrykatów o ile to renomowana firma powinien z przewodami dostarczyć szczegółową specyfikację techniczną w postaci karty produktu, potwierdzoną badaniami. Na podstawie takich danych metodą wieloletnich prób i własnych patentów ekranowania i prowadzenia wiązki powstały zapewne te kabelki. Wnioski takie wyciągam znając dwie poprzednie wersje XLRa i widzę jak ten produkt jest rozwijany.

Dla tego w przypadku takiej manufaktury pozostaje tylko sprawdzenie końcowe zgodności podstawowych parametrów z wiązką wzorcową. Sam mam nadzieję, iż kable które do mnie jadą będą tożsame z tymi z odsłuchu.

W przyszłym tygodniu będę już wszystko wiedział.

 

No właśnie ja dokładnie o tym pisałem ...

 

Skąd wy Panowie tak dużo wiecie na temat budowy / składu materiałowego / procesu produkcji tych kabli ??

 

p.s.

Abyśmy się dobrze zrozumieli, jestem jak najbardziej ZA polskimi producentami, sam używam produktu StandArt ale...

Wasz sposób podejścia do tematu stawia firmę SoundArt w nie do końca korzystnym świetle.

 

Czy nie lepiej było namówić producenta na wątek sponsorowany za kilka stówek ? zrobić 2-3 pary kabli demo i puścić w obieg forumowiczów, na których to dobru tak wam zależy ? może warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić ?

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się zacząć od oferty kabli na stronie www z cenami. Już samo to, że człowiek musi dzwonić i o wszystko dopytywać jest zniechęcające. Sam używam kable małej firmy która nie ma zapewne takiego sprzętu jak SUPRA a mianowicie głośnikowe Entreq, które sprawdzają się u mnie lepiej niż wcześniejsze Kimbery i inne przesłuchanie przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja dokładnie o tym pisałem ...

 

Skąd wy Panowie tak dużo wiecie na temat budowy / składu materiałowego / procesu produkcji tych kabli ??

 

p.s.

Abyśmy się dobrze zrozumieli, jestem jak najbardziej ZA polskimi producentami, sam używam produktu StandArt ale...

Wasz sposób podejścia do tematu stawia firmę SoundArt w nie do końca korzystnym świetle.

 

Czy nie lepiej było namówić producenta na wątek sponsorowany za kilka stówek ? zrobić 2-3 pary kabli demo i puścić w obieg forumowiczów, na których to dobru tak wam zależy ? może warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić ?

 

Produkt jest nowy, niszowy to próbujesz się czegoś dowiedzieć, a że kontakt jest bezpośrednio z wytwórcą to pozyskanie pewnych informacji nie jest trudne wystarczy zadzwonić. Co do dokładnej wiedzy zauważ, iż w pogrubionym przez Ciebie fragmencie mojego tekstu jest na końcu słowo zapewne. Nie mam pełnej wiedzy na temat budowy tych kabli przypuszczam ze swojego doświadczenia.

 

Co do wątku sponsorowanego to pewnie miało by to sens gdyby zależało na tym firmie Sound Art. Nie wiem czemu jeszcze tego nie zrobili? Ja mając taki produkt bym na pewno tak zrobił. Może kable traktują jako dodatek do sprzętu jaki robią trudno powiedzieć?

 

Ps. Prosił bym nie wrzucać wszystkich którzy wypowiadają sie o tych kablach do jednego worka. Nie wiem w której z moich wypowiedzi postawiłem swoim wpisem firmę Sound Art w nie do końca korzystnym świetle? To wątek klubowy wiec...

 

Fakt stronka producenta nie zachęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt jest nowy, niszowy to próbujesz się czegoś dowiedzieć, a że kontakt jest bezpośrednio z wytwórcą to pozyskanie pewnych informacji nie jest trudne wystarczy zadzwonić. Co do dokładnej wiedzy zauważ, iż w pogrubionym przez Ciebie fragmencie mojego tekstu jest na końcu słowo zapewne. Nie mam pełnej wiedzy na temat budowy tych kabli przypuszczam ze swojego doświadczenia.

 

to zapewne to jest taka gra słów, czasami lepiej czegoś nie pisać jeżeli nie ma się pewności, zwłaszcza gdy zakrawa to o marketingowy bełkot.

 

 

Ps. Prosił bym nie wrzucać wszystkich którzy wypowiadają sie o tych kablach do jednego worka.

 

Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, mam na myśli jedynie osoby dyzman'a, audiomad i Twoją. Proszę jednocześnie aby żaden w Panów nie czuł się urażony.

 

.... Nie wiem w której z moich wypowiedzi postawiłem swoim wpisem firmę Sound Art w nie do końca korzystnym świetle? To wątek klubowy wiec...

 

no właśnie tu nie chodzi o formę wypowiedzi bo ta stoi na wysokim poziomie, wątek klubowy tak jak już pisałem jest najlepszym miejscem na wymianę wszelakich doświadczeń.

Moim zdaniem powinniście zacząć właśnie tu zamiast zakładać wątek w HiEnd oraz na innych forach jednocześnie bo to właśnie te fakty przesądziły o takim a nie innym odbiorze Waszych szczerych chęci.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie interesuje ,mnie jak kabel jest zbudowany, jaki jest proces produkcji że słaby kontakt, brak cen...może firma krzak

że S.Witkowski może jest pijakiem albo jara zioło........mnie interesuje tylko czy ten kabel jest dobry

z całą pewnością mogę powiedzieć że kable głośnikowe (nie wiem jak reszta kabli) są bardzo dobre żeby nie powiedzieć znakomite

kolega który ma te kable od wczoraj jest nimi zachwycony... jeszcze dziś dzwonił i ze szczegółami opowiedział swoje wrażenia...

mam też na uwadze że kable głośnikowe kosztują niecałe 3tys!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tu nie chodzi o formę wypowiedzi bo ta stoi na wysokim poziomie, wątek klubowy tak jak już pisałem jest najlepszym miejscem na wymianę wszelakich doświadczeń.

Moim zdaniem powinniście zacząć właśnie tu zamiast zakładać wątek w HiEnd oraz na innych forach jednocześnie bo to właśnie te fakty przesądziły o takim a nie innym odbiorze Waszych szczerych chęci.

 

Wątek Hi-End założył kolega Dazma i sam przyznał że nie było to najlepsze miejsce, ale nie będę go tłumaczył.

Natomiast ja i audiomad którego nie znam żeby była jasność, z tego co pamiętam pisaliśmy o tych kabelkach jak był to już wątek klubowy. Podejrzewam że dla niego ten" worek" tez jest za ciasny.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobne !!

Jakimś dziwnym trafem ta sama osoba co wydaje sie jeszcze bardziej niemożliwe sprzedawała chwile temu ....

...

...

400 Krella.

 

Ale to na pewno dlatego, ze kolega pewnie poszedł w monobloki Krella i nowe wersje XLR SoundArt ;)

 

Parantula gdzie sie podziewasz ??

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle zarzutów pod moim ( i nie tylko) adresem. I po co?

Nie wiem czy do wszystkich zarzutów się tu odniosę ale spróbuję.

Dlaczego wątek został załozony w zakładce high end a nie tu ? Odpowiedz jest banalnie prosta. Nie zagladam zbyt często na forum, wszystkiego nie przeglądam , nie sledzę , nie czytam. Nawet nie wiedziałem ze taka zakładka jak KLUBY istnieje.

Dlaczego High End? Dlatego ,że produkty te w mojej opinii reprezentują taki własnie poziom i tu ich miejsce.

Dlaczego nie zamiesciłem tego w formie recenzji w stosownej zakładce czyli RECENZJE? Nawet nie wiem czy takowa istnieje na tym forum :) nie sprawdzałem . Na HIFI I M istnieje.

Uważałem , że wiekszosć osob sporadycznie zagląda tam, tak jak ja. Nie wiem może to błąd ale chciałem by temat był bardziej dostepny . Liczyłem na zainteresowanie oraz na to , że załozony przeze mnie wątek będzie żył , a nie skonczy zywot po kilku wpisach.Tym bardziej , że tematem są kabelki , tak często kontrowersyjne , a w tym przypadku uważam , że zasługują na szerszą dyskusję z kilku względów. Niszowość i praktycznie brak jakichkolwiek inormacji na ich temat na rynku. Również sam producent dziwnie cicho sie zachowuje w tej kwestii.Najwazniejszą rzeczą jest jednak jakość dzwięku jaką oferują i jej stosunek do ceny . W mojej opinii niedostepny dla jakiegokolwiek innego kabelka na rynku.

Moje intencje to osobny rozdział. Pierwsza to chęć podzielenia się z innymi wiadomoscią , że coś tak wybitnego, tak nie boję się tego napisać , dostepne jest na naszym rodzimym rynku. Druga to swoisty patriotyzm. Polski wyrób trzeba wspierac. Zapewniam , że bezinteresownie mimo wielu bezpodstawnych sugestii , ze jest zgoła inaczej.

Pana Sylwestra Witkowskiego miałem okazję poznać osobiscie przy okazji Audio show lat temu przynajmniej kilka i poza dwoma takim wizytami przy okazji włąsnie tej wystawy , nasz kontakt był i jest sporadyczny, tylko i wyłącznie drogą telefoniczną . Najczęściej przy okazji wypozyczenia czegokolwiek do testów odsłuchowych i zakupów. Jest to człowiek niezwykle skromny i sympatyczny , otwarty na ludzi i kontakty z nimi. Fakt ten też był dla mnie jakimś bodzcem do tego by opisać te kable w tak publiczny sposób.Zwyczajnie uważam , że takich ludzi jak Pan Sylwester trzeba wspierać , chocby w taki własnie sposob , a więc wygłaszając swoja opinie na forach. Opinia ma nie jest wyssana z palca a oparta na rzetelnych testach odsłcuhowych które przeprowadziłem u siebie w domu z wykorzystaniem konkurencyjnych wyrobów renomowanych firm , często wielkrotnie droższych od opisywanych przewodów Sound Art (WILE s.j.)

Wszelkie sugestie na temat jakichkolwiek moich korzysci związanych z tym to totalna bzdura.

Dlaczego nie powstał artykuł sponsorowany? Dlaczego nie zaproponowałem Panu Witkowskiemu takiego rozwiazania? Nawet mi to do głowy nie przyszło i nie chce mi sie tłumaczyć dlaczego. Nie spodziewałem się ze ten watek wzbudzi aż tyle kontrowersji i pomówien. Liczyłem na merytoryczne dysputy i na to , że każdy zainteresowany tematem i mający coś do powiedzenia , przynajmniej pozyczy przewody i posłucha ich u siebie. Widać byłem w błędzie .

Zwyczajnie wydawało mi się , że powinienem podzielić się ze wszystkimi informacją o tak wyjatkowym wyrobie ,tym bardziej , że jego zakup pozwala na zaoszczędzenie nawet kilkunastu tys zł. Z mojej strony czysta ludzka rzyczliwość i prawdziwa bezinteresowaność. Jak widać odbiło mi się to czkawką.

Osobiście wychodzę z założenia , że ludzie są z reguły uczciwi. Okazuje się , że nie każdy tak jednak mysli i mimo braku jakichkolwiek dowodów padają oskarżenia i insynuacje. Przykre ale taka jest rzeczywistość bo tacy są ludzie.

No i na koniec liczba moich postów na forum. Nie sprawdzałem ile Squad05 ich popełnił i sczerze nie interesuje mnie to . Nie wiem od kiedy się udziela ale jesli chodzi o mnie to na tym forum byłem już obecny dawno temu . Nie chce mi się sprawdzać dokładnie ale bedzie to pewnie juz jakieś 10 lat. Mało? A żę postów tylko tyle , no cóż..... miałem dość długą przerwę w bywaniu tutaj i na sąsiednim HIFI i M , spowodowaną właśnie postawą osób o podobnych zachowaniach do Twojego Squad05. I trwało to dośc długo bo kilka lat. Innym powodem tak niskiej liczby moich postów był fakt , że udzielałem się głownie na forum sąsiednim. Dziś stało się dokładnie odwrotnie , bo myślałem , że tutaj panują trochę inne maniery. Naiwność z mej strony? Byc może.

Z drugiej strony na jakiej podstawie takie osoby( z mała liczbą postów) są tak dyskryminowane i deprecjonowane? Znam osobiscie kilku forumowiczów z bardzo dużą wiedzą muzyczną i sprzętową , osłuchanych na róznej maści sprzętach , również tych high end , które nie udzielają się w ogóle na forach , lub popełniły dosłownie kilka postów . Czy takie osoby są mniej wairygodne od wszystkowiedzących krzykaczy forumowych , trolików i hajterów , którzy zawsze mają najwięcej do powiedzenia, mimo braku jakiegokolwiek kontaktu z omawianym wyrobem? Tylko dlatego ze zabieraja głos sporadycznie lub wyjatkowo?

W moich opisach testów , zamieszczone są informacje dostyczące i sprzetu na jakim owych testów dokonywałem, jak i porównywanych wyrobów. Konkrety a nie bajanie. Czy to nie wystarcza by takie testy i opinie były wiarygodne?

Squad05, nie chcę być złosliwy więc nie traktuj tego w taki włąsnie spsób. Ciesz się , że posiadłes tak szeroką wiedzę na ten temat ( audio)Gratuluję też talentu lingwistycznego! Ze mnie żaden Mickiewicz czy nawet Pacuła . Gdzież bym smiał się mierzyć z mistrzami. Chcesz mnie ośmieszyć to prośzę , nie posuwaj się do tak prostackich sposobów , bo to nie przystoi ludziom na poziomie. Czepianie się mojej gramatyki i ortografii to prostackie zajęcie. Szkoda tu miejsca i czasu na to . Zajmijmy się tematem wątku , muzyką , bo ta, jak wiadomo, łagodzi obyczaje. Nie zamierzam więcej odpowiadac na durne domysły i urojenia . Wszystko co na ten temat miałem do powiedzenia , powiedziałem.Mam nadzieję , że wszystko jest jasne. Jesli nie , trudno. Jakoś to przezyję.

Wracając do tematu , a własciwe podtematu jakim na chwile stały sie pomiary i urzadzenia do ich wykonywania, dziś miałem tel od S.Witkowskiego w sprawie informacji o oczekiwanym przeze mnie odtwarzaczu cd. Przy tej okazji zapytałem własnie o takie urządzenia , które firma WILE wykorzystuje do pomiarów . Dowiedziałem się ze na stanie firmy jest wiele urzadzen pomiarowych , często kosztujących kilkadziesiąt tys zł . Jest też kilka tego typu urzadzen , które zbudowali samodzielnie , na podstawie dostepnych lub zakupionych gdzies dokumentacji. Nie wiem czy dla tutejszych sceptyków takowe urzadzenia są wystarczające , czy moze trzeba miec coś za równowartość Ferrari i wtedy jakiekolwiek pomiary będą wiarygodne. Jak dla mnie to od początku Wasze czepianie się jest dla samego czepiania.Koniec kropka.

Mnie nie interesuje czy Pan Witkowski kupuje kabel na metry w firmie X a potem z niego buduje swoje przewody , plotąc je na rózne sposoby i dodając ekrany itd. Nie interesuje mnie czy ten kabel kupił u Chinczyka za 3 zł za mb czy dał za niego 50 razy tyle. Nie dbam o to bo mnie interesuje finalny wyrób który oferuje jakość za jaką inne firmy każą sobie płacić 10 razy więcej.A jesli komuś to przeszkadza to zawsze moze sobie kupic taki kabelek od Chinczyka za pare groszy i zrobic sobie równie dobre przewody w garazu albo kupic gotowy wyrób super firmy jesli go na taki stać.Nic mi do tego. Życzę powodzenia .Dla całej reszty zainteresowanych tematem polecam powyższy watek

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi dyzman'ie69, jeżeli którymkolwiek z moich wpisów Cię uraziłem, przepraszam, nie takie były moje intencje.

Twoje tłumaczenie jednak jest lekko mówiąc pokrętne.

Jedyne co chciałem zasugerować to forma z jaką podeszliście do dzielenia się swoimi doświadczeniami - na tym forum to po prostu nie przejdzie, zresztą na hifiim też nie wypaliło a jeżeli jesteś tu od kilku lat nawet z przerwami to dokładnie powinienes sobie z tego zdawać sprawę.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzman, ciekawy i osobisty pełen wrażen opis doświadczeń z kabelkami Sound Art. W krótkim czasie skontaktuję się z producentem i przekonam się o walorach tego interkonektu. Mój znajomy posiadł już długiego xlr'a ale ni w ząb nie chce

go użyczyć do odsłuchów bo twierdzi ze ładnie się ułożył w systemie chociaż jeżdził przez rok na moich kolumnach

za friko.Ale, w myśl zasady ' nie pożyczaj ' jestem w stanie go zrozumieć. Pozostaje mi osobisty kontakt z p.Witkowskim

ale generalnie dziękuję że starałeś się rzetelnie opisać swoje doświadczenia.Jak osobiście doświadczę to też postaram

się wpisać co nieco ze swoimi spostrzeżeniami o dżwieku xlr Sound Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już sprzedającego trzeba zapytać

 

edit- jest cena -1700 komplet

 

 

 

Jak na high-end to nawet tanio, czyżby to była okazja?

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzman, ciekawy i osobisty pełen wrażen opis doświadczeń z kabelkami Sound Art. W krótkim czasie skontaktuję się z producentem i przekonam się o walorach tego interkonektu. Mój znajomy posiadł już długiego xlr'a ale ni w ząb nie chce

go użyczyć do odsłuchów bo twierdzi ze ładnie się ułożył w systemie chociaż jeżdził przez rok na moich kolumnach

za friko.Ale, w myśl zasady ' nie pożyczaj ' jestem w stanie go zrozumieć. Pozostaje mi osobisty kontakt z p.Witkowskim

ale generalnie dziękuję że starałeś się rzetelnie opisać swoje doświadczenia.Jak osobiście doświadczę to też postaram

się wpisać co nieco ze swoimi spostrzeżeniami o dżwieku xlr Sound Art

Dziękuję za kilka miłych słow. Dziękuję , że zechciałeś się tymi kabelkami zainteresować bez snucia teorii spiskowych , których tu naprawdę nie ma.

He he rozumiem kolegę który nie chce wypinac kabelka . Też tak mam jak choćby ostatnio , w przypadku gdy robiłem demonstracje tych przewodów u kolegi Łukasza-doludzi. Mam nadzięję , że niebawem doczekam się konkretnego opisu tych kabelków włąsnie w wykonaniu Łukasza. Z tego co wiem to XLR już do niego jedzie , wraz ze zworkami do kolumn bo takie też sobie zamówił, a głosnikowe będą gotowe za tydzien dwa.

Do mojej pasji którą jest muzyka podchodzę z duzym entuzjazmem, tak jak i do całej reszty z nią związaną , a wiec i do sprzetu audio.

Są momenty ekscytacji gdy trafiam na muzykę która mnie głeboko porusza . Podobnie dzieje się w momencie gdy trafiam na urządzenia które sprawiają ,że muzyka dociera do jeszce głębszych pokładów mojej wrazliwosci. Stąd byc moze moje opisy pełne egzaltacji. Takim "urzadzeniem" stały się przewody Pana Witkowskiego. Czuje się usprawiedliwiony, bo tej jakosci jaką oferują, trudno się spodziewać na duzo wyższym poziomie cenowym . Pełne zaskoczenie z lądującą szczęką miedzy kapciami podczas odsłuchów. A i gęba się cieszy bo kasy kupe zaoszczedziłem. Byłem krok od zakupu głosnikowego Albedo Metamorphosis który wywarł na mnie podobne wrażenie. Teraz ma takie granie jak z Albedo i pieniądze w portfelu. Jak tu nie byc entuzjastą?! Pozdrawiam serdecznie i czekam na Twoje wnioski z odsłuchów.

 

Drogi dyzman'ie69, jeżeli którymkolwiek z moich wpisów Cię uraziłem, przepraszam, nie takie były moje intencje.

Twoje tłumaczenie jednak jest lekko mówiąc pokrętne.

Jedyne co chciałem zasugerować to forma z jaką podeszliście do dzielenia się swoimi doświadczeniami - na tym forum to po prostu nie przejdzie, zresztą na hifiim też nie wypaliło a jeżeli jesteś tu od kilku lat nawet z przerwami to dokładnie powinienes sobie z tego zdawać sprawę.

Nie uraziłeś mnie , a co najwyżej rozsierdziłęś. Ja za swoje słowa też przepraszam . To wynik powyżśzego.

Szczerze Ci powiem , że nie zastanawiałem się jaki obrót przybierze sprawa wątku . Oczywiscie zdawałem sobie sprawę , a włąściwie byłem pewny , że zaraz znajdą się osoby wylewające wiadrami pomyje na mój łysy łeb. Znosiłem to wiele razy , zniosę i tym razem. Nie spodziewałem się tylko naprawdę bzdurnych zarzutów o stronniczość , wręcz przyjmowanie korzysci majatkowych i jakieś ukłądy z firmą Sound Art czy Panem Witkowskim.

Zwyczajnie , znając skromosc i życzliwosc Pana Sylwestra , będąc równocześnie bardzo zaskoczony jakoscią wypozyczonych a w rezultacie potem kupionych kabelków , zdecydowałem ze powinienem na ich temat coś napisać . I uwierz mi , że wszelkie podejrzenia z Waszej strony są wielką pomyłką.

Przepraszasz mnie a z drugiej strony znów cos sugerujesz , pisząć o moich (waszych? ) pokrętnych wyjasnieniach . Jakich pokrętnych ? Od początku istnienia tego wątku byłem , jestem i nadal będę szczery do bólu. Dlaczego we wszystkim widzisz jakieś kombinacje i teorie spiskowe ?

Myśle , że najlepiej by było gdyby na ten temat zabrał głos sam Sylwester Witkowski ale nie mam takiej siły sprawczej. Zresztą nie wiem czy widząc co tu się wyprawia , miałby ochote w tym uczestniczyc. Ale zawsze pozostaje mozliwosc by każdy zainteresowany czy samymi kablami czy rzekomą teorią spiskową , zazdwonił do Pana Sylwestra i zapytał o wszystko co go nurtuje w tej kwestii.

Naprawdę dajcie już spokój z ta podejżliwoscią . Nie mam już sił odpowiadac na podobne rzeczy. Może pogadajmy na ciekawszy temat jaki sa same przewody

 

Mam też nadzieję, że moja polszczyzna nie razi Cię na tyle mocno , byś przestał sledzic ten wątek. Warto dla samego tematu jak i osób nim zinteresowanych merytorycznie. Dla mnie najwazniejsze są takie słowa jak te

Gdyby nie w/w założyciel wątku nie poznałbym tych kabli i nie miałbym świadomości, że w ogóle są takie w Polsce wytwarzane.

Włąsnie po to założyłem ten wątek, dla takich ludzi powstał. I nie chodzi tu o pozytywną ocene koncową w odsłuchu , bo trafi się pewnie i negatywna, wszak znajdą się systemy w których przewody się nie sprawdzą , ale nawet w takim przypadku osoba taka nie pisze bzdetów wyssanych z palca jak w wielu innych tu przypadkach mozna było zaobserwować,ale pokusi się o wypożyczenie i posłuchanie u siebie w domu.I tylko z takim osobami warto dyskutować. Maja przynajmniej pojęcie o czym mówią.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw bierze, że ty nie widzisz jak brutalnie napędzasz klientów. Akurat mnie taka nagonka zniechęca i odstrasza od wciskanego produktu. Po raz enty te same opisy i to nawet po kilka w jednym wpisie...

 

Dziękuję , że zechciałeś się tymi kabelkami zainteresować

 

Dziwne, musisz mieć w tym jakiś interes. Dlaczego dziękujesz za to, że ktoś się zainteresował?

 

tego co wiem to XLR już do niego jedzie , wraz ze zworkami do kolumn bo takie też sobie zamówił, a głosnikowe będą gotowe za tydzien dwa.

 

Wiesz dokładnie kiedy będą gotowe zamówienia dla innego klienta?

 

tej jakosci jaką oferują, trudno się spodziewać na duzo wyższym poziomie cenowym .

 

Być może.

 

Pełne zaskoczenie z lądującą szczęką miedzy kapciami podczas odsłuchów. A i gęba się cieszy bo kasy kupe zaoszczedziłem.

 

:-)))

 

będąc równocześnie bardzo zaskoczony jakoscią wypozyczonych a w rezultacie potem kupionych kabelków , zdecydowałem ze powinienem na ich temat coś napisać .

 

Na wszystkich forach?

 

Naprawdę dajcie już spokój z ta podejżliwoscią . Nie mam już sił odpowiadac na podobne rzeczy

 

Oszczędzaj siły na kolejne 20 wpisów o tych super kablach.

Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cybant

(Konto usunięte)

Aż dziw bierze, że ty nie widzisz jak brutalnie napędzasz klientów. Akurat mnie taka nagonka zniechęca i odstrasza od wciskanego produktu. Po raz enty te same opisy i to nawet po kilka w jednym wpisie...

 

 

 

Dziwne, musisz mieć w tym jakiś interes. Dlaczego dziękujesz za to, że ktoś się zainteresował?

 

 

 

Wiesz dokładnie kiedy będą gotowe zamówienia dla innego klienta?

 

 

 

Być może.

 

 

 

:-)))

 

 

 

Na wszystkich forach?

A ktoś w końcu te killery posłuchał?

Nie czytałem żadnej pozytywnej opini , a mojemu koledze odpadła wtyczka z kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę nie pisz co sugerowałeś a co nie . Akurat Twoje sugestie są tu bardzo czytelne i rozmijają się z tym co teraz piszesz.

Również to czy chciałeś , czy nie , urazić mnie w jakiś sposób. Twoje teksty na temat moich umiejętnosci posługiwania się ojczystą mową są nader dobitne. Ale wybaczam :) Każdemu może się trafic gorszy dzień

 

Aż dziw bierze, że ty nie widzisz jak brutalnie napędzasz klientów. Akurat mnie taka nagonka zniechęca i odstrasza od wciskanego produktu. Po raz enty te same opisy i to nawet po kilka w jednym wpisie.

Nie widzę w tym nic z brutalności , a na Twoją wyobraznię pewnie mam znikomy wpływ:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę żyję na tym świecie i różne rzeczy widziałem. Na forum jest wielu cwaniaków i naganiaczy, różne małe interesiki pod pozorem hobby i zabawy w audio. Twoje wpisy nie tylko moim zdaniem to wręcz ordynarne i nachalne naganianie. Niektórzy robią to w delikatniejszej i nieco zamaskowanej formie. Ty robisz to ostentacyjnie i to nie tylko na tym forum. Budzi to zasadne podejrzenia.

Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, musisz mieć w tym jakiś interes. Dlaczego dziękujesz za to, że ktoś się zainteresował?

Znów te chorobliwe domysły:) Właściwie chodzi mi tu o to , że ktoś zainteresował się moim opisem a nie samym kabelkiem . Za to może podziekować jedynie S . Witkowski :) Masz rację, niefortunnie się tu wyraziłem , ale to zwykłe łapanie za słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cybant

(Konto usunięte)

Już trochę żyję na tym świecie i różne rzeczy widziałem. Na forum jest wielu cwaniaków i naganiaczy, różne małe interesiki pod pozorem hobby i zabawy w audio. Twoje wpisy nie tylko moim zdaniem to wręcz ordynarne i nachalne naganianie. Niektórzy robią to w delikatniejszej i nieco zamaskowanej formie. Ty robisz to ostentacyjnie i to nie tylko na tym forum. Budzi to zasadne podejrzenia.

Sly,

Szkoda Twojej pary...;)

Przecież te kable to jakaś kpina ...kolega ma i odpadają wtyki....

A i tak większość Forumowiczów wie o co chodzi...

 

Sound Art jest the best!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz dokładnie kiedy będą gotowe zamówienia dla innego klienta?

 

 

Tu też węszysz podstęp? To już zakrawa na urojenia

Tak , wiem , bo osobiscie zamawiałem Łukaszowi kabelki. Nie pytaj dlaczego , a jak już musisz to nie mnie tylko Łukasza. Poprosił mnie bym mu zamowił i to zrobiłem. A , że jesteśmy z Łukaszem przyjaciółmi , dzwoniąc w sprawie oczekiwanego przeze mnie odtwarzacza cd , pytam jak postepy w budowie kabelków . Łukasz molestuje mnie pytaniami kiedy będą gotowe:) No ale możesz oczywiscie widzieć w tym nadal jakiś spisek :) Twoja wola.

 

Być może.

Dla Ciebie być może , dla mnie już nie. To moje zdanie a wiem bo sprawdziłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych kabli nie znam.Trudno mi je ocenić. Wiem, że w Polsce wykonuje się dobre sprzęty i dobre kabel, choć nie wszystkie oczywiście. Niemniej jednak te wpisy dyzmana to ewidentna nagonka. Każdy produkt potrzebuje reklamy, marketingu, a producent chce o nim zawiadomić potencjalną klientelę. To zrozumiałe i jest ok. Ale są granice między powiadomieniem, a nachalną nagonką. Poza tym są wątki sponsorowane. A tu mamy wątki hobbystyczne. Ludziom podobają się różne rzeczy i o tym piszą. Czytelnicy zakładają, że piszą szczerze swoje wrażenia. Na tej podstawie budują swoje motywacje do zainteresowania się tymi rzeczami. Ale taka nagonka w wątkach hobbystycznych nie jest uczciwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich forach?

Na jakich wszystkich? Co znów starasz się wmówić? Na dwóch czyli tutaj i na HIfi i M a więc na tych na których bywam . Jeśli dwa dla Ciebie znaczą wszystkie , to pełna zgoda. A dllaczego na dwóch ? Bo nie wszyscy forumowicze z jednego forum są na sąsiednim ale możesz to też zapisać na konto teorii spiskowej jaka niewątpliwie tutaj istnieje.

 

Oszczędzaj siły na kolejne 20 wpisów o tych super kablach.

Znów złosliwosci za które ciut wyżej przepraszałeś. Nie wysilaj się .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dllaczego na dwóch ? Bo nie wszyscy forumowicze z jednego forum są na sąsiednim

 

No właśnie. To nie jest tylko podzielenie się osobistymi wrażeniami. Poza tym na tym drugim forum to twoje naganianie widziałem nie tylko w jednym wątku. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych kabli nie znam.Trudno mi je ocenić. Wiem, że w Polsce wykonuje się dobre sprzęty i dobre kabel, choć nie wszystkie oczywiście. Niemniej jednak te wpisy dyzmana to ewidentna nagonka. Każdy produkt potrzebuje reklamy, marketingu, a producent chce o nim zawiadomić potencjalną klientelę. To zrozumiałe i jest ok. Ale są granice między powiadomieniem, a nachalną nagonką. Poza tym są wątki sponsorowane. A tu mamy wątki hobbystyczne. Ludziom podobają się różne rzeczy i o tym piszą. Czytelnicy zakładają, że piszą szczerze swoje wrażenia. Na tej podstawie budują swoje motywacje do zainteresowania się tymi rzeczami. Ale taka nagonka w wątkach hobbystycznych nie jest uczciwa.

Problem w tym , że Ty z góry zakładasz moją nieuczciwość. Moje opisy wniosków z odsłuchów z tymi kablami też są wynikiem tego ze mi się , jak to ująłęś, podobają. Nie mam więceje nic do dodania bo widzę , że szkoda czasu. Jak ktos ma urojenia z maniakalna wręcz intensywnosią to potrzeba raczej innego specjalisty niż kablologa. Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze szczęscia na dalszej drodze w snuciu teorii spiskowych.

 

Sly,

Szkoda Twojej pary...;)

Przecież te kable to jakaś kpina ...kolega ma i odpadają wtyki....

A i tak większość Forumowiczów wie o co chodzi...

 

Sound Art jest the best!!!!!

No włąśnie , problem leży w tym ze z góry już coś zakładacie. A co zaś się tyczy odpadającej wtyczki to gdybyś miał te przewody choć raz w ręce , nie mówiąc już o słuchaniu , to wiedziałbyś ze są niezwykle sztywne a to wiąże się z ostroznoscią w ich podpinaniu. Jesli dodasz do tego duzy cieżar( moja para głosnikowych to chyba z 10 kg!) to odpowiednie obchodzenie się z nimi staje się chyba jeszce bardziej zrozumiałe. Ale jak widać nie dla wszystkich. Ale zeby tak zrównoważyc ten przypadek ( kto go widział? może wyssałeś to z palca na poczekaniu? no i skoro to taki szajs to co ten kabel robi u Twojego kumpla?)to odpadły mi kiedyś" wtyczki" od głosnikowego AUDIOQESTA SKY który kosztował wtedy coś koło 10 tys zł za uzytą parę. To tyle co ma na ten temat do powiedzenia. Jesli z mojej strony moje opisy z testó odsłuchowych i porównawczych są nagonką , to jak nazwać to co Wy tu robicie?

 

Nie czytałem żadnej pozytywnej opini , a mojemu koledze odpadła wtyczka z kabla...

Czytasz widać słabo i pojawiasz się tutaj tylko w jednym celu. Widac to czarno na białym

 

No właśnie. To nie jest tylko podzielenie się osobistymi wrażeniami. Poza tym na tym drugim forum to twoje naganianie widziałem nie tylko w jednym wątku. Prawda?

Gdy temat dotyczy w którymś momencie kabelków na bank wspominam o Sound Art ale to chyba normalne. No moze nie dla Ciebie

 

No i skoro z tych wszystkich forów zrobiły Ci się dwa , szukasz innego miejsca by się czepić , więc dobre będą każde sytuacje i miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych kabli nie znam.Trudno mi je ocenić.

kable głośnikowe są na śląsku u kolegi ale nie widzę problemu aby za jakiś czas wysłać do Ciebie na krótki odsłuch

jest tylko jedno ale....tak jak wcześniej napisałem mam do Ciebie zaufanie i wiem że odsłuch zrobisz rzetelnie

ale nie masz do czynienia z kablami tanimi i wszystko będziesz porównywał do kabli za kilkadziesiąt tysięcy....więc sam rozumiesz

te bidule kosztują tylko niecałe 3tys....mam nadzieję że będziesz się tym kierował przy odsłuchu.....co o tym myślisz?

....pamiętaj też że nie mam grama tłuszczu z tego że wypowiadam się pozytywnie na temat kabli głośnikowych....

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.