Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...IC Wile TON rca ma już na liczniku gdzieś tak 120/130 godzin...cóż mogę powiedzieć o tym kabelku...

...brzmienie bardzo czyste, klarowne, równe i do bólu neutralne...ale jedna jedna cech która mnie trochę denerwuje

chociaż nie wiem czy odbierać to jako zaletę czy wadę ;-) ..bardziej różnicuje/pokazuje płyty dość słabo nagrane

... nie w jakiś drastyczny sposób - ale jest to słyszalne...poza tym uważam że IC wart każdej wydanej złotówki..

 

teraz słucham Paco De Lucia....piękne brzmi gitara..tak naturalnie, coś fantastycznego

pod koniec września kolega przyśle mi kilka IC - wtedy zrobię porównanie

Skoro jest neutralny to będzie roznicowal lepiej niż coś co ociepla czy usrednia. To naturalne. Skoro ma 150 godzin to jeszcze trochę się zmieni.

 

Ja, to że lepiej różnicuje postrzegam jako zaletę a nie wadę.

 

 

...jakbym miał wybierać między Twoim IC a Wile TON to bez chwili zawahania wybrałbym Twój...

oczywiście że posłuchać zawsze można (tak dla większego doświadczenia) ale na Ciebie czeka MM2 lub Gen 5 ;-)

wiesz dokładnie jak szaleją ceny kabli....wystarczy ładne wykonanie plus walizeczka i bach trza zapłacić 30tys..

 

WILE nie serwuje walizeczki i wykonanie jest raczej czerstwe ale zdecydowanie broni się ''dzwiękiem''

dlatego uważam (patrząc na cenę) że jest to bardzo dobry kabel.....ale jakbym miał się do czegoś przyczepić

i wskazać jakiś słabszy element tego IC to chyba scena...''gra'' szeroko ale już głębokość bliżej/dalej jest słabsza....

poza tym jest OK ;-)

Nie odsluchiwalem mojego systemu na rca Ton więc trudno będzie mi tu coś napisać. Xlr nie ma problemów z projekcja głębi i gradacja planow. Powiedziałbym, że jest to jeden z jego koronnych atutow. Zauważył to szybko kolega motyllo, który był u mnie na odsłuchu. Co do szerokości, jest bardzo naturalna a zarazem neutralna gdyż zależy od samego nagrania. U mnie aspekt ten zmienia się z każdą płytą i jedna może zagrać totalnie pomiędzy kolumnami, inna być jej przeciwieństwem i rozposcierac się na szerokość stadionu a jeszcze inna być gdzieś pomiędzy tymi dwoma. Świadczy to o doskonałym roznicowaniu, o neutralnosci. Zrobiłem już porównanie z MITem Wojtka. Wile gra napewno na nie gorszym poziomie a u mnie wypada zdecydowanie lepiej. Obecnie Xlr Ton można uznać za dzieło skończone i oficjalnie oświadczył to producent. Po testach z MITem wprowadzona została modyfikacja mająca za zadanie odtworzenie w jeszcze lepszy, precyzyjniejszy, bardziej barwny sposób pasma średniego. Muszę przyznać, że zabieg w pełni się udał i szczerze podziwiam fachowość i wiedzę konstruktora. Precyzja ingerencji w pasmo zadziwia. Słychać to od pierwszej chwili. Ciekawy jestem teraz oceny kolegi Motyllo :) Nie wiem jak to Sylwester Witkowski robi ale przypomina mi to zegarmistrzowska robotę. Brawo!

Jeśli chodzi o sam wygląd i wykonanie to ten pierwszy nie musi się zmieniać bo jest na przyzwoitym poziomie a jeśli miało by to być okupione wzrostem ceny to ja dziękuję. Jest dobrze i to mi wystarczy. Nie musi to przypominać biżuterii. Co do solidności to nie mam pytań.

 

Wielkim atutem najnowszego, finalnego modelu seryjnego przewodu xlr Ton jest to, że od początku gra świetnie, równo. Z czasem będzie tylko lepiej więc co tu pisać? Dla mnie kapitalne przewody.

Sieciowy 5.1 na rodowanych wtykach Furutecha o którym pisałem jakiś czas temu znalazł właściciela, więc ogłoszenie nieaktualne. Kondycjoner Shunyaty też sprzedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzman, może tak jest że różnica między IC TON xlr a rca leży właśnie w tym elemencie - gradacja planów bliżej/dalej?

Być może. Mirek, napisałem wyraźnie, że rca nie sprawdzałem. Wszystko co do tej pory napisałem dotyczy XLR i tu głębia jest spektakularne. Najlepsze w tym jest to że poczucie obecności instrumentów na najdalszych planach jest równie realistyczne co na pierwszym planie. Oczywiście z doskonałym oddaniem odległości jaka dzieli poszczególne plany i instrumenty na nich ale namacalnosc jest w mojej ocenie na każdym planie zjawiskowa. Robi to ogromne wrażenie na sluchajacych bo nie często się słyszy tak dobitnie oddaną głębię sceny z tak precyzyjną lokalizacją wszystkiego co się na niej znajduje i z taką czytelnością. Nawet w gęstych realizacjach, dużych składach, wyłonienie najdrobniejszych rzeczy nie stanowi problemu. Jest jeszcze jedna cecha jaka wyróżnia się w tym temacie. Moim zdaniem rzadko spotykana. Mianowicie brak zawężania sceny wraz z wnikaniem w głąb niej samej. Oczywiście wszystkie te rzeczy musi serwować system bo kabelki raczej same nic takiego nie wygeneruja ale chce podkreślić że okablowanie Wile pozwala na to bez problemu.

 

Wielokrotnie spotkałem się tu z krytyką wykonania przewodów Wile. Fakt, sporo czasu od tego momentu zdążyło upłynąć ale i Wile zdążyło ten element zdecydowanie poprawić. Wszystko wygląda przyzwoicie a nawet atrakcyjnie. Gdyby tak jeszcze były firmowe nadruki na termokoszulkach byłoby jeszcze poważniej i atrakcyjniej. Radzę pamiętać ile kosztują przewody Wile i popatrzeć na wyroby np Synergestica gdzie za wielokrotnie wyższe kwoty nie otrzymujemy nic lepiej wyglądającego. O brzmieniu nie wspominam bo zdziwienie wielu osób mogłoby być jeszcze większe.

A sieciowe kabelki Wile wyglądają już naprawdę poważnie.

 

A propos Synergestica, mam u siebie głośnikowy system Galileo tego producenta. Niebawem przetestuję te tajemnicze pudełeczka. Bagatela, jedyne 15 tys zł!

Mam na zbyciu firmowe kolce Shunyaty jakby ktoś chciał. Firmowe opakowanie. 4 szt.

 

I 8 szt stopek PAB w kolorze czarnym. Rozwiązanie na bazie łożysk kulkowych .

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....myślę że powinienem o tym wspomnieć...

wcześniej napisałem że po 30 godzinach słuchania IC TON nie jestem w stanie określić który z kabli jest lepszy

lub na którym bardziej podoba mi się muzyka....wielokrotnie przemieniałem IC aby być pewnym i powiem tak....

WILE TON jest lepszy i mam większą przyjemność ze słuchania muzyki...takie jest moje zdanie...

 

dopiero dziś usłyszałem jak dźwięk na tym kablu ewoluował....pierwszego dnia gdy podpiąłem IC TON grałem na lampach

(we wzmacniaczu) srebrne Mazdy, na początku całość zagrała trochę jasno i jak dla mnie zbyt przejrzyście dlatego w miejsce Mazd dałem

TFK gładkie anody ( już było lepiej) i przez ten cały czas grałem i robiłem porównania IC właśnie na tych lampach...

jak wstawiłem z powrotem Mazdy dopiero usłyszałem jak dźwięk się zmienił/ poprawił....jest naprawdę dobrze...

tak fajnie gra że nawet nie zauważam że trochę brakuje tej gradacji planów bliżej/dalej ;-)

 

przede wszystkim jest lepsza emocjonalność przekazu (dla mnie jest to kluczowe) ...przy tym większa energetyczność grania

czystość dzwieku, gładkość, znakomity bas, neutralność....... za jakiś czas coś jeszcze napiszę...

 

... jak przyjdzie kiedyś czas na wymianę IC to będzie już to kabel docelowy...wyboru dokonam między dwoma IC

 

...Transparent z nowej serii Gen 5 lub Argento Flow Master Ref...bo tylko te kable biorę pod wzgląd ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....myślę że powinienem o tym wspomnieć...

wcześniej napisałem że po 30 godzinach słuchania IC TON nie jestem w stanie określić który z kabli jest lepszy

lub na którym bardziej podoba mi się muzyka....wielokrotnie przemieniałem IC aby być pewnym i powiem tak....

WILE TON jest lepszy i mam większą przyjemność ze słuchania muzyki...takie jest moje zdanie...

 

dopiero dziś usłyszałem jak dźwięk na tym kablu ewoluował....pierwszego dnia gdy podpiąłem IC TON grałem na lampach

(we wzmacniaczu) srebrne Mazdy, na początku całość zagrała trochę jasno i jak dla mnie zbyt przejrzyście dlatego w miejsce Mazd dałem

TFK gładkie anody ( już było lepiej) i przez ten cały czas grałem i robiłem porównania IC właśnie na tych lampach...

jak wstawiłem z powrotem Mazdy dopiero usłyszałem jak dźwięk się zmienił/ poprawił....jest naprawdę dobrze...

tak fajnie gra że nawet nie zauważam że trochę brakuje tej gradacji planów bliżej/dalej ;-)

 

przede wszystkim jest lepsza emocjonalność przekazu (dla mnie jest to kluczowe) ...przy tym większa energetyczność grania

czystość dzwieku, gładkość, znakomity bas, neutralność....... za jakiś czas coś jeszcze napiszę...

 

... jak przyjdzie kiedyś czas na wymianę IC to będzie już to kabel docelowy...wyboru dokonam między dwoma IC

 

...Transparent z nowej serii Gen 5 lub Argento Flow Master Ref...bo tylko te kable biorę pod wzgląd ;-)

Słyszałeś je już, że tych dwóch kabli się trzymasz kurczowo?

Zastanawiam się czy wspomnianą przeze mnie korektę na średnim pasmie jakiej dokonał konstruktor w xlr, wprowadzi do Rca?

 

I co to znaczy zbyt przejrzyście? To akurat jest plus. Problem zaczyna się wtedy gdy za tym idzie odchudzenie brzmienia albo ostrość, brak spójności itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś je już, że tych dwóch kabli się trzymasz kurczowo?

 

 

I co to znaczy zbyt przejrzyście? To akurat jest plus. Problem zaczyna się wtedy gdy za tym idzie odchudzenie brzmienia albo ostrość, brak spójności itd.

 

....na temat tych dwóch kabli nie za bardzo chcę się teraz wypowiadać....pewnie za jakiś czas to zrobię...

 

...zapewne przejrzystość to plus/zaleta...tyle że kiedyś zrezygnowałem z tej przejrzystości (Dynaudio S25se)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

....na temat tych dwóch kabli nie za bardzo chcę się teraz wypowiadać....pewnie za jakiś czas to zrobię...

 

...zapewne przejrzystość to plus/zaleta...tyle że kiedyś zrezygnowałem z tej przejrzystości (Dynaudio S25se)

Rozumiem. Czekam zatem na właściwy moment i Twoja opinie. A co do przejrzystości to zachowanie jej na najwyższym poziomie oferując zarazem barwy i wypełnienie to sztuka która potrafią tylko nieliczni. Każdy ocenia to wszystko po swojemu. Znalezienie odpowiedniej brzmieniowe mieszanki to klucz do sukcesu. Nie jest to proste zadanie. Ja mam to szczęście, że wzmacniacz który posiadam ma to w genach. Ale łatwo to gdzieś po drodze zgubić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas by zabrzmiał "wyższy TON" he he:) Czekam na XLRa i głośnikowe i powiem że nie mogę się już doczekać...

Różnica między ostatnim prototyp em przed seryjna wersja a tym który jest już wreszcie skończonym dziełem, jest dość znaczącą. Uwierz Łukasz, że warto było poczekać na do końca dopracowany już przewód. Nie wiem co tam względem mojego Witkowski zmienił ale ewidentnie seryjny ma jeszcze lepsza średnicę i bas. Odnoszę wrażenie, że przekaz jest jeszcze dokladniejszy, czystszy a bas momentami przypomina to co można usłyszeć z dobrej obudowy zamkniętej. I jak tu się nie ekscytowac ?! Jeszcze niedawno o takim graniu nawet nie marzyłem. Po prostu musisz wpaść do mnie i rzucić uchem. Znasz ten system. Usłyszysz różnice bez problemu. I co mam napisać na temat MITa którego miałem u siebie na tle tego przewodu? Mirek tylko nie pisz proszę, że to kwestia dopasowania ;) Czekam tylko na motyllo i na to co powie teraz hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między ostatnim prototyp em przed seryjna wersja a tym który jest już wreszcie skończonym dziełem, jest dość znaczącą. Uwierz Łukasz, że warto było poczekać na do końca dopracowany już przewód. Nie wiem co tam względem mojego Witkowski zmienił ale ewidentnie seryjny ma jeszcze lepsza średnicę i bas. Odnoszę wrażenie, że przekaz jest jeszcze dokladniejszy, czystszy a bas momentami przypomina to co można usłyszeć z dobrej obudowy zamkniętej. I jak tu się nie ekscytowac ?! Jeszcze niedawno o takim graniu nawet nie marzyłem. Po prostu musisz wpaść do mnie i rzucić uchem. Znasz ten system. Usłyszysz różnice bez problemu. I co mam napisać na temat MITa którego miałem u siebie na tle tego przewodu? Mirek tylko nie pisz proszę, że to kwestia dopasowania ;) Czekam tylko na motyllo i na to co powie teraz hehe.

 

Podjadę i "rzucę uchem" he he... już Twój prototyp jest dużo lepszy od 5.1 więc tym bardziej czekam na finalny TON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziś, kolejny raz gościł u mnie kolega Motyllo. Wymienilismy sie głośnikowym. Trafił wreszcie do mnie Transparent Reference za ponad 50 tys. Mój Wile Ton pojechał do Wojtka. Nie będzie wstydu. Podobna charakterystyka, Liniowość powoduje że z moim systemem Trans sprawdza się doskonale. W przeciwieństwie do mocno koloryzujacego xlr MITa jaki czas temu mogłem sprawdzić dzięki uprzejmości Wojtka. Na dokładną analizę przyjdzie czas. Jutro wstępnie opiszę pierwsze wrażenie jakie wywarł na mnie ten kabel.

 

Wojtek, wielkie dzięki za odwiedziny! Za wypożyczenie Trans również! Jak zwykle posluchali sumy świetnej muzyki. Chciałbym, żebyś odniósł się do tego co usłyszałem u mnie. Oczywiście mówię w kontekście transa-wile ale również w kontekście finalnego już, skończone go projektu XLR Wile Ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam na sprawdzeniu IC Harmonixa HS101GP jutro coś napiszę i wrzucę jakąś fotkę

 

wczoraj odwiedziłem kumpla by posłuchać gramofonu i przy okazji sprawdzić kable (kolega od kilku lat gra na Wile)

w jego miejsce daliśmy Transparenta Ref Phono....zmiany były znaczne i praktycznie słyszalne od razu....

po 30/40 minutach kolega nie mógł uwierzyć jak ładnie gra.....wszystko uległo poprawie, począwszy od dołu po górę

powiem po sportowemu....Transparent nie dał żadnych szans Wile ;-) ...pokazał wielką klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - który to jest dokładnie Reference, bo u Transparenta jest ich wiele? I z którego +\- roku?

tak, to istotne..... wystarczy podać oznaczenie po numerze seryjnym i wszystko będzie jasne;-)

w jego miejsce daliśmy Transparenta Ref Phono....zmiany były znaczne i praktycznie słyszalne od razu....

to co by było w przypadku kabla do gramiaka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Wit-toldzie, ważne, bo kable głośnikowe Transparenta nie kosztują >50k pln, więc chciałbym się dowiedzieć, o które konkretnie kable chodzi. Chyba, że chodzi o XL, ale Dyzman tego nie napisał. Jeśli jest to jednak stary model, to też wiele powie, bo Transparent często apgrejduje swoje kable i stare nowym nierówne.

Skoro te porównania mają być miarodajne dla tych, którzy je czytają, to warto chyba wiedzieć, co jest porównywane? Szczególnie, że mierzymy Dawida z Goliatem.

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - który to jest dokładnie Reference, bo u Transparenta jest ich wiele? I z którego +\- roku?

Pzdr

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myślę, że tej informacji najprecyzyjniej udzieli sam wlascicieciel tych przewodów.

 

...mam na sprawdzeniu IC Harmonixa HS101GP jutro coś napiszę i wrzucę jakąś fotkę

 

wczoraj odwiedziłem kumpla by posłuchać gramofonu i przy okazji sprawdzić kable (kolega od kilku lat gra na Wile)

w jego miejsce daliśmy Transparenta Ref Phono....zmiany były znaczne i praktycznie słyszalne od razu....

po 30/40 minutach kolega nie mógł uwierzyć jak ładnie gra.....wszystko uległo poprawie, począwszy od dołu po górę

powiem po sportowemu....Transparent nie dał żadnych szans Wile ;-) ...pokazał wielką klasę

Jaki to przewód Wile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Reference XL

 

Muszę powiedzieć, że pierwszy kontakt z tym przewodem jest bardzo pozytywny. I choć w przypadku xlr MITa też tak było, to tam zauroczenie średnicą jakie nastąpiło na początku, szybko ustąpił ukazując szereg niedociągnięć lub bardziej podkolorowan czy wręcz przesady jaką ten przewód wprowadza.

Tu tego nie ma. Trans ma to czego zdecydowanie brakowało Mit- owi, mianowicie otwartość dźwięku i klarownosc , powietrze.

Finalny Xlr Wile Ton został dopracowany i konstruktor dodał dodatkowy przewodnik właśnie dla średnich tonów co spowodowało delikatne podkreślenie tego zakresu. Nadal jednak mowa o wielkiej kulturze i zrownowazeniu czy liniowosci. Zrobiono to na podstawie mojej opinii z porównania z MITem. Ogólnie mój końcowy prototyp różni się od tej, zmodyfikowanej wersji również zakresem niskotonowy. Bas jest przede wszystkim pełniejszy i całościowo przekaz wydaje się obfitszy stojąc nadal na pozycji naturalności, liniowosci i neutralności.

Kabel świeży a z doświadczenia wiem że bas to jeden z ostatnich elementów które ulegają w procesie wygrzewania "dotarciu" Tak samo było w przypadku wszystkich przewodów Albedo jakie u siebie miałem. Wnioskuję więc, że bas jeszcze się zmieni.

 

 

Wracając do Transa, słychać klasę i wyrafinowanie no ale przy cenie 50 tys nie mogło być przecież inaczej. Czy wiadomo z jakich materiałów go zbudowano? Pytam o przewodniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham właśnie koncertu Zimmera. Twoj Transparent Wojtek, oferuje najlepszy bas jaki słyszałem. Wile Ton ma ten zakres świetny ale Trans różnicuje i kontroluje jeszcze lepiej.

Koncertu słucha się wybornie. Wspaniała plastycznosc, spojnosc i gładkość. Gdy wrócę do Wile Ton pokusze się o dokładną analizę. Muszę też teraz przerzucić więcej płyt. Zobaczymy jak będzie na różnych realizacjach ale już teraz mogę stwierdzić, że Xlr Mit, którego mi pożyczyles nie ma do takiej prezentacji podskoku. Na tle Transa to co robi z brzmieniem Mit to czysta fantazja idaca w kierunku ocieplenia, przebasowienia i zamulenia. Tu otrzymujemy otwartość, oddech, plastycznosc, spojnosc, ocean mikroinformacji, Liniowość, dźwięk zyje. Świetna przestrzennosc. No i cholera ten bas! Wile Ton ma go na bardzo wysokim poziomie ale XL stawia w tej kwestii pół kroku, może krok dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił wreszcie do mnie Transparent Reference za ponad 50 tys

mała pomyłka.... jak się okazało to nie Transparent Reference XL, który tyle kosztuje, tylko Reference drugiej generacji, czyli w technologii XL (literki za numerem seryjnym) kosztujący połowę mniej;-)

skąd wiem? bo taki mam;-)

polecam sprawdzić w IC tej samej linii;-)

te kable lubią być "w kupie"

 

i uważam ten kabel za świetny, zwłaszcza w cenie S/H;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu jak byk Transparent Reference XL. Ja tam pewności żadnej nie mam. Wojtek chyba wie najlepiej co kupił.

 

Jeśli IC trzyma ten poziom i sygnature co głośnikowy to warto przynajmniej to sprawdzić choć w przypadku kolumn Wojtka nie wiem czy nie zacznie być dosadnie. Góra w XL, jej najwyższy zakres jest mocno doświetlony. Nie jest przejaskrawiony ale niczego nie ukryje, niczego nie złagodzi. Mit u Wojtka koryguje w dużym stopniu zapędy jego kolumn, równoważy je. Nie wiem czy nie lepiej byłoby sięgnąć po wysokie modele IC Fadela?

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno?

...chyba jakieś 3/4 lata

 

mała pomyłka.... jak się okazało to nie Transparent Reference XL, który tyle kosztuje, tylko Reference drugiej generacji, czyli w technologii XL (literki za numerem seryjnym) kosztujący połowę mniej;-)

skąd wiem? bo taki mam;-)

polecam sprawdzić w IC tej samej linii;-)

te kable lubią być "w kupie"

 

i uważam ten kabel za świetny, zwłaszcza w cenie S/H;-)

 

Witek, tz że po technologii XL weszła MM....dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam :) Jak kolega Witek. Zawsze piszę w technologii XL

Q

mała pomyłka.... jak się okazało to nie Transparent Reference XL, który tyle kosztuje, tylko Reference drugiej generacji, czyli w technologii XL (literki za numerem seryjnym) kosztujący połowę mniej;-)

skąd wiem? bo taki mam;-)

polecam sprawdzić w IC tej samej linii;-)

te kable lubią być "w kupie"

 

i uważam ten kabel za świetny, zwłaszcza w cenie S/H;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.