Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnoscią po takiej reklamie taki przewód powstanie. Co wiecej jego cena tez bedzie ,,szczytowa''

Po jakiej reklamie kolego? To wątek dla pasjonatów urządzeń tej marki. Jeśli nim nie jesteś to zastanawiam się jaki jest cel Twojej wizyty tutaj? Wizytę jestem w stanie zrozumieć. Tego co piszesz już nie.

A co do cen to akurat"szczytowe" ceny kabli u Witkowskiego to ułamek cen konkurencji której dorównuje a często nawet zostawia w tyle. To tyle w kontekście Twojej jak zwykle fachowej i niezwykle merytorycznej wypowiedzi w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pasjonatem tej marki. Uważam, że należą do polskiej czołówki. Tylko moze jestem bardziej krytycznym.

Kable wpasowuja się lub nie w system. Nie ma kabli doskonalych. Co wiecej, niektore firmy wiedzac o tym robia dedykowane do swojej elektroniki Naim, Spectral, DPA.

Więc ja w opozycji do Dyzmana oczywiscie pozyczajcie na odsluchy ale z nalezytym dystansem podchodźcie do odsluchow. Być może w Waszych systemach te kable wogóle zdegraduja brzmienie.

Pewnie zaraz padnie argument ,,transparentne'', ,, neutralne'' ale kable to nie woda destylowana. Maja swoje parametry elektryczne, ktore być moze w Twoim systemie wogóle się nie sprawdzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pasjonatem tej marki. Uważam, że należą do polskiej czołówki. Tylko moze jestem bardziej krytycznym.

Kable wpasowuja się lub nie w system. Nie ma kabli doskonalych. Co wiecej, niektore firmy wiedzac o tym robia dedykowane do swojej elektroniki Naim, Spectral, DPA.

Więc ja w opozycji do Dyzmana oczywiscie pozyczajcie na odsluchy ale z nalezytym dystansem podchodźcie do odsluchow. Być może w Waszych systemach te kable wogóle zdegraduja brzmienie.

Pewnie zaraz padnie argument ,,transparentne'', ,, neutralne'' ale kable to nie woda destylowana. Maja swoje parametry elektryczne, ktore być moze w Twoim systemie wogóle się nie sprawdzą.

Może jesteś a może tylko Ci się wydaje. Prawisz teraz o przewodach czy elektronice? A może o jednym i drugim? Jeżeli tak to w czym przesadzam pisząc o kabelkach tej marki? Miałeś je lub może masz? Porownywales je z konkurencją? Jeżeli tak to jaką?

Wszystko wpasowuje się w system. Nie tylko kabelki. Nie tylko kabelki maja swoje "parametry". Ameryki tutaj nie odkrywasz. Tak jak w przypadku Spectrala, Naima i DPA. To że robią kable dedykowane swoim urządzeniom nie znaczy że nie można lepiej.

Oceniasz tu mnie i mój" dystans", czy masz moze coś do powiedzenia na temat doświadczeń z kabelkami czy urządzeniami Wile? Rozumiem że możesz nie zgadzać się z moimi wnioskami, możesz mieć inne zdanie ale prosiłbym o to by były oparte one o konkrety merytoryczne. Nie Wszedles w wątek z opinią na temat jakiegokolwiek urządzenia marki, której rzekomo jesteś pasjonatem. To samo tyczy się kabelkow.

Każda opinia jest subiektywną oceną jaką wystawiamy danemu urządzeniu po przez pryzmat naszych własnych preferencji, doświadczeń, systemu jaki posiadamy i warunków w jakich testów dokonujemy. Nie pisz po raz kolejny, że uważasz iż kolega Dyzman przesadza, jest bezkrytyczny w ocenach lub, że nie ma bladego pojęcia w tym co pisze, bo bez merytorycznych podstaw to zwykle bicie piany. Podaj przykład na to, że się myle. Przykład oparty o własne doświadczenia.

Osobiście kolejny raz sprawdziłem namacalnie i doświadczalnie, możliwości kabelka Wile na tle markowego przewodu z wysokiej półki i na bazie tego doświadczenia mogę w tym temacie coś o tym napisać. I mimo, że twierdzisz iż podchodzę do tego bez dystansu, to jest dokładnie odwrotnie. I niczego z góry nie zakładam. Ale moje doświadczenia w równym stopniu są subiektywne i oparte o te same czynniki które o tym właśnie stanowią a które wymieniłem powyżej, jak Twoje. I nigdy nie twierdzilem , że kabelki Wile są do każdego systemu a tym bardziej, że są "naj". Dobrze byłoby trzymać sie tematu wątku i konkretów a nie wyglaszac pozpodstawne opinie na mój temat.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpodstawnie? Skulę ogon pod siebie jesli przytaczysz jeden swój cytat krytykujacy jakikolwiek produkt Wile. I nie bedą to kable zasilajace z poczatkow soundartu.

A zresztą nie trudź się. To nic nie zmieni.

Już nie zanudzam niemerytorycznymi wpisami.

Pozdrawiam milosników dobrego brzmienia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpodstawnie? Skulę ogon pod siebie jesli przytaczysz jeden swój cytat krytykujacy jakikolwiek produkt Wile. I nie bedą to kable zasilajace z poczatkow soundartu.

A zresztą nie trudź się. To nic nie zmieni.

Już nie zanudzam niemerytorycznymi wpisami.

Pozdrawiam milosników dobrego brzmienia :).

Poczytaj o DACu i odtwarzaczu które miałem u siebie i na których temat napisałem to co usłyszałem. Poczytaj o kablach głośnikowych, pierwszych które miałem i porównywalem z moim Albedo. To tak na szybko, to co mi przyszło teraz do głowy. Wystarczy? Gdybyś był spostrzegawczy, zauważył byś, że mój system nie składa się wyłącznie z urządzeń Wile. Więc jak to jest z tym zachwytem wszystkim co nosi nazwę Wile? Bądźmy poważni. Zachwycam się tym co godne zachwytu. Oczywiście moim zdaniem. Nie musisz go podzielac ale nie doczekałem się choćby jednego odniesienia z Twojej strony do jakiegokolwiek porównania kabelka czy urządzenia Wile z konkurencją. Czy to nie pustoslowie? Wybacz ale jesteś mało wiarygodny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę o nich czytać, bo je slyszałem.

Nie muszę byc spostrzegawczy wiem jaki masz system.

Nie porownuję kabli czy urzadzeń 2 producentówi nie piszę o tym na forum( przynajmniej nie rodzimych producentow) bo:

-nie sluzy to atmosferze

-moze być niesprawiedliwe ze wzgledu chociazby na to, ze sie nie wpasują w system.

-bardzo chetnie piszę o dobrych rzeczach ale nie dyskredytujac jednoczesnie innych.

 

Natomiast jesli chodzi o wiarygodność to nie Tobie oceniać. Nie wiesz o mnie nic. Niech sobie kazdy sam oceni.

 

I jeszcze jedno. Jak mozesz porownywać Mit'a i Wile. Nie drazni Was to, ze w jakiś system wklada się kabel o mocnym charakterze i ocenia, ze był taki i owaki i zagrał gorzej niz kabel dopasowany do wlaśnie tego systemu.

Przecież ktoś kto kupowal mita wiedział co robi i kupowal go do innego systemu.

Konkluzja jest taka, ze Wile za 1kzl z groszami jest lepszy niż kilkukrotnie drozszego mita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dość często tak jest że ludziska nawet nie mieli w ręku kabli WILE a już wiedzą że to lipa...

najnowsza seria WILE TON to moim zdaniem bardzo dobre kable za niewielkie pieniądze

różnica między poprzednią wersją 5.1 a obecną jest dość znaczna i to na korzyść TON

..ale IC TON jest tak neutralnym kablem że nie każdemu przypasuje....

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę o nich czytać, bo je slyszałem.

Nie muszę byc spostrzegawczy wiem jaki masz system.

Nie porownuję kabli czy urzadzeń 2 producentówi nie piszę o tym na forum( przynajmniej nie rodzimych producentow) bo:

-nie sluzy to atmosferze

-moze być niesprawiedliwe ze wzgledu chociazby na to, ze sie nie wpasują w system.

-bardzo chetnie piszę o dobrych rzeczach ale nie dyskredytujac jednoczesnie innych.

 

Natomiast jesli chodzi o wiarygodność to nie Tobie oceniać. Nie wiesz o mnie nic. Niech sobie kazdy sam oceni.

 

I jeszcze jedno. Jak mozesz porownywać Mit'a i Wile. Nie drazni Was to, ze w jakiś system wklada się kabel o mocnym charakterze i ocenia, ze był taki i owaki i zagrał gorzej niz kabel dopasowany do wlaśnie tego systemu.

Przecież ktoś kto kupowal mita wiedział co robi i kupowal go do innego systemu.

Konkluzja jest taka, ze Wile za 1kzl z groszami jest lepszy niż kilkukrotnie drozszego mita.

A kto Cię tam wie czy je słyszałeś i co w ogóle słyszałeś?

Oczywiście, że wiesz jaki mam system i też pewnie wiesz jak brzmi bo go słyszałeś ;)

Ty nie piszesz a ja tak bo od tego są takie fora jak to. Nie służy atmosferze tylko wtedy gdy w dyskusję włączają się forumowi trolle.

Jeśli chodzi o w pasowanie się w system to oczywiście masz rację, jest takie ryzyko i tak właśnie było z drogim MITem ale akurat to ryzyko istnieje podczas każdego testu jaki recenzent przeprowadzi i żadna recenzja nie jest od tego wolna. Czy oznacza to, że wszelkie recenzje i porównania kabli i całej reszty w prasie czy choćby na forach nie mają sensu i prawa bytu? Weź się zastanów co Ty piszesz.

Każdy rozgarniety pasjonat audio potrafi wyciągać wnioski. Każdy spojrzy na system w jakim test się odbywa, na poszczególne urządzenia, warunki w jakich się odbywa a jeśli recenzent napisze jeszcze dwa słowa o swoich własnych preferencjach brzmieniowych, które można już przeciez dość mocno przewidzieć patrząc na system, którym się posługuje, to dość łatwo ocenić to wszystko i się do tego odnieść.

Dyskredytuje inne sporadycznie i muszą być ku temu solidne podstawy. A pisanie o tym, że coś u mnie nie pasowało to nie dyskredytacja. Przykładem na to niech będzie ów MIT. To wysokiej klasy przewód, to nie ulega wątpliwości i napisałem to pewnie nie raz. Ale z drugiej strony o bardzo mocno zaznaczonym własnym charakterze przez co nadaje się tylko do nielicznych systemów o odpowiedniej sygnature brzmienia. Czy to dyskredytacja? Szczegółowy opis brzmienia i porównania z Wile pozwala wypunktowac niedociągnięcia i zalety. Oczywiście moim zdaniem. Czy to jest dyskredytacja? Po to pożycza coś by wnikliwie ocenić a nie tylko pobieżnie skupiając się na ogólnym podejściu do muzyki i dźwięku.

A co do wiarygodności to nie podpierasz się jakimkolwiek dowodem na to że słuchałes, że znasz i że wiesz o czym mówisz i to w tym kontekście jesteś dla mnie na tą chwilę mało wiarygodny. I nie chodzi mi o to byś teraz opisał nam tu testy i porównania ale wątek poświęcony jest Wile i jako rzekomy pasjonat, mógłbyś to co słyszałeś od Wile, opisać,ocenić . Tymczasem bardziej zafrapowany jesteś moją osobą i moim postępowaniem na forum. Od tego jest moderacja.

A co do Wile i Mita, mogę je porównywać bo dlaczego nie? Byłem ciekaw tej konstrukcji i chciałem ją sprawdzić. Co stoi na przeszkodzie? Odmienność charakterów? Pochodzenie? Czy może ceny? Czyżbyś Wile postrzegal przez pryzmat ceny?

Oczywiście, że ktoś kto kupował MITa wiedział co robi i że dopasowal go do systemu, który posiada. Zakładam że każdy tak robi. Powiem więcej, ja ten system słyszałem, również z xlr Wile Ton co zresztą nadmieniłem przy kilku okazjach. Mało tego, wyraźnie napisałem, że kabel ten do tamtego systemu świetnie pasuje,wrecz stanowi brakujący element. Czy to też uważasz za dyskredytacje? A może brak rzetelności z mojej strony?

A konkluzja jest taka, że Mit lepszy jest w systemie Wojtka a Wile w moim. A jeśli skusisz się na dokładną analizę to dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, które opisałem. Np to że w skali bezwzględnej Wile Ton nie jest gorszy, że w kilku aspektach Mit osiąga nieznaczna przewage, że w jednym przewagę zasadnicza a w kilku innych oddaje pole Wile co pozwala mi na bardzo wysoka ocenę polskiego kabelka bo nie jest od MiTa gorszy a kosztuje ułamek ceny tego drugiego. Powiem więcej. Porównywalem z MITem właściwie prototyp bo po moich testach producent dokonał końcowych modyfikacji przewodu, między innymi dodając jeszcze jeden przewodnik dla tonów średnich po to by je trochę bardziej "uaktywnić" na tle skrajow pasma co udało się doskonale. Różnica tonalna jest subtelna ale slyszalna i pożądana. Zauważyłem też dalszy progres jakościowy basu co producent potwierdził w rozmowie.

Tak więc Wile Ton gra jeszcze lepiej niż mój ówczesny kabelek jaki konkurowal z MITem.

Przyszedł też czas na glosnikowego Transparenta. Czy tu też uważasz, że jakiekolwiek porównanie z Wile nie ma sensu?

 

...dość często tak jest że ludziska nawet nie mieli w ręku kabli WILE a już wiedzą że to lipa...

najnowsza seria WILE TON to moim zdaniem bardzo dobre kable za niewielkie pieniądze

różnica między poprzednią wersją 5.1 a obecną jest dość znaczna i to na korzyść TON

..ale IC TON jest tak neutralnym kablem że nie każdemu przypasuje....

Niestety Mirek, tak jest najczęściej. A co znaczy według Ciebie "jest znaczna"? Czy według Ciebie to różnica klasy? A może jesteś w stanie ująć to jakoś procentowo? A może na przykładzie różnic dzielacych dwa inne znane Ci przewody? Pytam bo takie określenia często są dla innych mało zrozumiałe.

Dla mnie przesiadka z 5.1 na TON była dużym zaskoczeniem bo aż takiego progresu się nie spodziewałem. To samo z głośnikowym a przygoda z Transparentem Reference XL tylko potwierdza bardzo wysoka formę serii TON.

I tu, kolega Audiowit nie będzie mi mógł zarzucić już, że siegnalem po przewody charakterem niepasujace do mego systemu bo jest dokładnie odwrotnie. Poza tym owe ewentualne niedopasowanie często polega na brakach w pewnych dziedzinach a nie tylko na roszadzie w liniowosci i generalnie jest łatwo to wychwycić i ocenić.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawe jak się sprawdzi....

istotne jest jednak używanie właściwej nazwy modelu, bo Reference XL jest dwukrotnie droższy od tego, który posiadasz i wprowadza znaczne zafałszowanie rzeczywistości;-)

To jaka jest ta właściwa? Przyznam szczerze, że pogubiłem się w tej numerologii Transparenta. Przy nr na puszce jest też XL. Nie zamierzam tu niczego falszowac.

Dzis jadę do Motyllo odebrać mojego Wile więc wieczorem jak wrócę, wszystko będzie jasne i czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdził się znakomicie choć jest łyżka dziegciu w tej beczce miodu a więc złagodzenie które wprowadza co słychać na mocniejszym materiale np na rocku co nie do końca mi pasuje.

 

Od tygodnia mam wpięty XLR Ton i powiem że jestem w szoku, bo wersja 5.1 wydawała mi się na tyle pasująca do reszty, że przez długi czas nie widziałem sensu zmian, a jednak warto było TON jest znacznie lepszy. Czekam teraz na głośnikowe...

Tak dokładnie jest. Ja też nie byłem przygotowany na taką skalę poprawy brzmienia. Być może u Ciebie głośnikowy wniesie jeszcze większą z racji tego, że przychodzi po Xlr. U mnie było dokładnie odwrotnie i z racji tego odniosłem wrażenie, że więcej poprawił XLR.

 

No i jeszcze jedno...... Xlr zagra jeszcze lepiej bo przepracowal do tej pory chyba niewiele godzin.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest ta właściwa?

jest to model Reference...

literki XL za numerem oznaczają, że jest to kabel drugiej generacji wykonany w tej "technologii"

w ofercie niektórych firm faktycznie niełatwo się zorientować, dla mnie mistrzem komplikacji jest MIT....

 

ile kosztuje ten Ton XLR, bo może będę potrzebowałem czegoś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Niestety Mirek, tak jest najczęściej. A co znaczy według Ciebie "jest znaczna"? Czy według Ciebie to różnica klasy? A może jesteś w stanie ująć to jakoś procentowo? A może na przykładzie różnic dzielacych dwa inne znane Ci przewody? Pytam bo takie określenia często są dla innych mało zrozumiałe.

Dla mnie przesiadka z 5.1 na TON była dużym zaskoczeniem bo aż takiego progresu się nie spodziewałem. To samo z głośnikowym a przygoda z Transparentem Reference XL tylko potwierdza bardzo wysoka formę serii TON.

I tu, kolega Audiowit nie będzie mi mógł zarzucić już, że siegnalem po przewody charakterem niepasujace do mego systemu bo jest dokładnie odwrotnie. Poza tym owe ewentualne niedopasowanie często polega na brakach w pewnych dziedzinach a nie tylko na roszadzie w liniowosci i generalnie jest łatwo to wychwycić i ocenić.

 

 

Rafał, jeżeli chodzi o ''procenty'' to z całą pewnością byłbym precyzyjny.....ale tylko w przypadku alkoholu

do takiego stopnia że poczułbyś nie tylko smak ale i nawet wstrząsnąłbyś się od mocy ;-)....a kable co tu pisać....

 

sprawa jest prosta.....jeżeli ktoś potrzebuje kablami niejako ocieplić brzmienie (coś podobnego do Cardasa czy Harmonixa)

to z całą pewnością WILE TON nie są dla niego - i nawet szkoda czasu na próbowanie

natomiast jeżeli ktoś szuka kabli neutralnych coś w stylu Nordosta tu śmiało może uderzyć...

 

ostatnio pożyczyłem IC TON koledze który powiedział, cytuje ,, od strony audiofilskiej są znakomite ale są zimne i mnie nie pasują,,

.......teraz drugi kolega ma te kabelki na ''warsztacie''

 

w planie miałem ten IC zostawić dla siebie ale postanowiłem sprzedać , bo to nie ma sensu by leżał....

tym bardziej że docelowy IC już mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na nim dopiero z 30 godzin jak ma być jeszcze lepiej to nie mam pytań...

Będzie na bank. Miałeś 5.1 i głośnikowe i wiesz jak się zachowują. Ton robi to samo. Po około 100-150 zaczynają grać na 90% a potem przez następne tyle docierają się do końca, zwłaszcza bas.

 

 

jest to model Reference...

literki XL za numerem oznaczają, że jest to kabel drugiej generacji wykonany w tej "technologii"

w ofercie niektórych firm faktycznie niełatwo się zorientować, dla mnie mistrzem komplikacji jest MIT....

 

ile kosztuje ten Ton XLR, bo może będę potrzebowałem czegoś takiego...

Czyli Reference bez XL? Kto to wymyślił? Na puszkach umieścił XL ale nie nazywa się XL :) Bez pół litra nie rozbierjoż

 

 

 

 

Rafał, jeżeli chodzi o ''procenty'' to z całą pewnością byłbym precyzyjny.....ale tylko w przypadku alkoholu

do takiego stopnia że poczułbyś nie tylko smak ale i nawet wstrząsnąłbyś się od mocy ;-)....a kable co tu pisać....

 

sprawa jest prosta.....jeżeli ktoś potrzebuje kablami niejako ocieplić brzmienie (coś podobnego do Cardasa czy Harmonixa)

to z całą pewnością WILE TON nie są dla niego - i nawet szkoda czasu na próbowanie

natomiast jeżeli ktoś szuka kabli neutralnych coś w stylu Nordosta tu śmiało może uderzyć...

 

ostatnio pożyczyłem IC TON koledze który powiedział, cytuje ,, od strony audiofilskiej są znakomite ale są zimne i mnie nie pasują,,

.......teraz drugi kolega ma te kabelki na ''warsztacie''

 

w planie miałem ten IC zostawić dla siebie ale postanowiłem sprzedać , bo to nie ma sensu by leżał....

tym bardziej że docelowy IC już mam....

Wiadomo, są procenty, jest Moc! ;)

Ja wiem, że to trudno zawsze precyzyjnie określić i pytanie zadałem niejako zaczepnie ;) Zauważyłem, że w przypadku Wile zawsze określasz się dość asekuracyjnie.

Dziś powrót do moich głośnikowych. Transparent jest świetny a kilka cech ma wybitnych w skali absolutnej . Oczywiście zdaję sobie sprawę, że można pewnie jeszcze lepiej ale nie w tym rzecz. Po prostu kilka cech brzmienia jest już na takim poziomie, że z całą pewnością można tu mówić o najwyższej klasie. Pomijam tu jakieś ekstremalne konstrukcje po 100 tys zł. Mówię o jeszcze w miarę przyziemnym highendzie choć niewątpliwie 25 tys za kable głośnikowe to jak na nasze warunki już dość ekstremalny poziom przecież.

Jeśli chodzi o Wile to wersja 5.1 przynosiła dość spore różnice w poziomie jakości brzmienia pomiędzy wersja rca i xlr i nie jestem pewien czy było to tylko spowodowane różnicami wynikającym z zastosowania takiego a nie innego toru.

Ciekawy jestem i teraz na ile brzmienie rca różni się od tego co oferuje xlr?

Z porównanie do Nordosta byłbym ostrożny. Co prawda nie miałem styczności z najwyższymi modelami tej marki ale to co słyszałem u siebie nie pozwala mi na takie określenie przewodów TON. Nordosta kojarzę z neutralnym dźwiękiem, to prawda ale jednak z inaczej uformowaną liniowoscią. Rzeczywiście i tu i tu jest szczegółowosc, precyzja, szybkość i kontrola ale TONowi nie brakuje wypełnienia i masy a Nordosta często ten element poświęca na rzecz innych lub po prostu ma ten aspekt słabszy. Dla mnie zakres niskotonowy w Wile jest wzorowy bo otrzymujemy świetne wypełnienie, masę i zejście połączone z bardzo dobra kontrolą, szybkością a co za tym idzie, świetnym różnicowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na bank. Miałeś 5.1 i głośnikowe i wiesz jak się zachowują. Ton robi to samo. Po około 100-150 zaczynają grać na 90% a potem przez następne tyle docierają się do końca, zwłaszcza bas.

 

Czyli Reference bez XL? Kto to wymyślił? Na puszkach umieścił XL ale nie nazywa się XL :) Bez pół litra nie rozbierjoż

 

Wiadomo, są procenty, jest Moc! ;)

Ja wiem, że to trudno zawsze precyzyjnie określić i pytanie zadałem niejako zaczepnie ;) Zauważyłem, że w przypadku Wile zawsze określasz się dość asekuracyjnie.

Dziś powrót do moich głośnikowych. Transparent jest świetny a kilka cech ma wybitnych w skali absolutnej . Oczywiście zdaję sobie sprawę, że można pewnie jeszcze lepiej ale nie w tym rzecz. Po prostu kilka cech brzmienia jest już na takim poziomie, że z całą pewnością można tu mówić o najwyższej klasie. Pomijam tu jakieś ekstremalne konstrukcje po 100 tys zł. Mówię o jeszcze w miarę przyziemnym highendzie choć niewątpliwie 25 tys za kable głośnikowe to jak na nasze warunki już dość ekstremalny poziom przecież.

Jeśli chodzi o Wile to wersja 5.1 przynosiła dość spore różnice w poziomie jakości brzmienia pomiędzy wersja rca i xlr i nie jestem pewien czy było to tylko spowodowane różnicami wynikającym z zastosowania takiego a nie innego toru.

Ciekawy jestem i teraz na ile brzmienie rca różni się od tego co oferuje xlr?

Z porównanie do Nordosta byłbym ostrożny. Co prawda nie miałem styczności z najwyższymi modelami tej marki ale to co słyszałem u siebie nie pozwala mi na takie określenie przewodów TON. Nordosta kojarzę z neutralnym dźwiękiem, to prawda ale jednak z inaczej uformowaną liniowoscią. Rzeczywiście i tu i tu jest szczegółowosc, precyzja, szybkość i kontrola ale TONowi nie brakuje wypełnienia i masy a Nordosta często ten element poświęca na rzecz innych lub po prostu ma ten aspekt słabszy. Dla mnie zakres niskotonowy w Wile jest wzorowy bo otrzymujemy świetne wypełnienie, masę i zejście połączone z bardzo dobra kontrolą, szybkością a co za tym idzie, świetnym różnicowaniem.

 

miałem IC 5,1 pożyczony i odniosłem podobne wrażenie -analityczny .przestrzenny .ubogi w barwy.Ewidentnie Kabel potrzebujący cieplejszego źródła lub coś po drodze w tym charakterze.

 

miałem IC 5,1 pożyczony i odniosłem podobne wrażenie -analityczny .przestrzenny .ubogi w barwy.Ewidentnie Kabel potrzebujący cieplejszego źródła lub coś po drodze w tym charakterze.

 

zaznaczam gram na instrumencie .uczestniczę w koncertach .Pozdrawiam .

 

zaznaczam gram na instrumencie .uczestniczę w koncertach .Pozdrawiam .

 

zaznaczam gram na instrumencie .uczestniczę w koncertach .Pozdrawiam .

 

zaznaczam gram na instrumencie .uczestniczę w koncertach .Pozdrawiam .

 

zaznaczam gram na instrumencie .uczestniczę w koncertach .Pozdrawiam .

 

zaznaczam gram na instrumencie .uczestniczę w koncertach .Pozdrawiam .

 

zaznaczam gram na instrumencie .uczestniczę w koncertach .Pozdrawiam .

 

zaznaczam gram na instrumencie .uczestniczę w koncertach .Pozdrawiam .

 

zaznaczam gram na instrumencie .uczestniczę w koncertach .Pozdrawiam .

 

przepraszam coś za dużo razy.

 

przepraszam coś za dużo razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..,, Zauważyłem, że w przypadku Wile zawsze określasz się dość asekuracyjnie ,, .... Rafał, trafiłeś w dychę

... cieszę się że to napisałeś...masz rację, tak jest....

wielokrotnie chwaliłem kable WILE, ale wolę czegoś nie dopisać by nie być posądzonym o jakiś szeptany marketing

....dlatego trafnie to odebrałeś ...swoją drogą lepiej być mile zaskoczonym niż oczekiwać zbyt wiele a tu lipa....

 

masz rację również odnośnie Nordosta.....(miałem kilka kabli tej firmy) czasami można odnieść wrażenie że brakuje

im wypełnienia....ale tego samego już nie powiem o WILE TON....miałem na myśli podobną charakterystykę ''grania''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem i teraz na ile brzmienie rca różni się od tego co oferuje xlr?

 

Też się nad tym zastanawiałem... porównywałem kiedyś starego RCA do XLR i tu był dożo lepszy XLR, ale to też kwestia tego że Krell grał lepiej po XLR niezależnie od kabli. Ze wzmacniaczem i CD Wile jest podobnie połączenie po XLR jest dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim Krellem ich używałeś?

 

Czyli Reference bez XL? Kto to wymyślił? Na puszkach umieścił XL ale nie nazywa się XL :) Bez pół litra nie rozbierjoż

po połówce wszystko jest prostsze...

jest nazwa Reference XL, Reference MM

...i literki xl, lub mm (duże) za numerem seryjnym mówiące o tym z której generacji jest kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pożyczyłem IC TON koledze który powiedział, cytuje ,, od strony audiofilskiej są znakomite ale są zimne i mnie nie pasują,,

.......teraz drugi kolega ma te kabelki na ''warsztacie''

 

Sarah i Louis czy też Jazz grają bardzo przyjemną naturalną barwą, nie ma potrzeby nic ocieplać, a nie zapominajmy że te kabelki przede wszystkim są projektowane do tych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ujęte.Szkód ze założyciel wątku któremu nie można odmówić zaangażowania często usiłuje wmówić ze to są kable neutralne itd.bo nie są.

 

Dobrze ujęte.Szkód ze założyciel wątku któremu nie można odmówić zaangażowania często usiłuje wmówić ze to są kable neutralne itd.bo nie są.

 

Mowa o IC 5,1pro. pozdrawiam

 

kabel dostępny na rynku wtórnym --przed ukazaniem następnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ujęte.Szkód ze założyciel wątku któremu nie można odmówić zaangażowania często usiłuje wmówić ze to są kable neutralne itd.bo nie są.

 

 

 

Mowa o IC 5,1pro. pozdrawiam

 

kabel dostępny na rynku wtórnym --przed ukazaniem następnej wersji.

 

Które nie są neutralne? Jaki model?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem dwa tygodnie wygrzany ic 5,1pro -nie powiem że jest zimny jak ktoś go ocenił ale ubogi w barwie bez wnikania w szczegóły.Jak co niektórzy zauważyli -dedykowany do produktów WILE. Ale nie przeczę że nie sprawdzi się w innym systemie.Pozdrawiam.

 

Dobrze byłoby gdyby audiofile słuchali jak brzmią instrumenty akustyczne na żywo łatwiej byłoby im ocenić później brzmienie własnego systemu .Pałki perkusyjne wykonane z różnych gatunków drewna nawet inaczej brzmią .Oczywiście osobiste preferencje to inna rzecz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, ze teraz gorącym tematem są przewody i okablowanie ale może znajdziecie chwilkę aby doradzić w kwestii doboru źródła CD do Rock’a. Nie szukam neutralności, chciałbym uzyskać bardziej cieplejsze i słodsze brzmienie bez zbytniego zamulenia. Emocje, przestrzeń, detal mam po DAC’u z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada kup CD Rock :-) Poważnie, bez reklamy, mam jeszcze dzisiaj wzmacniacz Rocka chociaż już nie używam, dziwne wiem, sentyment ale porównując np CD Ayon CD 07s i CD Rock do kompletu takie miałem odczucie, że w duecie znajdziesz to czego szukasz.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem dwa tygodnie wygrzany ic 5,1pro -nie powiem że jest zimny jak ktoś go ocenił ale ubogi w barwie bez wnikania w szczegóły.Jak co niektórzy zauważyli -dedykowany do produktów WILE. Ale nie przeczę że nie sprawdzi się w innym systemie.Pozdrawiam.

 

Dobrze byłoby gdyby audiofile słuchali jak brzmią instrumenty akustyczne na żywo łatwiej byłoby im ocenić później brzmienie własnego systemu .Pałki perkusyjne wykonane z różnych gatunków drewna nawet inaczej brzmią .Oczywiście osobiste preferencje to inna rzecz.Pozdrawiam.

Porownywales do żywych instrumentów czy na tle innego jakiegoś konkretnego przewodu? Osobiście miałem 5.1 a wersji Pro nie odsluchiwalem jeśli dobrze pamiętam.

Z całą pewnością można lepiej i to nie tylko w kontekście oddania barw. Doskonałym przykładem na to jest wyższa seria TON ale to wynika już z samego faktu, że TON głębiej sięga w strukturę dźwięków ukazując pelniejszą paletę barw i kontrastów, wybrzmien i faktur, detali. Jest pod każdym względem po prostu lepszy, dużo lepszy.

Mogę zapytać na jakim systemie kolega używał tych przewodów? Z czym porównał?

 

Panowie, wiem, ze teraz gorącym tematem są przewody i okablowanie ale może znajdziecie chwilkę aby doradzić w kwestii doboru źródła CD do Rock’a. Nie szukam neutralności, chciałbym uzyskać bardziej cieplejsze i słodsze brzmienie bez zbytniego zamulenia. Emocje, przestrzeń, detal mam po DAC’u z komputera.

Posłuchaj kolegi Profil-a. Dobrze Ci doradza. Miałem u siebie zarówno Dać jak i odtwarzacz Wile. Grają w sposób barwny i raczej jest to brzmienie stojące po cieplejsze stronie.

 

Urządzenia Wile tworzone są według tej samej filozofii, wizji brzmienia. Pasują do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.