Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw słuchawkowy


rockman79

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham rocka od The Beatles poprzez Queen, a kończąc na Metallice. Problem tkwi w tym, że również uwielbiam słuchać muzyki klasycznej. Mam w planach stworzyć dobry system słuchawkowy składający się z odtwarzacza cd, wzmacniacza słuchawkowego i słuchawek zamkniętych. W brzmieniu szukam "pięknej" średnicy, pięknie brzmiących wokali i barwy. NIE SZUKAM ostrości i napier..., a dodatkowo nie słucham zbyt głośno, bo wiadomo, słuch ;)

Interesują mnie słuchawki Audio-Technica ATH-W1000Z. W grę wchodzą również inne słuchawki.

Nad wzmacniaczem słuchawkowym myślę, jednak nie mam upatrzonego modelu. Myślałem nad Cary Audio HH-1, ale może do 4000-5000zł można znaleźć dobry wzmacniacz słuchawkowy?

Co do źródła, to w grę wchodzi tylko odtwarzacz cd, w kwocie do 8000zł.

 

Wasze propozycje? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj AKG k 550 bo to dobre sluchawki w bardzo dobrej cenie. Do tego znajdz sobie zrodlo czyli odtwarzacz cd za 3000zl no i przeznacz z 3500zl na wzmacniacz słuchawkowy, no chyba ze ten wbudowany w odtwarzacz cd bedzie dla Ciebie odpowiedni. Wracajac do sluchawek, jest ich sporo na rynku... Co daje duze. Mozliwosxi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cholerę Ty wydajesz aż tyle kasy na wzmacniacz słuchawkowy?

I drugie tyle na odtwarzacz CD?

Myślisz, że jak dużo zapłacisz za sprzęt elektroniczny to lepiej Ci zagra od tego tańszego? ;)

 

Jak już koniecznie nie masz co zrobić z pieniędzmi i musisz pozbyć się 10.000 pln na sprzęt elektroniczny to imho zdecydowanie warto rozpatrzyć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (za parametry)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (za wygląd) ;)

Do tego jakikolwiek odtwarzacz CD, który pracowałby wyłącznie w roli transportu i wysyłał sygnał do zewnętrznego DAC pod SPDIF

 

Z kontekstu Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że masz spore parcie na drogie słuchawki także nawet nie rozpatrzysz tańszych, bardzo dobrych w kategoriach cena/jakość, także.. mogę jedynie napisać, żebyś zwrócił uwagę na słuchawki planarne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na wstępie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, mamy ogromny wybór słuchawek, dedykowanych wzmacniaczy i źródeł, wszystko można w komfortowych warunkach odsłuchać. W przypadku zestawu słuchawkowego ma to ogromny wpływ, zestaw musisz idealnie dopasować do swoich preferencji.

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno zwróciłbym uwagę na wspomniany wzmacniacz Cary Audio HH-1 (http://q21.pl/cary-audio-hh-1.html). To świetne połączenie spójności, plastyczności, neutralności ze świetną dynamiką i szczegółowością. Na pewno jednak brzmienie nie jest efekciarskie, wzmacniacz nie uwypukla skrajów pasma, stawiając bardziej na bardzo spójny przekaz.

Drugą propozycją jest wzmacniacz Trilogy 931 (http://q21.pl/trilogy-931.html), to konkurencja Cary Audio. Warto także zwrócić uwagę na trochę droższy najnowszy, flagowy wzmacniacz iFi Audio iCan Pro (http://q21.pl/ifi-audio-ican-pro.html).

 

W kwestii słuchawek na pewno zainteresowałbym Cię konstrukcjami planarnymi - HiFiMan HE-560 (http://q21.pl/hifiman-he-560.html) oraz Audeze LCD-XC (http://q21.pl/audeze-lcd-xc.html). W przypadku HiFiMan jest to jednak konstrukcja otwarta. Z klasycznych dynamicznych modeli poza Audio-Technica, namawiałbym także na posłuchanie flagowego modelu Beyerdynamic T1 v2 (http://q21.pl/beyerdynamic-t1-ii.html).

 

Jako zródło zaproponowałbym na pewno bardzo dobry odtwarzacz Rega Saturn-R (http://q21.pl/rega-saturn-r.html). To równy, lekko ocieplony dźwięk ze świetnym środkiem pasma i dobra dynamiką. Dobrze sprawdzi się także Primare CD32 (http://q21.pl/primare-cd32.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, wszystkie wymienione powyżej modele są oczywiście dostępne w salonie, poza tym są do dyspozycji jeszcze dziesiątki innych urządzeń, które komfortowo można odsłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie myle, ale autor watku chce wydac ok 16 tys na wszystko. Przynajmniej tak wynika z obliczen, choc z matematyki nie bylem orlem ;) zgadzam sie jednak z Beatx, po co wydawac duzo. Moja propozycja idzie w kierunku "oszczednego i rozsądnego" zbudowania zestawu sluchawkowego. To jak z zakupem telewizora, za 6000zl mozesz miec dobry telewizor i ladny obraz, a za 3000zl mozesz miec dobry telewizor i ladny obraz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki na zestawie Marantz SA 7003 i słuchawkach AKG K 550. Ciekawi mnie, ile należy wydać na wzmacniacz słuchawkowy, aby poczuć różnicę w brzmieniu w porównaniu z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym w Marantz SA 7003?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhcp, wg mnie wystarczy zakupic wzmacniacz słuchawkowy za 2-2,5 tys aby sluchawki pokazaly swoja moc.

 

Moze wzmacniacz słuchawkowy Hifiman ef5? Podobno bardzo dobrze sie zgrywa z sluchawkami AKG. A cena ok 2000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za podpowiedzi i czekam na Wasze opinie. F16, postaram sie posluchac wskazanego wzmaka. BeatX, wiec jaki inny wzmak proponujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także nawet nie rozpatrzysz tańszych, bardzo dobrych w kategoriach cena/jakość, także..

 

Mimo, że nic mi do tego jak kto wydaje swoje pieniądze zgadzam się z BeatX. Wydanie góry kasy na jakąś zabawkę nie gwarantuje automatycznie satysfakcji z zakupu, może się zdarzyć że przy przedwzmacniaczu za 1/3 będziemy już kontenci, słuchawkach, a tym bardziej przy odtwarzaczu CD .

Nie twierdzę oczywiscie, że nie ma różnic brzmienia w odtwarzaczach cd, jednak czasami większe różnice są pomiędzy różnymi markami , niż pomiędzy odtwarzaczem cd tej samej marki za 1500zł, a 4 tys..

Na marginesie może się zdarzyć, że trafisz na dobry wzmacniacz słuchawkowy z wejściem cyfrowym i tym samym jak zechcesz tak połączyć to drogi odtwarzacz Cd będzie robił tylko za transport.

Opcja inna, że drogi wzmacniacz słuchawkowy będzie oferował połączenie xlr, wtedy jak powiedziało się a, to trzeba powiedzieć b i kupić odtwarzacz z wyjściem xlr, by miało to sens, tylko czy droższy zawsze będzie grał lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX, wiec jaki inny wzmak proponujesz?

 

Przede wszystkim coś z DIY.

Wtedy płacisz głównie za koszt części + ewentualną robociznę jakbyś chciał kupić złożony sprzęt (jeżeli nie masz smykałki do majsterkowania)

Kupując jakikolwiek wzmacniacz słuchawkowy jakiejś firmy, w dużej części płacisz za logo firmy (przepłacasz)

Warte rozważenia są:

- The Wire:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Heed Canamp:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Jeden z klonów BCL:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Objective 2:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (link do europejskiego sklepu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Przy czym ten ostatni ma najbardziej precyzyjne pomiary, bardzo dobre parametry elektryczne, oraz imho najlepszy stosunek cena/jakość

Używam go osobiście i mogę z czystym sumieniem polecić.

Tutaj przelałem swoje wrażenia z użytkowania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pamiętaj jednak, że wypisałem same wzmacniacze słuchawkowe (bez DAC), także w tym układzie już warto zaopatrzyć się w odtwarzacz CD z porządną sekcją analogową.

 

No a jak masz parcie na ładną obudowę z logo firmy i dobre parametry, to niestety trochę z konta bankowego poleci ;)

Wówczas warto ogarnąć coś z asortymentu Burson Audio, Violectric, Benchmark.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy którykolwiek z oferowanych na rynky przenośnych odtwarzaczy plików jest w stanie zagrać/zabrzmieć lepiej niż mój odtwarzacz Marantz sa 7003?

 

Mam jeszcze takie pytanie, czy wymiana mojego Marantza na gramofon mógłby wnieść do słuchania na słuchawkach więcej jakości brzmienia? Nie licząc trzasków ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie, czy wymiana mojego Marantza na gramofon mógłby wnieść do słuchania na słuchawkach więcej jakości brzmienia? Nie licząc trzasków ;)

 

Zdecydowanie zmiana będzie bardzo wyraźna i prawdopodobnie mocno na plus :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując jakikolwiek wzmacniacz słuchawkowy jakiejś firmy, w dużej części płacisz za logo firmy (przepłacasz)

 

Trochę uogólniasz. The Wire kiedyś testowałem do słuchawek Beyerdynamic DT 990 600 ohm vintage, podobnie jak inne 2 DIY, które miały być świetne.

Żaden z nich nie potrafił dobrze napędzić tych słuchawek.

Kupiłem więc jeden z najmocniejszych na rynku Schiit Lyr i dopiero poczułem różnicę.

Oczywiście tamte wzmaki mogą z powodzeniem napędzać słuchawki o niższej impedancji, ale też nie wiadomo jak będą współpracowały z różnymi słuchawkami.

Schiit jest bardzo dobry i jak pamiętasz co pisałem - jedynie HD 600 na nim nie zagrały, ale sam nie wiem...może trafiłem na jakiś trefny egzemplarz?

Przecież mówi się, że te słuchawki różnią się między sobą brzmieniem.

 

Kolega musi sobie sam sprawdzić jak dane słuchawki współpracują z określonym wzmacniaczem.

Może mu doradzać 100 osób, każdy napisze co innego, a później okaże się, że żadna z tych rad nie była lepsza niż samodzielny wybór na podstawie testów.

Wg. mnie najlepiej kupić jakiś dobry wzmacniacz i do niego dopasowywać słuchawki.

Salony audio chętnie wypożyczają do odsłuchu. Ja w ten sposób przetestowałem kilkadziesiąt par słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, ale forumowicz ma sluchawki akg k 550 i nie chce ich wymieniac. A czy warto wymienix marantza na gramofon, wszystko zalezy ile masz plyt cd itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, ale forumowicz ma sluchawki akg k 550

 

Który forumowicz? Ty?

Bo Autor wątku raczej nie.

 

"W brzmieniu szukam "pięknej" średnicy, pięknie brzmiących wokali i barwy."

 

Autorze wątku - sprawdź sobie słuchawki ATH-W5000.

Ja takie m.in. posiadam. Wg. mnie są magiczne właśnie pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham rocka od The Beatles poprzez Queen, a kończąc na Metallice. Problem tkwi w tym, że również uwielbiam słuchać muzyki klasycznej. Mam w planach stworzyć dobry system słuchawkowy składający się z odtwarzacza cd, wzmacniacza słuchawkowego i słuchawek zamkniętych.

 

Czy sluchawki zamknięte to warunek konieczny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.