Skocz do zawartości
IGNORED

Magico S1 mk2


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest bardzo dobre pytanie a odpowiedź na nie jest oczywiście banalna,wątek ten w "obiektywny"sposób ma wzmacniać markę Magico,tak aby nowy dystrybutor otrzymał dobry support przed startem :))

 

i dzięki temu wątkowi będą schodzić jak ciepłe bułeczki, w setkach jeśli nie tysiącach sztuk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kojrzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wątek, nie ma zupełnie przełożenia na sprzedaż, tak jak napisał Piotr111111. Mało który nabywca kolumn z tej półki cenowej pisuje na audiostereo.pl, a jeszcze mniej osób z tej grypy sugeruje się wygłaszanymi tu opiniami. Dobrze że Magico zdecydowało się wprowadzić następcę nieudanego modelu S1, natomiast przy tej cenie sukcesu sprzedażowego nie przewiduję. Zbyt mała różnica cenowa w porównaniu ze znacznie lepszym modelem S3.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można napisać za wiele dobrego o jakiś firmie, bo za chwilę będziesz posądzonym o współpracę.....to jest chore ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek, nie ma zupełnie przełożenia na sprzedaż, tak jak napisał Piotr111111. Mało który nabywca kolumn z tej półki cenowej pisuje na audiostereo.pl, a jeszcze mniej osób z tej grypy sugeruje się wygłaszanymi tu opiniami. Dobrze że Magico zdecydowało się wprowadzić następcę nieudanego modelu S1, natomiast przy tej cenie sukcesu sprzedażowego nie przewiduję. Zbyt mała różnica cenowa w porównaniu ze znacznie lepszym modelem S3.

Patrzysz przez pryzmat polskiego rynku a Magico ma inne rynki docelowe...

S1 będą miały swoją grupę docelową. Są bogate osoby, na przykład stomatolodzy lub chirurdzy plastyczni, którzy potrzebują niewielkich kolumn do postawienia w poczekalni swojej kliniki. W Los Angeles to normalka. Są w necie zdjęcia potwierdzające takie sytuacje.

Po drugie jak masz garsonierę w centrum Londynu lub Noweg Jorku to cenisz sobie każdy m2, kosztujący często tyle ile te kolumny lub więcej. W takich mieszkankach te kolumny świetnie się sprawdzają.

 

nie można napisać za wiele dobrego o jakiś firmie, bo za chwilę będziesz posądzonym o współpracę.....to jest chore ;-)

 

Chora jest polska zazdrość a konkretnie zawiść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, że zarzut o wzmacnianie firmy Magico wysuwa głównie gość, który sam po cichu tu na forum wzmacnia inną firmę budującą kolumny w Polsce.... :-) Ot taki mały hipokryta... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można napisać za wiele dobrego o jakiś firmie, bo za chwilę będziesz posądzonym o współpracę.....to jest chore ;-)

Raczej świetna zabawa :)

Wystarczy podsypać kilka ziarenek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,twoje lajkowanie tego nie zmieni.

 

Jakoś nie widzę bym lajkował posty właściciela wątku. Każdy sądzi po sobie, bo twoje lajki i twoich kolesi hejterów widać pod każdym atakującym autora wpisie. Ale oczywiście fakt, że niektórzy z tych hejterów sami wzmacniają pewne marki audio na forum pomijasz milczeniem. Kolejny zakłamany hipokryta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masz rację,ale pretensje miej do autora,który wiele lat był chroniony,mimo widzianych gołym okiem,pewnych "zbiegów okoliczności"

 

tylko ja nie mam do nikogo pretensji...kiedyś usłyszałem podobne zarzuty odnośnie Jadisa

.... również za wiele chwaliłem....takie słowa mogą być dość wk***iające

miałem okazję spotkać się i porozmawiać z tym gościem...'' to był tylko żart'' usłyszałem

pisząc na forum wydawał się wielkoludem a okazało się.... jakiś taki malutki dosłownie wzrost siedzącego psa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cena kolumn w kontekście zastosowanych rozwiązań budzi poważne wątpliwości. Rozumiem wysoki kurs dolara i inne uwarunkowania natury obiektywnej, tym niemniej za kwotę rzędu 100kzł można kupić naprawdę poważne, trójdrożne kolumny.

Pomińmy fakt, że za taką kasiorę można sobie samemu zrobić niezłe kolumny :)

 

Magico nigdy dla mnie nie grało, ta sztywność, na której punkcie niektórzy mają fioła mnie przeraża... Ciekawe jakby zagrała gitara klasyczna z aluminiowym pudłem rezonansowym? Plus, rzecz jasna aluminowy stelarz... Ale warto łykać wszystko, umysł się wtedy nie przegrzewa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy fakt, że za taką kasiorę można sobie samemu zrobić niezłe kolumny :)

...

 

Szymon sobie taki super kolumny zrobił :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle proszę mi wierzyć, że to co tu zostanie napisane na temat tych kolumn nie ma absolutnie żadnego znaczenia dla zwiększenia ich sprzedaży ...

klienci kupujący kolumny za 100.000 i więcej nie czytają forum audiostereo ani opinii użytkowników którzy widzieli te kolumny na wystawach ...

nie jest dla nich nawet istotna nawet opinia założyciela wątku, oni często nawet nie są audiofilami,

oczywiście pewnie są jakieś pojedyncze wyjątki ale mimo to Pański wpis jest mocno nie na miejscu,

No to kolego Piotrze jesteś w błędzie - zarówno opinie tutaj jak i w gazetach papierowych i internetowych dotyczących audio wpływają bardzo na sprzedaż sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego Piotrze jesteś w błędzie - zarówno opinie tutaj jak i w gazetach papierowych i internetowych dotyczących audio wpływają bardzo na sprzedaż sprzętu.

 

Tak wpływają na sprzedaż sprzętu marek takich jak np. Ayon ale nie na marki pokroju Magico czy Rockport. Po prostu ciułacze czytający te periodyki nigdy nie uzbierają na kolumny takich marek.

 

Kolumny powyżej 100 000 tyś PLN w Polsce kupuje mała grupka doskonale znanych dystrybutorom zamożnych audiofilów plus przypadkowe, bogate osoby, którym projektant wnętrz wybrał dany sprzęt grający do ich pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma człowieka chwilę i od razu wszystkim znana grupa trolli rozwala watek. Chyba będę musiał powrócić do banowania prewencyjnego. Co ciekawe, aby był spokój, wystarczy zbanować 7-8 userów (ze 140 tys zarejestrowanych na forum).

 

Daje to do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Zawsze ten sam scenariusz,wszystkich którzy mają odmienne zdanie,wyrażane w normalny sposób,nazywa się trollami a następnie banuje. Fakty są niewygodne?czy też co innego powoduje taką reakcję? Jest jak widać Tapatalk i można choć wyjaśnić taką kwestię. Niezgadzanie się z pana poglądami to nie jest trolling panie Adamie Mokrzycki,forum dopuszcza formułę polemiki z poglądami i faktami a ja pana nie atakuję personalnie.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma człowieka chwilę i od razu wszystkim znana grupa trolli rozwala watek. Chyba będę musiał powrócić do banowania prewencyjnego. Co ciekawe, aby był spokój, wystarczy zbanować 7-8 userów (ze 140 tys zarejestrowanych na forum).

 

Daje to do myślenia.

 

Banuj ale i napisz coś więcej w temacie wątku bo wiele osób tu pisze a tylko Ty masz aktualnie te kolumny:-)

 

Jak z metrażem? Czy są za małe do Twojego pomieszczenia? Ile pokój powinien mieć metrów Twoim zdaniem aby było optymalnie?

 

A co do komentarzy o Magico to co by nie powiedzieć, wzbudza emocje ta marka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest takiego wyjątkowego w MAGICO S1 MkII, że była konieczność stworzenia osobnego wątku skoro wszystkie kolumny jakie autor sobie słucha są opisywane w wątku o "NIRVANIE ELBEROTH'a" ????

 

Dobre pytanie, i z chęcią na nie odpowiem.

 

Od dłuższego już czasu zastanawiałem się nad sensem ciągnięcia 'Nirwany', czyli wątku poświęconemu mojemu systemowi. Powód jest prozaiczny: po sobie zauważyłem, że przestałem już śledzić niezwykle rozbudowane wątki piano, sly30 oraz jarek&ania, ponieważ były zbyt długie ! Zbyt dużo było tam dygresji i gadania o niczym, plus dyskutowane były urządzenia lub konfiguracje, które mnie nie interesują.

 

Niestety, skutek jest taki, że pominąłem również dyskusje na temat wielu urządzeń, które mnie interesowały - po prostu nie byłem w stanie ich odnaleźć na 150+ stronach wątku i wylałem dziecko z kąpielą.

 

Doszedłem do wniosku, że lepsze jest otwierania osobnego wątku dla każdego z osobna, i to z kilku powodów:

 

1. Gdy wchodzimy na forum, łatwiej jest dostrzec dyskusję na temat nowego, konkretnego produktu, gdy już na wstępie mówi o tym sam temat;

2. W wątkach poświęconym konkretnym urządzeniom jest mniej dyskusji nie na temat, które mnie osobiście zniechęcają (szkoda mi po prostu czasu);

3. Jeżeli ktoś inny zechce powrócić do dyskusji o danym produkcie, powiedzmy po pół roku, dopisując się do dedykowanego wątku może to łatwo zrobić. Nie jest to tak proste gdy chcemy napisać swoje uwagi o produkcie dyskutowanym na str 100, gdy wątek dotarł do strony 150tej i mowa jest w nim o czym innym.

 

Tak naprawdę, to nasze forum z tymi watkami - tasiemcami, jest tu nietypowe. Na wszelkich zachodnich forach stosuje się zasadę wątków tematycznych.

 

Dlatego od teraz zamierzam tworzyć watki tematyczne, do czego i wszystkich zachęcam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wersji mkI w pokoju ok 25m2 i grały całkiem ok. Bas był nawet dość potężny jak na takie małe skrzynki i mały driver. Pamiętam jednak, że budowanie sceny 3D i głębia sceny były przeciętne. Tu mogłoby być lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banuj ale i napisz coś więcej w temacie wątku bo wiele osób tu pisze a tylko Ty masz aktualnie te kolumny:-)

 

Jak z metrażem? Czy są za małe do Twojego pomieszczenia? Ile pokój powinien mieć metrów Twoim zdaniem aby było optymalnie?

 

A co do komentarzy o Magico to co by nie powiedzieć, wzbudza emocje ta marka...

 

Napisze jak dłużej posłucham. Na razie słuchałem tylko jeden wieczór. Pora roku nie sprzyja jednak słuchaniu - wiadomo, mecze :)

 

Moim zdaniem moje 24m2 to max dla tych kolumn, choć oczywiście wszystko zależy od słuchanego typu muzyki i poziomu głośności.

 

Jak ktoś słucha kameralistyki, do tego niezbyt głośno, to pewnie i w 40m2 dadzą radę. A jak coś ciężkiego to pewnie i w 16m2 będzie mu mało.

 

To kolumna z 16-ką na basie, o takich samych możliwościach jak większość monitorów. Każdy kto miał wysokiej klasy monitor z 16-ka na basie wie o czym mówię.

 

Cena kolumn w kontekście zastosowanych rozwiązań budzi poważne wątpliwości. Rozumiem wysoki kurs dolara i inne uwarunkowania natury obiektywnej, tym niemniej za kwotę rzędu 100kzł można kupić naprawdę poważne, trójdrożne kolumny.

 

Podzielam to zdanie. To samo napisałem na wstępie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)
polemika to jednak nie to samo co zarzut ukrytej promocji ...

 

 

Ale ja już napisałem dlaczego tak uważam i proszę uszanować moje prawo do własnego zdania. Jak widać teraz autor zamierza iść na całość i zakładać wątki "tematyczne"hurtowo,jego prawo,ja tylko zachęcam do rozumnego czytania :)

 

Rozumiem, że rozwalanie wątku to w zasadzie wyrażanie własnych opinii i wątpliwości - no to nie lepiej zbanować wszystkich?

 

 

Niestety też tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

1. Dobrze, że w ogóle powstają jakiekolwiek wątki w zakładce Hi-End, która od pewnego czasu z lekka zamiera.

2. Nie widać jakiegokolwiek związku pomiędzy wątkiem a hipotetycznymi wynikami sprzedaży firmy Magico.

3. Dyskusja jest zawsze cenna, jeśli dotyczy brzmienia, zastosowanych rozwiązań, konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)
1. Dobrze, że w ogóle powstają jakiekolwiek wątki w zakładce Hi-End, która od pewnego czasu z lekka zamiera.

2. Nie widać jakiegokolwiek związku pomiędzy wątkiem a hipotetycznymi wynikami sprzedaży firmy Magico.

3. Dyskusja jest zawsze cenna, jeśli dotyczy brzmienia, zastosowanych rozwiązań, konfiguracji.

 

 

Tomek a słyszałeś te konkretne paczki w jakiejś tam konfiguracji?

No to jak tu dyskutować?

 

polemika to jednak nie to samo co zarzut ukrytej promocji ...

 

Jeszcze taka myśl mi do głowy przyszła,czy Ty czasem nie jesteś Branża jak Ci to zasugerowano w klubie Naima i nie zajmujesz się sprzedażą sprzętu zarobkowo?bo jeśli tak,to Twoje "święte oburzenie" jest dla mnie zrozumiałe.

 

Cóż za zbieg okoliczności

http://www.audiostereo.pl/naim-club_29404.html/page__st__7620

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast wzajemnie się atakować zaczniemy pisać co kto sądzi o kolumnach Magico na podstawie swoich własnych odsłuchów? I będzie wyrażanie swoich opinii ale w sposób merytoryczny i z uzasadnieniem i w porównaniu do konstrukcji innych firm.

 

??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a słyszałeś te konkretne paczki w jakiejś tam konfiguracji?

No to jak tu dyskutować?

 

Czasami lepiej milczeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może zamiast wzajemnie się atakować zaczniemy pisać co kto sądzi o kolumnach Magico na podstawie swoich własnych odsłuchów? I będzie wyrażanie swoich opinii ale w sposób merytoryczny i z uzasadnieniem i w porównaniu do konstrukcji innych firm.

 

??????

 

A jak ktoś ma niepochlebne zdanie o tych kolumnach, to może coś napisać, czy nie?

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak ktoś ma niepochlebne zdanie o tych kolumnach, to może coś napisać, czy nie?

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

Chodzi o merytoryczne wpisy. Z uzasadnieniem i porównaniem a nie tylko pisanie że nie lubię bo są drogie albo nie lubię bo nie znoszę ich posiadacza;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o merytoryczne wpisy. Z uzasadnieniem i porównaniem a nie tylko pisanie że nie lubię bo są drogie albo nie lubię bo nie znoszę ich posiadacza;)

 

Czy ja użyłem kiedykolwiek któregoś z powyższych argumentów?

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.