Skocz do zawartości
IGNORED

Magico S1 mk2


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

My czytamy również między wierszami, o co Ci zresztą chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

nie można napisać za wiele dobrego o jakiś firmie, bo za chwilę będziesz posądzonym o współpracę.....to jest chore ;-)

No wlasnie, Bogu winien człowiek pisze swoje spostrzeżenia na temat kolumn które ma w domu, a tu takie problemy... Kolumny akurat grają świetnie - maja u właściciela dożywocie, jedynie co przez ostatnie 10 lat z częstotliwością 3-6 miesięcy sa te odkrycia życia sprzedawane, bo wtedy akurat pojawia sie nowe objawienie.

Swoją droga jeśli audiofile nie kupują kolumn powyżej 100k kierując sie przynajmniej cześciowo opiniami z neta, to po co te opinie sie pojawiają i po co osoby ponoć nie kierujące sie opiniami z forum tu zaglądają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga jeśli audiofile nie kupują kolumn powyżej 100k kierując sie przynajmniej cześciowo opiniami z neta, to po co te opinie sie pojawiają i po co osoby ponoć nie kierujące sie opiniami z forum tu zaglądają?

 

Żeby wymienić się doświadczeniami.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co osoby ponoć nie kierujące sie opiniami z forum tu zaglądają?

 

No właśnie w większości nie zaglądają bo niby po co?... aby natknąć się na jakiegoś trolla zawistnika? A poza tym uważają zapewne że nie ma sensu kopać się z koniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom właśnie bogaci ludzie nie jeżdżą na odsłuchy, tylko kupują w ciemno z polecenia.

 

Zapominamy o dziale "Opinie", gdzie jest miejsce na opis wrażeń z odsłuchu. Magico w swojej historii w Polsce miało dotąd jednego dystrybutora i ten doskonale wie, ile sztuk tego modelu sprzedał. Zakładanie tematu z nadzieją na wymianę doświadczeń użytkowników jest oznaka dobrego humoru.

 

Jeśli to te kolumny były na Audio Show w pokoju z Harbethami, to zagrały podobnie jak inne kolumny z twardymi membranami krajowego producenta, który niejednokrotnie twierdził, że dążenie do wzorca zostało zakończone sukcesem. Sukcesu na forum nie odniósł... Oznaczenie Mk2 sugeruje możliwość powstania kolejnych, ulepszonych wersji. Nie wiem tylko, czy dla oznaczenia Mk3, Mk8, Mk9 trzeba zakładać osobny temat, czy w tym będzie kontynuacja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Dynek S25 trzeba było pożyczyć C1. S25 pewnie rozniosą te Magico makrodynamiką i basem, ale mają problem w zszyciu średnicy z górą.

 

 

Nieco inaczej bym to ujął. "W nieoptymalnej konfiguracji może wystąpić problem w zszyciu średnicy z górą".

 

Osobiście żadnej dziury nie stwierdziłem. A mam i przyjemność słuchać S25 dość regularnie. Jedyny bodajże raz kiedy można było stwierdzić to, o czym piszesz, to były dwie kolejne ekspozycje na Audio Show, bodajże 3 i 4 lata temu. Dość symptomatyczne:). IMO C1 to nie jest substytut dla S25, z wielu względów. I oczywiście na marginesie głównego wątku, za offtop przepraszam pardą :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom właśnie bogaci ludzie nie jeżdżą na odsłuchy, tylko kupują w ciemno z polecenia.

 

Tak z polecenia... ale dotyczy to sprzętu marki BOSE i Bang Olufsen - ulubionych marek dekoratorów wnętrz. To bowiem oni kształtują im dom i integrują system audio video z regulacją oświetlenia;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak z polecenia... ale dotyczy to sprzętu marki BOSE i Bang Olufsen - ulubionych marek dekoratorów wnętrz. To bowiem oni kształtują im dom i integrują system audio video z regulacją oświetlenia;-)

Cichutko dodam, że trzeba koniecznie powiedzieć o devialecie, który wspaniałe wpisuje się w powyższą definicję. I myślę, że aluminiowe magico jak najbardziej do owego zaszczytnego grona pasują.

 

A że z prawdziwym audio niewiele ma to wspólnego? Cóż, taka moda;)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Jeszcze taka myśl mi do głowy przyszła,czy Ty czasem nie jesteś Branża jak Ci to zasugerowano w klubie Naima i nie zajmujesz się sprzedażą sprzętu zarobkowo?bo jeśli tak,to Twoje "święte oburzenie" jest dla mnie zrozumiałe.

 

Cóż za zbieg okoliczności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

w moim odczuciu zaśmiecasz wątek,

możesz sobie myśleć co chcesz ale po co o tym akurat tu pisać?

masz jakieś zarzuty, pisz na priv albo załóż swój osobny temat,

zauważ, że są tutaj też osoby zainteresowane opinią o Magico które nic chcą czytać o Twoich podejrzeniach (po raz n-ty) ....

a może Ty byś kiedyś pożyczył takie kolumny, zainstalował je w domu i opisał swoje wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichutko dodam,

 

Dodawaj co chcesz, to nie ma znaczenia bo trollowanie to Twoja specjalność od dawna...napisz coś jeszcze o kablach bo zapomniałeś o tym jakoś ostatnio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)
nie jestem Twoim kolegą a jestem tu prywatnie ...

nie musisz się odnosić i tak wiadomo co napiszesz,

 

A ja jestem bratem Messiego. Daj pan spokój. Już Cię w Naimie zdemaskowano,odrobinę honoru. To czym się zajmujesz,to nie grzech,ale aby uniknąć takich zarzutów,właściciel portalu przewidział podpis Branża,proszę spróbować,to nie gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, moja wypowiedź dotyczyła rynku polskiego,

A to błąd, bo forum na pewno czytają bogaci panowie z Chin i szejkowie (wszyscy oni podobno uczą się potajemnie polskiego) i przed każdym zakupem wchodzą na audiostereo, zakładka High-End i po przeczytaniu opinii o interesującym ich produkcie zamawiają z dostawą do domu;-)

 

A serio to wszystko odjeżdża z cenami w kosmos i jak widać nawet na tym polu zaczyna się wyścig, niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie poznał opinię jak grają Magico w dobrze złożonym systemie i odpowiednim pomieszczeniu. Prezentacja na Audio Show mnie do nich nie przekonała, dlatego opinie osób mających okazję słuchać ich także poza AS będą mile widziane. Odebrałem ich dźwięk jako wyprany z barw i trochę taki na sterydach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trochę taki jest. Też tak go odbieram. Z jednej strony perfekcyjny z potężnym basem, z drugiej strony właśnie jakiś taki niby trochę techniczny, choć gładki, soczysty i rozdzielczy. Być może z klasą A lub mocną lampą nabiera ludzkiego wymiaru. Tego nie wiem. Choć w Monachium S5mkII i M5 dobrze zagrały. Nie było się czego doczepić. Może tego basu było trochę za dużo ale ogólnie było Ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio to wszystko odjeżdża z cenami w kosmos i jak widać nawet na tym polu zaczyna się wyścig, niestety...

 

Bo rynek trzeba drenować.

Żeby już na nowe kabelki nie wystarczyło :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiograde

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie Magico potrzebują dużo miejsca wokół siebie,

dopiero wtedy tworzą odpowiednią scenę a dźwięk odrywa się od głośników,

ja nie słyszałem lepszego basu niż z Magico ale to wszystko kwestia indywidualnych upodobań,

S1 mi się nie podobały (trzeba było prawdziwej elektrowni żeby to "rozbujać") a nowe modele mają jeszcze niższą skuteczność,

z niecierpliwością czekam na relację elb'a .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie Magico potrzebują dużo miejsca wokół siebie,

dopiero wtedy tworzą odpowiednią scenę a dźwięk odrywa się od głośników,

Jak większość kolumn chyba;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że Magico to obudowa zamknięta i w związku z tym wydawać by się mogło że aż tak wiele tego miejsca nie potrzebują ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
tyle że Magico to obudowa zamknięta i w związku z tym wydawać by się mogło że aż tak wiele tego miejsca nie potrzebują ....

 

Tak jakby to, czy kolumny potrzebują miejsca wokół siebie, czy nie zależało od tego, czy mają bas refleks, czy nie mają ;)

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio to wszystko odjeżdża z cenami w kosmos i jak widać nawet na tym polu zaczyna się wyścig, niestety...

 

To wieczne narzekanie na ceny...kiedyś maluch kosztował tyle co wiele lat średniej pensji rocznej...dziś mały nowy samochód można sobie kupić za równowartość jednorocznej średniej pensji. Polacy mają coraz więcej a ludzie nadal narzekają...a samochodów na pęczki pod blokami i domów za 800 tyś PLN multum dookoła Warszawy...

 

Jaki rynek takie ceny. Skoro firma Magico czy Rockport istnieje na rynku a ich najtańsze kolumny to 100 i ponad 100 tyś PLN to znaczy, że rynek przyjmuje tą ofertę. A to że to głównie rynek USA, Szwajcarii czy Dubaju to inna sprawa...(u nas najpierw ludzie muszą sobie kupić Porsche (na firmę) aby sąsiad zazdrościł)...a teraz pogadajmy o jakości brzmienia...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze YG Acoustics z podstawowym modelem "Carmel 2" (dwu drożny) z ceną w UK 22800 GBP,

na szczęście funt spada ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S1 mi się nie podobały (trzeba było prawdziwej elektrowni żeby to "rozbujać") a nowe modele mają jeszcze niższą skuteczność,

z niecierpliwością czekam na relację elb'a .....

 

Gdy ja je słyszałem również mi się nie podobały. Brak jednorodności w brzmieniu, problem w zszyciu średnicy z górą. Napędzała je tranzystorowa końcówka mocy zacnej japońskiej firmy, o lampowej sygnaturze brzmienia.

 

Sprawdzona konfiguracja to podobno monobloki mało u nas znanej firmy Constellation Audio. Mało znanej bo po prostu drogiej. Może założyciel wątku coś więcej napisze o tym sprzęcie bo może go zna?

 

jest jeszcze YG Acoustics z podstawowym modelem "Carmel 2" (dwu drożny) z ceną w UK 22800 GBP,

na szczęście funt spada ...

 

Jest także dwudrożny Rockport Alya z ceną prawie 30 000 USD

 

alya1.jpg

 

Większy model Atria jest od niego tańszy...22 000 USD.

 

Są różne grupy docelowe danych modeli bo rynek w bogatym świecie jest trochę bardziej zróżnicowany niż w naszym grajdołku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest także dwudrożny Rockport Alya z ceną prawie 30 000 USD

 

Większy model Atria jest od niego tańszy...22 000 USD.

 

I jakie z tego wynikają wnioski??

Tak jakby to, czy kolumny potrzebują miejsca wokół siebie, czy nie zależało od tego, czy mają bas refleks, czy nie mają ;)

 

 

Bardzo przepraszam, ale ta wypowiedź wymyka się z dotychczasowego kanonu...

"Brawo Stasiu - piątka"

 

To wieczne narzekanie na ceny..

A może kolejny głos rozsądku.... bo fakt, że wszystko drożeje i musi drożeć jest bezdyskusyjny (lepiej pewnie nie będzie) ale to nie znaczy, że trzeba aż tak szarżować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno, myślisz o czymś dla siebie? Chcesz wyjść z podstawkowców i wejść w coś większego?

 

Myślę o kolumnie z berylową kopułką. Taką jak zastosowana w Rockportach. Zgrabne podłogowe mogą być. Możliwe, że zdecyduję się na zamówienie kolumn a nie na zakup firmowych konstrukcji, bo oprócz porządnych przetworników chciałbym mieć odpowiednie komponenty w zwrotnicy i gniazda jakie mi najbardziej odpowiadają. Budżet jest a po wakacjach będę się orientował.

 

A może kolejny głos rozsądku.... bo fakt, że wszystko drożeje i musi drożeć jest bezdyskusyjny (lepiej pewnie nie będzie) ale to nie znaczy, że trzeba aż tak szarżować...

 

Tych co przeszarżują wytnie niewidzialna ręka rynku...więc nie martw się na zapas o producentów kolumn za ogromne pieniądze;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o kolumnie z berylową kopułką

 

I słusznie. Mam w 2 systemach Beryl i chwalę sobie. Co prawda AMT też mi się podoba ale chyba pozostanę przy berylu. Ale myślisz o 2 drożnych? Brał bym pod uwagę jednak 3 drożne. Lepiej żeby beryl nie musiał schodzić bardzo nisko(jak na tweeter). Tak samo nie ma jednocześnie dobrej średnicy i dobrego basu. To zawsze jest potem kompromis, a po co masz iść na taki skoro nie musisz. Trójdrożna kolumna wcale nie musi być wielka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójdrożna kolumna wcale nie musi być wielka.

 

Rockport Atria jest bardzo zgrabna. Chętnie bym ją nabył s/h ale w Europie właściwie najnowsze modele tej marki nie zdarzają się z drugiej ręki. Wygląda na to że jak ktoś kupi to trzyma albo jak wymienia to sprzedaje znajomym;-). Ja liczę na takiego znajomego...ale to może potrwać z dwa lata nim pojawi się taka możliwość, więc można się rozejrzeć za konstrukcjami na zamówienie opartymi na berylu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.