Skocz do zawartości
IGNORED

Magico S1 mk2


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy tapatalk wykonują testy na prośbę Admina. TESTY - bez zamieszczania swych wpisów z racji zbanowania w tym wątku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy tapatalk wykonują testy na prośbę Admina. TESTY - bez zamieszczania swych wpisów z racji zbanowania w tym wątku!

 

Niezłe jaja...testy zbanowanych, które się wyświetlają:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8a strona i co? - jest Elb jest impreza i wszyscy są zadowoleni ;-)

 

S1 do sypialni, do tego Devialet + 50 cali TV i spoko - ja bym tak chciał :-)

 

ps

Devialet ten najsłabszy model, żebym s1 nie rozsadził, a w sypialni i tak mi nie zależy na brzmionku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ABs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie naprężaj się tak i nie pluj jadem bo sobie krzywdę zrobisz:)

Czy moja odpowiedź była adresowana do ciebie?nie?to po co krzyczysz?myślisz,że nóżką tupniesz i już wszyscy ogon podkulą?

Zejdź ze słońca,taka dobra rada:) Rozpoznawalne to jest B&W a Magico to znają wtajemniczeni.

Przepraszam vlado,ale ataków tego pana nie zostawię bez reakcji.

 

Jakie ataki? Sly prawdę piszę to znaczy że atakuje?

 

Piszesz bzdury o marnej rozpoznawalności firmy Magico w środowisku High-End bo w takim dziale ten wątek się znajduje. Tu piszemy o High-Endzie a nie o kinie domowym z Media Markt, więc wiadomo, że mówimy o ludziach obeznanych z tematyką Audio. Akurat Magico w ciągu ostatnich 10 lat to firma, która stała sie najlepiej rozpoznawalną NOWĄ firmą z kategorii producentów kolumn High-End.

 

Nie jestem zwolennikiem tej firmy, nie podobają mi się ceny ich produktów, wzornictwo do mnie nie przemawia ale nie mogę pozostawić bez reakcji wpis, w którym ktoś wypisuje brednie o tym, że marka Magico jest nieznana wśród produktów z kategorii High-End.

 

8a strona i co? - jest Elb jest impreza i wszyscy są zadowoleni ;-)

 

S1 do sypialni, do tego Devialet + 50 cali TV i spoko - ja bym tak chciał :-)

 

ps

Devialet ten najsłabszy model, żebym s1 nie rozsadził, a w sypialni i tak mi nie zależy na brzmionku.

 

Na razie to sobie możesz chcieć pogrzebać paluchem...Jak zarobisz to sobie kupisz, więc do roboty...

 

:) Testy testy

 

Ale was to rajcuje...

 

Ten wątek nie jest twoją własnością. Na wypisywane przez ciebie bzdury muszę je sprostować. Nie pasuje tobie, że inni się wypowiadają w wątku tematycznym to spadaj stąd.

 

Daj spokój...człowiek po prostu testuje dziurę w banowaniu...pomaga adminom swoimi wpisami:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zarobisz to sobie kupisz, więc do roboty...

 

dla mnie za póżno, chyba już nic nie muszę i aż tak nie potrzebuję, wystarcza mi sam TV - dam radę przeboleć takie bogactwa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja...testy zbanowanych, które się wyświetlają:)

 

A jak inaczej sprawdzisz, że mimo bana mogą swobodnie zamieszczać wpisy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Moderatorze, zaloz sobie watek testowy, a nie smietnik w tematcie Elba robicie.

 

Apropo S1 to sluchalem ich w Monachium, graly z aurenderem i divaletem. Graly tak zle ze przeszlo mi myslenie o szukaniu uzywek... Natomiat S5 klasa sama w sobie, gralo to tam bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graly tak zle ze przeszlo mi myslenie o szukaniu uzywek.

Byłbys uprzejmy rozwinąć mysl i opisac poszczegolne aspekty dźwieku oraz podać w przybliżeniu w jak duzym pomieszczeniu grały, to byłby znaczący głos na temat brzmienia S1 i moze przeczytamy potwierdzenie Twoich obserwacji kiedy swoje wrażenia opisze Elberoth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Byłbys uprzejmy rozwinąć mysl i opisac poszczegolne aspekty dźwieku oraz podać w przybliżeniu w jak duzym pomieszczeniu grały, to byłby znaczący głos na temat brzmienia S1 i moze przeczytamy potwierdzenie Twoich obserwacji kiedy swoje wrażenia opisze Elberoth

 

Były one ustawione w przejściowym pokoju. Drzwi po obu stronach, wszystkie ściany gole, jedna ściana szyby. Staly na dłuższej ścianie. Na oko 25-30m2. Wysoki sufit. Ściany oczywiście wystawowe (karton gips przypuszczam) Cyfrowe źródło i wzmacniacz na pewno tu nie pomagały. Widziałem ze membrana szalała strasznie, także nie wiem czy nie przesterowali je jakimiś ustawieniami divaleta. Nie ma sensu z tego ostatecznych wniosków wyciągać (choć ja wyciągnąłem odnośnie kierunku moich inwestycji hehe). Gralo to tam po prostu źle. Wracałem 3 razy ,ale za każdym razem kręciłem nosem. Nawet nie ma tu co opisywać brzemienia. Ludzie wychodzili po minucie. To jeszcze nie znaczy ,ze głośnik jest zły... Ktokolwiek wystawiał te głośniki nie przemyślał sprawy i strzelił sobie w stopę. Fatalne pomieszczenie i akustyka, i prawdopodobnie źle dobrane elementy.

Edytowane przez kennijczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry przykład. Powyższe potwierdza 'bojowe' warunki na podstawie których pózniej powstają nieuprawnione opinie.

Elberoth przynajmniej ma kontrolowane warunki akustyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

I dodam jeszcze ze ostatnio odsłuchwiałem atc 40a (aktywne) w londynie. Panowie nie mieli pre w sklepie i swierdzili ze bedzie gralo dobrze z mojego linna z uzyciem jego cyfrowej regulacji glosnosci... mylili sie. Obrzydzili mi te glosniki. Ale tydzien temu byłem w Warszawie i wpadlem do blueaudio i zupelnie inne podejscie. Pre SCA2 plus moj linn i gralo to zupelnie inaczej. Inne glosniki chcialo by sie powiedziec. A to poprostu inna adaptacja. Takze magico S1 nie można ocenic po wystawie w Mochanium, wiec tez czekam co Elb ma do powiedzenia :)

Edytowane przez kennijczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ze membrana szalała strasznie, także nie wiem czy nie przesterowali je jakimiś ustawieniami divaleta.

 

To co piszesz potwierdza spostrzeżenia ,ze jednak cos z konstrukcją tych kolumn jest nie tak. Nie opisujesz w tym stwierdzeniu dźwieku a zachowanie samego przetwornika. Nie można też zgodzic się ,ze system na wystawę przygotowywali ludzie , którzy o tych kolumnach nic nie wiedzieli. Dlatego biorąc tak tu podkreslany prestiż Magico pod uwage jak i cenę w sumie prostych konstrukcyjnie kolumn, należy uznać ,że nie każdy produkt tej firmy jest wart zainteresowania:) Proponuje jednak przenieść ten watek do zakładki start.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz potwierdza spostrzeżenia ,ze jednak cos z konstrukcją tych kolumn jest nie tak. Nie opisujesz w tym stwierdzeniu dźwieku a zachowanie samego przetwornika. Nie można też zgodzic się ,ze system na wystawę przygotowywali ludzie , którzy o tych kolumnach nic nie wiedzieli. Dlatego biorąc tak tu podkreslany prestiż Magico pod uwage jak i cenę w sumie prostych konstrukcyjnie kolumn, należy uznać ,że nie każdy produkt tej firmy jest wart zainteresowania:) Proponuje jednak przenieść ten watek do zakładki start.

 

Strasznie chcesz coś udowodnić. Aż staje się to udowadnianie karykaturalne. Przecież człowiek pisał, że warunki odsłuchowe były skandaliczne.

 

W Warszawie na AS 2015 większość prezentacji na Stadionie Narodowym sprzętu za spore pieniądze była marna. Byłem na AS z osobą spoza audiofilskiego światka, która lubi muzykę i często bywa na różnych wydarzeniach muzycznych. I osoba ta była zaskoczona marnością prezentacji. Ja również. I co z tego wynika?

 

Sprzęt słucha się w odpowiednich warunkach aby móc wydać opinie.

 

Ja słuchałem S1 w dobrze mi znanym domowym systemie i mi się nie podobało. W tym samym systemie kolumny Rockporta za 22 tyś USD zagrały doskonale a S1 za połowę tej ceny zagrały marnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

 

 

To co piszesz potwierdza spostrzeżenia ,ze jednak cos z konstrukcją tych kolumn jest nie tak. Nie opisujesz w tym stwierdzeniu dźwieku a zachowanie samego przetwornika. Nie można też zgodzic się ,ze system na wystawę przygotowywali ludzie , którzy o tych kolumnach nic nie wiedzieli. Dlatego biorąc tak tu podkreslany prestiż Magico pod uwage jak i cenę w sumie prostych konstrukcyjnie kolumn, należy uznać ,że nie każdy produkt tej firmy jest wart zainteresowania:) Proponuje jednak przenieść ten watek do zakładki start.

 

Kompletnie nie zrozumiales co ja napisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

W Warszawie na AS 2015 większość prezentacji na Stadionie Narodowym sprzętu za spore pieniądze była marna. Byłem na AS z osobą spoza audiofilskiego światka, która lubi muzykę i często bywa na różnych wydarzeniach muzycznych. I osoba ta była zaskoczona marnością prezentacji. Ja również. I co z tego wynika?

 

Całkowicie się z tym nie zgodzę / również byłem i dało się usłyszeć parę perełek pomimo marnej akustyki.

Nie wiem skąd ta krytyka tego typu doświadczeń / chyba tylko po to aby wszystko co dało się usłyszeć zdyskredytować / ewentualnie ukryć nieudolność wystawców lub brak kompetencji w doborze synergicznych urządzeń.

 

Sprzęt słucha się w odpowiednich warunkach aby móc wydać opinie.

 

 

Jeżeli tak twierdzisz / sam nie spełniasz tych warunków.

 

komora-bezechowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak twierdzisz / sam nie spełniasz tych warunków.

 

komora-bezechowa.jpg

 

Proponuję wejść do lodówki i się schłodzić, bo gorąca temperatura na zewnątrz wyraźnie Tobie nie służy.

 

Całkowicie się z tym nie zgodzę / również byłem i dało się usłyszeć parę perełek pomimo marnej akustyki.

 

Czy czytanie ze zrozumieniem jest za trudne?

 

Napisałem WIĘKSZOŚĆ...to znaczy, że były i udane prezentacje. Jedną z nich była prezentacja HIFI CLUBU, który w niedużej sali umieścił system zbudowany z kolumn Rockport, wzmacniacza VTL i gramofonu VPI. Grało to bardzo przyjemnie. Muzykalność bardzo dobra. Po prostu chciało się usiąść i słuchać. Co ciekawe prezentacja (tego samego dystrybutora) sprzętu McIntosha w pobliskiej ogromnej sali zupełnie mi nie przypadła do gustu.

 

Kompletnie nie zrozumiales co ja napisalem.

 

;-)...czytanie ze zrozumieniem to bardzo trudne zadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Napisałem WIĘKSZOŚĆ...to znaczy, że były i udane prezentacje. Jedną z nich była prezentacja HIFI CLUBU, który w niedużej sali umieścił system zbudowany z kolumn Rockport, wzmacniacza VTL i gramofonu VPI. Grało to bardzo przyjemnie. Muzykalność bardzo dobra. Po prostu chciało się usiąść i słuchać. Co ciekawe prezentacja sprzętu McIntosha w pobliskiej ogromnej sali zupełnie mi nie przypadła do gustu.

 

O ....właśnie o to mi chodziło / a nazywa się to spuszczenim z tonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chcesz coś udowodnić. Aż staje się to udowadnianie karykaturalne. Przecież człowiek pisał, że warunki odsłuchowe były skandaliczne.

To znaczy co Twoim zdaniem chcę udowodnić? To ,że S1 nie sa hi -endem?, oczywiście ,że nie są i tego nie trzeba udowadniać:)

 

Za warunki odsłuchowe na wystawie czy w salonie audio odpowiada prezenter, który towar wystawia

Tłumaczenie ,że "warunki akustyczne" były kiepskie dla mnie nie jest żadnym tłumaczeniem, bo każdy wystawca może zaadoptować sobie pokój wystawowy i nikt nie zabroni mu tego i jesli wystawca nie ma ochoty zrobic adaptacji akustycznej to tylko źle o nim świadczy.

 

Nic jak dotąd nie pisalismy o dźwieku tylko o budowie S1 , i ich ograniczeniach reprodukcji dźwieku ze względu na mikroskopijny glośnik i potwierdzające się przypadki przekraczania wychylenia liniowego tego przetwornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

To znaczy co Twoim zdaniem chcę udowodnić? To ,że S1 nie sa hi -endem?, oczywiście ,że nie są i tego nie trzeba udowadniać:)

 

Za warunki odsłuchowe na wystawie czy w salonie audio odpowiada prezenter, który towar wystawia

Tłumaczenie ,że "warunki akustyczne" były kiepskie dla mnie nie jest żadnym tłumaczeniem, bo każdy wystawca może zaadoptować sobie pokój wystawowy i nikt nie zabroni mu tego i jesli wystawca nie ma ochoty zrobic adaptacji akustycznej to tylko źle o nim świadczy.

 

Nic jak dotąd nie pisalismy o dźwieku tylko o budowie S1 , i ich ograniczeniach reprodukcji dźwieku ze względu na mikroskopijny glośnik i potwierdzające się przypadki przekraczania wychylenia liniowego tego przetwornika.

 

Słuchałeś ich w odpowiednich warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś ich w odpowiednich warunkach?

Jesli bym je słyszal w jakichkolwiek warunkach to na pewno bym juz dawno o tym napisał a nie tworzył atmosfery reklamy firmy.

 

Wywnioskowałem tez z Twojego wpisu ,że jesli jakikolwiek aspekt dźwieku byłby dla Ciebie pozytywny nie zarzuciłbys pomysłu kupienia tych kolumn, tylko starałbys sie posłuchać ich np u siebie

Widać prezentacja na wystawie była tak denna ,że odechciało Ci się.

dlatego nie ma co robic dobrej miny do złej gry tylko pisac jak jest naprawdę.

Jak dotąd nie przeczytałem w tym wątku ani jednego argumentu audio , który uzasadniałby cenę tych kolumienek, więc jesli masz jakis pozytywny obraz S1 to go przedstaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie słyszałeś... i tyle masz jeszcze do powiedzenia? :)

Nie przesadzaj proszę Cię:):):)

Popatrz z tego samego punktu widzenia na załozyciela Tego wątku. Wypozyczył kolumny słucha ich chyba codziennie i co napisał o ich dżwieku... g...ucio.

 

Co napisał, ano pisał o ich parametrach technicznych, a co, a że jemu sie jeszcze nie udało ich przesterować.

 

 

Taka jest rzeczywistość , więc nie czepiaj sie mnie proszę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z tym nie zgodzę / również byłem i dało się usłyszeć parę perełek pomimo marnej akustyki.

Nie wiem skąd ta krytyka tego typu doświadczeń / chyba tylko po to aby wszystko co dało się usłyszeć zdyskredytować / ewentualnie ukryć nieudolność wystawców lub brak kompetencji w doborze synergicznych urządzeń.

 

 

 

Jeżeli tak twierdzisz / sam nie spełniasz tych warunków.

 

komora-bezechowa.jpg

taki pokuj to raczej do badań i pomiarów a nie do słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

taki pokuj to raczej do badań i pomiarów a nie do słuchania.

 

Ale miały być w ODPOWIEDNICH WARUNKACH....a nie tylko w częściowej adaptacji...i wedle naszej wiedzy...

 

Sprzęt słucha się w odpowiednich warunkach aby móc wydać opinie.

 

 

No chyba że słowo ODPOWIEDNIE ...nie jedno ma imię...

A co gorsza może oznaczać naszą wiedzę co do - analitycznej akustyki pomieszczenia.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, warto poczekać z dwa latka...bowiem...

Za dwa lata na wyprzedaży w Audioklanie będą po 50 tyś PLN...przerabialiśmy to z topowymi Sonus Faber jakiś czas temu...

 

Bo to Audioklan ma być nowym dystrybutorem?

 

Za 2 lata?! Już są do kupienia za byłego dystrybutora za 59 tys. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.