Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe do 2 tyś.? a może używany amplituner Onkyo Tx-Sr607 7.2?


lisciok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem Świeżakiem w tych sprawach. Mam TV 55' 4K i chciałbym kupić sobie kino domowe do 2 tyś. Wiem, że większość z was powie, że za 2tyś to nie kino to popierdziawki. Ale ja wychodzę z tego założenia, że takie kino to dużo lepsza sprawa niż oglądanie filmów z dźwiękiem z samego TV.

Co możecie polecić do takiej kwoty? Mam okazję kupić amplituner używany Onkyo Tx-Sr607 7.2 za 800zł, czy warto? jakie kolumny do niego? i jaki centralny i dwa tylne dobrać? jakiś zestaw z marketu godny uwagi jak za tą cene?

Salon w domu jednorodzinnym ok 30m2, odległość z kanapy do TV 4,5 m.

 

Dzięki za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajny zestaw komputerowy creativa 7.1 i miałem nadzieje, że do filmów jak znalazł, ale jest taki problem, że TV SAMSUNG UE55KU6400 NIE MA Wyjścia audio (minijack), a nawet nie ma wyjścia słuchawkowego ;/.. tylko USB, HDMI, wejście komponentowe (Y/Pb/Pr) i wejście kompozytowe (AV), optyczne i łącze Bluetooth HID. W żaden sposób nie mogę tego podłączyć do TV żeby grało.

 

Planowałem wydać do 2000zł na kino i głównie do oglądania filmów. Suba nie chce bo nie mam gdzie go postawić, nawet na głośnik centralny za bardzo nie mam miejsca (krótka ściana, szeroka Rtv-ka itp), ale dam go nad tv. Jeśli TV ma 4k a amplituner Marantz ma SkalowanieFullHD to znaczy, że może coś nie działać na tym amplitunerze? co to jest te skalowanie?

 

Źle napisałem, potrzebuję zestawu 5.0 a nie jak wyżej napisałem 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu albo bym kupil zestawik komputerowy logitecha z 906 lub mocniejsze edifier, albo kupil na poczatek ampli plus 2 kolumny podlogowe i sukcesywnie zbieral na reszte zabawy, kazde z rozwiazan zagra o niebo lepiej od tv jednak przy takim metrazu szalu nie bedzie, jesli chodzi o stare onkyo z hdmi to uwielbiaja im sie sypac plyty hdmi wiec jest ryzyko, ja bym poszukal czegos starszego o wyzszym modelu, hmmm a przy tej odleglosci to nie trzeba miec lornetki do lukania tv :P zarcik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś zestaw z marketu godny uwagi jak za tą cene?

 

na ten metraż, hm, a ile chcesz/możesz wydać bo to ważne, zależy jak słuchasz muzy bo jeśli dodatkowo chcesz słuchać muzyki a na pewno tak będzie i , żeby to jakoś zabrzmiało to w okolicach 1000 zł popatrz na Taga Harmony 606 set

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i zagra to niezle ale nie zrobisz na tych metrach oszałamiającego wrażenia jeśli chodzi o głośną imprezkę domową. Na te metry jeśli myślisz o dobrym kinie domowym musisz mieć porządny subwofer bo to fundament dzwięku, bez niego to nie kino a taki z co najmniej 30-to cm-owym głośnikiem i mocą wzmaka ze 300W (bo mniej więcej o takich parametrach musisz mieć suba, nie mniejszych) to kwota ok 2,5 tys.(np Klipsch R-112SW)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Inny (słabszy wzmak z mniejszym przetwornikiem ) nie da rady i efekt będzie nijaki i będziesz wieszał psy na wszystkich, że wydałeś tyle kasy i nie masz dobrego efektu. Żadne kolumny ( a już na pewno żadne z tego przedziału cenowego) nie dadzą porządnego kopa na najniższych częstotliwościach tak jak zrobi to dobry sub. Kolumny z dużym głośnikiem basowym (np 20-25 cm, nie twierdzę, że takie ma Taga, Taga ma dwie 16-tki) mogą grać ładnym niskim basem ale basem kolumnowym a i tak nie dadzą takiego impulsu i nie zejdą tak nisko z porządnym kopem jak zrobi to subwofer. Takie kolumny ładnie zagrają muzę w stereo bo nie trzeba ich wspomagać subem i bas z nich będzie fajny , stosunkowo niski , sprężysty, szybki. Ścieżka dzwiękowa to co innego. Tam jest dedykowany osobny kanał z niskimi częstotliwościami dla subwofera i tylko on potrafi zagrać je z odpowiednią, satysfakcjonującą nas mocą i jakością (oczywiście odpowiedni subwofer). Piszę fajny, ładny dobry bo każdy z nas ma swoje preferencje i dla każdego te okreslenia będą oznaczały co innego ale jednocześnie to samo. Już nie raz przeszukiwałem czy to olx czy allegro i nie spotkałem suba o podobnych parametrach za powiedzmy tysiąc zł więc co jak co ale suba proponuję kupić nowego bo przypuszczam, że za mniej niż 2 tys takiego nie kupisz a jeśli już to warto dołożyć te 500 zl i kupić nowego.

 

Jesli chodzi o amplituner to poczytaj ten temat

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

popatrz na tego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub taką Yamahę, najwyższy model z serii RX-V ale wcześniejszy wypust

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I odezwij się jeszcze a nie tak jak niektórzy, napiszą temat, dostaną jakąś odpowiedz i echo.

 

No i zgadzam się z tym co napisał ryback o sypiących się Onkyo . Kolega ma 606-tkę i też poszło mu hdmi a, że model ten był na ich jakiejś liście modeli z możliwą awarią (sami mu o tym napisali , to na plus dla Onkyo) to wymienili mu za darmochę dlatego rzuciłem Koledze lisciok linka z Yamahą i Marantzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm patrzac na to jak wyszukujesz Adek ampli to moze powstanie temat okazje tygodnia i kazdy bedzie mogl wrzucic a szczegolnie Ty jakies fajne ampli i kolumny, a po drugie co chwile powstaja tematy takie jak te, zmienna jest metraz i budzet, wiec moze fajnie by bylo zrobic i przykleic na gore poradnik co i jak i dopiero po jego przeczytaniu jakby byly jakies watpliwosci mozna by zakladac swoj, poradnik moglby byc w postaci ogolnych zasad jakimi trzeba sie kierowac oraz zlotych mysli poszczegolnych forumowiczow gdze kazdy by cos mogl madrego dodac kierujac sie wlasnym doswiadczeniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, "ryback". 2 tyś i 30 m/2 to za mało na sprzęt który będzie satysfakcjonował. Lepiej zaczekać i dołożyć do ok 5-6 tyś niż wyrzucać pieniądze w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezła propozycja ale dochodzą też do tego osobiste preferencje zakładającego temat więc można śmiało powiedzieć, że każdy temat mimo, że np metraż podobny , jest inny ale byłoby to już jakieś ułatwienie dla początkujących a chcących zasięgnąć porady.

 

hmm patrzac na to jak wyszukujesz Adek ampli to moze powstanie temat okazje tygodnia i kazdy bedzie mogl wrzucic a szczegolnie Ty jakies fajne ampli i kolumny

 

bardzo Ci dziękuję ale myślę, że nie zasługuje na żadne jakieś szczególne podkreślenie bo wystarczy wpisać w google hasło i włala :) a, że akurat udaje mi się trafić na coś... więc...

 

no, ciekawe by to było, okazje tygodnia, następne ułatwienie dla ludzi szukających sprzętu w używkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajny zestaw komputerowy creativa 7.1 i miałem nadzieje, że do filmów jak znalazł, ale jest taki problem, że TV SAMSUNG UE55KU6400 NIE MA Wyjścia audio (minijack), a nawet nie ma wyjścia słuchawkowego ;/.. tylko USB, HDMI, wejście komponentowe (Y/Pb/Pr) i wejście kompozytowe (AV), optyczne i łącze Bluetooth HID. W żaden sposób nie mogę tego podłączyć do TV żeby grało.

 

Planowałem wydać do 2000zł na kino i głównie do oglądania filmów. Suba nie chce bo nie mam gdzie go postawić, nawet na głośnik centralny za bardzo nie mam miejsca (krótka ściana, szeroka Rtv-ka itp), ale dam go nad tv. Jeśli TV ma 4k a amplituner Marantz ma SkalowanieFullHD to znaczy, że może coś nie działać na tym amplitunerze? co to jest te skalowanie?

 

Źle napisałem, potrzebuję zestawu 5.0 a nie jak wyżej napisałem 5.1

 

Myślę, że nie jednego usatysfakcjonował zestaw i za 1000zł w porównaniu do standardu TV Moc RMS 20 W... Wiem, że na tym forum jest dużo zaawansowanych kino-maniaków i muzykantów :P ale jeden potrzebuje np. dobrego aparatu w telefonie a drugi dobrego obiektywu za 10 tyś. do lustrzanki. Żeby obejrzeć film raz na 2 tygodnie nie będę wydawał 10 tysi i nie chce kupować kina samsung najtańszego z nonetu, tylko w miarę dobrego jak na tą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TV ma 4k a amplituner Marantz ma SkalowanieFullHD to znaczy, że może coś nie działać na tym amplitunerze?

 

może da radę podłączyć przez amplituner, jaki to amplituner, model, jeśli obsługuje 3D to na wyjściowym gniezdzie hdmi OUT ma ARC a z tego co właśnie patrzyłem na instrukcję tego TV ma on hdmi z ARC (mimo braku obsługi 3D , mój też ma ARC mimo braku 3D, popatrz z tyłu TV na gdniazda hdmi) i to pod to gniazdo podłączasz kabel hdmi wychodzący z hdmi OUT w amplitunerze. Jeśli Creative ma wejście optyczne a amplituner ma wyjście optyczne (choć z tym będzie gorzej) to chyba wiadomo co dalej . Najlepiejj napisz jakie to modele głosniczków i ampla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunera nie mam, patrzę na tego z linka co wysłałeś... doczytałem, że można zastosować konwerter który zmieni sygnał cyfrowy na analogowy.. ciekawe czy taki będzie dobry? To przez wejście optyczne by się udało.. później podeśle jakie to głośniczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TV ma 4k a amplituner Marantz ma SkalowanieFullHD to znaczy, że może coś nie działać na tym amplitunerze? co to jest te skalowanie?

 

nie, nie, to bardzo dobrze, bo materiały o niższej rozdzielczości są skalowane do full-hd, jest to prościej mówiąc zwiększenie rozdzielczości oglądanego materiału.

 

Poczytaj tutaj po przetłumaczeniu przez tłumacza google, wprawdzie jest Kali być, Kali widzieć ale można zrozumieć

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tzn, że głośniczki nie mają wejścia optycznego albo coaxialnego (koloru pomarańczowego, też cyfrowe) bo byłoby lepiej a nie konwertować sygnał cyfrowy na analogowy, acha, tzn, że wejście analogowe głosniczki mają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nagłośnienia 30m2 potrzeba już czegoś większego niż komputerowe pierdziawki. I zdecydowanie z subwooferem. Kup ampli + stereo i zbieraj na resztę jak dobrze zasugerował ryback.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki komputerowe Creative inspire T7900 7.1 i nie mogę w żaden sposób podłączyć do tv i wygrzebałem swój stary wzmacniacz Pioneera Stereo Amplifier A-229 i też nie da radę podłączyć ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka centralna (subwoofer) ma złącza i między innymi są tam wejścia analogowe wielokanałowe mini jack (3 sztuki), po dwa kanały na każdego jacka. Potrzebny by był do tego amplituner z wyjściami PRE-OUT 5.1 oraz jakaś przejścióweczka (sztuk 3) na każdego jacka, żeby zmienić końcówki z jacka na 2xczincz , np coś takiego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i 4 pozycja od góry, wciskasz jacka do wtyku a z drugiej strony wychodzą dwa kabelki z wtykami czincz (czyli dwa osobne kanały) wtedy wkładasz je pod odpowiednie wyjścia PRE-OUT w amplitunerze

 

albo te z pozycji 8 , 12, 13

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale na Twoim metrażu, żeby osiągnąć jakiś zadowalający efekt tymi glośniczkami musiałbyś ustawic je w niedużej odległości od miejsca w którym będziesz oglądał coś tam , żeby stworzyc taką strefę między głośniczkami (nie mogą wisieć na ścianach- za duża odległość od słuchacza) ale subwofer w porównaniu do metrażu to popierdziawka.

 

Popatrz na te konfiguracje i jak dla Ciebie to te od 1-4 ale bardziej nr 3 i 4

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te 30m2 co pisałem to może, źle ująłem głośniki będą ustawione na polowie tego a reszta to przestrzeń otwarta doliczając jeszcze kuchni to by było jeszcze więcej.. nie wiem jak na to patrzeć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.