Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha a1020 przestała grać


ceonix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam wzmacniacz Yamaha a1020. Niestety uległ on uszkodzeniu. Przed uszkodzeniem zaobserwowałem takie zjawiska (nie znam się sprzęcie wiec opisuje najlepiej jak moge ;) ):

Przez kilka dni wzmacniacz po podłączeniu wydawał dźwięk w głośnikach tak jakby cichego wiatru (ciężko to inaczej opisać). Dźwięk ten pojawiał się gdy muzyka przestawała grać. Tuż przed awarią, podczas słuchania muzyki z kolumn wydobył się wielki trzask i wtedy wzmacniacz przestał działać. Teraz ze wzmacniacza nie wydobywa się żaden dźwięk. Wcześniej po załączeniu prądu do wzmacniacza było słychać po krótkim czasie pewny klik, tak jakby się wzmacniacz załączał, teraz tego niema.

 

Oddałem sprzed do pewnego serwisu we Wrocławiu, ale polegli oni w jego naprawie. Info od serwisy który sobie nie poradził:

"We wzmacniaczu uszkodzone są obydwa kanały , uszkodzeniu uległ stopień sterujący i stopień końcowy końcówki mocy .

Mimo wymiany uszkodzonych elementów dostępnych na rynku we wzmacniaczu dochodzi do powtórnego uszkodzenia tych elementów."

 

Proszę Was o pomoc w poleceniu dobrego serwisu rtv w okolicach Wrocław - Opole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"We wzmacniaczu uszkodzone są obydwa kanały , uszkodzeniu uległ stopień sterujący i stopień końcowy końcówki mocy .

Mimo wymiany uszkodzonych elementów dostępnych na rynku we wzmacniaczu dochodzi do powtórnego uszkodzenia tych elementów."

Co to za serwis...naprawa polega najpierw na zdiagnozowaniu przyczyny awarii a dopiero pozniej na naprawie czyli wymianie uszkodzonych elementow.

 

masz blisko do mnie wiec bym Ci go zrobil ale nie lubie za bardzo babrac sie w sprzecie ktory ktos juz nieudolnie probowal naprawic, ale jesli masz mozliwosc mozesz dac zdjecia wnetrza oraz od strony druku abym mogl ocenic stan obwodów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie wzmacniacza jeszcze nie odebrałem z serwisu, dopiero w czwartek będę we Wrocławiu to go odbiorę. Co do serwisu to zrobili diagnozę a później zaczęli od wymiany, ale jednak nie poradzili sobie z tym wzmacniaczem.

Mam tylko zdjęcia przed oddaniem do serwisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20160323_224501.jpg

 

Bumpalump daj znać czy jesteś chętny na naprawę wzmacniacza to w czwartek bym go u Ciebie zostawił. Znalazłem także Sklep Audio Vintage w Częstochowie który oferował swoją pomoc w naprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.