Jump to content
IGNORED

Yamaha a1020 przestała grać

ceonix

Recommended Posts

Witam.

Posiadam wzmacniacz Yamaha a1020. Niestety uległ on uszkodzeniu. Przed uszkodzeniem zaobserwowałem takie zjawiska (nie znam się sprzęcie wiec opisuje najlepiej jak moge ;) ):

Przez kilka dni wzmacniacz po podłączeniu wydawał dźwięk w głośnikach tak jakby cichego wiatru (ciężko to inaczej opisać). Dźwięk ten pojawiał się gdy muzyka przestawała grać. Tuż przed awarią, podczas słuchania muzyki z kolumn wydobył się wielki trzask i wtedy wzmacniacz przestał działać. Teraz ze wzmacniacza nie wydobywa się żaden dźwięk. Wcześniej po załączeniu prądu do wzmacniacza było słychać po krótkim czasie pewny klik, tak jakby się wzmacniacz załączał, teraz tego niema.

Oddałem sprzed do pewnego serwisu we Wrocławiu, ale polegli oni w jego naprawie. Info od serwisy który sobie nie poradził:

"We wzmacniaczu uszkodzone są obydwa kanały , uszkodzeniu uległ stopień sterujący i stopień końcowy końcówki mocy .

Mimo wymiany uszkodzonych elementów dostępnych na rynku we wzmacniaczu dochodzi do powtórnego uszkodzenia tych elementów."

Proszę Was o pomoc w poleceniu dobrego serwisu rtv w okolicach Wrocław - Opole.

"We wzmacniaczu uszkodzone są obydwa kanały , uszkodzeniu uległ stopień sterujący i stopień końcowy końcówki mocy .

Mimo wymiany uszkodzonych elementów dostępnych na rynku we wzmacniaczu dochodzi do powtórnego uszkodzenia tych elementów."

Co to za serwis...naprawa polega najpierw na zdiagnozowaniu przyczyny awarii a dopiero pozniej na naprawie czyli wymianie uszkodzonych elementow.

masz blisko do mnie wiec bym Ci go zrobil ale nie lubie za bardzo babrac sie w sprzecie ktory ktos juz nieudolnie probowal naprawic, ale jesli masz mozliwosc mozesz dac zdjecia wnetrza oraz od strony druku abym mogl ocenic stan obwodów

aktualnie wzmacniacza jeszcze nie odebrałem z serwisu, dopiero w czwartek będę we Wrocławiu to go odbiorę. Co do serwisu to zrobili diagnozę a później zaczęli od wymiany, ale jednak nie poradzili sobie z tym wzmacniaczem.

Mam tylko zdjęcia przed oddaniem do serwisu

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20160323_224501.jpg

Bumpalump daj znać czy jesteś chętny na naprawę wzmacniacza to w czwartek bym go u Ciebie zostawił. Znalazłem także Sklep Audio Vintage w Częstochowie który oferował swoją pomoc w naprawie.

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.