Skocz do zawartości
IGNORED

Co zrobić, żeby było tłuściej.... Rozterki raczkującego melomana


LorinSi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze dobry mebel miec wplyw na dociazenie dzwieku?

Kardynalny wpływ. I ten Twój Mac 48-my, może okazać całkiem dobrym pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja juz mam C500 tranzystorowe, na razie stoi bezposrednio na Mc452...

Dużym, w pełni nieuświadomionym błędem braci audiofilskiej, jest stawianie urządzeń na sobie... tu naprawdę chodzi o wibracje, których amplitudy można "zobaczyć" jednie w mikroskopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, szukam jeszcze stolika bo na razie wszystko na podlodze zalega (drewniane dechy, klejone do podloza). Czy Rogoz to dobry wybor w kategorii cena/jakosc/wyglad? Moze dobry mebel miec wplyw na dociazenie dzwieku?

Wręcz przeciwnie, może jeszcze wyszczuplić bo odejdą dodatkowe harmoniczne wzbudzane przez mikrodrgania. Poprawi się zapewne precyzja lokalizacji, czystość, mikrotransjenty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hejka, nie wiem czy sprawa jeszcze aktualna, ale podobny temat rozpracowywałem nie tak dawno. Z moich doświadczeń bardzo duże zmiany barwowe przynosiła właśnie wymiana interkonektu. Porównując kilkanaście kabli w cenach od 1200 do 11000 wygrał Audio Note Kondo miedziany (bodaj VCL II) na wtykach konfekcji pana Jarka z Warszawy. Organiczność i emocjonalność przekazu bezkonkurencyjna. Harmonix/Hijiri i XLO Limited to również super propozycje, ale jeden jest sporo droższy a drugi nie do dostania. U mnie jednak i tak wygrał Kondo i to właśnie dzięki walorom których poszukujesz. DAC to oczywisty element do zbadania i to obawiam się, że należałoby to zrobić przed interkonektem. Polecam lampowy dac Lampizatora. Wystarczy tylko na pliki w PCM i wystarczy level 4. Oba elementy możesz dość łatwo zorganizować sobie na odsłuch. Sama przyjemność tak wybierać elementy systemu. Gdy będziesz ciekawy źródła to zapytaj już na priv. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bodaj VCL II

; byłem nieprecyzyjny, właściwe oznaczenie modelu to KSL Vc2 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki za info. A gdzie ten Kondo jest do dostania?

Rozumiem, że ze względu na swoje właściwości, to kabel między PRe a końcówkę czy do połączenia źródła z Pre też się nada?

 

O Lampizatorze też myślę...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LorinSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wręcz przeciwnie, może jeszcze wyszczuplić bo odejdą dodatkowe harmoniczne wzbudzane przez mikrodrgania. Poprawi się zapewne precyzja lokalizacji, czystość, mikrotransjenty...

Święte słowa, jak człowiek zaczyna iść w te strone zazwyczaj jest szczuplej, super szybki bas szczuplej, super kontur szczuplej, kurczę za dobrze by nam było jak by wszystko było proste :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jak tam porównania, wybory, doświadczenia ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
W dniu 29.06.2016 o 13:35, LorinSi napisał:

Mac MC452 (już dożywotnio)

Harpia Nimbus Be (już dożywotnio, jestem pewien!) :)

Choroba audiofiloza nervosa. Miałem tą końcóweczkę, później poszła do kolegi z Warszawy, może to moja była :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ira napisał:

Tak z ciekawości. Autor wątku opanował problem?

Tak, z nadspodziewanie dużą latwoscia - po prostu wiecej pije!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dukez napisał:

 

Spróbuj pożyczyć zasilający WILE  - u mnie bardzo mocno "potłuściło" dźwięk. Może pomóc, a wyjdzie Ci to znacznie taniej niż hiendowe kable. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pasqual napisał:

Spróbuj pożyczyć zasilający WILE  - u mnie bardzo mocno "potłuściło" dźwięk. Może pomóc, a wyjdzie Ci to znacznie taniej niż hiendowe kable. 

Żartowalem, alkohol to samo zło!:)

autor watku zrobil od tego czasu sporą zonglerke klockami i juz nie ma zadnych problemów z nasyceniem czy wypelnieniem. Czasem wrecz odnosze wrazenie, ze wrecz przegial w druga strone...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2016 o 23:22, Gość NEWNEW napisał:

Zobacz na moje ostatnie wpisy w klubie Harpii

Daj PROSZĘ link, bo tam jest 68 stron pliiizzzz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, absinth3 said:

Daj PROSZĘ link, bo tam jest 68 stron pliiizzzz

Spójrz na datę wpisu. Użytkownik NEWNEW już tu nie pisze - ma status gościa. Chyba, że piszesz do jego klona :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bum1234 napisał:

Chyba, że piszesz do jego klona :)

Jestem za gupi coby to pojąć na tym AS- takim prosty chopok

Poza tym watchuję Bunuela "Viadrina"- w porównaniu z AS to bardzo prosty filmik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj odpowiednie ustrojstwo typu MiniDSP SHD, to wtedy mozesz ksztaltowac brzmienie dopasowane do twojego smaku, pozostalych elementow toru dzwiekowego i do akustyki pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te wszystkie proponowane zmiany kabelkow, sieciowek itp. to mikro-zmiany bez mozliwosci zdefiniowanej, selektywnej, docelowej korekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslimy powaznie o audio, mamy lepsze kable, kolumny i elektronikę - to Tidal jako zrodlo sygnalu sie do tego nie nadaje.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli tran musi byc, hm.. conrad johnson, bat, lub vintage pokroju marntz sony sanyo ale starenkie lata 60 w drewnianych skrzyneczkach. Nie ze trolluje ale przy tych dziadkach w drewienkach nowych rzeczy pokroju krella, mc itd nie daje sie sluchac. Roznica kosmiczna, z vintage muzyka, z nowych plaskie beznamietne techniczne lupanie. Mam to wszystko pod reka razem to moge cos powiedziec. Dobrze gra wzmacniacz sansui A717. Ja gdybym nie mial scenicznych amplifikatorow lampowych z pierdylionem watow mocy i brzmieniem jak z bajki, kupilbym monter receivera Sanyo lub Sony 190. Mocy niewiele ale jak gra..

co do zrodla - tasma i vinyl, cyfra czasami tez ale tu jakosc to loteria. Jezeli musi byc nowe to zamiast mc polecam T+A razem z ich glosnikami criterion. Na ostatnich targach T + A i MBL to jedyne co mi podeszlo. Mc nie zagral wcale a wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, GT napisał:

Jak myslimy powaznie o audio, mamy lepsze kable, kolumny i elektronikę - to Tidal jako zrodlo sygnalu sie do tego nie nadaje.  

nie nadaje się ...bo po prostu nie i koniec?
czy może... nie nadaję się, bo Ty tak piszesz i kropka?
czy... nie nadaje się bo Tobie nie udało się dobrze zagrać Tidala? (tę odpowiedź obstawiam)

....a może nie nadaje się, ponieważ twierdzą tak "Twoi znawcy"? ;) (chociaż ta odpowiedź też nie wykluczona)

Nie stoi nic na przeszkodzie żeby grać z Tidala jak z CD, jest to tylko o wiele bardziej skomplikowane szczególnie od strony sprzętowej. Trzeba oczywiście mieć tez na uwadze, że nie wszystko na Tidalu jest w jakości CD (polecam Roon żeby mieć tego podgląd)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tidalem jest jak z biblioteką płyt jedne RR a drugie z marketowego koszyka.

Na Tidalu jest masa chłamu i całkiem dużo świetnie zrealizowanej muzyki, należy jej szukać głównie w zakładce Kopia Matka i formacie MQA.

Teraz, Staś_44798 napisał:

Jak zwykle vintageowe chrzanienie...nic nie gra tylko vintage ... Jak zamulanie to granie...to może ci tak...

Jest kilka % wzmaków vintage, które faktycznie wymiatają ale stanowcza większość to niestety padlina. Podobnie jak w nowych sprzętach. Generalizowanie jest tutaj stanowczo nie na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, m4tech napisał:

nie nadaje się ...bo po prostu nie i koniec?
czy może... nie nadaję się, bo Ty tak piszesz i kropka?
czy... nie nadaje się bo Tobie nie udało się dobrze zagrać Tidala? (tę odpowiedź obstawiam)

....a może nie nadaje się, ponieważ twierdzą tak "Twoi znawcy"? ;) (chociaż ta odpowiedź też nie wykluczona)

Nie stoi nic na przeszkodzie żeby grać z Tidala jak z CD, jest to tylko o wiele bardziej skomplikowane szczególnie od strony sprzętowej. Trzeba oczywiście mieć tez na uwadze, że nie wszystko na Tidalu jest w jakości CD (polecam Roon żeby mieć tego podgląd)

nie bardzo wiem jak mógłbym lepiej zagrać z Tidala.

DCS NB (aplikacja natywna) => AES Siltech Golden Eagle II => Metronome C8+

Zasilające Furutech Nanoflux i Acro 9500

Jedyne co mi chodzi po głowie to zasilenie liniowe routera i porządny kabel Ethernet. Rewolucji po tej zmianie wszak nie oczekuję.

Uwierz  Kolego że ten zestaw przegrywa w grubych cuglach nawet ze średniej klasy zintegrowanym CD na komputerowym sznurku.

Nawet ja - zupełnie niekomupterowy oraz potwornie leniwy, coraz częściej myśle o porządnym transporcie płytowym i odbudowie biblioteki CD. Chociaż z 1000 ulubionych tytułów...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, Dukez napisał:

nie bardzo wiem jak mógłbym lepiej zagrać z Tidala.

DCS NB (aplikacja natywna) => AES Siltech Golden Eagle II => Metronome C8+

Zasilające Furutech Nanoflux i Acro 9500

Jedyne co mi chodzi po głowie to zasilenie liniowe routera i porządny kabel Ethernet. Rewolucji po tej zmianie wszak nie oczekuję.

Uwierz  Kolego że ten zestaw przegrywa w grubych cuglach nawet ze średniej klasy zintegrowanym CD na komputerowym sznurku.

Nawet ja - zupełnie niekomupterowy oraz potwornie leniwy, coraz częściej myśle o porządnym transporcie płytowym i odbudowie biblioteki CD. Chociaż z 1000 ulubionych tytułów...

 

A co brzmi nie tak...tylko nie mów, że za mało rozdzielczo? I za kocem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Dukez napisał:

nie bardzo wiem jak mógłbym lepiej zagrać z Tidala.

Poprawnie złożyć system w dostosowanym do tego akustycznie pomieszczeniu :)

Kable LAN i zasilacze możesz sobie póki co darować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dukez napisał:

Uwierz  Kolego że ten zestaw przegrywa w grubych cuglach nawet ze średniej klasy zintegrowanym CD na komputerowym sznurku.

Słyszałem o wygrywaniu w cuglach ale o przegrywaniu... :) przegranie w grubych cuglach jest niczym nadzwyczajnym, odpowiedź zatem brzmi - trzeba zdjąć te cugle z tego plikowego systemu ;)

a tak poważniej - W zasilanie routera nie ma sensu iść, raczej separacja optyczna na ethernecie, zasilanie baterią 3,3V mostka światłowodowego i odpowiedni kabel ethernet i .... tego warto posłuchać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.