Skocz do zawartości
IGNORED

Co zrobić, żeby było tłuściej.... Rozterki raczkującego melomana


LorinSi

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Dukez napisał:

A taka separacja optyczna to nie jest jakas tam dodatkowa podwójna konwersja sygnału?

dane, bo na tym etapie to nadal jeszcze czyste dane,  a nie żadna muzyka ani spdif, nie ulegają jakimkolwiek zmianom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu też widać taki mostek, z tym że zasilanie z powerbanka nie polecam, można pójść dalej i lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, m4tech napisał:

nie nadaje się ...bo po prostu nie i koniec?
czy może... nie nadaję się, bo Ty tak piszesz i kropka?
czy... nie nadaje się bo Tobie nie udało się dobrze zagrać Tidala? (tę odpowiedź obstawiam)

....a może nie nadaje się, ponieważ twierdzą tak "Twoi znawcy"? ;) (chociaż ta odpowiedź też nie wykluczona)

Nie stoi nic na przeszkodzie żeby grać z Tidala jak z CD, jest to tylko o wiele bardziej skomplikowane szczególnie od strony sprzętowej. Trzeba oczywiście mieć tez na uwadze, że nie wszystko na Tidalu jest w jakości CD (polecam Roon żeby mieć tego podgląd)

Dzieki za komentarz, tak mam konto premium tidal, nie udalo mi sie na nim "zagrac", tak zeby wydobyc z tego muzyke na miare "oczekiwan". Posiadam DAC Audio GD nfb 27 + Squeezebox Touch z pluginem EDO, spiete USB. Mimo ze DAC jest z kategori wagi ciezkiej, mydelniczka jako transport po wszelkich modach i tak zestaw dostaje ciężkie becki od dowolnego lepszego playera CD. Co jeszcze, te bardziej lubiane plytki lubie posiadac w wersji fizycznej, ktore ripuje do formatu WAV i odtwarzany tak plik gra odczuwalnie lepiej niz ten sam utwor z TIDALa. P.S. chetnie przyjme wszelkie sugestie co zrobic, zeby z TIDALa zagralo jak z CD :) No i dalej jestem przekonany, ze tutaj jest problem autora watku - gra ze slabego materialu na przezroczystych kolumnach jakimi sa harpie i wychodza suchoty i cyfrowizna na srednicy. Ktos w tym watku przytaczal przyklad kolegi Tomkly, tylko ze ow kolega gral na harpiach z referencyjnego CD player'a ARC, a nie z Flakow ;) Moze ten post wyjdzie jako nagonka na pliki, ale ja nie znalazlem jeszcze sposobu na ten format, mimo ze ubostwiam wygode plikow, bo jak juz sie rozsiade na fotelu, to wole na nim zostac niz biegac i zonglowac plytkami CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GT napisał:

P.S. chetnie przyjme wszelkie sugestie co zrobic, zeby z TIDALa zagralo jak z CD :)

Nie znam Twoich klocków i przecież nie będziesz wywracał do góry nogami swojego systemu bo ktoś tu coś napisał. Dlatego ogólnie napiszę, że na pewno ważne jest zasilanie tego Logitecha, nie jestem też fanatykiem USB, dla mnie spdif w graniu z plików ma lepsze brzmienie, ale oczywiście różne dacki różne interfejsy. Na pewno warto jest próbować i kombinować, bo jest możliwe takie granie z plików, które daje nie tylko wygodę ale i satysfakcję z brzmienia

Godzinę temu, GT napisał:

te bardziej lubiane plytki lubie posiadac w wersji fizycznej, ktore ripuje do formatu WAV i odtwarzany tak plik gra odczuwalnie lepiej niz ten sam utwor z TIDALa

Nie ma takiej opcji i było to nawet na tym forum w sposób profesjonalny udowodnione, że jota w jotę jest to samo, także:
- albo nie porównujesz tych samych wydań/remasterów
- albo porównujesz tytuł, który na Tidalu jest w jakości AAC a nie FLAC, jest trochę takich płyt na Tidalu mimo wszystko
- albo popadasz w jakąś autosugestię rzutująca na odczucia przemawiające za wyższością ripa

zakładam że połączenie internetowe jest sprawne :) i korzystasz w obu przypadkach z tego samego softu do odtwarzania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, m4tech napisał:

dane, bo na tym etapie to nadal jeszcze czyste dane,  a nie żadna muzyka ani spdif, nie ulegają jakimkolwiek zmianom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu też widać taki mostek, z tym że zasilanie z powerbanka nie polecam, można pójść dalej i lepiej :)

Ooo mój Dac, dzieki nie czytalem tej recenzji. Nie wiedzialem ze jest tak ceniony!:)

zupelnie nie kumam  natomiast  ktore z tych pudełeczek to ten separator optyczny, czy moglbys podac jakiegos linka do najlepszej mozliwej opcji (bez wzgledu na jej cene). Dzieki z góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GT napisał:

Posiadam DAC Audio GD nfb 27 + Squeezebox Touch z pluginem EDO

Szacun.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szymon napisał:

Szacun.

Wyczuwam ironie :) jak najbardziej trafna. No nie jest to może Levinson 30.5 + 31.5, ale nie od razu Krakow zbudowano. Z drugiej strony rozmawiamy tutaj o zrodle do Tidala i problemach autora z sucha srednica :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GT napisał:

Wyczuwam ironie :) jak najbardziej trafna. No nie jest to może Levinson 30.5 + 31.5, ale nie od razu Krakow zbudowano. Z drugiej strony rozmawiamy tutaj o zrodle do Tidala i problemach autora z sucha srednica :)

Problem autora jest w tym miejscu nierozwiązywalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dukez napisał:

zupelnie nie kumam  natomiast  ktore z tych pudełeczek to ten separator optyczny, czy moglbys podac jakiegos linka do najlepszej mozliwej opcji (bez wzgledu na jej cene). Dzieki z góry.

Poniżej fotka z zasilaniem do TP-LINKA wyjściowego po modernizacji - dodane drugie gniazdo zasilania i podpięcie bezpośrednio pod kondensator na płytce 3,3V (kondensator w TP-LINKU też możesz wymienić na LOW ESR), baterie LiFEPO4. Do tego potrzebujesz drugi taki sam tp-link ale bez modyfikacji (wejściowy) który może być zasilany standardowym zasilaczem 9V i światłowód o długości odpowiedniej do twoich potrzeb, zalecam żeby ten zasilacz 9V był jak najdalej od audio, ja mam światłowód LWL SC-SC OM2 DUPLEX 7,5m. na końcu potrzebujesz z TP-Linka wyjściowego dobry kabel ethernet (zalecam jak najkrótszy i najlepiej kierunkowy, czyli z ekranowaniem podpiętym od strony źródła czyli TP-LINKA). no i ładowarka np. XTAR VP2. Kabel ethernet z serwera do tp-linka wejściowego ma mniejsze znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, m4tech napisał:

Poniżej fotka z zasilaniem do TP-LINKA wyjściowego po modernizacji - dodane drugie gniazdo zasilania i podpięcie bezpośrednio pod kondensator na płytce 3,3V (kondensator w TP-LINKU też możesz wymienić na LOW ESR), baterie LiFEPO4. Do tego potrzebujesz drugi taki sam tp-link ale bez modyfikacji (wejściowy) który może być zasilany standardowym zasilaczem 9V i światłowód o długości odpowiedniej do twoich potrzeb, zalecam żeby ten zasilacz 9V był jak najdalej od audio, ja mam światłowód LWL SC-SC OM2 DUPLEX 7,5m. na końcu potrzebujesz z TP-Linka wyjściowego dobry kabel ethernet (zalecam jak najkrótszy i najlepiej kierunkowy, czyli z ekranowaniem podpiętym od strony źródła czyli TP-LINKA). no i ładowarka np. XTAR VP2. Kabel ethernet z serwera do tp-linka wejściowego ma mniejsze znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardoz Ci dziekuje ale takie coś zdecydowanie przerasta moje mozliwosci techniczne.

nie ma takich gotowych, audiofilskich rozwiazań?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety baterie które są najczystszym audiofilskim źródłem zasilania trzeba ładować w nie audiofilskich ładowarkach ;)
ale możesz zamiast baterii podpiąć jakiś dobry zasilacz liniowy 9V do tp-linka bez modyfikacji, lecz z racji tego że tp-link ma "nieadiofilski" regulator napięcia na pokładzie będzie to jednak rozwiązanie kompromisowe w stosunku do baterii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2016 o 07:57, sly30 napisał:

Zawsze miałem wrażenie, że kable Kimbera są raczej po analitycznej stronie mocy. Jest im bliżej do Nordosta niż Cardasa.

Bo tak jest. Nie znam żadnego Kimbera, którego można by postawić po ciepłej stronie mocy. No ale wszystkich nie miałem okazji usłyszeć albo może się nie znam ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dzieki za komentarz, tak mam konto premium tidal,

 

Od tego trzeba zacząć że konto premium to mp3.

Flac (jakość cd) jest w koncie hi-fi

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, m4tech napisał:

niestety baterie które są najczystszym audiofilskim źródłem zasilania trzeba ładować w nie audiofilskich ładowarkach ;)
ale możesz zamiast baterii podpiąć jakiś dobry zasilacz liniowy 9V do tp-linka bez modyfikacji, lecz z racji tego że tp-link ma "nieadiofilski" regulator napięcia na pokładzie będzie to jednak rozwiązanie kompromisowe w stosunku do baterii

Chodzilo mi bardziej o to czy sa jakies lepsze mostki niz ten tp link, byc moze od razu z zasilaniem bateryjnym jesli ono ma taki wplyw..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dukez napisał:

Chodzilo mi bardziej o to czy sa jakies lepsze mostki niz ten tp link, byc moze od razu z zasilaniem bateryjnym jesli ono ma taki wplyw..

jeśli pytasz czy ktoś nie wpadł na pomysł żeby przepakować te tp-linki w srebrne i złote pudełeczka, dorobił oplot na światłowodzie grubości węża strażackiego i wystawił komplet w sprzedaży za 10000zł to odpowiedź brzmi - faktycznie nikt tego jeszcze nie dokonał :D

Nie jestem elektronikiem a sam zrobiłem tę modyfikację i zajmuje to może godzinę włącznie z wierceniem otworu w obudowie na warsztacie :) później wrzucasz to za sprzętem i sobie leży jedyne co to musisz bateryjki ładować, jedna starcza akurat na 5,5h słuchania co dla mnie jest optymalną maksymalną dawką. Druga bateria zawsze jest naładowana i jeśli chcę słuchać dalej to przerwa w graniu trwa góra pół minuty. Bateria ładuje sie około 2h. Robię to od kilku miesięcy i nie jest to w żadnym stopniu upierdliwe. No ale cóż, audiofilizm różna ma oblicza :)

ale gdyby to nie przekładało się na dźwięk to raczej bym sobie dał dawno z tym siana....

 

Reakcja sprzed kilku dni mojego siostrzeńca (zapalonego słuchawkowego melomana) - wujek to z Tidala tak gra?! (i lekki opad szczęki) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2016 o 09:38, LorinSi napisał:

Panowie, każecie mi tu Amerykę na nowo odkrywać ale sprawa jest dużo prostsza - napisałem przecież wyraźnie, że już nawet TEN zestaw (mimo mocno kulejącego OPPO i C48) zadawalał mnie w zupełności na średnicy z kablem Cardass Golden REf.... Niestety tylko na średnicy było wtedy super, stąd pytanie co robić dalej.

Bo z Bifocalem jest właśnie teraz wszędzie indziej dużo lepiej, kuleje mi tylko ta średnica...

 

Wydaje mi się, że mamy trochę inne pojmowanie ciepłoty kabla....

Kimber BiFocal XL zapewnia owszem dużo basu, ale na średnicy w porównaniu do Cardassa, jest chudy jak naleśnik. Przynajmniej na dość neutrealnym tranie i takich też kolumnach.... Wrażenie to jest także spotęgowane przez większą ilość tonów wysokich i ogólną dużo większą holografię Kimbera w całym zakresie brzmienia...

Wg mnie to idealny Kabel do tłustej na średnicy lampy z niedostatkami na obu skrajach pasma... Pięknie np. grał z ARC REf 150 i Amati (średnica i góra), chociaż tu już było zdecydowanie za dużo basu...

 

Odpowiadając na sugestie:

- dwa przebiegi to nie dla mnie - nie to doświadczenie, cierpliwość, pamięc słuchowa.. Bawiłem się już tak trochę i zawsze czegoś brakowało.

- do zabawy z zasilaniem jeszcze nie doszedłem i na razie, póki nie ma dobrego źródła i kabli IC chyba nie ma co się w zasilanie bawić...

- kolumny stoją na kolcach antywibracyjnych bezpośrednio na drewnianej podłodze (bambus jeśli to ma znaczenie)

- nie mam pokoju odsłuchowego - słucham w dość dużym salonie (40m2), gdzie połowa ścian to szyby od góry do dołu. Jest już dość dobrze wytłumiony - grube zasłony, dodatkowo rolety rzymskie na wszystkich oknach, gruby dywan, tapicerowane meble, tapeta...

- rolę dyfuzorów pelnią u mnie rośliny doniczkowe i problemów z basem nie mam żadnych, mimo potężnej jego dawki na Bifocalu

- posądzanie końcówki mocy która na papierze ma 450W/kanał a w pomiarach podobno >600W o niedostatki w wysterowaniu dość łatwych kolumn, bez komentarza...

 

 

TO by było na tyle - zobaczmy co wniesie C500, już na dniach...Różnicę jaką robi między C48 to przepaść dużo większa niż zapewnia dobry DAC nad OPPO... Stąd też wymiane Pre jest moim priorytetem No1.

Panicznych ruchów na razie unikam :)

Myślę, że odkładanie kwestii zasilania na koniec to duży błąd. Kto się przekonał ile znaczy zasilanie systemu to wie o czym mowa. 

Wydajny wzmacniacz na byle jakim druciku zasilajacy to mezalians. Połączenie dobrych sieciówek z wydajnym, dobrym kondycjonerem   to podstawa systemu. Moim zdaniem dużo ważniejsza niż szukanie lepszych głośnikowych czy IC choć oczywiście każdy element w highendowym systemie ma swoje znaczenie. Nie mniej uważam, że bez dopracowanego zasilania systemu poruszasz się trochę po omacku gdyż Twoje urządzenia pracują w warunkach, które trudno będzie nazwać komfortowymi. Radziłbym wypożyczenie dobrego kondycjonera, który podoła wyzwaniu jakie rzuca solidny wydajny piec czy końcówki mocy. Do tego w tym czasie pożyczyć sieciowe i ugryziesz dwa w jednym. Oczywiście to nie gwarancja sukcesu ale wielokrotnie przekonałem się jak istotnym elementem w systemie audio odgrywa właśnie zasilanie. Odpowiednie pozwoli wydobyć Ci barwy i naturalność jakiej oczekujesz, zwłaszcza że sam podkreślasz to, że urządzenia które posiadasz satysfakcjonująca Cię brzmieniowo ogólnie rzecz biorąc. W tym wypadku wymiana elektroniki to błąd. Układanie i poszukiwanie rozpocznie od nowa. Lepiej jest postarać się o to by z aktualnego systemu wyciągnąć to co może zaoferować. Bez zglebienia tajników zasilania nie jest to jednak możliwe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m4tech napisał:

jeśli pytasz czy ktoś nie wpadł na pomysł żeby przepakować te tp-linki w srebrne i złote pudełeczka, dorobił oplot na światłowodzie grubości węża strażackiego i wystawił komplet w sprzedaży za 10000zł to odpowiedź brzmi - faktycznie nikt tego jeszcze nie dokonał :D

Nie jestem elektronikiem a sam zrobiłem tę modyfikację i zajmuje to może godzinę włącznie z wierceniem otworu w obudowie na warsztacie :) później wrzucasz to za sprzętem i sobie leży jedyne co to musisz bateryjki ładować, jedna starcza akurat na 5,5h słuchania co dla mnie jest optymalną maksymalną dawką. Druga bateria zawsze jest naładowana i jeśli chcę słuchać dalej to przerwa w graniu trwa góra pół minuty. Bateria ładuje sie około 2h. Robię to od kilku miesięcy i nie jest to w żadnym stopniu upierdliwe. No ale cóż, audiofilizm różna ma oblicza :)

ale gdyby to nie przekładało się na dźwięk to raczej bym sobie dał dawno z tym siana....

 

Reakcja sprzed kilku dni mojego siostrzeńca (zapalonego słuchawkowego melomana) - wujek to z Tidala tak gra?! (i lekki opad szczęki) :)

 No ale skoro ten most swiatlowodowy (czy jak go tam nazwac) czyni takie cuda to moze zamiast kupowac 2 tp linkow, zasilania do nich, swiatlowodu, dodoatkowyvh kablie ethernet, moglo by byc chyba to wszystko wbudowane w 1 pudelko? Czy to niemozliwe?

u mnie na oltarzyku nie ma za bardzo niestety miejsca na takie kombinacje jak opisujesz..:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, Dukez napisał:

 No ale skoro ten most swiatlowodowy (czy jak go tam nazwac) czyni takie cuda to moze zamiast kupowac 2 tp linkow, zasilania do nich, swiatlowodu, dodoatkowyvh kablie ethernet, moglo by byc chyba to wszystko wbudowane w 1 pudelko? Czy to niemozliwe?

Przepraszam, męczy mnie to już, nie rozumiesz sedna sprawy, albo nie czytasz moich wpisów ze zrozumieniem, a ja tu nie mam misji wciskania komuś szczęścia na siłę. Nie w takich systemach ludzie montują tp-linki i nie zamulają takimi pytaniami. Jak nie ma miejsca na ołtarzyku to nie ma, mówi się trudno :) i żyje się dalej, znajdź sobie miejsce na playera CD i ciesz się muzyką :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, m4tech napisał:

 

Przepraszam, męczy mnie to już, nie rozumiesz sedna sprawy, albo nie czytasz moich wpisów ze zrozumieniem, a ja tu nie mam misji wciskania komuś szczęścia na siłę. Nie w takich systemach ludzie montują tp-linki i nie zamulają takimi pytaniami. Jak nie ma miejsca na ołtarzyku to nie ma, mówi się trudno :) i żyje się dalej, znajdź sobie miejsce na playera CD i ciesz się muzyką :)

 

 No coz, rozne priorytety

sorry, ale ladowanie tej bateryjki co 5h sluchania, to jest dopiero zamulanie... sobie zycia...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ładowarke na cztery sztuki to mozesz praktycznie słuchac muzyki non stop

ile czasu trwa mycie i zmiana płyty winylowej potem jej odwrócenie? na pewno dłuzej niz czterokrotna wymiana baterii:)

kazdy moze miec swój własny sposób na celebrowanie odsłuchu a tym bardziej nalezy sie szacunek i uznanie ,ze Kolega poprawił sobie system sam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dukez napisał:

sorry, ale ladowanie tej bateryjki co 5h sluchania, to jest dopiero zamulanie... sobie zycia...:)

....i to jest właśnie dowód na to, że nie czytałeś moich postów ze zrozumieniem.

Wiesz, to że coś nie stoi na półce w salonie "z napisem HI_END" nie oznacza, że nie jest czymś wartościowym, druga sprawa trzeba chcieć poznać swój system, czasami ruszyć głową, a nie czekać na rozwiązanie podane złotej tacy.

Audio to dziedzina na zbiegu kilku nauk, fizyki, akustyki, informatyki i pokrewnych,  trzeba zgłębiać to wszystko i działać na wszelkie możliwe sposoby, oczywiście w ramach swoich możliwości finansowych, ja tak robię i tak mam. Wówczas jest satysfakcja i jest fun - takie jest audio, szczególnie to z plików. 

Kupić najdroższy sprzęcik, wstawić i włączyć to czasami zdecydowanie za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie ładował bym się w zasilanie bateryjkowe. Z mojego doświadczenia nausznego same baterie-akumulatory wstawiają w dźwięk pewien nieprzyjemny "szum tła". Pierwsze wrażenie jest pozytywne po podpięciu akumulatorów-baterii ale po dłuższym czasie słuchania z ulgą wracałem do zasilaczy nie impulsowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Basior audio napisał:

Ja tam nie ładował bym się w zasilanie bateryjkowe. Z mojego doświadczenia nausznego same baterie-akumulatory wstawiają w dźwięk pewien nieprzyjemny "szum tła". Pierwsze wrażenie jest pozytywne po podpięciu akumulatorów-baterii ale po dłuższym czasie słuchania z ulgą wracałem do zasilaczy nie impulsowych.

"szum tła" powiadasz, z niczym takim w mojej pracy z bateriami się nie spotkałem, a wręcz przeciwnie poprawia się dynamika, więc poprawie ulega, można powiedzieć wszystko, oczywiście to nie są zmiany w skali makro. Natomiast mogę potwierdzić że w praktyce bardzo dobry zasilacz liniowy i dobra bateria to przynajmniej dla mojego ucha różnica nie wyczuwalna, chociaż teoria nadal przemawia za wyższością baterii.

Możesz napisać o jakich bateriach dokładnie piszesz?, bo inaczej to nie ma sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4tech napisz proszę jaka jest droga sygnału od początku do transportu z wykorzystaniem tych tp-linków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎29‎.‎12‎.‎2018 o 00:03, GT napisał:

Dzieki za komentarz, tak mam konto premium tidal, nie udalo mi sie na nim "zagrac", tak zeby wydobyc z tego muzyke na miare "oczekiwan". Posiadam DAC Audio GD nfb 27 + Squeezebox Touch z pluginem EDO, spiete USB. Mimo ze DAC jest z kategori wagi ciezkiej, mydelniczka jako transport po wszelkich modach i tak zestaw dostaje ciężkie becki od dowolnego lepszego playera CD. Co jeszcze, te bardziej lubiane plytki lubie posiadac w wersji fizycznej, ktore ripuje do formatu WAV i odtwarzany tak plik gra odczuwalnie lepiej niz ten sam utwor z TIDALa. P.S. chetnie przyjme wszelkie sugestie co zrobic, zeby z TIDALa zagralo jak z CD :) No i dalej jestem przekonany, ze tutaj jest problem autora watku - gra ze slabego materialu na przezroczystych kolumnach jakimi sa harpie i wychodza suchoty i cyfrowizna na srednicy. Ktos w tym watku przytaczal przyklad kolegi Tomkly, tylko ze ow kolega gral na harpiach z referencyjnego CD player'a ARC, a nie z Flakow ;) Moze ten post wyjdzie jako nagonka na pliki, ale ja nie znalazlem jeszcze sposobu na ten format, mimo ze ubostwiam wygode plikow, bo jak juz sie rozsiade na fotelu, to wole na nim zostac niz biegac i zonglowac plytkami CD.

Osobiście jestem z plikami od samego ich początku. Były i gęste PCM i DSD, ale od fizycznych nośników nigdy nie odszedłem. Przede wszystkim ze względów praktycznych, gdyż łatwiej i szybciej jest włączyć ulubiona płytę, niż klikać po plikach. Do tego samo brzmienie w przypadku winyli i CD rozpracowane, każdy z nas ma już swoje ustawienia, soczystość, barwa i przestrzeń, natomiast z plikami jest loteria. 

Moją zasadą jest dążenie do uzyskania przynajmniej takiej samej jakości z plików jak z fizycznych płyt i tyle.

Natomiast producenci idą w 2 kierunkach= albo tak jak McIntosh w najnowszym SACD MCD600 gdzie wszystko przekonwertowuje do postaci 32/384 łącznie z plikami z pena, lub tak jak większość producentów drogich odtwarzaczy gdzie z kolei wszystko z PCMu przekonwertowywane jest w locie do DSD (SACD) i dopiero dekodowane. Są już DACi które tak robią- może to jest metoda na uanalogowienie grania z plików ?

21 godzin temu, m4tech napisał:

....i to jest właśnie dowód na to, że nie czytałeś moich postów ze zrozumieniem.

Wiesz, to że coś nie stoi na półce w salonie "z napisem HI_END" nie oznacza, że nie jest czymś wartościowym, druga sprawa trzeba chcieć poznać swój system, czasami ruszyć głową, a nie czekać na rozwiązanie podane złotej tacy.

Audio to dziedzina na zbiegu kilku nauk, fizyki, akustyki, informatyki i pokrewnych,  trzeba zgłębiać to wszystko i działać na wszelkie możliwe sposoby, oczywiście w ramach swoich możliwości finansowych, ja tak robię i tak mam. Wówczas jest satysfakcja i jest fun - takie jest audio, szczególnie to z plików. 

Kupić najdroższy sprzęcik, wstawić i włączyć to czasami zdecydowanie za mało.

Zgadzam się w 100%, tym bardziej że uzyskanie w salonie dobrego dźwięku ze wszystkimi planami i oderwaniem dźwięku od kolumn jest chyba niemożliwe. A może komuś się przytrafiło ? Taki dobry dźwięk znamy ze swoich salonów, na takie brzmienie pracujemy latami a na wystawie audio to jest góra kilka godzin na przygotowanie załego zestawu, nie mówiąc już o akustyce. A gdzie te kwiatki doniczkowe postawione na kolumnach ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, m4tech napisał:

Kupić najdroższy sprzęcik, wstawić i włączyć to czasami zdecydowanie za mało.

Najczęściej tak to właśnie wygląda. Telewizor, dywan, kolumny pół metra od ściany i płacz że nie gra. Grunt, że metka jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre prawdziwe i jakże pospolite:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.