Jump to content
IGNORED

Aktywne podstawy basowe do monitorów.


porlick

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chodzi mi po głowie wymiana pojedynczego subwoofera na "podstawy" basowe pod kolumny, które obecnie stoją na podstawkach. Zależy mi na basie bardziej muzycznym, jak kinowym, więc pod uwagę biorę głośniki w obudowie zamkniętej. Mój obecny subwoofer to dość fajnie grający TangBand 25cm w 40 l br ze wzmacniaczem 150W sterowany amplitunerem Panasonic. Budżet nie jest duży (zawsze są jakieś ważniejsze wydatki), mam końcówkę mocy diy 2x100W, 2 głośniki STX GDN 25 100 8, zsstanawiam się tylko, czy warto kombinować? W teorii powinienem uzyskać podobne zejście, jak teraz, spl odrobonę wyższy, natomiast opóźnienia zdecydowanie niższe. Trochę martwią mnie 2 źródła niskiego basu i więcej odbić, jednak dźwięki dochodzić będą z miejsc kanałów L,P, więc może nie będzie źle?

Czy jest tu ktoś, kto próbował takiego rozwiązania?

Link to comment
Share on other sites

Ja tak mam,tylko nie robiłem obudowy zamkniętej a ripol-,w moim systemie się sprawdziło,dodało bardzo niskiego basu, np. tam gdzie słychać kontrabas efekt jest spektakularny ,napedzam to ice powerem z osobnym preampem-uważam że warto dodać takie moduły, jeżeli słucha się muzyki gdzie grają prawdziwe instrumenty.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.