Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki z redukcją hałasu


adam_anton

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jadąc dzisiaj do pracy stwierdziłem, że już nie jestem w stanie wytrzymać tego okropnego hałasu miasta.

G*wniane skutery które pierdzą jak kosiarki, roboty drogowe, trąbienie ... to wszystko tak napier..... że ledwo da się wytrzymać

 

I mam teraz pytanie.

Chciałbym poznać wasze zdanie dotyczące słuchawek, które skutecznie zniwelują ten hałas.

Jeśli będzie trzeba wydać 1000zł to trudno, wydatek przynajmniej posłuży mi na zdrowiu.

 

Ale może wystarczy 200zł i kupię słuchawki, które będą bardziej niż zadowalające...

obojętne czy dokanałowe, nauszne czy wokółuszne.. Mają być efektywne

 

Naczytałem się dobrych opinii o Audio-technica anc 9, która ma jakieś 3 stopnie redukcji hałasu, ale kosztuje równo 1000zł

Coś proponujecie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt zaufałeś, lub do końca nie zrozumiałeś reklamę słuchawek z tym dodatkiem względem problemu.

Redukcja szumu to jedno i bardziej to działa na zasadzie zniwelowania jakiegoś jednostajnego hałasu np.szumu, emitowanym sygnałem w przeciw fazie.

Natomiast jak obok wybuchnie granat, ktoś zacznie ci gadać przy uchu, czy skuter będzie jazgotał to nie wiele pomoże. Wtedy bardziej słuchawki z pasywną redukcją hałasu ( duże zamknięte izolujące od otoczenia ). Lub obie opcje w jednym.

Nawiasem mówiąc Audio-technica zacna marka w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie dlatego zastanawiam się co będzie lepsze.

ale jak będę stał w korku przez 15 min obok Pana który młotem pneumatycznym nap... jednostajnie w beton to raczej NC będzie przydatne.. chyba?

 

bo jeszcze są Yamaha EPH-100 które działają jak zatyczki do uszu a i jeszcze grają ponoć dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cenisz sobie zdrowie to tym bardziej powinieneś cenić sobie bezpieczeństwo. Jako kierowca w ruchu ulicznym powinieneś mieć możliwość usłyszenia dźwięków drogi (nadjeżdżający pojazd, klakson, sygnały dźwiękowe pojazdów uprzywilejowanych, pisk opon, itp.). Odizolowując się od tego stwarzasz zagrożenie dla siebie i innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Takowe słuchawki z aktywną redukcją szumów nie odcinają całkowicie od dźwięków otoczenia, tylko je minimalizują (coś w rodzaju wrażenia "oddalają"), więc niczym to nie grozi (poza tym jest jeszcze słyszenie czaszkowe :). Miałem kiedyś takowe. Wszystko normalnie się słyszy, tylko te dźwięki otoczenia przechodzą w taki leciutki, "niecisnący" dźwięk.

Inna sprawa, że pewnie w różnych modelach trochę inaczej to pewnie wychodzi.

Co do modelu to nie poradzę, bo te, których używałem to były pochodne Creative Aurvana (nie pomnę już modelu). Często używałem ich tak, że wychodziłem w nich, bądź siedziałem w pracy nawet bez włączonej muzyki.

Insza sprawa, że hałas rzeczywiście męczy i może wkurzać, gdy damy sobie z niego sprawę. Miałem okres, że przed wyjściem z domu na miasto (Warszawa) wkładałem sobie watę do uszu. Po powrocie byłem mniej znużony/zmęczony, po prostu czułem się "lżejszy" :). Hałas naprawdę męczy. Nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Co do wyboru modelu nie poradę, ale ze względu na to, że po włączeniu redukcji szumów dźwięk jest trochę inny (pewnie co zakres redukcji i pasmo, to inaczej), chyba wypadałoby posłuchać, czy Ci w danym modelu pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Takowe słuchawki z aktywną redukcją szumów nie odcinają całkowicie od dźwięków otoczenia, tylko je minimalizują

Mając aktywną redukcję "hałasu" , to zwykle maja też pasywną ). Pasywna w zależności od modelu, marki występuje w różnym stopniu, wiadomo słuchawki zawsze odcinają od otoczenia, zwłaszcza wokółuszne. Jednak dobre wyciszają od 10- 20dB wychodzi że od 3 aż do 100 razy ( Tu posłużyłem się fizyczną tabelką

2 - krotny wzrost natężenia oznacza wzrost poziomu głośności o ok. 3 dB

10 - krotny wzrost natężenia daje wzrost poziomu głośności o 10 dB

100 - krotny wzrost natężenia daje wzrost poziomu głośności o 20 dB) Tak wiec wychodzi na to, że przy dobrych pasywnych słuchawkach jesteś nie mal w głuchej ciszy ...

Nie wiem, czy pisząc że stoisz w korku męczy Cię hałas, to jesteś kierowcą swego auta , czy tylko pasażerem np. autobusu, ale jak napisał slawek-r ja jakby mi nawet zapłacili to nie przejechałbym przez miasto na "głuchego" i nie chodzi tylko o moje bezpieczeństwo, ale nawet to , że mógłbym nieświadomie zablokować jadącą karetkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem pasażerem, przepraszam za to niedopowiedzenie.

Tak czy inaczej tak jak pisze Chruper, odizolowanie się od hałasu, jest nawet lepsze dla zdrowia i samopoczucia.

Też mówię o Warszawie i hałas jest okropny.

 

Stwierdziłem, że chyba jednak połączę system aktywny i pasywny i zaopatrzę się w Audio-technica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wymienię jeszcze na pianki comply i jak będę chciał wyłączyć system nc to i tak odizoluję się od hałasu

 

Tym bardziej że to niecałe 300zł więc i tak nieźle na tym wyjdę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

najlepsze sa BOSE ,nie pamietam jaki model ale mam je i sa,,,,,,,nieziemskie. jest wersja na baterie i raczej jest tez z wbudowana bateria. wysylaja przeciw fale czy cos takiego i jak jezdze na maszynie to nawet nie slysze silnika. przekocur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do tej kwoty warto rozejrzeć się za NoiseCanceling od Bose. Dostaniesz w tej Cenie nauszne QC25.

Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić Panasonic ma taki model (niestety nie pamiętam symbolu) gra ładnie i jest do dostania za 60% tej ceny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za Wasze porady. Wybrałem te anc33is. Nie jest to jakiś super wygłuszacz hałasu ale dla mnie wystarczy. Na miejscu w sklepie sprawdziłem sobie jeszcze anc9tki i bose. Różnica nie była duża ale chyba jednak wybrałbym anc9, tylko że oba były za drogie jednak jak dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.