Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-V481-Auto kalibracja


spinacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa teza. Rozumiem, że znasz wiarygodne badania obalające certyfikację THX tych "pierdziawek", na które mógłbyś się powołać?

Zwróciłem tylko uwagę na fakt, że skoro znaczek przykleja się na byle czym to wyznacznik jakości to żaden :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Adek45 dnia 26.07.2016 - 11:50 napisał

na razie jesteś jedynym , który wziął ten test na bardzo poważnie

 

Z reguły traktuję poważnie opinie i wnioski wyrażane publicznie, szczególnie, gdy ktoś przywołuje dane i pomiary.

 

"powiedz" mi czy w takim razie test z wykorzystaniem szumu różowego aż tak bardzo będzie się róznił od tego zrobionego przeze mnie na tzw ucho. Co mi on da więcej . Jakich informacji mi dostarczy, żeby wiedzieć w którym momencie odciąc kolumny, żeby nie przeciążać zbytnio głośników basowych i żeby wiedzieć w którym momencie odciąc suba, żeby pokrył pasmo kolumn odciążające je. Czy faktycznie jest to gra warta świeczki w tym przypadku czy to raczej do konstrukcji DIY bardziej się nada, np do strojenia obudowy czy zrobienia zwrotnicy.

 

Użytkownik Adek45 dnia 26.07.2016 - 11:50 napisał

ja nie słucham z podbitymi basami i nie słyszę tego jak to nazwałeś rozciagnięcia i  odczucia fizycznego, przez żołądek.

 

Nie słucham z podbitym basem. Wiesz, jest na tym forum przynajmniej dwóch ludzi, którzy osiągnęli bardzo dobre warunki w "zwykłym" pokoju i na "zwykłym" sprzęcie. Wystarczyło przestać działać po omacku i kwestionować zasady, a podejść do tematu we właściwy sposób. Zajęło to kilka dni, ale rezultat jest tak dobry, że dziś są szczęśliwymi kinomaniakami i nie zawracają sobie głowy jaki sub kupić, aby osiągnąć "potęgę basu".

 

brzmi poważnie :) czy to ma jakiś podtekst

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
"powiedz" mi czy w takim razie test z wykorzystaniem szumu różowego aż tak bardzo będzie się róznił od tego zrobionego przeze mnie na tzw ucho.

 

Czy jesteś w stanie określić dostępne pasmo przenoszenia kolumn za spadkiem 3dB na ucho (!), wysterowując kolumny sinusoidą? Po pierwsze sinusoida nie nadaje się do takich pomiarów, po drugie 3dB spadku na niskich cz. dla ludzkiego ucha jest nieuchwytne. Pomijam oczywiście sam pomysł mierzenia na ucho. Twoja metoda jest niewiarygodna i nie można wyciągnąć na jej podstawie żadnych wniosków. Oczywiście pasma kolumn nie mierzymy szumem różowym, błędnie założyłem, że piszesz o pomieszczeniu. A kolumny wstępnie odcinamy zawsze na 80Hz, pomiar nie ma tu większego znaczenia, możesz bazować na danych producenta.

 

czy to ma jakiś podtekst

 

Żadnego. Po prostu, goście zapytali, zrobili to tak, jak trzeba i teraz cieszą się rezultatami. Nie mówimy o czarnej magii, a o stosowaniu się do podstawowych zasad akustyki i kalibracji kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stanie określić dostępne pasmo przenoszenia kolumn za spadkiem 3dB na ucho (!)

 

ok, zle napisane, chodziło mi o wykorzystanie tego testu,

 

po drugie 3dB spadku na niskich cz. dla ludzkiego ucha jest nieuchwytne

 

zależy dla jakich częstotliwości, na pewno tych najniższych, których już nie słychać, ja wstępnie odcinam na ucho czyli tak jak mi gra najlepiej, pomiar nie ma tu żadnego znaczenia tak, powiedzmy mam kolumny z dwoma wooferami 6,5" i co, mam je odciąc z założenia na 80, ja odciąłbym je na 50 góra 60 nie wyżej, przypuśćmy, ze kolumny zejdą do 35Hz i niech będzie, że to wg producenta, ja po sprawdzeniu tym testem stwierdzam, że milkną przy 48 Hz (wiem, nie jest miarodajne ale mi wystarczy i powiedzmy umownie bo możliwe, ze zejdą ciut niżej) więc patrząc na podane dane producenta odcinam je na 40Hz (bo przecież schodzą do 35Hz co nie) a ich już tak prawdę mówiąc nie słychać(bo pasmo ich kończy się wg testu z YT na 48 a dalej jest spadek 6dB). Suba ustawiam na 40 i mamy dziurę kilkuhercową. Nie można wyciągnać żadnych wniosków tak, może to ja zle kombinuję. Wiem, ze to trochę przejaskrawiony przykład ale mniej więcej o to mi chodzi przy wykorzystaniu tego testu z YT. Ja wnioski wyciągam jasne , widać tylko dla mnie. Mi to wystarcza. Niejedna firma podaje pasmo ale nie podają z jakim spadkiem więc jeśli sprawdzę je sobie tym testem i wyjdzie mi co innego to dlaczego mam nie brać tego pod uwagę. Mi chodzi o pasmo użytkowe a nie ledwo słyszalne i odczuwalne. W niejednym subie widziałem pasmo do 20-tu kilku, 3-5 Hz i co , fakt zejdzie do tych 23 ale z jaką skutecznością, zero efektu a skuteczne pasmo kończy się na 28 powiedzmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
powiedzmy mam kolumny z dwoma wooferami 6,5" i co, mam je odciąc z założenia na 80

 

Kolumny LCR zawsze odcinamy na 80Hz m.in. dlatego, że dzięki temu ograniczamy ilość źródeł niskich tonów w pomieszczeniu. Pasmo poniżej powinien obsługiwać sub(y), który po pierwsze zapewnia lepsze rozciągnięcie basu, po drugie można go (je) ustawić w pomieszczeniu tak, aby uzyskać dodatkowe korzyści akustyczne (patrz metoda likwidacji wpływu modów Toole'a lub Geddesa), po trzecie suba łatwiej poddać elektronicznej korekcji (większy zapas mocy i wychylenia membrany), po czwarte sub ma większy zapas dynamiki niż głośnik w kolumnie. Im więcej "przypadkowych" źródeł niskich częstotliwości, (poniżej 80Hz wypadają 3 główne mody "przeciętnego pomieszczenia"), tym problemy z przetwarzaniem basu multiplikują się. Z tych powodów twoja analiza przetwarzania głośników w kolumnach niestety nie ma sensu, pasmo to powinien obsługiwać wyłącznie porządnie ustawiony i skalibrowany sub. Resztę powinna zrobić autokalibracja.

 

zależy dla jakich częstotliwości,

 

Możemy spokojnie założyć, że poniżej 100Hz nie jesteś w stanie uchwycić różnicy. W przeciętnym pomieszczeniu "dołki" na basie dochodzą do 20-30dB, a większość ludzi i tak tego nie zauważa. Niejedna audiofilska instalacja ległaby w gruzach po zobaczeniu wykresu SPL pomieszczenia :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi autokalibracja w amplitunerze ustawia suba do 80Hz i o ile przy ścieżce 5.1 jest to zjadliwe dla mnie, to w stereo nie mogę tego słuchać,po prostu dźwięk nie jest tak sklejony w całość jak przy dwóch kolumnach frontowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi autokalibracja w amplitunerze ustawia suba do 80Hz i o ile przy ścieżce 5.1 jest to zjadliwe dla mnie, to w stereo nie mogę tego słuchać,po prostu dźwięk nie jest tak sklejony w całość jak przy dwóch kolumnach frontowych.

 

wyłącz tego suba , po kiego on Ci w stereo. No chyba, że masz monitory a on dopełnia ich dolne pasmo.

 

To tym bardziej powinieneś wziąć pod uwagę to, co napisałem. Powodzenia.

 

no właśnie, chyba tak. Ale myślisz, ze normalny zjadacz chleba będzie zwracał uwagę na jakieś mody o których słyszy pierwszy raz i nawet nie wie z czym to się je. To inaczej, to po kiego w takim razie do kina nam podłogówki skoro i tak są w sumie wysoko odcinane. Spokojnie wystarczyłyby monitory pracujące od 120Hz a cały dół "wziąłby" sub. Ale ok, popróbuję. Zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Ale czy to odcięcie na 80 nie jest zalecane do THX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Ale myślisz, ze normalny zjadacz chleba będzie zwracał uwagę na jakieś mody o których słyszy pierwszy raz i nawet nie wie z czym to się je.

 

A czy normalny zjadacz chleba oczekuje, że jego sprzęt, za ciężko zarobioną kasę, będzie grał jak najlepiej, czy wystarczy mu, że wydobywa się z niego dźwięk? Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.

 

po kiego w takim razie do kina nam podłogówki

 

Nikt, nigdy nie powiedział, że do kina muszą być podłogówki. Wynika to chyba z błędnego założenia, że nie da się pogodzić kina i stereo w domu. IMO przy prawidłowo skonfigurowanym systemie, stereo na LR+SUB gra równie dobrze. W profesjonalnych instalacjach domowych instaluje się głośniki wielkości dużych monitorów (Genelec, Procella, Klipsch, JBL).

 

Ale czy to odcięcie na 80 nie jest zalecane do THX

 

Oczywiście, jest to wymóg THX, ale ze względu na uniwersalność badań akustycznych Holmana, 80Hz odcięcia przyjęto to jako standard w branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedźcie mi czy po aktualizacji oprogramowania ampka trzeba robić kalibracje na nowo czy nie?

 

@Magog rozumiem że monitory od 80 w górę najleliej odcinać bo mi odciął na 110Hz ustawił jako duże ale zmieniłem na małe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czwarte sub ma większy zapas dynamiki niż głośnik w kolumnie

 

Niestety nie można się zgodzić z takim uogólnieniem, bo zależy z jakimi kolumnami i wzmacniaczem kolega porównuje dany sub.

 

Koledzy powiedźcie mi czy po aktualizacji oprogramowania ampka trzeba robić kalibracje na nowo czy nie?

 

Raczej nie, ale to zależy też od tego, co zostało konkretnie zmienione w nowym firmware powinno to być podane przy pliku aktualizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostaatnio robilem aktualizacje ampka i wsio sie zachowalo... hmm to co mam powiedziec jak mnie po kalibracji caly przod odcina na 40hz a suba puszcza pelne pasmo lfe czyli 120hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Niestety nie można się zgodzić z takim uogólnieniem, bo zależy z jakimi kolumnami i wzmacniaczem kolega porównuje dany sub.

 

Z reguły porównujemy zestawy z podobnego poziomu cenowego i ta reguła jak najbardziej ma zastosowanie. Ale jak chcesz porównać wartości bezwzględne, to proponuję znaleźć kolumny spełniające wymagania THX Ultra2 dla subów, czyli 20Hz @ -6dB @ 115dB SPL w szczycie.

 

@Magog rozumiem że monitory od 80 w górę najleliej odcinać bo mi odciął na 110Hz ustawił jako duże ale zmieniłem na małe?

 

110Hz i duże ? Jesteś pewien ? Wydaje mi się, że 110Hz dotyczy wyłącznie tych głośników, które są ustawione jako małe. Nie znam twojego systemu, ale wszystkie głośniki powinny być jako małe z cz. odcięcia 80Hz (chyba, że masz minimonitory, to lepiej sprawdź pasmo -3dB z instrukcją lub producentem). Ten temat był kilkukrotnie omawiany, więc proponuję szukać tematów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi Yamaszka ustawiła STX monitory F-130n (one są 3drożne może dla tego) zmieniłem na małe zaraz po kalibracji. Centrala i tyły ustawił od razu na małe też STXy .W specyfikacji pasmo jest -6dB zostawiłem na 110hz a całym dolnym pasmem niech sub przejmnie.Ale jestem zadowolony z tego ustawienia jak zapodałem szeregowca rayana to efekty otaczające ze wszystkich stron znakomite+wybuchy,karabiny itp. i to w pokoju w bloku gdzie jest zagracony ze wszystkich stron tylko środek pusty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły porównujemy zestawy z podobnego poziomu cenowego i ta reguła jak najbardziej ma zastosowanie. Ale jak chcesz porównać wartości bezwzględne, to proponuję znaleźć kolumny spełniające wymagania THX Ultra2 dla subów, czyli 20Hz @ -6dB @ 115dB SPL w szczycie.

Nie było mowy o cenie :) Przecież jasne jest, że za zestaw 2 kolumn + końcówka trzeba zapłacić więcej, szczególnie w dobie popularnych słupków jest to utrudnione zadanie. A że tak dopytam jaki sub spełnia te wymagania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac po danych fabrycznych to moj, chociaz on taki malutki sunfire ts eq 12, i dalej ponawiam pytanie czy jak mi kalibracja ustawila przody czyli L R i central na 40 hz to podniesc na 80 hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak mi kalibracja ustawila przody czyli L R i central na 40 hz to podniesc na 80 hz?

 

spróbuj, co Ci szkodzi, ja swoje fronty zrobiłem na Small i suba odciąłem na 160 i bas leci w sumie tylko z niego i jest lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy odcinacie zwrotnice na dany przedział na samym subie czy w ampku ?

Bo ja zrobiłem na max na subie przy kalibracji i mam podział z ampka.Ja sie już pogubiłem jak będzie lepiej w KD tak jak mam czy odciąć na samym subie?

Poradniki i maual trabią aby odcinac na max sub przy kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Czy wy odcinacie zwrotnice na dany przedział na samym subie czy w ampku ?

 

Zawsze w amplitunerze, nawet, gdy nie korzystamy z autokalibracji (wtedy trzeba dokładnie ustawić odległości głośników, ich poziomy, a najbardziej zadbać o właściwe umiejscowienie suba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac po danych fabrycznych to moj, chociaz on taki malutki sunfire ts eq 12, i dalej ponawiam pytanie czy jak mi kalibracja ustawila przody czyli L R i central na 40 hz to podniesc na 80 hz?

Ja mam swojego hrs odciętego na 60Hz, ale to wszystko zależy jakie kolumny, w sumie powinno się odciąć przed spadkiem charakterystyki kolumn jednak nic nie stoi na przeszkodzie odciąć wyżej, bo np. komuś może się bardziej podobać przetwarzanie dolnego zakresu przez sub. Ten EQ12 ma też problem z tańcowaniem po podłodze, czy daje radę stabilnie przy sporej głośności, że tak spytam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy macie w ampkach osobne ustawienia odcięcia dla kolumn i suba i możecie wybrać dwie wartości? Bo za bardzo nie jarze jak piszecie że odcinacie suby na tyle a kolumny na tyle

Bo u mnie jest jedno odcięcie dla kolumn w ampku i jak pisze w manualu poniżej tej wartości niskie tony odtwarza tylko sub czyli u mnie poniżej 110Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzesie sie niezmiernie ale 2 membrany i waga 27 kg trzyma go w ryzach i stoi jak wryty... ja u siebie kazdy kanal moge odciac jak chce, dzis odetne fronty na te 80hz ale szkoda mi tych 20cm basowych zobaczymy czy cos bedzie lepiej.. z reszta jak przyjda granity to kalibracja od nowa i wtedy jeszcze pobawie sie z faza suba bo mam plynna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u mnie jest jedno odcięcie dla kolumn w ampku i jak pisze w manualu poniżej tej wartości niskie tony odtwarza tylko sub czyli u mnie poniżej 110Hz

Yamaha ma jeden punkt podziału np. ustawienie 110Hz na frontach to jest dolna granica kolumn i jednocześnie górna granica przetwarzania dla subwoofera, oczywiście z pewnym spadkiem na zwrotnicy aktywnej, bo to nie jest jak nożem odciął :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najbardziej zadbać o właściwe umiejscowienie suba).

 

To jest faktycznie bardzo ważne. Niedawno kupiłem sobie suba, maleństwo takie ale mające schodzić do 20Hz. Jakież było moje rozczarowanie kiedy po podłączeniu suba okazało się że nie schodzi nawet do 30Hz, jeździłem z nim po całym pomieszczeniu i wszędzie było tak samo kiepsko.

W akcie desperacji podniosłem subwoofer w górę i co się okazało? Że to jest najlepsze dla niego miejsce w moim pomieszczeniu ,powtórzę raz jeszcze W MOIM POMIESZCZENIU, nie dość że wykres w miarę gładki to schodzi do 20Hz.

Ostatecznie suba zamontowałem na wysokości aż 180cm z membrana skierowaną w dół, znajduje się idealnie pośrodku kolumn frontowych i tuż nad ekranem projekcyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie suba zamontowałem na wysokości aż 180cm  z membrana skierowaną w dół

 

to na czym, że tak powiem on stoi bo przecież musi być bardzo stabilny i chyba jest przymocowany do podłoża, żeby na tej wysokości przy 20Hz nie "tańczył" i nie spadł z tego czegoś. Jaki to sub jeśli można wiedzieć.

 

nie dość że wykres w miarę gładki to schodzi do 20Hz.

 

a z jaką skutecznością jeśli to też nie tajemnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 metry nad ziemia klocek 20 paro kg... jest ryzyko jest zabawa... odciolem wsio na 80hz i powiem jest lepiej. Dzwiek jest przejrzystszy, czystszy, mniej przytloczony czy jak to nazwac... takze polecam... co za tym idzie wielkie podlogowki do kina niepotrzebne, sliczne duze monitory plus kozacki sub wystarcza, a pewnie wiekszosci i do stereo tez hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ma jeden punkt podziału np. ustawienie 110Hz na frontach to jest dolna granica kolumn i jednocześnie górna granica przetwarzania dla subwoofera

 

jaką masz tą Yamahę bo w mojej (773) jest ciut inaczej, odcięcie mogę ustawić tylko dla suba i jest to też odcięcie dla kolumn dodatkowo dla kolumn jest ustawienie ich na Large lub Small

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi nam o to samo, a już bez znaczenia jaka kolejność, generalnie odcięcie jest punktem podziału sub - kolumna, chyba że używasz frontów jako subwooferów, wtedy pracują one jako pełnopasmowe, a reszta korzysta z nich, jak z subwoofera. W Onkyo w starszych modelach z tego co wiem można było ustawić osobno odcięcie dla suba i osobno dla kolumn, ale po ki takie rozsunięcie robić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej Yamszce mam podany w manualu pobór konsumencki 260W a na dole pisze pobór maksymalny 600W jak mam to traktować czyli że przy 5 konałach max odda 600W czy jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.