Skocz do zawartości
IGNORED

ramię antystatyczne - uziemienie


MarekMarco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

powiedzcie mi proszę do czego mam podpiąć uziemienie z ramienia antystatycznego. W moim wzmacniaczu nie ma gniazda, a przedwzmacniacz mam wbudowany w gramofon. Czy pozostaje mi jedynie rura z centralnego ogrzewania? Czy może są inne możliwości. Pewnie moje pytanie zalicza się do grupy tych z kategorii "inteligentnych inaczej", ale mimo to proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chick - w moim wzmacniaczu nie ma gniazda ground, do którego mógłbym podpiąć przewód uziemiający ramienia antystatycznego, które dokupiłem do gramofonu. Nie mam także przedwzmacniacza gramofonowego, bo tenże jest wbudowany w gramofon - w przedwzmacniaczach także bywają gniazda ground. Stąd pojawiła się moja wątpliwość, gdzie owe uziemienie podpiąć. Na razie po prostu je połaczyłem z uziemieniem gniazda 230V. Mam całą sieć elektryczną w mieszkaniu uziemioną. Zastanawiam się tylko, czy takie połączenie jest właściwe. ALe po przeczytaniu twojego wpisu (zapomniałem o tym w sumie) podłączę to uziemienie do obudowy wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Myślę że tak będzie bezpieczniej. Ja mieszkam w starym budownictwie i bolce uziemiające mam połączone z przewodem zerowym N, co skutkuje większym potencjałem na bolcu i większym zagrażeniem porażeniowym. Powoduje też więcej zakłóceń przez taką Masę. Jeśli zaś bolec ma osobny przewód PE to teoretycznie można tak zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uziemiacie ramię to czyszczący pędzelek z włókna węglowego z racji odprowadzania ładunków kurz też gorzej przyciąga a chyba w tym konkretnym przypadku chodzi żeby było odwrotnie i kurz na nim z płyty się zbierał. Później z pędzelka szczoteczką zbieramy poza gramofonem to co się na nim nagromadziło a wtedy nawet warto użyć pistolet Milty do neutralizacji ładunku na pędzelku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chick - dzięki.

 

Rafaell - myślę, że skoro producent wyprodukował ramię antystatyczne z kabelkiem uziemiającym to pewnie wziął pod uwagę to o czym napisałeś. U mnie pędzelek zbiera kurz bardzo dobrze, a przy okazji płyty się nie elektryzują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pędzelek zbiera kurz bardzo dobrze

 

To w czym problem? może kabelek dali bo tak wyglądało bardziej profesjonalnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uziemiacie ramię to czyszczący pędzelek z włókna węglowego z racji odprowadzania ładunków kurz też gorzej przyciąga a chyba w tym konkretnym przypadku chodzi żeby było odwrotnie i kurz na nim z płyty się zbierał. Później z pędzelka szczoteczką zbieramy poza gramofonem to co się na nim nagromadziło a wtedy nawet warto użyć pistolet Milty do neutralizacji ładunku na pędzelku.

Nie rozumiem tej teorii Rafaell za chiny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chick pierwsze ramie z pędzelkiem i wałkiem czyszczącym w komplecie miałem już pod koniec lat 70, nie rozumiem tych kombinacji?

 

Wydajniej i skuteczniej wyczyści się płytę taką szczoteczką ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mam ją już sporo czasu do myjki jeszcze nie dojrzałem. Oczywiście wymaga czyszczenie szczoteczką pewnej wprawy ale p opanowaniu techniki robi się to w 10-15 sekund .

 

Pozdrawiam

 

R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej szczoteczce nie do końca chodzi o kurz. Ona ma tez zadanie odprowadzać czy też neutralizować ładunki elektrostatyczne nagromadzone na płycie. Przynajmniej w teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.