Skocz do zawartości
daro896

Gdzie ściągacie filmy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zamknęli mój ulubiony torrenty.org i jestem w kropce nie wiem gdzie jeszcze warto ściągać filmy. Próbuje cos na filmy hd ale to jakaś masakra .

E tam cos tam dziala w sieci :)

(strona z wirusem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie lepiej i bezpieczniej ściągać z warezów?

(link niezgodny z regulaminem)

Edytowane przez szaman777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wypowiem się tak: wszystkie filmy godne uwagi, bądź te mniej godne ale z dobrymi efektami audio kupuje na br, część z nich zostawiam sobie a część sprzedaje. Ale jakieś głupie komedyjki, czy romansidła dla mojej ściągałem z torrenty.pl. Teraz polecam:

(link niezgodny z regulaminem)

Chyba jako jedyni mają w najlepszej jakości wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kinie nagłośnienie jest tragedia . Mój zestaw zjada te kinowe nic. Ale ty zapewne chodzisz wiec zapraszam do mnie 20zl bilet . Poznasz dobry dźwięk a ja zarobie ;) Poza tym nowe produkcje słabo mnie kręcą wole stare klimaty. Bo jak leciały w kine to na chleba mówiłem bep ;)

Mało atrakcyjna propozycja.Moje kino studyjne ma salę na 120 osób,obraz najwyższej klasy w Polsce ( 4 K) a dźwięk firmy Meyer Sound Laboratories jedyny taki w Polsce.Repertuar to kino europejskie i klasyka światowa sprzed lat.Cena 5 pln.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten ragb to nawet niezły portal, szybko się tam ściaga filmy, chyba lepszy niz torrenty !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O bardzo lubię nagłośnienie Meyera:)

Jakieś 7 lat montowaliśmy nagłośnienie JBL VRX w kinie w nowo powstałym centrum kultury. I szczerze powiem, że wypadło to średnio jeśli chodzi o kino, ale bardzo dobrze przy testach z muzyką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...Cena 5 pln.

I powiedz jeszcze, że reklam nie ma przez pół godziny przed seansem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie było retoryczne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaż mi producenta, który publicznie wyraża taki pogląd.

Jak Ci się mój film nie spodoba to masz go gratis. Albo zapłacisz mi dopiero jak po obejrzeniu uznasz, że jest wart swojej ceny.

Pisalem o moralności i ze ja bym tak zrobił :) więc nie robie drugiemu co mi nie miłe.

Filmy które są aktualnie w kinach musisz po prostu ukraść, bo niezależnie od stanu prawnego jest to zwykła kradzież.... A w kradzieży Ci nie pomogę.

Tym bardziej iż chwalisz się super wypasionym kinem, a nie masz na bilet ???? Bo tylko głupki kupują filmy, czy chodzą do kina ???

Cfaniaki ściągają ???

Pisalem że nie chodzę do kina bo dupne warunki. A nowości raczej omijam. Gustuje w starszych filmach. A jeżeli chodzi o abonamenty to piersze słyszę . Dla mnie bomba w Tidal tez płace. Za filmy kiedyś chciałem ale abonamentów nie bylo tylko za każdy film osobno sie placilo. A jak tam z jakością dźwięku i obrazu ? Troszkę mnie to przeraża.

Mało atrakcyjna propozycja.Moje kino studyjne ma salę na 120 osób,obraz najwyższej klasy w Polsce ( 4 K) a dźwięk firmy Meyer Sound Laboratories jedyny taki w Polsce.Repertuar to kino europejskie i klasyka światowa sprzed lat.Cena 5 pln.

Czegoś takiego nawet w snach nie widziałem. Gdzie się mieści to królestwo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Można jeszcze chodzić do kina.

A i Siódmego punktu w Dekalogu - przestrzegać:)

I powiedz jeszcze, że reklam nie ma przez pół godziny przed seansem?

W mieście, w którym ja się "szlajam" po kinach - też nie ma.

Choć cena wyższa, niż w Wojciecha okolicach.

Jakieś - 8€.

Ale są takie filmy, że....Ło matko jedyno.

Edytowane przez Bezlitosna Niusia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reklamy jeszcze strawię w kinie - słuchawki do uszu zamknę oczy, włączę jakiś audiobook, lub muzykę, czy nawet radio i ten czas przeleci....

Ale małolata parę foteli obok żrąca popcorn jak prosie i jej koleżanka siorpiąca pepsi z siłą 60 decybeli - sorry pass.... I obie żrą jakby je w domu głodzili - przez cały film.

Także podobnie jak Wojciech wybieram kina studyjne - acz nie mam tak promocyjnych cen ale cieszę się filmami bez reklam, oraz bez prosiąt na fotelach obok...

@daro896 naprawdę nie ma problemu jak chcemy mieć za nieduże pieniądze - legalnie starszy film...

Podobnie zapewne nie ma problemu jak chcemy go ściągnąć.....

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Samo ściąganie jest dozwolone w tym kraju - jeszcze, natomiast jest nie moralne wg wielu ludzi, a każdy sobie sam moralność określa.. filmy czy muzyka są drogie dla wielu ludzi tego kraju patrząc w stosunku do tego ile przeciętny Polak zarabia.. co nie zmienia faktu, że z tego powodu należy ściągać filmy, muzykę, programy itp.. bo takim tokiem rozumowania możemy polecieć dalej i jak to na innym forum dużo było rozmowy w tym temacie jeden z Kolegów tam napisał że benzyna też jest droga wobec czego też trzeba iść na parking i ściągać benzynę z innego samochodu, który stoi na parkingu.. i takich przykładów można podawać X.. Są kraje takie jak Skandynawia (Szwecja, Norwegia, Dania) tam taki temat od razu z miejsca byłby wycięty z forum, a założyciel tematu dostał by na pewien okres odpoczynku z udzielania się na takim forum.. W Polsce jest inaczej i inaczej ludzie podchodzą do takiego tematu - są właśnie tacy jak i założyciel tematu że płaci i ściąga sobie muzykę legalnie , są tez tacy co w taki sam sposób ścigają filmy płacąc abonament... ale są tacy co jawnie ściągają i jeszcze na tyle są głupiutcy że gdzieś potrafią to udostępnić..

HQ 150 kiedyś psiał o naszej rodzimej produkcji że Producent chyba pozwał taką właśnie osobę do Sądu, a do ludzi którzy pobrali ten film z sieci z tej właśnie strony zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty i to po kilka stówek... nie wiem jak to się skończyło może Kolega tutaj to przypomni..

Osobiście kupuje filmy i muzykę , a jeśli nie jestem pewien filmu to czekam aż będzie ten film w C+ lub HBO i wtedy podejmuje decyzje czy chce kupić taki film ..

Najlepiej widać to jak działa nielegalne ściąganie jak się ma kogoś w rodzinie co ma z tym coś wspólnego.. ja np mam brata automatyka, który ma swoją firmę i piszą rożne programy do rożnych fabryk itp.. dobrze wiem ile to kosztuje zdrowia i ile musiał się uczyć i poświęcić czasu żeby mieć to co ma.. ale inni tacy którzy lubią iść na skróty mogą powiedzieć, a po co mi legalne oprogramowanie komputerowe czy też jakieś inne - nie istotne.. skoro może uda się na lewo kupić za grosze .. i nikt nie patrzy że osoby takie zajmujące się tym mają swoje rodziny na utrzymaniu, muszą spłacać kredyty, rachunki, płacić podatki itp... a już nie wspomnę właśnie o tym ile to zdrowia i czasu kosztuje żeby to wszystko działało tak jak należy.. do tego taka firma też musi zapewnić serwis .. to wszystko kosztuje

Prościej jest coś zakombinować, oszukać i cieszyć się ze kupiło się taniej.. a że inni z tego powodu tracą co to już taką osobę obchodzi..

Teraz wracając do ściągania muzyki, filmów, w Warszawie wszystkie wypożyczalnie padły BH bo ściąganie na taki poziom weszło że nawet nowości po 14 zł było to za drogo, ale te same 14 zl spokojnie można wydać na paczkę papierosów.. paradoksalnie niszczące ludziom zdrowie.. i powodujące rożne ciężkie choroby ... za które później my wszyscy płacimy jak taki jegomość leczy się np na raka płuc - ale to jest w porządku że na taką osobę podatnicy dają pieniądze, a później nie ma kasy na operacje dla małych dzieci..

Jednego musimy być świadomi co czasu kiedy w Polsce nie będzie sprzedaży na odpowiednim poziomie to filmy i muzyka będzie u nas droga bo w każdym filmie jest po parę zloty włożony koszt tzw. mała sprzedaż .. więc dystrybutor sobie musi to nadrobić.

A przecież nikt nie powiedział że wszyscy musimy film obejrzeć w dniu premiery , czy wysłuchać albumu wykonawcy w dniu premiery... nie musimy wszyscy jeździć Mercedesami czy BMW - a jednak na taką skale nie kradną samochodów jak jest to w przypadku ściągania ... Musimy na to wszystko uczciwe zarobić..

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo ściąganie jest dozwolone w tym kraju - jeszcze, natomiast jest nie moralne wg wielu ludzi, a każdy sobie sam moralność określa.. filmy czy muzyka są drogie dla wielu ludzi tego kraju patrząc w stosunku do tego ile przeciętny Polak zarabia.. co nie zmienia faktu, że z tego powodu należy ściągać filmy, muzykę, programy itp.. bo takim tokiem rozumowania możemy polecieć dalej i jak to na innym forum dużo było rozmowy w tym temacie jeden z Kolegów tam napisał że benzyna też jest droga wobec czego też trzeba iść na parking i ściągać benzynę z innego samochodu, który stoi na parkingu.. i takich przykładów można podawać X.. Są kraje takie jak Skandynawia (Szwecja, Norwegia, Dania) tam taki temat od razu z miejsca byłby wycięty z forum, a założyciel tematu dostał by na pewien okres odpoczynku z udzielania się na takim forum.. W Polsce jest inaczej i inaczej ludzie podchodzą do takiego tematu - są właśnie tacy jak i założyciel tematu że płaci i ściąga sobie muzykę legalnie , są tez tacy co w taki sam sposób ścigają filmy płacąc abonament... ale są tacy co jawnie ściągają i jeszcze na tyle są głupiutcy że gdzieś potrafią to udostępnić..

HQ 150 kiedyś psiał o naszej rodzimej produkcji że Producent chyba pozwał taką właśnie osobę do Sądu, a do ludzi którzy pobrali ten film z sieci z tej właśnie strony zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty i to po kilka stówek... nie wiem jak to się skończyło może Kolega tutaj to przypomni..

Osobiście kupuje filmy i muzykę , a jeśli nie jestem pewien filmu to czekam aż będzie ten film w C+ lub HBO i wtedy podejmuje decyzje czy chce kupić taki film ..

Najlepiej widać to jak działa nielegalne ściąganie jak się ma kogoś w rodzinie co ma z tym coś wspólnego.. ja np mam brata automatyka, który ma swoją firmę i piszą rożne programy do rożnych fabryk itp.. dobrze wiem ile to kosztuje zdrowia i ile musiał się uczyć i poświęcić czasu żeby mieć to co ma.. ale inni tacy którzy lubią iść na skróty mogą powiedzieć, a po co mi legalne oprogramowanie komputerowe czy też jakieś inne - nie istotne.. skoro może uda się na lewo kupić za grosze .. i nikt nie patrzy że osoby takie zajmujące się tym mają swoje rodziny na utrzymaniu, muszą spłacać kredyty, rachunki, płacić podatki itp... a już nie wspomnę właśnie o tym ile to zdrowia i czasu kosztuje żeby to wszystko działało tak jak należy.. do tego taka firma też musi zapewnić serwis .. to wszystko kosztuje

Prościej jest coś zakombinować, oszukać i cieszyć się ze kupiło się taniej.. a że inni z tego powodu tracą co to już taką osobę obchodzi..

Teraz wracając do ściągania muzyki, filmów, w Warszawie wszystkie wypożyczalnie padły BH bo ściąganie na taki poziom weszło że nawet nowości po 14 zł było to za drogo, ale te same 14 zl spokojnie można wydać na paczkę papierosów.. paradoksalnie niszczące ludziom zdrowie.. i powodujące rożne ciężkie choroby ... za które później my wszyscy płacimy jak taki jegomość leczy się np na raka płuc - ale to jest w porządku że na taką osobę podatnicy dają pieniądze, a później nie ma kasy na operacje dla małych dzieci..

Jednego musimy być świadomi co czasu kiedy w Polsce nie będzie sprzedaży na odpowiednim poziomie to filmy i muzyka będzie u nas droga bo w każdym filmie jest po parę zloty włożony koszt tzw. mała sprzedaż .. więc dystrybutor sobie musi to nadrobić.

A przecież nikt nie powiedział że wszyscy musimy film obejrzeć w dniu premiery , czy wysłuchać albumu wykonawcy w dniu premiery... nie musimy wszyscy jeździć Mercedesami czy BMW - a jednak na taką skale nie kradną samochodów jak jest to w przypadku ściągania ... Musimy na to wszystko uczciwe zarobić..

Wiele popisales ale problemy sa stare jak świat.

Filmy muzyka (w wersji plytowej) sa za drogie a u nas to już w ogole z kosmosu (tutaj przeliczam przecietny dochód przecietnej rodziny). Sytuacja trochę się polepszyla przez sieć różne streamingi... Tylko czemu nie pliki też. I sprawa monopolizacji branży.

Masowa rozrywka powinna byc masowo dostepna i kosztować "drobne" typowy produkt dla wszystkich.

W tym temacie nie ma co więcej dodawać.

Ściąganie filmów muzyki... To efekt uboczny tworzenia elitarnej branzy z masowej rozrywki (patrz wyżej). Natury nie oszukasz dlatego masowa rozrywka dazy do masowego odbioru jak sa blokady to ""tylnymi drzwiami"

Ps. Odnośnie oprogramowania szczególnie specjalistycznwgo dla firm - tutaj nie ma i nie może byc poparcia.

To już nie masowa rozrywka to już specjalistyczny produkt więc musi i kosztować i trzeba zapewnić mu wsparcie prawne.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co możesz zaproponować w tym kinie i kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez nie jestem zwolennikiem piracenia, natomiast przypominaja mi sie dawne sytuacje, gdzie grajac w oryginalne gry ludzie wkurzali sie niemilosiernie, bo ich oryginaly mialy tak paranoidalne zabezpieczenia, ze utrudnialo to w fantastyczny sposob zabawe. wielu z nich, mimo ze posiadali oryginaly i stac ich bylo na kupno wielu innych tytulow, sciagali pirackie wersje, bo w te gralo sie po prostu bez "pokonywania" co chwile zabezpieczen.

prawda pewnie jak zwykle lezy po srodku, tym bardziej, ze podobno wg badan, ludzie, ktorzy sciagaja filmy/muzyke/ksiazki/gry naleza do grupy, ktora najliczniej kupuje pozniej oryginaly.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wg badan, ludzie, ktorzy sciagaja filmy/muzyke/ksiazki/gry naleza do grupy, ktora najliczniej kupuje pozniej oryginaly.

To jest prawda, ale z tych bardzo niewygodnych.... Niekoszernych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

kodi + genesis + dobre łącze i można oglądać wszystko co wychodzi do kin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

(...)

Link zgodnie z raportem i po sprawdzeniu przenosi w miejsce, skąd pobierany jest z automatu jakiś "syf" na komputer.

Treść postu usuwam jako zagrożenie dla użytkowników Forum.

Moderacja

Edytowane przez MrArkadiusz
Jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wątek nie wymaga żadnej odwagi, ściąganie już udostępnionych treści jest w polskim prawie całkowicie legalne.

I uwaga natury ogólnej - tak, wiem iż owe 10 € na miesiąc płacę paserom, ale co zrobić, że właściciele praw autorskich i producenckich tych pieniędzy ode mnie nie chcą?

+1

Jasne, ponieważ prawie wszyscy to robią to jest OK. Sam jestem dinozaurem, frajerem, idealistą czy jak tam mnie nazwiesz i tego nie robię ale całkiem dobrze się z tym czuję.

A pytałeś tych autorów czy faktycznie nie chcą od Ciebie tych pieniędzy?

Nie jesteś dinozaurem, frajerem i idealistą. Dajesz się po prostu perfekcyjnie nabijać w butelkę.

Jakby Ci autorzy rzeczywiście tego chcieli, to już dawno powstałby w Polsce sensowny serwis (i to nie jeden!), który oferował by Ci w przystępnej cenie np. 10 EUR / miesiąc bibliotekę filmów, w której mógłbyś przebierać do woli.

To się jednak w naszej sowieckiej Polsce nie opłaca, jak cała masa innych rzeczy. Opłaca się natomiast sprzedawanie "filmu-nowości" za nienormalną cenę i trwanie w nadziei, że część napalonych klientów i tak(sic!) zapłaci. Od pierestrojki minęło pół wieku, a proceder kwitnie(!) jak grzyby po deszczu. Zarabia na tym branża, telewizje różnej maści i cała masa kombinatorów, a winny jest kto? Oczywiście klient! hah ;)

Masz rację. Dawaj się dalej naciągać i dla lepszego samopoczucia tłumacz to sobie swoją wyjątkową uczciwością.

Masz kasę kupujesz jesteś biedakem ściągasz kombinujesz.Tak było i jest ze mną i myślę że większość tak ma.Teraz u mnie tylko legalne i mówiąc prawdę lepiej się z tym czuję .

Wybacz, ale to co napisałeś nijak się na do tematu. Jak gość ściąga i nie udostępnia - to nie łamie prawa. No ale przecież torrent... Żeby była jasność, nie mówię o torrentach, ale o całej reszcie i komicznym wręcz nastawieniu autorów tzn. branży, TV i złodziei.

Dlatego muzyka - jak najbardziej za pieniądze, filmy - w żadnym razie, do czasu aż te komiczne ściemnianie i takież moralizatorstwo wreszcie się skończą.

Edytowane przez Mrok
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wszystkich proponujących wypożyczalnie internetowe: sprawdzone netflix, onet, ipla Panowie czy wy nie macie kina domowego czy tv HD bo kopie są straszne i to tylko w stereo, DRAMAT kasa wydana w błoto :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pełna zgoda daro896, ale pytanie nie było o super jakość, więc... ;)

Jak ktoś chce dobrej jakości film to bluray, mkv i tyle..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wszystkich proponujących wypożyczalnie internetowe: sprawdzone netflix, onet, ipla Panowie czy wy nie macie kina domowego czy tv HD bo kopie są straszne i to tylko w stereo, DRAMAT kasa wydana w błoto :(

Kolego od tego są płyty BR - kupujesz taką płytę i masz jakość.... A to za ile taką płytę kupisz to już kwestia Twojej zaradności - nie mówię bosze broń o kupowaniu pirata, czy od złodzieja...

I bez urazy, ale deczko mnie śmieszą takie oczekiwania - Jakość BR, ale dobrze skompresowana - żeby nie ściągać cały dzień, najlepiej za darmo a i żeby jeszcze w promocji była wycieczka na kanary za 1000 zł z przelotami na dwa tygodnie..... I panienki i fura z kierowcą.....

Kolego masz jak sam piszesz wypasione kino i nie stać Cię na płyty BR ??? Auto też kupisz wypasione i postawisz pod domem, bo paliwo drogie ?

Nie sądziłem iż to napiszę, ale dla mnie to takie polskie cwaniactwo jest. Ktoś mi dostarcza rozrywki, miło spędzam czas - płace mu za to. Kurcze to tak jak wejść do restauracji i dać nogę przed zapłaceniem rachunku....Czy analogicznie na CPN-e.

Nie stać Cię - zjedz w domu !!! Podobnie z filmami - nie stać Cię na pójście do kina, kupienie płyty - masz multipleksy, tel. kablową...

A najlepiej jest poszukać pracy która pozwala na pójście z rodziną do restauracji, czy zakup kilku płyt w miesiącu. Owszem jest patologia cenowa w branży rozrywkowej, ale jak mówię nie trzeba kraść żeby mieć.....

Bo argumenty iż za drogo to ukradnę (pardon legalnie ściągnę) - jakoś do mnie nie przemawiają, jak mnie na coś nie stać to albo trudno, albo staram się żeby mnie było stać - ale ja starej daty jestem...

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobnie myślę jak Kolega - życie jest takie a nie inne i nie wszystko musimy mieć od razu podane na stole.. albo jest nas na coś stać i to kupujemy albo nie.. znam wielu z kilku for , którzy ściągają filmy, a którzy maja pewnie z 10 filmów na krzyż oryginalnych... bo po co płacić skoro można mieć za darmo albo prawie za darmo..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądziłem iż to napiszę, ale dla mnie to takie polskie cwaniactwo jest. Ktoś mi dostarcza rozrywki, miło spędzam czas - płace mu za to. Kurcze to tak jak wejść do restauracji i dać nogę przed zapłaceniem rachunku....Czy analogicznie na CPN-e.

Kolego chyba czytasz tylko swoje wypowiedzi. Pisałem ze tym co dostarczają mi rozrywkę płace stąd moja kolekcja plyt. Tym co mnie wydymali robiąc gniota żeby tylko zarobić mówię nie. Wystarczy dobry zwiastuny zrobić a frajerzy i tak zapłacą. Oglądam średnio 30 filmów w mięs. Z czego 20 wyłączam po 30 min. Kolejne 10 przesypiam marnujac prąd. Prędzej umrę niż zapłacę !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Repertuar to kino europejskie i klasyka światowa sprzed lat.

Czyli zdać się na wybór i gusta innych. Ograniczenie, ograniczenie i jeszcze raz ograniczenie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi