Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana Pioneer VSA-AX10, na co?


Belin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący konfig w domu:

TV: Samsung UE75H6400

Amplituner: Pioneer VSA-AX10

Zestaw kolumn: DIY na STX, klony FX300 na front + satelity i central na 15cm AWX, SUB na 27 centymetrowym AWX w trakcie budowy

Konsola PS4

 

Pomieszczenie 16-17m2, słucham prawie każdego gatunku muzyki z nastawianiem na lata 70 i 80, wykorzystanie sprzętu 40% muzyka, 40% filmy, 20% gry

Gra ten zestaw całkiem przyjemnie jak dla mnie aczkolwiek mam ochotę na zmianę amplitunera na coś bardziej współczesnego i z czasem rozbudowę systemu do Dolby Atmos, chciał bym kupić amplituner który nie będzie odstawał dźwiękowo zbytnio od mojego Pionka a będzie miał HDMI i będzie obsługiwał bardziej współczesne standardy audio, patrzyłem w kierunku Onkyo TX-RZ900, Denon AVR-X7200, Pioneer SC-LX89, może jakiś Marantz, mój amplituner a raczej wzmacniacz kina domowego jest moim pierwszym sprzętem wielokanałowym który pracuje u mnie z więcej niż dwoma głośnikami, wcześniej miałem praktycznie same systemy stereo, zależy mi na tym aby przyjemnie się słuchało muzyki na tym sprzęcie poza użytkowaniem kina, ostatnio kupiłem do domu mojej narzeczonej tani zestaw kina Harman Kardon AVR 171 + HKTS16 i spodobała mi się jego funkcjonalność i wygoda, z tym że dźwięk nie koniecznie :) z tąd decyzja o zmianie poczciwego Pionka na coś bardziej współczesnego, byłem w salonie Denon i odsłuchiwałem AVR-X7200 w Atmosie i zrobiło to na mnie pozytywne wrażenie, kolumny podpięte były jakieś Dali, później na moją prośbę podłączył miły Pan jakieś podstawkowce Canton, i testowałem sobie muzykę, jak dla mnie masakra....dźwięk suchy, bardzo kierunkowy słychać lewy i prawy głośnik, w ogóle dźwięk się nie odrywał od głośników, prawdopodobnie spowodowane to było słabym ich rozmieszczeniem i nie mogły stworzyć dobrej sceny. Bardzo proszę o jakieś porady od ludzi którzy mieli styczność z tymi nowinkami.

 

Jeszcze rozważam jedną opcję, Pioneer SC-LX90 Susano z drugiej ręki, aczkolwiek nie będzie pewnie posiadał wszystkich najnowszych standardów audio bo ma już parę latek.

Nie zależy mi na wydaniu jak największej możliwej kwoty, tylko chciał bym uzyskać adekwatny efekt do wydanych pieniędzy jeżeli to możliwe.

 

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz,też miałem ax10 i i żaden nowy tak nie zagrał,ale LX81 nie odstawał,więc lx 86 to min lx90 to też kosmos,resztę bym sobie odpuścił,może dsp z11,nie pakuj się w anglików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zostać przy Pionkach? Anglików nie chcę, na co zmieniłeś w rezultacie ax10? Co masz na myśli że lx81 nie odstawał? Grał podobnie czytak samo? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał prawie taką samą moc,potężny bas,jednak w stereo to jednak ax10 był bardziej jak wzmacniacz,poniekąd nim byl. prawda.Wiem że zależy ci na dekoderach hd,szkoda że LX to tylko 81,82 były w fortepianie,bo nowsze już nie są tak piękne.Radzę ci zostać właśnie przy Pioneerach ,nie wiem jak gra lx 89,ale ma wszystko,lecz nie jest tak piękny jak lx81,czy lx90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc poszedłem do saturna i zacząłem oglądać sprzęt który tam mają, stał sobie i grał amplituner Yamaha jakiś najniższy Aventage nie pamiętam na jakich kolumnach ale jakiś nie drogich tzn. ok 4000 za komplet 5.0 i słysząc ten zestaw zrobiłem :O jak to przyjemnie gra, obejrzałem co mają na półkach i najlepszy amplituner jaki mieli był to Onkyo TX-RZ800, był tam miły Pan z obsługi który powiedział że nie ma problemu z podłączeniem, wytargał te Onkyo i podłączył do niego kolumny Dali Lektor 6, rozstawił je dosyć szeroko do prawidłowego odsłuchu stereo, jako źródło posłużył CD Yamahy jakiś za ok. 1400zł, odpalił mi ten zestaw i zrobiłem jeszcze większe :O(zwłaszcza jak ustawiłem amplituner w tryb Direct), jak dla mnie mimo wszechobecnego szumu w sklepie zagrało to mega przyjemnie, nawet moja druga połówka stwierdziła że jest super, rozumiem że wyższe modele mogą zagrać najwyżej lepiej a ten TX-RZ800 w detalu chodzi po 4000, teraz mam totalny mętlik w głowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się nasuwa pytanie czy lepszy TX-RZ900 czy TX-NR3030, pierwszy w teorii jest stworzony po części do odsłuchów stereo, aczkolwiek ten drugi jest prawie 2 razy droższy i ciekawi mnie czy w stereo będzie podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.