Skocz do zawartości
IGNORED

Chcę więcej basu!


zaqer

Rekomendowane odpowiedzi

Phoebe są moim faworytem,ale mają impedancja 4 Ohm i nie wiem czy będą łatwe do wysterowania przez Onkyo TX 8150.

Może to troszeczkę pomoże...http://www.hfc.com.pl/test/2287,onkyo-tx-8150.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoebe są moim faworytem,ale mają impedancja 4 Ohm i nie wiem czy będą łatwe do wysterowania przez Onkyo TX 8150.

 

Bez problemu ten ampli obsluguje 4, 6 i wyzej ustawiasz w menu konfiguracyjnym te 4 ohm :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam.Tylko proszę się nie śmiać,bo ja jestem walcownikiem i na rzeczach elektrycznych nie muszę się znać :)

Czy nie lepiej od razu przełączyć impedancję na najmniejszą możliwą w amplitunerze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niepewnych kolumnach lepiej tak zrobić, ale jeśli ktoś posiada kolumny dajmy 8ohm, a ustawi sobie amp na 4ohm, to będzie się wiązało z niewielkim spadkiem oddawanej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niepewnych kolumnach lepiej tak zrobić, ale jeśli ktoś posiada kolumny dajmy 8ohm, a ustawi sobie amp na 4ohm, to będzie się wiązało z niewielkim spadkiem oddawanej mocy.

Monitor Audio Bronz 5 też można zaliczyć do niepewnych?Bo producent podaje 8ohm a minimalna wychodzi 4ohmy według tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wiadomym jest że bas w podłogówkach jest mocnieszy niż w podstawkowych przy tym samym głośniku średnioniskotonowym.A jak jest z tonami wysokimi mając dwie takie same wysokotonówki?

Pytam bo nie miałem okazji odssłuchiwać kolumn z tej samej serii.

 

hieroglify z ciapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wiadomym jest że bas w podłogówkach jest mocnieszy niż w podstawkowych przy tym samym głośniku średnioniskotonowym.A jak jest z tonami wysokimi mając dwie takie same wysokotonówki?

Pytam bo nie miałem okazji odssłuchiwać kolumn z tej samej serii.

 

hieroglify z ciapatalka

Z reguły chodź są wyjątki. Jeśli ten sam przetwornik jest zamontowany w kolumnie podłogowej to gra ona bardziej swobodnie a wysokie tony są bardziej rozdzielcze. Chodź jak mówię są id tego odstępstwa.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki S4Home

Muszę chyba się wybrać do Ciebie na kolejne odsłuchy,ale tym razem chyba zabiorę ze sobą BX2.A dlaczego...?Ponieważ wysokie są w nich dość wyeksponowane a mimo wszystko z Onkyo TX8150 są jakby ugrzecznione.Chciałbym je porównać do Melodiki bl40.

 

 

hieroglify z ciapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mało Ci basu, to daj sobie spokój z podstawkowymi kolumnami.

Jakbyś posłuchał u siebie choćby Dali 450 narzekania pewnie by ucichły.

 

Ja osobiście mam jeszcze większe kolumny i między bajki można se wsadzić te gadania że do 20m^2 tylko tzw. monitory.

 

P.S.

RX2 mają bardzo nienaturalne brzmienie, źle ich się słucha na dłuższą metę. Już wole Dynaudio DM 2/7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko kilka razy spotkałem się z takim problemem, a raczej zaciemnieniem przekazu wyższych rejestrów.

Częściej zdarza się przejaskrawienie wysokich, które tną jak żylety, np. niektóre modele Monitor Audio..

 

Zbyt wysunięty lub cofnięty to często jest środka pasma. Tu jest istna fala w poszczególnych kolumnach... I zdarza się, że aż nieprzyjemnie słucha się np. zwykłej rozmowy czy gitar na dłuższą metę.

 

Także zastanów się dobrze, o które pasmo chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalez od wzmaka jak podaje niskie rejestry,wydajność prądowa itp.

 

Na tym samym sprzęcie Baltlab Epoca 3 duże kolosy Qadral Acent 75 basu miały ogrom ale marnej jakości niż obecne Lsa1 Statement i nie rzekłbym że podstawki ustępują podłogowym w licznych aspekatach

 

 

Najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czego szukam jaki dźwięk mnie zadowoli.

Czy zestaw pozwala zagrać naturalnie bez podbawień rejestrów?

 

Aha do pokoju do 20m można a czemy by nie ale nie kiepskiej jakości podłogówkek oraz wzmocnienia,gdzie brak kontroli basu rozwali przyjemność słuchania.

 

Jak zdecyduję się na podłogowe znowu do 17m to takie w z przedziału £2500 używane za £800-1000 choć obecne monitory potrafią zawstydzić nie jedne duże konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie :) jako że jest to mój pierwszy wpis, to proszę o wyrozumiałość. Na ten wątek natrafiłem gdyż próbuję rozwiązać pewien problem, a mianowicie odzyskać swój piękny bas. Chciałem trochę usieciowić mój skromny zestaw audio i za namową kolegi oraz pozytywnych opinii zdecydowałem się na Onkyo TX-8150. Wcześniej posiadałem 20 letniego Denona dra-565rd, który napędzał bardzo konkretne Cerwin Vega RE 30 (niskotonowe 30cm). W tym zestawieniu słuchanie muzyki to prawdziwa przyjemność. Cieżko mi opisywać dzwięk jak to robią fachowcy, ale ciężko od słuchania się oderwać. Nawet przy niskim poziomie niczego nie brakowało. Przy głośniejszych odsłuchach moje zadowolenie było przeogromne, oczywiście z basem uważałem chociaż był przyjemny, czuć było prawdziwe dmuchnięcie i ściskanie narządów wewnętrzych, ale z idealną kontrolą oraz prawdziwą potęgą. Nie było zalewania basem całego pasma, wszystko na swoim miejscu.

Po podłączeniu 8150 stwierdziłem, że coś nie tak. Grał, był zapas mocy, ale ten dźwięk był jakby z czegoś wykastrowany. Dynamiczny i szczegółowy, ale z brakami. Moje krowiaste głośniki jakby wzięły urlop. Na szczęście nie spieszyłem się ze sprzedażą Denona, bo teraz jest pewnie wart ze 2-3 stówy, to aż szkoda no i zacząłem kombinować. Różne źródła, różne połączenia: CD Soniacza, NAS Synology, Ipad - przewód, Ipad Airplay, później jeszcze Iphone, a z nich Tidal HIFI - Różne konfiguracje i podmianki, także takie aby można było na szybko przełączać wzmacniacze. Dodatkowo poprosiłem kilku znajomych aby odsłuchali nie wiedząc oczywiście, który wzmak w danej chwili pracuje. Wszyscy byli przekonani, że ten dźwięk bez wyrazu, to moja stara konfiguracja - bo przecież sprzęt naszpikowany świeżą elektroniką 20 lat młodszą powinien brzmieć nie gorzej. Próbowałem też z moimi starymi B&W z którymi też żal mi się rozstać, bo zawsze grały bardzo przyjemnie, a tu sytuacja podobna. Podłączone do Onkyo przestały grać. Podejrzewam, że dla osób, które nie miały takiego bezpośredniego porównania, 8150 będzie fantastycznym sprzętem. Gdybym nie trafił na Denona, to z pewnością byłbym z 8150 bardzo zadowolony, zważywszy na jego funkcjonalność oraz świadomość jaki przetwornik C/A tam siedzi itd itp.

No i teraz zastanawiam się co robić? Czy zostawić 8150 traktując go jako odtwarzacz strumieniowy wychodząc z Line Out i wchodząc chinchami do starego Denona? Trochę to niewygodne, 2 piloty i brak sterowania głośnością z poziomu np telefonu z Tidalem.

Zastanawiam się też czy może znajdę sprzęt o funkcjonalności 8150 i jakości generowanego dźwięku starego Denona? Wolałbym mieć 1 urządzenie niż np. do Denona podłączać jakiegoś strumieniowca. Myślałem o Pioneerze N50a lub Yamaszce R-N602 (jako jeno urządzenie) lub jeśli nie będą grały podobnie jak Denon, to myłałem np o Yamasze WXC-50 jako playerku dla Tidala, Flacow itp.

Mogę też zostawić 8150 omijając jego końcówkę i traktować go jako przerośniętego playera.

 

Bardzo proszę o konstruktywne sugestie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rn602 nic ci nie da. Skoro tamten wzmacniacz ci bardziej leżał to podłącz do tamtego. Kwestie sieciowe zalatwiasz czymś innym.

Odtwarzacze pioneera sieciowe są akurat bardzo dobre.

W niniejszej kasie masz chromecast audio, rassbery pi tu pytaj koleżanki rucia, czy yamahe wxad 10.

A dźwięk będzie emitowany przez wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej też bym poszedł tą drogą co pisze S4H.Najtańsze rozwiązanie to chyba Chromecast bo wymiana na innego strumieniowca faktycznie nic nie wniesie.Ewentualnie porządny wzmacniacz i do tego osobno strumieniowiec.Ale poniżej 4tysi nie zejdziesz.Kiedyś sam się zastanawiałem dlaczego ten nowszy sprzęt gra gorzej,albo tak bardzo inaczej jak ten stary.W salonie słuchałem jakiś wzmacniacza Marantza z dużymi podłogówkami Cantona i stwierdziłem ,też tak jak Ty,że ten dźwięk jest wykastrowany.U znajomego zapuściliśmy 20letni wzmacniacz Sony i tam to był power.A może to kwestia przyzwyczajenia to tamtego grania?Jeśli chodzi o Onkyo tx8150 to gra fajnie,szczegółowo ale jednak w porównaniu ze sprzętem sprzed dwóch dekad czegoś mu brakuje.I to jest tylko amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, o czym Wy dyskutujecie ? Żaden sprzęt nie zagra, żaden wzmacniacz, żadne głośniki, kable, odtwarzacze itp, itd. Gra TYLKO MUZYKA i ci ją tworzą i wykonują !!! Sprzęt i akceseria audio jedynie mniej lub bardziej nieudolnie przekazują tę MUZYKĘ.

Polecam ciekawy wątek " Kolumny życia" w hajedndzie. Tam to dopiero ludzie mają problemy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16cm basu nie ma i zrozumie to kazdy kto mial okazje porownywac pelnoprawne duze kolumny podlogowe z monitorami

 

Będzie bas i z 16cm ale nie w tym przedziale cenowym i nie pod amplitunerem. Co do prądu tego Nad'a to chyba koledzy nie słyszeli nawet namiastki grania wzmacniacza z prawdziwym prądem i kontrolą.

 

Tam to dopiero ludzie mają problemy ;)

 

To nie problemy to Pasja!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rn602 nic ci nie da. Skoro tamten wzmacniacz ci bardziej leżał to podłącz do tamtego. Kwestie sieciowe zalatwiasz czymś innym.

Odtwarzacze pioneera sieciowe są akurat bardzo dobre.

W niniejszej kasie masz chromecast audio, rassbery pi tu pytaj koleżanki rucia, czy yamahe wxad 10.

A dźwięk będzie emitowany przez wzmacniacz.

 

Tak zrobie jak piszesz. Ampli zsieciowany sobie odpuszcze i skupie sie na jakims playerku. Widze, że w fajnej cenie jest Yamaha WXC-50 no i to o którym wspomniałeś czyli wxad 10. O wxc50 całkiem dobrze piszą, a o 10, to faktycznie niewiele jest opini. 50 posiada funkcje, które mi odpowiadają, a z 10 już tej zabawy nie będzie. No i DSD o których intensywnie myślę. Tak czy inaczej 10 myślę, że będzie super urządzonkiem jak na tą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma więcej 50tka?

Jeśli chodzi o obsługę oczywiście nie złącza :)

10tka wchodzi do sprzedaży w maju. Więc o niej jeszcze testu nie znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej też bym poszedł tą drogą co pisze S4H.Najtańsze rozwiązanie to chyba Chromecast bo wymiana na innego strumieniowca faktycznie nic nie wniesie.Ewentualnie porządny wzmacniacz i do tego osobno strumieniowiec.Ale poniżej 4tysi nie zejdziesz.Kiedyś sam się zastanawiałem dlaczego ten nowszy sprzęt gra gorzej,albo tak bardzo inaczej jak ten stary.W salonie słuchałem jakiś wzmacniacza Marantza z dużymi podłogówkami Cantona i stwierdziłem ,też tak jak Ty,że ten dźwięk jest wykastrowany.U znajomego zapuściliśmy 20letni wzmacniacz Sony i tam to był power.A może to kwestia przyzwyczajenia to tamtego grania?Jeśli chodzi o Onkyo tx8150 to gra fajnie,szczegółowo ale jednak w porównaniu ze sprzętem sprzed dwóch dekad czegoś mu brakuje.I to jest tylko amplituner.

 

No i stało się :) poszedłem po najmniejszej linii oporu i kupiłem chromecasta audio. I tak najczęściej słucham Tidala, czasami jakiś film poleci z nasa lub laptopa na projektorze i miło jest bez kabelka się do wzmacniacza podpiąć. Powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony. Mój stary duet + krążek od google spisują się tak jak oczekiwałem, a że jest to takie tanie, to jeszcze zakupiłem chromecasta 2 żeby dwa razy nie jeździć :) i powiem szczerze, że jak będę zmieniał na sprzęt współczesny, to nie będzie łatwo, no chyba że budżet przeznaczę odpowiednio większy niż na 8150. Jednak najważniejsza jest przyjemność ze słuchania, a nie świadomość co siedzi w środku. W komfortowej sytuacji są ci którzy nie słyszeli starszych często flagowych sprzętów, ja niestety jestem nieco skażony :)

 

jeszcze raz dzięki za podpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem pomóc :)

 

nie wiem czy to dobry wątek czy nie, ale kontynułując moje poczynania natknąłem się na problem, który podejrzewam ktoś pewnie rozwiązał.

Chromecasta (tego z HDMI) podłączyłem do wiszącego pod sufitem projektora, który oczywiście ma jakiś śmieszny głośniczek, ale jednak zależy mi aby dźwięk jednocześnie transmitować z komputera np do podłączonego chromecasta audio, który jest podłączony do klasycznego wzmaka. Jak odpalam Youtube lub jakiegoś VoD, czy film w przeglądarce, to jestem proszony o wybranie tylko jednego z 2 urządzeń.

 

Oczywiście Chromecast Audio jako łącznik sieci i starego porządnego audio spełnia moje oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się nigdy z chromecast2 od wideo. Prawdę mówiąc nie wiem. Ale powiem ci że obawiam się że może tak być :/

Kurcze musiał byś znaleźć kogoś kto ma ona na raz jak ty. I czy jakoś się z tym uporał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio porównywałem w stereo dwa klocki Onkyo,które posiadam.Pierwszy to AV Onkyo HTR558,tani jak barszcz i ampli stereo Onkyo TX8150, już nie taki tani.Odpaliłem muzykę na tych dwóch i co mogę powiedzieć...W trybie direct przewaga 8150 nad 558 jest bezdyskusyjna.Przestrzeń i dynamika przede wszystkim, na korzyść 8150.Natomiast po załączeniu polepszaczy w 558,różnica już nie jest tak oczywista.Nawet rzekłbym,że 558 gra wtedy bardziej dynamicznie jak 8150.Zdecydowanie ma więcej basu,wykopu i to nie kosztem pozostałego pasma. I teraz co mnie drażni w 8150,to to,że wszystko brzmi jak zostało nagrane.Nie daje nic od siebie.Audiofil powiedziałby pewnie,że tak ma być,ale mi brakuje tego wykopu.Na 558 moje bl40 zaczęły trząś membramami basowymi.Na tym drugim,ani nie drgną przy tym samym utworze.Na przykład utwór Dystopia od Megadeth.Na 558 stope perkusji czułem na klacie.Natomiast na 8150 ten dźwięk nie był taki dynamiczny.To samo jak słucham muzy w samochodzie.Przychodzę do domu.Puszczam 8150 i....czegoś brakuje.Po oswojeniu jest OK.Ale chyba wychodzi na to,że 8150 gra fajnie dopóki się go nie porówna z czymś innym.A może moje ucho przyzwyczaiło się do podbić i teraz ciężko jest się przestawić na naturalność.Co Wy na to?Bo już się zastanawiam czy nie zastąpić dwóch amplitunerów jednym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.