Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

na hifi.pl do sprzedania dwie integry SOL2 ciekawe czy nie zagrały na miarę oczekiwań.

Ten z LBN to jakiś dziwny temat- jest niby 'nowy' trudno powiedzieć o co tam chodzi, od bardzo dawna jest ta oferta, nie wiem ,czy to nie jakiś pseudo dystrybutor.

a ten drugi to EX-mój - jego właściciel kupił dzielonkę lampową 2x Haiku Williamson + Ganymede. No cóż... z relacji właściciela wiem, że gra to niesamowicie, ale to prawdopodobnie najlepsze co wyszło z Haiku do tej pory.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z LBN to jakiś dziwny temat- jest niby 'nowy' trudno powiedzieć o co tam chodzi, od bardzo dawna jest ta oferta, nie wiem ,czy to nie jakiś pseudo dystrybutor.

a ten drugi to EX-mój - jego właściciel kupił dzielonkę lampową 2x Haiku Williamson + Ganymede. No cóż... z relacji właściciela wiem, że gra to niesamowicie, ale to prawdopodobnie najlepsze co wyszło z Haiku do tej pory.

heh

pewnie człowiek z Chorzowa ,u niego sprzęt gra zawsze przez dwa miesiące niesamowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja źle wspominam tego sprzedawcę.

Powiesz coś więcej?

W sumie nadal wisi mi jeszcze kasę za tego Sol II, ale to już na marginesie :)

 

Rzeczywiscie opinie zmieniają się u niego dość szybko, ale w to, że dzielonka na lampach gra fajnie akurat wierzę :D

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W porównaniu wersja Signature Edition posiada dodatkowo:

> -Gniazda głośnikowe CMC

> -Lampy ECC81 Genalex

> -Kondensatory Miflex

> -Polerowaną krawędź na przodzie obudowy

> -Podpisy osób budujących dany egzemplarz na tylnej ściance

 

Również przyłączam się do pytania, jaki ma to wpływ na dźwięk?

Tym bardziej, że modyfikację taką można zrobić w istniejącym już wzmacniaczu, pytanie tylko co dostanę w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy ostatnio okazję testować Brighta Mk4 w wersji Signature Edition i uważamy, że scena jest głębsza i bardziej uporządkowana, barwa nie różni się od wersji podstawowej. Ogólnie dźwięk jest bardziej wyrafinowany i rozdzielczy... a czy można te zmiany nazwać znaczącymi - według nas nie (ale pewnie takie też były założenia konstruktora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie zakup wzmacniacza bright mk3, tylko szkoda że nie ma on wyjścia phono. Sporo slucham vinyli, bedzie więc dodatkowy wydatek na przedwzmacniacz.

 

Zapewniam Cię, że warto. Haiku "odda" Ci w Twoim zadowoleniu każdą wydaną złotówkę.

Ja kupiłem Pro Ject PHONO BOX DS za 700 zł (trzeba sie targować) i jestem zadowolony. Co prawda dużo płyt nie słucham, więc tej klasy przedwzmacniacz mi wystarcza.

Poza tym chyba większość wzmacniaczy w tej chwili nie ma wejścia Phono a jeśli ma to takiej jakości, że i tak trzeba kupić przedwzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Haiku wycofuje ze sprzedaży model mk3. Wiec albo skusze się na model mk4 lub sol I. Ten drugi to czysta klasa A (45w-4ohm). Polecany do dynaudio, mial pozytywne opinie.

 

Na pewno i jeden i drugi model są warte polecenia, warto jednak przekonać się na własne uszy jak oba grają. Tak naprawdę zależy to od tego, który styl brzmienia bardziej przypadnie Tobie do gustu i który z tych dwóch modeli bardziej polubi się z Twoimi Dynaudio.

 

Zapraszamy na odsłuch, mamy praktycznie wszystkie modele Haiku Audio u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ustawia sie prady lamp w konstrukcjach lampowych Haiku? Autobias czy recznie?

 

W każdym modelu jest zastosowany autobias. Chodzi głównie o to, żeby ułatwić ewentualną wymianę lamp bez żadnej dodatkowej ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Panowie bardzo mnie zainteresował sprzęt Haiku, na tę chwilę korzystam z przedwzmacniacza Sonus Oliva i powiem tak sprzęt nie powiem brzmi nieżle i ma rozbudowaną konstrukcję do współpracy z kinem - suby, przody ale ostatnio pomyślałem o wymianie ruskich lamp sterujących na angielskie Mullandy i tu powstał problem, konstruktor zażyczył sobie dodatkową kasę a po rozmowie z producentem mojego Daca - Protagonist, ofiarował się zrobić to gratis.Niestety w tym przedwzmacniaczu jest wielki Sajgon co mnie trochę wkurzyło, dlatego szukam coś dobrego i trafiłem na Haiku.Na tę chwilę próbuję namówić Pana Wiktora na stworzenie przedwzmacniacza na dobrych lampach i kondesatorach tylko w wersji w pełni zbalansowanej - mam w takiej wersji Daca i monobloki - ciekawe czy się uda.Jak myślicie jest sens ? Monobloki mam tylko z wejściami XLR. Kolumny to Bodnar Audio Sandglass

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku wycofuje ze sprzedaży model mk3. Wiec albo skusze się na model mk4 lub sol I. Ten drugi to czysta klasa A (45w-4ohm). Polecany do dynaudio, mial pozytywne opinie.

 

Ale dlaczego odrzucasz MK3? To bardzo dobry wzmacniacz. U mnie właśnie gra z Dynkami DM3/7. Jest rewelacyjnie.

Teraz za radami Audio On wymieniłem lampy na lepsze i jeszcze zyskał. Po prostu bajka.

 

I tak jak napisali z Audio ON (a wiedzą co piszą), nim kupisz to posłuchaj każdego. Bo Mk3 a Mk4 to całkiem inne granie. Słyszałem, miałem na testach. Sol'a nie znam wiec tu się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :) Zgadza się, Haiku Audio kończy produkcję wzmacniacza Bright MK3, ale zrobiło trzy ostatnie sztuki tego modelu i będziemy je mieć za kilka dni u siebie na wyłączność. Będzie to ostatnia okazja, żeby się z tym modelem zapoznać. W sprzedaży pozostanie jego następca, model MK4.

 

Można śledzić nasz profil na facebooku lub stronę www - podamy tam informację, kiedy wzmacniacze pojawią się u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :) Zgadza się, Haiku Audio kończy produkcję wzmacniacza Bright MK3, ale zrobiło trzy ostatnie sztuki tego modelu i będziemy je mieć za kilka dni u siebie na wyłączność. Będzie to ostatnia okazja, żeby się z tym modelem zapoznać. W sprzedaży pozostanie jego następca, model MK4.

 

Można śledzić nasz profil na facebooku lub stronę www - podamy tam informację, kiedy wzmacniacze pojawią się u nas.

 

Już tego próbowałem się dowiedzieć u źródła, ale bez skutku, wiec może Wy wiecie?

Będą jakoś oznaczone te ostatnie egzemplarze? Naklejka z autografem konstruktora itp? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Panowie bardzo mnie zainteresował sprzęt Haiku, na tę chwilę korzystam z przedwzmacniacza Sonus Oliva i powiem tak sprzęt nie powiem brzmi nieżle i ma rozbudowaną konstrukcję do współpracy z kinem - suby, przody ale ostatnio pomyślałem o wymianie ruskich lamp sterujących na angielskie Mullandy i tu powstał problem, konstruktor zażyczył sobie dodatkową kasę a po rozmowie z producentem mojego Daca - Protagonist, ofiarował się zrobić to gratis.Niestety w tym przedwzmacniaczu jest wielki Sajgon co mnie trochę wkurzyło, dlatego szukam coś dobrego i trafiłem na Haiku.Na tę chwilę próbuję namówić Pana Wiktora na stworzenie przedwzmacniacza na dobrych lampach i kondesatorach tylko w wersji w pełni zbalansowanej - mam w takiej wersji Daca i monobloki - ciekawe czy się uda.Jak myślicie jest sens ? Monobloki mam tylko z wejściami XLR. Kolumny to Bodnar Audio Sandglass

Jestem niezwykle ciekaw, czy coś z tego wyjdzie. Ganymede uważam za jeden z najlepszych produktów Haiku, ale faktem jest że próżno tam szukać XLRów.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego odrzucasz MK3? To bardzo dobry wzmacniacz. U mnie właśnie gra z Dynkami DM3/7. Jest rewelacyjnie.

Teraz za radami Audio On wymieniłem lampy na lepsze i jeszcze zyskał. Po prostu bajka.

 

I tak jak napisali z Audio ON (a wiedzą co piszą), nim kupisz to posłuchaj każdego. Bo Mk3 a Mk4 to całkiem inne granie. Słyszałem, miałem na testach. Sol'a nie znam wiec tu się nie wypowiadam.

 

Jak prezentowal sie mk4 na odsluchach w stosunku do mk3? Miałeś podpiete oba do dynaudio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prezentowal sie mk4 na odsluchach w stosunku do mk3? Miałeś podpiete oba do dynaudio?

 

Miałem oba u siebie w pokoju. Warunki akustyczne doskonale mi znane. Muzyka także zróżnicowana, ale raczej spokojnie i nie słucham głośno. Raczej się delektuje niż zagłuszam kogokolwiek :)

Zacznę od tego, że uwielbiam brzmienie dynek. Miękkość, muzykalność i przestrzeń.

Mk3 i Mk4 dają niesamowitą scenę. Podpinając oba pod dynki... kolumny znikają. NIE MA.

Zamykasz oczy i "widzisz" gdzie stoją poszczególni muzycy (Diana Krall "Swam").

 

Na testy wziąłem Mk4 dlatego, że dużo się pisze, że dynaudio wymagają dużego prądu a Mk3 jest słabszy.

Po testach jednak został u mnie Mk3. Nie dlatego, że Mk4 jest gorszy. Nic podobnego. Jest po prostu inny a mnie bardziej przypadło do gustu brzmienie Mk3.

Mk4 jest bardziej konturowy a nie takiego brzmienia szukam.

 

Dużo lepszy efekt osiągnąłem zmieniając teraz lampy w Mk3 (koszt 400 zł z adapterami) i wzmacniacz lekko (subtelnie) dołożył jasności, powietrza między dźwiękami.

Ta zmiana bardzo mi przypadła do gustu.

Edytowane przez Stefan Olszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat sygnału w pełni zbalansowanego XLR.

Z tego co mi wiadomo (rozmawiałem o tym gdy były początki Haiku-Audio) nie będzie XLR w wzmacniaczach.

Nie wiem jak wersje na zamówienie indywidualne czy taka opcja jest możliwa.

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Poczekaj kilka dni, a odpłaci się piękną barwą. RCA Haiku trochę go odchudza, jest mniej ciężaru w dźwięku i tej gęstości.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, gdzie można nabyć?? Jaka cyfra za te bańki??

 

Edit, już znalazłem, cene tez. Dlaczego akurat te??

 

nie wiem czy można linkować.Jeśli nie to przepraszam ale nie mam jak inaczej pomóc.

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?341,ecc83-gold-lion

 

Te dlatego, że polecili mi fachowcy z Audio ON. I faktycznie to co mówili się sprawdziło.

W teście wyczytałem, że jeszcze dobre są słowackiej firmy JJ ECC803S (kopie Telefunkena), ale w sklepie powiedzieli, że są mniej trwałe.

Test - http://hifiphilosophy.com/recenzja-lampy-ecc83-porownanie/3/

Jednak są dość tanie i chyba spróbuje sobie ich też.

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=ecc83+jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tego próbowałem się dowiedzieć u źródła, ale bez skutku, wiec może Wy wiecie?

Będą jakoś oznaczone te ostatnie egzemplarze? Naklejka z autografem konstruktora itp? :)

 

Niestety nie bo nie ma miejsca na tabliczki z podpisami, ale będzie specjalna karta gwarancyjna zawierająca zdjęcie numeru seryjnego z oznaczeniem, że to jedna z ostatnich 3 sztuk :)

 

Niestety, na razie radości jest mało, przechodzę katusze wygrzewania i pamiętając jak brzmiał sprzęt wypożyczony do odsłuchu jestem w lekkim stresie.

 

Spokojnie, te katusze zostaną wynagrodzone z nawiązką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.